FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Dravantura - susret prijatelja  Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Dravantura - susret prijatelja  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Dravantura - susret prijatelja  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Dravantura - susret prijatelja  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Dravantura - susret prijatelja  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Dravantura - susret prijatelja  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Dravantura - susret prijatelja  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Dravantura - susret prijatelja  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Dravantura - susret prijatelja  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Dravantura - susret prijatelja  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Dravantura - susret prijatelja  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Dravantura - susret prijatelja  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Dravantura - susret prijatelja  Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Dravantura - susret prijatelja  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Dravantura - susret prijatelja  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Dravantura - susret prijatelja  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Dravantura - susret prijatelja  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Dravantura - susret prijatelja  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Dravantura - susret prijatelja  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Dravantura - susret prijatelja  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Dravantura - susret prijatelja  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Dravantura - susret prijatelja  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Dravantura - susret prijatelja  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Dravantura - susret prijatelja  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Dravantura - susret prijatelja  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Dravantura - susret prijatelja  Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Dravantura - susret prijatelja  Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Dravantura - susret prijatelja  Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Dravantura - susret prijatelja  Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Dravantura - susret prijatelja  Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Dravantura - susret prijatelja

Go down

Dravantura - susret prijatelja  Empty Dravantura - susret prijatelja

Postaj by Mladen 01.07.11 22:24

Priča koju bi trebao ispričati ..ispričana je na dravi zadnji vikend u šestom mjesecu ove godine ..naslov jako dobro opisuje što je zapavo sama dravantura ..pozadina svih zbivanja prije i poslije je nebitno..ova reportaža trebala bi biti upravo o ljudima koji su okusili svojim osjećajima događaj bushcrafta na dravi ..
Za nas koji smo sa drave susret je počeo več u ponedjeljak kada se susrela ekipa i do četvrtka pripremala teren ..u četvrtak več se uvelike radilo na završnom izgledu kampa i pratečih sadržaja da bi desetak ljudi i tu noć prespavalo u kampu ..

Službeni dio koji se zapravo tiće same akcije počinje u petak ..

PETAK 24. 06.

Prvi od bushcraftera stigao je mariobab vlakom iz Zagreba , zajedno smo popili kavu u obližnjem kafiću , posjetili kaufland i krenuli putem prema dravi ..tek što se mariobab raspakirao stigao je u kamp i marko ..priča je uvelike krenula ...svi smo se priključili dečkima koji su skupljali drva i uređivali prostore za šatore ..u međuvremenu stigao je i panonsky ..koji također priprema mjesto za bivak..mario i panonsky odlučili su se za otvorena skloništa napravljena od cerade ..dok sam ja pored imao pripremljena oba skoloništa otvoreno ( cerada pričvrščena kamenčićem i užetom za drvo ) i zatvoreno ( čergan ) zašto . ?
Otvorena skloništa štite jako dobro od padalina u obliku kiše , rose i prozračna su tako da čovjek može uz dobru podlogu jako se ugodno smjestiti i naspavati ..dok zatvoreno sklonište štiti plus - od komaraca , nepoželjnih životinja , vjetra , sagrađeno gotovo neprimjetno ..a također uz dobru izolaciju od zemlje i ležaj jako ugodno gnjezdo za provesti noć..
Poslije su nam redom dolazili navigator , ekipa ..mraz, target , strider i kan..a neposredno za njima i boris sa anitom tako da je za petak okončano okupljanje članova sa foruma i moglo se početi sa upoznavanjem i prvim korisnim savjetima i razmjenama iskustava ...

Pošto je bilo jako promjenjivo vrijeme i osječala se kiša u zraku svoje sam početno predavanje odgodio za drugi slobodn termin a mi smo spontano dogovoreno krenuli u jednu poučnu šetnju dravskom prašumom..

ekipa mariobab , anita , kan i ja odlučil smo na licu mjesta nabrati ljekovitih biljaka za jedan pravi prirodni čaj a us to smo i brali puževe za degustaciju ljudima koji to još nisu probali ..

jedan dio smo šetali uz rub šume tako da smo nailazili i na otiske nogu životinja koji su zbog vlažnog tla bili uočljivi i lijepo sačuvani ..
anita je bila iznenađena koliko je zapravo vlažnost tla ovakve šume pogodovala vegetaciji ..tako da šuma podsjeća na prave amazonske prašume..listovi čičkasu nevjerojatno veliki , pravi prirodni pokrov zaskloništa ..mario ih je mačetom odsjecao..

Dravantura - susret prijatelja  Tn22f

Dravantura - susret prijatelja  Tn106

Dravantura - susret prijatelja  Tn5z

Dravantura - susret prijatelja  Tn9h

Dravantura - susret prijatelja  Tn8m

Nabralo se nekoliko vrsta vrsta biljki za čaj ..

cikorija , stolisnik, list ostruge , plučnjak, gospina trava ...

Dravantura - susret prijatelja  Tn11x

također uz biljke uzeli smo i velike listove čička i puževe ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn6v

čaj se kuhao u kotliću ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn18y

svi koji su kušali složili su se da je takav napitak ne samo koristan nego i ukusan...

slikom se nemože dočarati trenutak koji je uživo doživljen.
nastavljam..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Dravantura - susret prijatelja  Empty Re: Dravantura - susret prijatelja

Postaj by Mladen 02.07.11 23:37

Priprema čaja nije neka posebna mudrost ..
voda u kotliću treba početi kipjeti tada se u vodu ubace usitnjeni dijelovi biljaka ..
obično listova , mekih vrškova ili cvjetova ..tako provrije nekoliko minuta i čaj se može hladiti ..
pripremu za čaj dobro je napravila anita ..

Dravantura - susret prijatelja  Tnpriprema269aja

Dravantura - susret prijatelja  Tn200

u prijašnjem postu nisam spomenuo da smo u šetnji do drave bili neugodno iznenađeni kad smo primjetili da voda raste ..most koji je trebao biti siguran prelazak na otok ..( koji je zamišljen kao izdvojeno mjesto za bushcraft radionice)..počeo je nestajati pod vodom .a voda biva sve mutnija .nemilosrdna igra prirode ..

Dravantura - susret prijatelja  Tnmostnaotok

u kampu je u to vrijeme bilo još uvijek radno ..u što se priključio pridošli marko ..

Dravantura - susret prijatelja  Tnmarko

Dolaskom navigatora počela je zanimljiva igra ..bacanje noževa u kojoj je preuzeo ulogu instruktora ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn4u

do večeri dobro se poznalo na meti koliko je bilo zabodeno noževa ..

dok se kuhao čaj malo sam prošvrljao u kampu ..

stalno sam se vračao na obilježenu poziciju i divio se trofeju ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn011q

ovakvi kampovi sa gustim stablima su idealni da se na jednom mjestu smjesti više visečih mreža i ekipa ostaje na okopu ..

Dravantura - susret prijatelja  Tnmree

Ne sječam se ..neko je našao velikog kukca jelenaka ..
Jelenak je inače največi europski kukac i zadržava se u hrastovim šumama ..što je slučaj sa dravskom šumom gdje prevladava u lijepom broju hrast lužnjak..


Dravantura - susret prijatelja  Tn10x

Upoznavanje i zanimljivi razgovori uz vatru su ljude ogladnjeli pa se počela pripremati i večera ...
dečki su nešto i ulovili ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn1yg

a bilo je i kobasica ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn201x

ali najzanimljivije je bilo pečenje puževa u žaru u kombinaciji sa mladim krumpirom..
bilo je ljudi koji su to probali prvi puta ..i reakcije na okus bile su podjeljene ..ali zaključak je ..da u pravim situacijama gladi ovo bi bilo jako dobra hrana ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn203

Dravantura - susret prijatelja  Tn204

Uz vatru počelo je biti sve zanimljivije ..

neki su učili paliti vatru sa firestelom a neki su pravili prave prirodne baklje od brezove kore ..možda izvedba nije bila savršena ali več sama želja pravi je put prema uspjehu ..

Dravantura - susret prijatelja  Tnrazgovori

Dravantura - susret prijatelja  Tn20q

Dravantura - susret prijatelja  Tn205

dugo se u noć čulo razgovaranje , čak je i noja opustila malo doživljaj ..

nastavak..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Dravantura - susret prijatelja  Empty Re: Dravantura - susret prijatelja

Postaj by Mladen 15.07.11 19:38

SUBOTA 25. 06.

Subotnje dravsko jutro svanulo je sunčano ..početak dana kakav se samo poželjeti može .. vidjelo se na mnogim licima ljudi da su sretni ..dravantura je ove godine pokazala svoj smjer ..odgovorila na mnoge nepoznanice ..sad nakon nekog vremena i analize cijelog događaja ...bio je to susret ljudi koje bushcraft i survival zanima , ljudi koji vole prirodu ..ali iskreno još sam razočaran samim sobom ... na dane dravanture sam bio potpuno iscrpljen...mnoge stvari su mi promakle ..tako da i nemam baš brdo slika ..potpuno me umorila srijeda i dobrosusjedski susret u selu ..koji je počeo nogometom a gotovo nepripremljeni za takvi napor po največem suncu ...što je završilo upalama i bolovima u mišićima i laganom temperaturom..na dravi to nisam spomenuo jer je bila prava atmosfera ..veselio me dolazak ljudi koji nisu naši domaći ..
upoznavanje , komuniciranje na temu bushcrafta ..drava je postala pravo mjesto za takve stvari..sa borisom i mariobabom, ljudima profila šafareka i navigatora ..ljudi koji imaju puno za reći ..dravantura je dobila vjetar u leđa ..druga stvar koju je dravantura iznjedrila je dolazak ljudi ..došli su oni kojima je sve to interesantno i koji takve radionice vole ..neodlučni ljudi ipak su ostali za svojim kompjuterima ..tako je najbolje ...bez obzira na pričanja po gradu ...ova dravantura nije spomenuta niti u jednim novinama ..niti se itko hvalio ...mi smo dravanturu jako dobro odradili a najbolji svjedoci su ljudi koji su sudjelovali i pokazali da su prava ekipa..bitni je doživljaj koji je bio vrhunski ..

Ujutro još dok je kamp bio u snu ..odšetao sam na dravu i razbistrio misli hladnom vodom ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn104k

stigao je i kamion sa kontejnerom poduzeća univerzal ..koji je ekipa poslije natovarila smećem ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn24

atmosfera prije same akcije čiščenja bila je vesela ..a kamp je mirisao po kavi ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn25z

Dravantura - susret prijatelja  Tn026u

Dravantura - susret prijatelja  Tn27

Dravantura - susret prijatelja  Tn28f

Dravantura - susret prijatelja  Tn30

okupljanje ljudi ..i sama akcija me posebno razveselilo jer se uz našu ekipu u čiščenje uključila i ekipa ljudi koji na dravu dođu samo jednom godišnje ..
dok neki naši ljudi koji se često tu muvaju nisu ni došli blizu ..nije bilo puno smeća ..
kontejner se dopunio smećem koje je jedna ekipa pokupila veslajući uz obale ..te slike ima anita ..ako mi dozvoli naknadno ih ubacim ..jer ja sam bio na drugoj lokaciji ..

Dravantura - susret prijatelja  Tn31

Dravantura - susret prijatelja  Tn32

Dravantura - susret prijatelja  Tn33

nastavljam ..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Dravantura - susret prijatelja  Empty Re: Dravantura - susret prijatelja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.