FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Shift polova

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
pocetnik
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 32
Datum registracije : 14.03.2011

PostajNaslov: Shift polova   06.06.11 4:26

evo podosta zastrasujuci dokumentarac, mislim da osim ako netko odavdje ne raspolaže ogromnim buđetom nema pripreme

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BQSuuGk_I_U

P.S.- cisto da post bude u veselijem tonu, scenarij je predviđen za 22.11.2011
[Vrh] Go down
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 145
Godine : 29
Datum registracije : 24.08.2010

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 16:19

Prijatelju, to ti je samo jedan od mnogih tradicionalnih predvidjanja kraja sveta.
Evo ti link gde mozes pogledati sva predvidjanja apokalipsa u poslednjih 4000 godina http://www.abhota.info/end1.htm

Isto fin blog koji se bavi razotkrivanjem prorocanstva 2012-te je http://the2012deception.net/
[Vrh] Go down
pocetnik
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 16:34

Ma zanimljivo mi je jer ovo nije nešto tipa ko ovo sad zadnje kaj je onaj lik u USA zabrijao i izmuzao pare od onih kaj su mu povjerovali, nego je ovo nešto što se događalo, što je "znanstveno" objašnjeno i na kraju krajeva moguće..

pogledati ću tvoje linkove, možda postoji još takvih "znanstvenih" mogućih teorija..

EDIT: malo sam pogledao ovaj popis, to je popis sveg živog, al kažem, nije to nešto "znanstveno" utemeljeno, to je sve više ko ovaj zadnji lik..
ovi nisu u tom dokumentaru dali datum, nego to je scenarij koji se događao vec, valjda..

EDIT2: pogledat cu naknadno detaljnije ovaj drugi sajt, ima zanimljivih postova, jedan bas proturjeci filmu gore i kaze kako nije moguce da se radikalna promjena dogodi u roku keks, na cemu se ovaj "moj" dokumentarac bazira.. nazalost ne kaze zasto..
[Vrh] Go down
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 671
Godine : 51
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 21:21

pa polovi su se već pomakli(pomiću se stalno) naprimjer u zadnje vrijeme je sjeverni pol bliži Rusiji nego Kanadi, a jednog dana će i promijeniti strane,ali daleko je to...nekih 300 000 godina(otprilike) a i tada neće značajnije utjecati na život(bude li ga uopće)
[Vrh] Go down
pocetnik
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 21:23

da da, znam da se micu oni stalno i tak, al eto u tom filmu objasnjavaju kao da je moguce da se dogodi instant i da se vec događalo..

recimo zanimljivo je kak je kao zadnje priznato shiftanje prije 780 000, a oni kažu prije sad sam vec zaboravio 12 jel..

Edit: na ruku im ide i što dosta starih civilizacija govori o velikim potopima
[Vrh] Go down
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1414
Godine : 57
Datum registracije : 19.01.2011

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 21:36

rinos je napisao/la:

...

a jednog dana će i promijeniti strane,ali daleko je to...nekih 300 000 godina(otprilike) a i tada neće značajnije utjecati na život(bude li ga uopće)

Kako ćemo se onda orijentirati
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965
pocetnik
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 21:37

ko ptice
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 43
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 23:08

I ja sam gledao neki dok. na NG o ovoj temi, ne pamtim baš detalje ali sjećam se da su rekli da je to pojava koja se događa svakih xx god i da nema utjecaja na sam život. Na elektroniku možda da ali na život ne.

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Shift polova   06.06.11 23:16

Poslije svega život teče dalje. Uvijek se spretno prilagođava nastalim situacijama.
[Vrh] Go down
pocetnik
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Shift polova   07.06.11 3:55

http://www.thebigwobble.com/2010/03/why-have-natural-disasters-increased.html
[Vrh] Go down
Unkas
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 26
Datum registracije : 17.05.2010

PostajNaslov: Re: Shift polova   09.06.11 22:15

Jakost magnetskog polja zemlje se mijenjala, nekada je bilo jače,a nekad slabije,a bilo je i neglih promjena polova. Magnetsko polje nas štiti od zračenja iz svemira tako da nestanak i slabljenje imalo oooogromne utjecaje na živi svijet, što se i događalo, jer čim ima puno zračenja ima i puno mutacija pa se događaju evolucijski skokovi,lakše mogu nastati nove vrste i lakše mogu nestati. Ne bi to uništilo Život na Zemlji, nas kao ljude možda,ali Život nikako nebi.
[Vrh] Go down
cvelle89
bebač
bebač

Male
Broj postova : 15
Godine : 27
Datum registracije : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Shift polova   17.06.11 1:09

dogadja se tacnije na svakih 11500 godina. Ovu teoriju je potkrepio "naucnik" Patrik Geril, koji objasnjava ovu zanimljivu pojavu.
Dakle, stare civilizacije poput Maja, Egipcana i drugi pokusavaju i dan danas da upozore svet i ljude na predstojecu katastrofu. To je zapisano u Majanskom kalendaru, tzv. Veliki krug, kod Egipcana je to potvrdjeno po sistemu piramida i njihovog poznatog lavirinta, koji je gore poemnuti naucnik otkrio 2008 godine, cini mise, na Giza Platou. Lavirint predstavlja "egipatsku biblioteku" onog vremena sa 2000 prostorija. U jednoj od tih prostorija je i zapisana tzv. teorija suncevih pega.
To je globalni restart, i i te kako ce imati posledice na sva ziva bica. Skoro niko nece moci da prezivi.
Jer, kao sto je u fizici poznata Lorencova sila, na nekom slicnom principu (naravno, slozenijem) funkcionise Zemljino jezgro.
Kada se desi elektromagnetni momentum, dolazi do nagle rotacije pozitivnog i negativnog pola. U tom trenutku, ZEMLJA PRESTAJE DA SE OKRECE, i pocinje da se okrece u suprotnom smeru. A u tom trenutku, po Njutnovom zakonu, krecu nezamislivi cunamiji, vulkanska i geo aktivnost, i sve to u istom trenutku. Kamen na kamenu nece ostati.
Jel se secate kako su nekad kontinenti bili svi zajedno spojeni "pa su vremenom" odmicali jedan od drugog? to je LAZ. Okretanje Zemlje u suprotnom smeru, dovodi i do pomeranja ploca, a mozete da zamislite sta to stvara.
Gde je Atlantida? Dajem desnu ruku da je pod juznim polom.
Kako su pronasli smrznutog mamuta na savernom polu sa jos nesvarenom hranom? To govori o momentalnom pomeranju kontinenta na sever nekoliko hiljada kilometara, i "momentalnom smrzavanju" mamuta.
Teorija Patrika Gerila kaze da je najbezbedniji kontinent Afrika, tacnije Madagaskar. S obzirom da ce Evropa, USA, Kina biti kontaminirane oblasti hiljadama godina, Madagaskar nece, a i na dovoljnoj je visini, da nece moci da potone od cunamija koji ce biti oko 2500m visok.
Zanimljivo da je teorija gosn Gerila uzeta za snimanje cuvenog filma iz 2009 godine ili 2010, zaboravih vise, "2012"...
Teorija suncevih pega je najrealnija mogucnost za 2012.godinu, jer se desavala desetinu puta u proslosti, gde ima pisanih dokaza za to...Nojeva barka i slicno

Ako mene pitate: teorija suncevih pega 80% - kometa Elenin 20%
[Vrh] Go down
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Shift polova   17.06.11 8:51

Sve je samo teorija koju su određeni ljudi plasirali radi sebe, a ne istine radi. Takvih teorija je mnogo. Neke su dospjele u širu javnost, a neke se nisu probile.

Istina je da ćemo živjeti dok ne umremo.
[Vrh] Go down
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 400
Godine : 31
Datum registracije : 02.10.2010

PostajNaslov: Re: Shift polova   17.06.11 13:11

mene samo zanima kad se to zamjeni oce mi voda u skafu ic van vrteci se na drugu stranu a ne u smjeru okretanja kazaljki na satu
[Vrh] Go down
Elp
spikač
spikač

Male
Broj postova : 502
Godine : 31
Datum registracije : 25.02.2011

PostajNaslov: Re: Shift polova   17.06.11 13:36

Ako do toga dođe, svi ste pozvani na roštilj i hladno pivo, pa da kraj gledamo sa stilom. Nakon porcije ćevapa sa lukom i pivca, taman da mi meteor padne na glavu meni svejedno...
[Vrh] Go down
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 638
Godine : 38
Datum registracije : 09.02.2011

PostajNaslov: Re: Shift polova   21.06.11 5:21

Elpenor je napisao/la:
Ako do toga dođe, svi ste pozvani na roštilj i hladno pivo, pa da kraj gledamo sa stilom. Nakon porcije ćevapa sa lukom i pivca, taman da mi meteor padne na glavu meni svejedno...

Šteta što moramo čekati neke ekstremne uvjete da bi se družili. Dok nam ništa ne prijeti prijetnja smo sami sebi, bolje ratovat i svađat se međusobno nego roštiljat . Kad pogledam filmić napisat ću komentar
[Vrh] Go down
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 83
Godine : 24
Datum registracije : 30.04.2011

PostajNaslov: Re: Shift polova   24.06.11 15:33

Pogledao sam film, zanimljiv je od pocetka do kraja.
Ali cisto sumnjam da ce se takvo nesto dogoditi u blizoj buducnosti.
Veca je sansa da cemo raznijeti nuklearnim oruzjem jedni druge nego da ce nas smak svijeta dokrajciti.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Shift polova   

[Vrh] Go down

Shift polova
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Shift polova
» tenisice za u prirodu