FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Komarci

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
gibo
lingua
lingua

Broj postova : 321
Datum registracije : 10.04.2011

PostajNaslov: Re: Komarci   18.06.12 8:42

Stribog, ovo sa češnjakom je protiv vampira.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1274
Godine : 32
Datum registracije : 04.04.2012

PostajNaslov: Re: Komarci   18.06.12 9:26

Tako je, a rakija protiv žena
[Vrh] Go down
hanuman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 42
Datum registracije : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: Komarci   02.09.12 16:27

Kupite Nim prah ,Azadirachata indica u apoteci od njega napravite uvarak koji procijedite ulijete u prskalicu poprskate se i problem rijesen a i koža ce vam biti zahvalna..
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 36
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Komarci   02.09.12 19:35

Mene komarci vole. A- krvna grupa i to im je poslastica.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3403
Godine : 54
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Komarci   03.09.12 9:45

hanuman je napisao/la:
Kupite Nim prah ,Azadirachata indica u apoteci od njega napravite uvarak koji procijedite ulijete u prskalicu poprskate se i problem rijesen a i koža ce vam biti zahvalna..

Baš se tako zove, kolega Hanuman ? Je li ono "Nim" skraćenica za neke kemijske elemente ?
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   03.09.12 13:50

Ima ga u bio trgovinama, to je do u prah mljevena indijska biljka. Kuha se i čaj od njeg samo što je iznimno gorak.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   03.09.12 13:56

Jeste li se i vi, kolega Trolshein, s tim prskali ? Mene, naime, također nemilice proganjaju, bez obzira na drugu krvnu grupu. Koristim svakojaka sredstva čak do 30 % deeta, koja dobro štite, ali i štete koži.
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   03.09.12 14:07

Nisam samo pijem čaj ( super zdravo navodno... žena i tome slično ) a s obzirom da treba doslovno prstohvat praha za čaj jer je toliko Nim gorak onda valjda djeluje. Oko 40 kn dojde 150 g ( i nemogu ga se nikak riješiti ) pa možete probati, ak ništ drugo dobro je za čaj
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   03.09.12 14:28

.... a onda čaj štiti od komaraca ? Ili mu je (dis)funkcija posve drugovačija, pa vas zato žena na nj nagovara ?
[Vrh] Go down
hanuman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 42
Datum registracije : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: Komarci   03.09.12 15:47

nim se koristi u dosta strana ..u medicinske svrhe jako puno zato sta je jak antiseptik ..u biouzgoju se koristi kao insekticid upravo zbog svoje gorcine sta me i ponukalo da napravim uvarak i provam na komarcima ,jako dobro djeluje..u dermatologiji se koristi u vise pripravaka za regeneriranje kože kao i kose.tako da nema bojazni od oralnog korištenja..
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   03.09.12 16:25

ivo je napisao/la:
.... a onda čaj štiti od komaraca ? Ili mu je (dis)funkcija posve drugovačija, pa vas zato žena na nj nagovara ?

Skoro pa točno, samo to je neka isključivo detoksikacijska namjena, da budem čim duže lijep i mladolik Nema veze čaj sa hormonalnom slikom, za to postoji tribulus terrestris .

[Vrh] Go down
condemned
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 37
Datum registracije : 28.04.2014

PostajNaslov: Re: Komarci   30.04.14 0:27

Određene aromatične biljke potrebno je isjeckat i potopit u jestivo ulje u staklenci koja se stavi u posudu sa vodom pa onda lagano tu vodu kuhati 1:30h, procijediti i tako dobijete jeftini repelnt.
ovaj tip stvarno ima dobre fore, čekirajte obavezno njegov kanal:
u ovom videu demonstrira kako biljke odbijaju komarce:
https://www.youtube.com/watch?v=E0e72N6xss4&list=UU_8yo4mNMJkB7noKGLd7jUA

a ovo je njegovo objašnjenje koje sve biljke koristi:
Wild Geranium, Elder - red berry, Northern Lady Fern, are the plants I used in the video. At home I also use Wormwood and Labrador tea or Hudson bay tea as well. I live in Alaska so you may have different plants where you live that work as repellent. You need to be familiar with what plants you have locally and then go to pfaf.org. At pfaf.org, find where it says "search". Type the word "repellent" in the search box and perform the search. When you see some names of plants you have locally then give those a try. Good luck.
[Vrh] Go down
vladomado10
spikač
spikač

Male
Broj postova : 501
Godine : 28
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: Komarci   05.05.14 18:10

Odlican nacin zastite protiv komaraca je biljka Tanacetum cinerariifolium u narodu zvana kao uvač, buhar, buharika, brmljina, divji pelin, osinač, dalmatinska krizantema, dalmatinska ivančica, matrikolda. Genus Tanacetum, porodica Asteraceae. Potrebno je razlikovati dalmatinski buhač (Tanacetum cinerariifolium) od sličnih biljaka (Tanacetum cocccineum, Tanacetum roseum, Tanacetum carneum itd.) koje imaju staništa u Aziji i Sjevernoj Americi. Ponekad se greškom povezuju povijesti tih različitih biljaka, ali samo je izvorno dalmatinska biljka u međunarodnoj trgovini nazvana pyrethrum osnova svjetske industrijske proizvodnje botaničkog insekticida piretrina. Buhač je trajnica s cvjetnim glavicama obrubljenih bijelim jezičastim cvjetovima i žutim, dvospolnim, tubularnim cvjetovima lociranima u sredini cvata. Cvijetovi su bijelo-žute boje , latice vijenčića (od 12-13 po cvijetu) su bijele boje , prašnici žute boje, čaška je sivo-zelena sastoji se od isto toliko lapova koliko latica vjenčića, poprilično kožnatih i ljepljivih. Dalmatinski buhač samoniklo raste uglavnom u primorskom području naše srednje i južne obale pa se u narodu kaže da 'voli gledati more'. Danas se najvise uzgaja na podrucju ekvatora, poglavito u Keniji, tamo cvate cijele godine, i koristi se za borbu protiv komaraca koji prenosi malariju, Aedes egyptus, kojega i mi poznajemo. Kod nas cvjeta tijekom proljeća i ranog ljeta. Aktivna tvar su piretroidi, koji djeluju toksično na insekte. Inace naš uvaženi nobelovac Lavoslav Ružička je, u Hoffman La Roche laboratoriju, baš na njemu prvi u svijetu počeo proučavati piretroide kao kemijski izuzetno potentno sredstvo za borbu protiv raznih vrsta inskata. Danas su najraširenije u svijetu sredstvo, kemijskog tipa, za borbu protiv insekata. U normalnoj primjeni potpuno je bezopasan za toplokrvne životinje životinje, pri tome mislim na sisavce i ptice, i sadrže ga sva sredstva za borbu protiv insekata.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   06.05.14 9:14

Kako to, kolega Vlado aplicirati na se ? Postoji li neka tinktura, extrakt, koji bi bio u komercijalnoj prodaji. I koliko je isprobano u zaista "teškim" uvjetima ? Nemojte, molim vas, shvatit osobno ovaj post, no naslušao sam se kroz život čarobnih receptura iz bakine radione koje su radile vrlo slabo. Probajte, stoga, sredinom srpnja dočekati suton i noć u gustom podrastu močvarne šume, sjedeći na tlu, a ne na visokoj čeki, ili proboraviti dio ljeta u živopisnom seocetu Komarevu (sic !), nadomak Siska, u kojem sam imao muku obitavati '92, godine, pa mi, molim vas, javite kako radi matrikolda. Biću vam zahvalan, bez šale.
[Vrh] Go down
vladomado10
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   06.05.14 10:41

Piretrum je, u svijetu, najbolje sredstvo za borbu protiv insekata i sva kemijska sredstva koja imate u kućanstvu imaju ga u sastavu, nije to nakakav "čaroban lijek", popularni autan kao i drugi repelenti koji se nanose na kožu ga sadržavaju.Ovaj post sam zamislio kao jednu zanimljivost, da biljka koja je zapravo endem naših krajeva, u nas posve zanemarena, ima toliko svjetsko značenje. U ljekarnama postoje i domaći pripravci od njega, alkoholne otopine, za prepostaviti je da oni imaju manji postotak djelotvornosti od sintetiziranih pripravaka, zbog toga jer su piretridi folabilni (razgradjuju se na svjetlu).

[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 63
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Komarci   06.05.14 14:26

ivo je napisao/la:
Kako to, kolega Vlado aplicirati na se ? Postoji li neka tinktura, extrakt, koji bi bio u komercijalnoj prodaji. I koliko je isprobano u zaista "teškim" uvjetima ? Nemojte, molim vas, shvatit osobno ovaj post, no naslušao sam se kroz život čarobnih receptura iz bakine radione koje su radile vrlo slabo. Probajte, stoga, sredinom srpnja dočekati suton i noć u gustom podrastu močvarne šume, sjedeći na tlu, a ne na visokoj čeki, ili proboraviti dio ljeta u živopisnom seocetu Komarevu (sic !), nadomak Siska, u kojem sam imao muku obitavati '92, godine, pa mi, molim vas, javite kako radi matrikolda. Biću vam zahvalan, bez šale.

Ivo. Jedina zaštita protiv hordi gladnih krvi je mreža, bacač plamena ili neko zračenje koje ih ubija kad se približe što osim prvog ne dolazi u obzir. Svi repelenti su namijenjeni za neke normalne uslove, a ekspedicije koje idu u trope koriste doslovno razblažene bojne otrove koje nije poželjno dugo koristiti jer se absorbiraju kroz kožu. Autoru inicijalnog posta samo napomena da je trebao spomenuti i najčešći korišteni naziv, a to je buhač.
Cvjeta sada u petom mjesecu i zaista je dobar repelent i uz to prirodan koji uz normalnu upotrebu ne šteti toplokrvnim bićima. Stotine tisuća ženki koje nagonski privlači vlaga i toplina ne daju se potjerati tek tako.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   06.05.14 14:50

Hombre je napisao/la:
ivo je napisao/la:

Ivo. Jedina zaštita protiv hordi gladnih krvi je mreža, bacač plamena ili neko zračenje koje ih ubija kad se približe što osim prvog ne dolazi u obzir. Svi repelenti su namijenjeni za neke normalne uslove, a ekspedicije koje idu u trope koriste doslovno razblažene bojne otrove koje nije poželjno dugo koristiti jer se absorbiraju kroz kožu. Autoru inicijalnog posta samo napomena da je trebao spomenuti i najčešći korišteni naziv, a to je buhač.
Cvjeta sada u petom mjesecu i zaista je dobar repelent i uz to prirodan koji uz normalnu upotrebu ne šteti toplokrvnim bićima. Stotine tisuća ženki koje nagonski privlači vlaga i toplina ne daju se potjerati tek tako.

Hombre, upravo tako nešto ja koristim, jučer sam u American shopu obnovio zalihu tog zla, zaboravio sam mu naziv, 100% deet-a sadrži (imaš negdi na njihovom sajtu, 75 kn je bočica). Postoje i solucije s 25, 50, i 75 %, ali ja se mažem ovim najjačim, jer bi inače u goreopisanim šumskim uvjetima brzo poginija. Poginiću možda i od ovoga, ali sam još u komadu, ne vidim da je igdi koža otpala. Mene komarci žderu ko da sam im zadnji obrok, a svojim životnim stilom često im idem u susret.
Na posljednju rečenicu tvojeg dobronamjernog posta, o ženkama, vlazi i nagonima, nadovezat će se, gotovo sam siguran, sveprisutni (kad su slični atributi u pitanju) forumit Sisachka Singeritza   .
[Vrh] Go down
vladomado10
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   06.05.14 15:05

Sintetski preparati piretruma su izuzetno potentni, jedno vrijeme u Francuskoj su se koristili za istebljivanje crijevnih parazita (nematoda), također se koristio ubacivanjem određene količine u pitku vodu za istrebljivanje vodene buhe, koristi se i danas za zaprašivanje polja protiv kukaca prirodnim sredstvima. Do Drugog svjetskog rata je bio glavni insekticid, kada su ga zamijenili novi sintetski, puno otrovniji kao popularni difenildiklortrikloretan (DDT), razni kućni sprejevi su u pravilu dovoljno jaki za odbijanje većine kukaca, ali zbog koncentracije samih sastojaka nisu primjereni za izravno nanošenje na kožu. Zbog svjetskih normi repelenti koji se izravno nanose na kožu moraju imati puno manje aktivne tvari, pa zbog toga nisu tako učinkoviti. Unatoc nedokazanom štetnom učinku na toplokrvne životinje treba imati opreza, zbog toga što on spada u skupinu otrova insekticida, te se držati dozvoljenih EU normi.
Ispričavam se tek sam sad shatio da nisam napisao dalmatinski buhač.
Također druga biljka koja ima repelentno djelovanje je pelin (Artemisia absinthum), woodworm kako je Englezi zovu, u nas poznata naprije po pelinkovcu, a u svijetu po absintu. Za razliku od buhaća nije insekticid već ima samo repelentno djelovanje zbog mirisa koji odbija kukce.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   06.05.14 16:30

ivo je napisao/la:
Hombre, upravo tako nešto ja koristim, jučer sam u American shopu obnovio zalihu tog zla, zaboravio sam mu naziv, 100% deet-a sadrži (imaš negdi na njihovom sajtu, 75 kn je bočica). Postoje i solucije s 25, 50, i 75 %, ali ja se mažem ovim najjačim, jer bi inače u goreopisanim šumskim uvjetima brzo poginija. Poginiću možda i od ovoga, ali sam još u komadu, ne vidim da je igdi koža otpala. Mene komarci žderu ko da sam im zadnji obrok, a svojim životnim stilom često im idem u susret.
Na posljednju rečenicu tvojeg dobronamjernog posta, o ženkama, vlazi i nagonima, nadovezat će se, gotovo sam siguran, sveprisutni (kad su slični atributi u pitanju) forumit Sisachka Singeritza   .

Kao što vidim sve ti je poznato pa nema potrebe nabrajati. Eventualno prilagoditi životni stil kad ljeti po noći sjediš u takvom ambijentu. Meni su komarci fascinantni jer ih možeš naći na najmanjim i najudaljenijim dalmatinskim otocima, a ima ih toliko i bodu tako da je zaprepaščujuće.
Što se mene tiče mrežica je najefikasnija iako je ne koristim jer nisam u takvim uvjetima. Može netko pogrešno tumačiti ali svaki moj post je dobronamjeran jer kod mene nema jala i ljubomore.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   07.05.14 8:51

Drago mi je da je tako i ja to vidim. Posebno mi je drago da si opet u dobroj fazi. Nego, u vezi ovoga što pišeš o otocima i komarcima, ja godinama ljetujem na otočiću Drveniku Velom, a komartzi su prava pokora. Unatrag 3-4 godine naselili su se ovi tigrasti i oni su tek prava muka. Za razliku od domaćih, žderu u svako doba dana i ubadaju rafalno, čim ujutro sidnem u dvor pit čaj, najeba sam. Isto se događa i ako sam poranija u ribe; do zore napadaju komarci, a čim se sunce ukazalo, stižu ose, također u brojnim formacijama. Tako da je moj život na Drveniku posta tijesno povezan s Repelom. Više ne razmišljam jesmo li šta pripremili sutra za obid i ko će ić po kruv u dućan, nego ima li duvana i Repela   .
[Vrh] Go down
condemned
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 37
Datum registracije : 28.04.2014

PostajNaslov: Re: Komarci   07.05.14 13:00

A čujte ljudi možda mi cijelo vrijeme razmišljamo na krivi način. Ajmo poći od činjenice da ženke komaraca imaju nagon prema toplom i vlažnom, a privlači ih neki smrad znoja: i šta mi sad možemo učinit u vezi toga da nešto više smrdi od nas pa da se komarice na tome iskale?   Evo, moja kuja smrdi za popizdit, pa to je kriminal kad joj otvorim svako jutro konobu kako cijela konoba smrdi po trulim čarapama. Znači, u nekoj močvari komarice bi nju trebale živu pojest. E sad, kad bi ja svoju kuju još nečim našpricao da puno više smrdi (ispričavam se: da privlači komarice), po toj logici bio bi na miru jer bi komarice išle samo na kuju. Jel tako?   haha
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   07.05.14 15:09

condemned je napisao/la:
  A čujte ljudi možda mi cijelo vrijeme razmišljamo na krivi način. Ajmo poći od činjenice da ženke komaraca imaju nagon prema toplom i vlažnom, a privlači ih neki smrad znoja: i šta mi sad možemo učinit u vezi toga da nešto više smrdi od nas pa da se komarice na tome iskale?   Evo, moja kuja smrdi za popizdit, pa to je kriminal kad joj otvorim svako jutro konobu kako cijela konoba smrdi po trulim čarapama. Znači, u nekoj močvari komarice bi nju trebale živu pojest. E sad, kad bi ja svoju kuju još nečim našpricao da puno više smrdi (ispričavam se: da privlači komarice), po toj logici bio bi na miru jer bi komarice išle samo na kuju. Jel tako?   haha

Ne ide to tako kako si zamislio. Napadaju sve toplokrvno, a ima ih toliko da vas ima deset opet bi svakog grizli. Svakako bi bilo idealno kad bi mogao rastegnuti neku lahtu natopljenu s nečim pa da svi komarci iz okoline odu tamo ali to još nisam vidio.
I što je Ivo već spomenuo nagon, ženke, toplo i vlažno.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   07.05.14 15:24

Samo da javim friški izvještaj s terena; sinoć sam sjedio u šumi i već grizu ! A jučer ujutro bilo je + 4 celzija    !!!
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   07.05.14 19:51

ivo je napisao/la:
Samo da javim friški izvještaj s terena; sinoć sam sjedio u šumi i već grizu ! A jučer ujutro bilo je + 4 celzija    !!!

Da ja sjedim u šumi pri takvoj temperaturi na meni bi bilo toliko odjeće da mi ni pancir kugla ne bi došla do kože.
Tješi se da jedna lasta ne čini proljeće i da će ovo možda biti loša godina za njih.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   08.05.14 8:37

Bojim se da će im bit jedna od najboljih. Pale su strašne kiše i šuma je dobro, dobro nasaftana, neće se osušit dosta dugo. Samim tim, eto im neophodnog medija za razmnožavanje.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   08.05.14 8:42

ivo je napisao/la:
Bojim se da će im bit jedna od najboljih. Pale su strašne kiše i šuma je dobro, dobro nasaftana, neće se osušit dosta dugo. Samim tim, eto im neophodnog medija za razmnožavanje.

Ivino jutarnje vrijeme za javljanje na forum. Ni ja zadnjih dana ne mogu spavati malo dulje. Ova godina je vlažna pa imaju vrhunske predispozicije ali opažam, barem ovdje značajna kolebanja u broju pa ih je prošlo ljeto bilo iznenađujuće malo.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   08.05.14 9:26

Spava bi ja Hombre, umire mi se od spavanja, ali se mora na posal. A onda dođe vikend, pa se ustanem u 4 ili 5 i odem u lov    ! Tako da mi kronično fali sna, baš mi ga fizički nedostaje. Meni 6 uri koliko prosječno spavam nije dovoljno, definitivno nije. Ako dikod i imam priliku preležat dio jutra, svim se silama nastojim izvuć iz postelje i to koji put budu muke paklene, ali ipak nagrađene muke u odnosu na govno od dana u koje se on pritvori ne pođe li mi poduhvat bacanja pjumina sa sebe od ruke. Znaćeš o čemu pričam.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   08.05.14 9:43

ivo je napisao/la:
Spava bi ja Hombre, umire mi se od spavanja, ali se mora na posal. A onda dođe vikend, pa se ustanem u 4 ili 5 i odem u lov    ! Tako da mi kronično fali sna, baš mi ga fizički nedostaje. Meni 6 uri koliko prosječno spavam nije dovoljno, definitivno nije. Ako dikod i imam priliku preležat dio jutra, svim se silama nastojim izvuć iz postelje i to koji put budu muke paklene, ali ipak nagrađene muke u odnosu na govno od dana u koje se on pritvori ne pođe li mi poduhvat bacanja pjumina sa sebe od ruke. Znaćeš o čemu pričam.

Jednostavno mi se teško dignut makar ne mogu spavat. Depresija stalno tinja u meni pa popodne kad dođem s ručka odma zove krevet bez imalo volje za nekim poslom ili razonodom. Ovako kad mi nije baš loše odspavam popodne koju uru tako da mi ne fali sna ali bolest stalno vuče u krevet. Borim se ali nema snage za izvuć se iz njega.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   08.05.14 10:02

Da se Hombre, da se, nekad teže, nekad lakše. Jutro i jest doba dana u kojem iskusan psihijatar, prema pacijentovim stanjima u to doba, isti čas, skoro po špranci, pripozna pravi i duboki, da kažem kemijski depresivni poremećaj, od onog reaktivnog i lakše prolaznog.
No, ajmo mi nazad komartzima, ovo nisu teme za ovi forum.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   08.05.14 16:07

ivo je napisao/la:
No, ajmo mi nazad komartzima, ovo nisu teme za ovi forum.

Dakle. Kako se ponaša taj Repel među rojevima letećih aligatora?
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Komarci   09.05.14 9:58

Potpuno suvereno, bježe ko vrag od tamjana.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Komarci   

[Vrh] Go down

Komarci
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Komarci
» Krug po Turopolju