FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Nalet na divlju životinju automobilom

Go down 
Autor/icaPoruka
oetzi
spikač
spikač
oetzi

Male
Broj postova : 984
Godine : 34
Datum registracije : 25.07.2010

Nalet na divlju životinju automobilom Empty
PostajNaslov: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 0:25

ne znam dali pišem u pravu rubriku ali.......

Kakva su vaša iskustva,šta kaže zakon,kako postupiti u slučaju kada je napravljena materijalna šteta,volio bih čuti kako je to u praksi?
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6776
Godine : 33
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 0:37

Situacija je loša za onoga tko je vozio ako je prometnim znakom označen prijelaz životinja/divljač, odštete nema a još platiš poveču kaznu.

Bacit u gepek i doma napraviti kobasice je jedino kaj moreš napraviti.

Nalet na divlju životinju automobilom 6xxcgm
[Vrh] Go down
Mornar
lingua
lingua
Mornar

Male
Broj postova : 400
Datum registracije : 02.10.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 0:40

al prije joj proc nozem ispod vrata da nebi zivina dosla na sebe u bunkeru pa napravila kaos.
ja sam cuo nesto kao Mraz da ako je oznaceno onda sipak a ako nije onda navodno lovacko drustvo isplacuje odstetu ili tako nesto-nisam siguran
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru
Šimun

Male
Broj postova : 2919
Godine : 24
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 14:48

U gepek i u zamrzivač..
[Vrh] Go down
oetzi
spikač
spikač
oetzi

Male

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 15:16

ma nije problem u gepeku nego u šteti od 1000kn ,koju ču platiti da si popravim auto, a osiguranje i zakon baš nemaju sluha za takve stvari,jer ako je postavljen znak automatski su oni zaštičeni,mene zanima kojom brzinom bih ja trebao voziti da ide meni u prilog ako se desi sudar sa životinjom jer tu ulaze i psi mačke zečevi.......
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6776
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 15:37

Mislim da nema te brzine koja ti ide u prilog, čak i ako cesta nije označena a ti naletiš na divljač opet možeš ti biti kriv ako procjene da nisi brzinu prilagodio uvjetima, a brzinu ti osim po tragovima procjenjuju i po šteti izazvanoj prilikom udara po formuli: veča šteta-veča brzina-kriv si, mala šteta-mala brzina- nisi kriv ali ti se ne isplati tražiti odštetu za "sitnice".

Nadam se da sam u krivu, ali takva sam iskustva čuo na više strana.

Nalet na divlju životinju automobilom 6xxcgm
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru
Šimun

Male
Broj postova : 2919
Godine : 24
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 17:46

Bolje tisuća u kunama tak,nego da ti se promjeni valuta u €...
[Vrh] Go down
oetzi
spikač
spikač
oetzi

Male

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 20:59

najbolje bi bilo živa srna, auto u komadu,i da se sranje nikome ne desi,jer ako se desi,jedan život manje,vozač prođe bolje ,dobiva samo po džepu,ali nije sve tako crno dučani sa autodijelovima bar imaju posla Nalet na divlju životinju automobilom 166116
[Vrh] Go down
Olimp
mr.spika
mr.spika
Olimp

Male
Broj postova : 1414
Godine : 59
Datum registracije : 19.01.2011

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty17.05.11 21:38

Famozna rečenica "Prilagodi vožnju uvjetima na cesti" toliko toga je išla u prilog osiguravateljima da ti je jednostavnije (ako nemaš kasko) da gutneš knedlu, izvadiš novčanik i ostade ti nezgoda u ružnoj uspomeni.
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965
kengur32
MODERATOR
MODERATOR
kengur32

Male
Broj postova : 3152
Godine : 45
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty18.05.11 2:12

Nema tu prilagođavanja uvjetima na cesti, voziš propisanom brzinom i ako se dogodi nesreća moraš samo dokazati da si vozio u okviru ograničenja brzine!
ako zgaziš psa, mačku ganjaš vlasnika , ako ga nema ganjaš općinu/grad...

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Godine : 28
Datum registracije : 23.11.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty22.05.11 10:10

jbg, kud baš srna... sada nije ni meso za iskoristit...
ugl ne zvat policiju... ili... do prvog znaka i odšarafit ga Nalet na divlju životinju automobilom 747986
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4708
Godine : 40
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty09.06.12 15:43

Baš čitam pa si mislim...onaj tko strpa pregaženu srnu u gepek riskira bit kažnjen debelo,kako objasniti policajcu sa razbijenim prednjim farom srnu u gepeku a nemaš potvrdu o porijeklu divljači...za to se gube oružni listovi,lovačke iskaznice,oružje i plaćaju masne kazne.
Radije je ostavite u grabi i prijavite ako imate kasko na osiguranju da je pobjegla,ako nemate kasko onda pregrizite.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
yasko
mr.spika
mr.spika
yasko

Male
Broj postova : 1466
Godine : 29
Datum registracije : 24.05.2011

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty09.06.12 17:40

ma nema ti veze ogranicenje ni brzina.... meni se prijatelju jelen zabio u bok automobila dok je isao 40 ...porazbijo mu citavu desnu stranu ... pa ti vozi po ogranicenju ...
[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač
trolshein

Male
Broj postova : 561
Godine : 38
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty09.06.12 21:06

Pravila su jednostavna, ako je znakom označena divljač na cesti kriv si, osim ako dokažeš da je divljač bježala od lovaca pa si ti misli. Naravno i to samo u slučaju da se vozi prilagođenom brzinom.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nalet na divlju životinju automobilom   Nalet na divlju životinju automobilom Empty

[Vrh] Go down

Nalet na divlju životinju automobilom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.