FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

+4
rinos
Marko
Mornar
NAVIGATOR
8 posters

Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by NAVIGATOR 21.05.11 23:09

zbog najavljenog sajma u gudovcu koji je po prvi puta trebao objediniti zasebne ali tematski povezane cjeline, lov, ribolov, ekologiju, ruralni turizam, konje i opremu za konje te sport i rekreaciju i ja sam potegao u petak iz zagreba na svečano otvorenje. očekivao sam mnoštvo ljudi i brojne zanimljive sadržaje vezane i za tematiku ovoga foruma.
no za početak na otvorenje nije došao gotovo nitko, tek pokoja televizijska ekipa.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3308Small

meni nije smetala mala ranojutarnja posjećenost sajma jer sam u miru uspio pogledati sve sadržaje pa evo i kratak presjek onoga što se nudi.

konja i opreme je stvarno bilo i to prekrasnih primjeraka i jednih i drugih

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3300Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3302Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3303Small

i sam pomalo jašim pa mi je ova tema bila interesantna.

nadao sam se vidjeti štand kovača sa sjekirama i kosirima međutim uglavnom je ponuda vanjskog prostora bila kao i muzika turbofolk i plastičarije.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3305Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3307Small

jedine sjekire i kosiri koje sam vidio bili su ovi suvenirski minijaturni po cijenama bliskim velikoj upotrebljivoj im braći pravim sjekirama i kosirima.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3314Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3316Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3315Small

unutrašnjoist paviljona krila je ipak nešto interesantnije sadržaje. lovci su lijepo uredili i dočarali šumsku idilu i životinje koje je u prirodi danas gotovo nemoguće sresti osim u najdivljijim dijelovima hrvatske. ne mogu reći da sam protivnik lova ali ni ne zagovaram taj sport, no ovakvi prikazi prepariranih životinja dobra su prilika da ljudi ponešto i nauče i vizualiziraju i ostale stanovnike naše plavozelene kugle od kojih večina ipak hoda na četiri a ne na dvije noge.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3329Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3328Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3322Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3320Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3326Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3325Small

ostatak paviljona ispunili su meni relativno bezlični štandovi s ribičkom i lovačkom opremom, policama natrpanim većinom jeftinom made in china robom. no vjerujem da če tu mnogi nači neki svoj interes(lovci i ribolovci)

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3313Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3331Small

jedini štand koji je pobudio moj stvarni interes bio je replikartov, i upravo sam zbog njih najviše i navratio na ovu manifestaciju.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3358Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3361Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3369Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3372Small

iako dečki i cure baš i nisu u jutarnjim satima imali puno posla, meni je to pasalo jer su se u potpunosti mogli posvetiti mojim uzastopnim spitavanjima za pojedine artikle.

uz več dobro poznate sadržaje njihovih polica za oko su mi zapeli neki novi.
oštrice lauri PT od ugljičnog zonski kaljenog ugljičnog čelika na tvrdoču od 62-64 Hrc-a, mislim da im je cijena 116kn ali me nemojte držati za riječ.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3336Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3350Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3354Small

primjetio sam da su dosta upotpunili asortiman briste za samogradnju noževa i mnogim sitnicama i nešto večim izborom enzo-vih oštrica.

među brdom artikala koje su izložili najviše mi se omjerom cijene kvalitete i dizajna svidio ovaj,

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3340Small

radi se o buckovom ekonomičnom modelu iz serije Vantage. ovaj ima ručku od novog kako bi u prijevodu rekao papirnog kamena. zapravo se radi o slojevima papira impregniranim i natopljenim epoksidnim smolama. čvrsto je kao kamen a lagano kao papir.
nož mi je za oko zapeo zbog vrlo lijepog dizajna i vrlo prihvatljive cijene za ovakav EDC rezni alat i košta prihvatljivih 270kn, što i nije puno za nož kompletno proizveden od američkih materjala u americi(u americi se bez poreza prodaje za oko 45 dolara). buck je uz benchmade iskoristio državna poticajna sredstva iz metalurgije i kompletnu svoju proizvodnju vratio u ameriku.

nožu me osim dizajna privukla i vrlo lijepo holow grindana elegantna oštrica i fantastičan duboki klip.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3346Small

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3342Small

nož ima cijelom dužinom ručke metalne lajnere i liner lock kočnicu. lajneri doprinose čvrstoči noža ali je on zbog njih nešto teži. zbog što prihvatljivije cijene nisu ih nabušili da nožu smanje masu no vjerujem da ču taj nedostatak sam ispraviti za koji dan jer se nož jednostavno torxima da rastaviti.
manjoj cijeni od konkurencije doprinosi i jeftiniji materjal oštrice koji bi po meni bio neka doljnja granica za solidan radni nož. radi se o, u buckovoj seriji, več dobro poznatom 420HC(high carbon). iako čelik nije reprezentativan, navodno je PAUL BOS iz njega termičkom obradom u ovom modelu izvukao maximum kvalitete, što prvih dva dana korištenja, koliko je kod mene potvrđuju.
nož dolazi umjereno oštar i nakon poliranja na keramici i stropu više nego solidno reže. u rangu sa aus 8 čelikom. upravo če ovaj čistokrvni amerikanac uz spiderco tenecious i ontario rat 1 i cijenama od oko 250 kn biti glavna konkurencija nadolazećem kinezu sanremu GB 910 za 219kn

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3344Small

uz još jednog benchmadea mini dejavoo-a koji sam kupio frendu za rođendan(sebi sam ga kupio neki dan) uz titanski beštek koji me zamolio da mu kupim Franco G, upravo je ovaj Buck bio ono što sam sebi kupio za uspomenu na sajam u gudovcu. sve ovo i još koji detalj više možete vidjeti još i sutra, evo to je moj prijedlog kako provesti prijepodne ako če vani padati kiša, put gudovca!

na kraju bi se zahvalio ekipi replikarta na beskonačnom strpljenju. nebrojeno su puta dizali i otvarali mi prozirne police i strpljivo odgovarali na sva postavljena pitanja.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_3359Small


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 22.05.11 8:30; ukupno mijenjano 4 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Mornar 21.05.11 23:21

Cudno da nije bilo nikoga al mozda je to samo radi jutra... Ako lpt kosta 116 kn to je ok jer na brisi je mislim 15 odnosno 13 eura kad se regas tako da cu radje kod nas potrosit nego "tudjem" pare davat
Dobra reportaza jedino se nebi slozio da su ribicki standovi bezveze jer meni je i to gust pogledat sta se prodaje i malo obnovit zalihu

EDiT-nema jos cijene na netu kod R-a
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by NAVIGATOR 21.05.11 23:27

ma slažem se za ribičke štandove, zato sam i napisao da "meni" nisu bili interesantni ali sam također napisao i da če ribiči i lovci doči na svoje.

ljudi stvarno nije bilo, bar jučer ujutro, vjerujem da je danas i da će sutra biti drugačija situacija.
ovo za lauri naisam 100% siguran jel 116 ili 160kn ali mi se oštrice stvarno sviđaju i mislim da su kvalitetne, ali ih nisam imao prilike do sada koristiti da budem iskren, ali me zato buck za ovo malo kaj sam ga koristio, oduševio
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Mornar 21.05.11 23:42

Bilo bi dobro da je 116. Rinos i Crvenobradi su radili sa njima mislim a i na onom engleskom forumu su ih pohvalili tako da vjerujem i ja da su dobre
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Marko 21.05.11 23:46

Mali ispravak, nije buck vintage nego vantage. Također ima i verzija od s30v celika i cijena mu je i vise nego povoljna(tako se prica s obzirom na celik), nekih 60 dolara(izgleda da je u medjuvremenu poskupio), zapravo ima više razlicitih verzija s razlicitim oblogama.


Vantage serija

Cestitam na kupovini i vjerujem da je dan bio ugodno proveden bez gužve GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA 350615
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by NAVIGATOR 21.05.11 23:56

hvala Marko ispravljeno, tipfeler!

da malo su poskupili i u americi sad je serija s30v nekih 100dolara zapravo mislim 90!
sve poskupljuje pa očito i kvalitetan čelik. na ovome je ručka fino tanka slična kao na spydercu, odlična za EDC. taj papirnati kamen im je nešto skuplji od zytela od kojeg su bile ranije ručke na tim serijama, varijanta pro ima od mikarte ručku i oštricu iz spomenutog s30v čelika i naručit ću si ga. iako mislim da je i ovaj jeftini model odličan za hrmbanje, da mi ga nije žao.


mislim da je cijena lauri oštrica ipak 116! malo probam vrtiti film od jučer u glavi


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by rinos 22.05.11 0:47

116 kn je dobra cijena za Lauri PT,sasvim solidna oštrica proizvođača čiji čelik ionako koristi veliki broj proizvođača noževa u Finskoj...cijene na Brisi su od 9 do 12 eura za PT i malo više za PTX.
Kičma je mekše zakaljena 53-4 a oštrica prilično tvrdih 63 HRc a s malo mašte i truda se napravi sasvim solidan i upotrebljiv nož.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_7921

rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by NAVIGATOR 22.05.11 12:48

da, krasan nož rinos, i mene je vuklo da kupim tu oštricu ali sam se sjetio nedavno prodanog a ne prežaljenog enzo trapper kita koji punih godinu dana nisam smogao vremena sastaviti, tako da sam odustao od kupnje oštrice a za utjehu sam si onda kupio lijepog tamnoplavog Buck-a vantaga
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by skyrunner 22.05.11 13:03

pošto sam blizu bio sam jučer tamo,gledao natjecanje u streličarstvu i naravno slinio na replikartovom štandu GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA 469245
sve u svemu zanimljivo je bilo i tko može nek se svakak još danas zaleti
skyrunner
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 45
Lokacija : sveti ivan žabno,hrvatska
Datum registracije : 01.01.2011

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Ris 22.05.11 17:01

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA 220520111176 Navi očito imamo isti ukus,u mojem vlasništvu več mjesec dana GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA 469245 .jako lijep i funkcijonalan sa obzirom na malecku cijena...super kupnja GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA 85288
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by NAVIGATOR 22.05.11 18:18

istina ovaj me buck-ov nož stvarno iznenadio, gledao sam malo na netu bilo je prigovora na završnu obradu na nekim starijim modelima iz vantage serije, ovaj moj je besprijekoran, a oštrica je bolje centrirana nego na mojim mnogim puno skupljim folderima. inače baš nisam zadovoljan s 420 običnim čelikom ali vele da je ovaj 420 HC daleko bolji otprilike toliko bolji koliko je 440 C bolji od 440 A. za sada nemam prigovora ali u đepu mi je tek treći dan. za neko vrijeme napravit ću detaljnu recenziju tog noža i usporediti ga sa sanrenmu GB910 koji mi je u dolasku i koji je tu negdje po gabaritima, namjeni i cijeni!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Ris 22.05.11 19:26

bit če zanimljiva recenzija,meni uskoro stiže M020BH pa ču ih i ja malo usporedit.a do toga če i Buck odradit svoje,pa da vidimo kako če se pokazat...za sad odlično GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA 368870
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Franco G 22.05.11 21:21

rinos je napisao/la:116 kn je dobra cijena za Lauri PT,sasvim solidna oštrica proizvođača čiji čelik ionako koristi veliki broj proizvođača noževa u Finskoj...cijene na Brisi su od 9 do 12 eura za PT i malo više za PTX.
Kičma je mekše zakaljena 53-4 a oštrica prilično tvrdih 63 HRc a s malo mašte i truda se napravi sasvim solidan i upotrebljiv nož.

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA IMG_7921


Rinos, ovaj mi je nož najbolji od svih tvojih koje sam vidio na forumima. Ne mislim na estetiku već su to osobne preference - sječivo diferencijalno kaljeno 63/52 je fantastična stvar. S druge strane, odabir i kombinacija materijala i sklad boja za dršku mi je prekrasan. Ovo se isplati imati.

Nekoliko pitanja:

1. jeli točno da se PT i PTX razlikuju samo u tomu što je PTX dodatno tretiran tako da je hamon vidljiviji?

2. Tvoj Lauri je 95?

3. Najvažnije: dali ima negdje nabaviti ili naručiti gotovi Lauri? Ili su samo sječiva u prodaji? Ja se osobno ne bih usudio sam raditi dršku jer, prvo, to nikad nisam radio; drugo, nemam ni priručnih alata za tako nešto; treće, nisam baš talent za takve stvari. A ovu oštricu ne treba nagrditi lošom drškom.

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Ikarus 22.05.11 21:27

@Navigator Čestitam na Buck-u osobno sam ga dosta dugo gledo i mjerko ali kolko sam uspio vidjet največa mana im je loše centriranje oštrice koje se sa "pivotom" neda otkolonit pa je naj bolje dobro pregledat par modela (šta uopče ne sumnjam da si napravio) i onda vidjey koj najmanje "bježi"

Kakvo je centriranje na tvome?
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Ikarus 22.05.11 21:28

@Franco G može koja riječ o tom beštku???
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by rinos 22.05.11 21:39

To je Lauri 95 PTX,imam i 77 PT i PTX i u pravu si jedina razlika je što PTX ima vidljiv hamon,mada se nazire i na PT oštricamna,pogotovo kad dobije patinu..

gotovih Lauri noževa ima za uzeti,pod nekim drugim imenom,Issaki Jarvenpa je jedan od njih,Woods knife,Wood Jewel,Lapin puukko itd(nisu isključivo Lauri,neki imaju i svojih oštrica)

Kellam ima jako slične noževe(i tu se dosta polemiziralo dali su to Lauri,ali ipak imaju svoju proizvodnju),model Volverine je zone tempered i jako sličan 95ici ,pa ti to može biti rješenje..
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by NAVIGATOR 23.05.11 9:02

ikarus je napisao/la:@Navigator Čestitam na Buck-u osobno sam ga dosta dugo gledo i mjerko ali kolko sam uspio vidjet največa mana im je loše centriranje oštrice koje se sa "pivotom" neda otkolonit pa je naj bolje dobro pregledat par modela (šta uopče ne sumnjam da si napravio) i onda vidjey koj najmanje "bježi"

Kakvo je centriranje na tvome?

taj problem sa centriranjem se javljao očito samo na starijim modelima, na mojemu je ali i na svima koje sam vidio centriranje fantastično, u centl, i svi ostali prigovori vezani uz lajnere i oštečivanje vrha oštrice prilikom zatvaranja su u potpunosti riješeni a završna obrada je nevjerovatna za nož od 35 eura!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Mornar 24.05.11 16:24

Evo narucio sam danas jednu lpt ostricu cijena je oko 120 kn,dostava vec sutra a kako kazu jos malo i prodali su ih sve. I rekao sam im da sam saznao za njih po tvojoj "reklami"-pitali su od kud znam
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Franco G 25.05.11 0:10

Mornar je napisao/la:Evo narucio sam danas jednu lpt ostricu cijena je oko 120 kn,dostava vec sutra a kako kazu jos malo i prodali su ih sve. I rekao sam im da sam saznao za njih po tvojoj "reklami"-pitali su od kud znam

Mornar, oprosti na gnjavaži, ali već sam prilično umoran i ne kužim: gdje si naručio Lauri PT za 120 kn? ReplikArt?

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Franco G 25.05.11 0:18

ikarus je napisao/la:@Franco G može koja riječ o tom beštku???

Ikaruse, oprosti što kasnim s odgovorom - mislio sam snimiti beštek, no još nisam našao vremena.

Dakle, beštek mi se jako sviđa - doista je vrlo lagan, jednostavno načinjen, izvrsna fitrola - sve skupa vrlo lagano. Ubuduće ga nosim i na svako službeno putovanje.

Jedina stvar koja me je malo iznenadila: beštek je umanjen spram uobičajenog bešteka. Za nož i vilicu to je svejedno, no žlica je ipak manja pa za pojesti juhu treba malo više 'zahvata'. Velim juhu, jer za kruće stvari i tako ne puniš punu žlicu: i u divljini treba se držati bon-tona osim kad si ugrožen. Probao sam pojesti jednu juhu mexicanu - nisam imao problema.

Kad stignem snimit ću beštek zajedno s tipičnim pinjurom (pirunom) i tipičnom žlicom radi usporedbe.

No, kad se nađemo radi A-1 ponijet ću i Esetov titan-beštek da se uvjeriš.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Mornar 25.05.11 8:36

Ma nije gnjavaza nikakva. u replikartu sam narucio po cijeni nesto manjoj od 120 kn i kazu da je jos malo ostalo jer da kupuju ljudi stalno,dostava je cca 40 kn tako ako si blizu isplativije je pokupit osobno
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA Empty Re: GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.