FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

+15
mariobab
neven
djomla
zeleni
Unkas
Mladen
Migach
Ikarus
Ito Ogami
Surfer
kengur32
Sandman
Zile_
Luftwaffe
Elp
19 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Unkas 05.06.11 14:06

Ito Ogami je napisao/la:ŽALFIJA - KADULJA- Salvia officinalis


oprosti,ali to na slici nije Salvia officinalis

Unkas
tipko
tipko

Broj postova : 55
Datum registracije : 17.05.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Ito Ogami 05.06.11 14:07

Izvini Unkas ali garantiram za zalfiju.
Ito Ogami
Ito Ogami
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 45
Lokacija : Prilep
Datum registracije : 20.02.2011

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Ito Ogami 05.06.11 14:33

ima varijacija u listovima ali to je to.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c8/Salvia_officinalis_01_by_Line1.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0e/Salvia_officinalis.jpg
ove dvije slike su preuzete sa interneta.inace zalfiju ne mogu pogrijesiti u listovima,cvijetu okusu.
Ito Ogami
Ito Ogami
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 45
Lokacija : Prilep
Datum registracije : 20.02.2011

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by zeleni 07.06.11 23:21

Unkas je napisao/la:
Sandman je napisao/la:med, dobro je premazati opekotine sa medom, ne javljaju se plikovi i upale, zatvara pristup kisiku pa tome i mogucnost inficiranja, a propolis u njemu pomaze zacjelivanju opekotina ne ostaju ožiljci, isprobao osobno više puta

nemoj se uvrijediti,ali zatvaranje pristupa kisika rani uopće nije dobra stvar, naprotiv jako je opasno jer anaerobne bakterije (one koje žive u okolini bez kisika) stvaraju izrazito jake toksine, npr. tetanus uzrokuju takve bakterije ,a tetanus se može pojaviti kad imamo duboku ranu, porezotinu gdje nemože kisik doći

anaerobne bakterije uzrokuju i botulizam, kada se loše konzervira hrana

Nije bit zatvaranja rane radi sprječavanja dodira sa kisikom nego sa zrakom tj. nečistom okolinom. Nanošenje propolisa odnosno meda osigurava sprječavanje infekcije rane radi njihova antibiotskog djelovanja. I to sigurno pomaže.

Kod površinskih opeklina pomaže i nanošenje zubne paste. Ni ja nisam vjerovao dok nisam probao.
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by djomla 08.06.11 0:52

HRASTOVA KORA- ima jako široku primjenu ali ono što 100% znam je da djeluje protuupalno, npr. kod lakših upala usne šupljine i ždrijela dobro je grkljati čaj od kore..Najučinkovitija je kora s mladih grana i izdanaka, također najbolji učinak će imati u proljeće i ako je kora svježa.

PRIPREMA ČAJA:

Na pola litre vode ide jedna žličica sitno sjeckane kore. Kuhati 5-10 min.

djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by kengur32 08.06.11 7:53

Čaj od hrastove kore je dobar i za sve vrste trovanja, zmijske ugrize.... nije dovoljan ali kao PP
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Sandman 08.06.11 8:52

Unkas je napisao/la:
Sandman je napisao/la:med, dobro je premazati opekotine sa medom, ne javljaju se plikovi i upale, zatvara pristup kisiku pa tome i mogucnost inficiranja, a propolis u njemu pomaze zacjelivanju opekotina ne ostaju ožiljci, isprobao osobno više puta

nemoj se uvrijediti,ali zatvaranje pristupa kisika rani uopće nije dobra stvar, naprotiv jako je opasno jer anaerobne bakterije (one koje žive u okolini bez kisika) stvaraju izrazito jake toksine, npr. tetanus uzrokuju takve bakterije ,a tetanus se može pojaviti kad imamo duboku ranu, porezotinu gdje nemože kisik doći

anaerobne bakterije uzrokuju i botulizam, kada se loše konzervira hrana


Ma ne ljutim se dapace tu smo da podijelimo iskustvo i znanje Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 368870

Ovo sa medom sam i sam nekoliko puta isprobao i na gadnim opekotinama koje nisu bile na velikoj površini, brzo se zaraslo, nije bilo posebnih problema niti upala, nemam oziljaka, a kod manjih opekotina kad sam namazao medom nisu iskakali plikovi.
Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Unkas 09.06.11 23:45

Ma med je općenito odlična stvar, kako god da ga se uzima!
Unkas
Unkas
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 33
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.05.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by zeleni 09.06.11 23:51

Unkas je napisao/la:Ma med je općenito odlična stvar, kako god da ga se uzima!

Pogotovo u medovači Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 747986
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by neven 10.06.11 8:41

Žalfiju je ipak potrebno mješati sa bazgom jer sama kadulja može izazvati pretjerano znojenje i
gubitak tekučine to je izuzetno izraženo kod starijih osoba koje na taj način modu izgubiti samim
znojenjem elektrolite.Što se tiče meda propolis je prirodni antibiotik i fenomenalno funkcionira
uništava mogu slobodno reći skoro sve patogene bakterije (zlatni streptokok) provjereno kod mene
doma.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by mariobab 10.06.11 11:51

Bazga se i uzima za pospješivanje znojenja i uz to je i lagani diuretik.
Možda si mislio obrnuto?, kadulja naime steže i reducira pretjerano znojenje.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by neven 10.06.11 12:21

Da upravo tako malo sam pobrkao lončiće, mariobab hvala na ispravci netočnog navoda.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Elp 12.07.11 8:43

Može li neko od naših travara da napiše ponešto o muškoj i ženskoj bokvici? Znam ih raspoznati, ali o primjenama jako malo znam. Vidim da je neko spomenuo kao trputac, ali malo više pojedinosti od vrste do vrste. Je li jedina primjena liječenje posjekotina ili ima toga još?
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by LUKSA 12.07.11 17:34

Najvrijednija je muška ili prava Bokvica ili Trputac.

Trputac postoji uskolisni, šrokolisni i srednji, uskolisni je pravi ili muški, dok je širokolisni ženski.

Nemožeš pogriješiti ,mada uskolisni sadrži najviše ljekovitih tvari.

Veličina ovisi o staništu, tlu, košnji ...

To su otkrili kada su shvatili da se njegov sok nemože pokvariti, kao i med.

Prouči na netu, imaš svega, uguglaj pa nakon toga van, svugdje ga ima.
Mislim da sam temu stavio pod ljekovito bilje! :bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by tandem 15.07.11 23:26

Ako netko moze nabaviti pravo domace ulje od lavande, da nije razrijedeno kao sto se to inace radi...ulje lavande je izvrsna stvar koja pomaze u zastiti protiv krpelja, prije odlaska u sumu namazite se malo uljem po rukama i nogama i njen miris odbija krpelje...u slucaju da se porezete, super stvar za dezinficiranje rane i za brze zarastanje rane...isto tako ako se opecete na vatru, ili prilikom svasanja skurite kozu Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 747986 pa eto...ako netko ima...dobro bi bilo da nosi malu bocicu sa sobom... HVALA BOGU NA LAVANDI Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 747986

ovo sam vidio davnooo na jednom dokumentarcu...rusi su u drugom svjetskom ratu, zbog nestasice lijekova koristili "melem" ili mast, neznam kako bih to uopce nazvao...mozda je netko i cuo vec za to...naime...otvorili bi cahuru metka, izvadili barut koji bi pomjesali s malo svinjske masti, a tom bi dodali "katran" ili "naftu" od brezine kore (nadam se da vecina zna postupak dobivanja) i to su mazali na rane da brze zacjeljuje itd. to je navodno starii narodni lijek...

u africi, lovci koriste pripravak od crvene ljute paprike (mljevene) i ulja (moze biti i biljno, sunc.) i malih "krpica" kozjeg crijeva, crijevo se nareze na male komade, i pomjesa s tim pripravkom...te komadice crijeva stavljaju na ranu, kako bi zatvorili pristup raznim nametnicima, a sama ljutina te paprike odbija muhe, a ujedno i navodno ima svrhu "antiseptika" ili cega vec...
tandem
tandem
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 35
Lokacija : Zg
Datum registracije : 11.07.2011

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by mariobab 15.07.11 23:41

tandem je napisao/la:
ovo sam vidio davnooo na jednom dokumentarcu...rusi su u drugom svjetskom ratu, zbog nestasice lijekova koristili "melem" ili mast, neznam kako bih to uopce nazvao...mozda je netko i cuo vec za to...naime...otvorili bi cahuru metka, izvadili barut koji bi pomjesali s malo svinjske masti, a tom bi dodali "katran" ili "naftu" od brezine kore (nadam se da vecina zna postupak dobivanja) i to su mazali na rane da brze zacjeljuje itd. to je navodno starii narodni lijek...

Sumpor se oduvijek koristio za čišćenje kože, salitra za konzerviranje namirnica, a ugljen za apsorpciju štetnih tvari-u prirodi ga koristi jedna vrsta majmuna za probavu (iako je doduše ugljen daleko manje djelotvoran nego aktivni ugljen), a sva tri čine crni barut.
Brezovo ulje se koristilo i koristi još uvijek protiv lišajeva, psorijaze, dermatitisa, itd. Znaju Rusi što rade.

Ja više volim imati malo octa i dezinfekciju i za piće. U te svrhe koristili su ga još i Rimljani.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by tandem 15.07.11 23:51

Ja više volim imati malo octa i dezinfekciju i za piće. U te svrhe koristili su ga još i Rimljani.[/quote]

Mozete li mi pojasniti ovo ocat...kuzim za dezinfekciju...ali kako za pice ?? Hvala
tandem
tandem
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 35
Lokacija : Zg
Datum registracije : 11.07.2011

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by mariobab 16.07.11 22:37

Ocat se stavlja u salate da bi ubio nematode-ista mu je i funkcija i u vodi za piće, neće je potpuno dezinficirati, kako se prije mislilo, ali će je učiniti sigurnijom. Dodavanje vina ili octa u vodu je veoma stari način da se učini sigurnijom.
Taj običaj rimske vojske koristili su i kartažani i upravo zahvaljujući tome što su sa sobom imali octa (i što su ipak znali nešto o kemijskim reakcijama) uspjeli su prijeći slonovima Alpe koristeći ga da naprave put u vapnenačkim stijenama.
A osim toga ocat prilično osvježava. 1985 sam radio na Mirogoju (zagrebačko groblje) i dok smo svi mi ostali derali po gemištima jedan stari kopač je za vrućina uvijek pio vodu s octom, jer da mu daje energiju, osvježava, smanjuje znojenje i ne lupa ga u glavu poput alkohola.
Tada mi se to činilo smiješnim, jer tko pije ocat kada ima alkohola, ali s godinama sam vidio da je imao pravo. Koristim mješavinu u omjeru prst octa (jabučnog), ostalo voda.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by tandem 16.07.11 22:50

mariobab je napisao/la:Ocat se stavlja u salate da bi ubio nematode-ista mu je i funkcija i u vodi za piće, neće je potpuno dezinficirati, kako se prije mislilo, ali će je učiniti sigurnijom. Dodavanje vina ili octa u vodu je veoma stari način da se učini sigurnijom.
Taj običaj rimske vojske koristili su i kartažani i upravo zahvaljujući tome što su sa sobom imali octa (i što su ipak znali nešto o kemijskim reakcijama) uspjeli su prijeći slonovima Alpe koristeći ga da naprave put u vapnenačkim stijenama.
A osim toga ocat prilično osvježava. 1985 sam radio na Mirogoju (zagrebačko groblje) i dok smo svi mi ostali derali po gemištima jedan stari kopač je za vrućina uvijek pio vodu s octom, jer da mu daje energiju, osvježava, smanjuje znojenje i ne lupa ga u glavu poput alkohola.
Tada mi se to činilo smiješnim, jer tko pije ocat kada ima alkohola, ali s godinama sam vidio da je imao pravo. Koristim mješavinu u omjeru prst octa (jabučnog), ostalo voda.

zanimljivo Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 747986 hvala na informaciji !
tandem
tandem
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 35
Lokacija : Zg
Datum registracije : 11.07.2011

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Migach 16.07.11 23:56

ovo s octom je zanimljivo . dobro za znati..
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Monkey_Bussines 18.07.11 11:00

Ito Ogami je napisao/la:
ŽALFIJA - KADULJA- Salvia officinalis



oprosti,ali to na slici nije Salvia officinalis

To je mlada kadulja prije cvatnje. 100% s. officinalis.
Monkey_Bussines
Monkey_Bussines
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 42
Lokacija : Split
Datum registracije : 16.12.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by robert 19.07.11 17:28

Ja znam za cuvarkucu - sok iz njezinih mesnatnih listova odlican kod uboda svakojake gamadi .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by tandem 19.07.11 21:58

robert je napisao/la: Ja znam za cuvarkucu - sok iz njezinih mesnatnih listova odlican kod uboda svakojake gamadi .

dobra je i kod upale uha i grla...samo nakapat par kapi u uho, ili grlo...cini mi se da je i za opekline...ali to nisam siguran...
tandem
tandem
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 35
Lokacija : Zg
Datum registracije : 11.07.2011

[Vrh] Go down

Zamjena za farmaceutske preparate na terenu? - Page 2 Empty Re: Zamjena za farmaceutske preparate na terenu?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.