FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Oružje i improvizacije - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Oružje i improvizacije

+27
Simke
gibo
zoran
onikudaki
Franco G
hankok
miles
nordfjord
Lovac23
lololorenzo
mgizdi16
Mad Max
skyrunner
urbana_gorila
Mornar
Šimun
Jolender
Mraz
Elp
Login
Fratt
Luftwaffe
Telcontar
Frnja
Mrki Medo
Fesch
Guru
31 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by lololorenzo 09.02.12 14:28

Važno je također ići osvjetljenim ulicama,gdje ima auta,ljudi;a ne ići ulićicama di je naviše tih divljaka

lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1027
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by nordfjord 09.02.12 15:20

Bez obzira na sve ,a to sve je znanje svih borilačkih viještina pa i krav mage blabla najbolje je na vrijeme izbiječi bilo kakav kontakt.Dok prolazite bilo sam ili s ekipom kraj nekog koji pokazuje namijeru vas napast ili kao trza ispipavajuči teren več unaprijed treba sam sebe skulirati i spreman na sve proći.Proći kao tenk a na malo naguravanje ili udarac samo se sebi u brk nasmijat,nasmijat zbog vlastite gluposti što ste si dozvolili biti dobiven na to a da prije niste prijetnju primjetili.Znači bilo kad i bilo gdije biti spreman i da vam osijetila budu uvijek aktivna.Nije sramota i zbrisati,bolje i to nego pasti dolje i biti otvorena meta za cipelarenje i udarce s visine svim i svaćim da ne spomenem poniženje tipa da vam neko ispusti svoje tekučine na vas dok ste dole.Ako vas ipak nekako dobiju na šake ili nešto drugo najviše se pazite početnika među njima tj. onih koji se moraju obavezno dokazati a vi bi mu mogli biti inicijacija u bandu.Takav će vas bodren vice presidentom ili čak capo di tuti potporom izbosti isiječ polomit kosti koljena polomit sve samo da bude member.Ako treba i ubiti.Sve zavisi na kojem je nivou ekipa na rang list bandi.Pojedinci su još gori ti tzv. vukovi samotnjaci moraju brže i kvalitetnije vas riješiti baš zato jer nemaju zaštitu ekipe,a ekipe ćesto rade za kod nas obavezna praksa bilo za lokalnu politiku bilo za naše bajne tajkune.Pa zato imamo toliko neriješenih premlačivanja na svim nivojima od sela moga do ZG ,ST ,OS DU.Toliko ima pomočnih sredstava za obranu bilo kupovnih bilo priručnih a neka su več i spomenuta.Bilo koje da imate nesmiju pokazivat svoju pravu svrhu i namijeru.Znate onu o zecu koji je biježal ispred pogona za vrijeme lova na medvijede.Dok je obijasnil lovfcima hahahaha ošla jajca.

nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 56
Lokacija : od trsta do zemuna
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by miles 09.02.12 17:19

Pobjediti čopor znači pobjediti najjačeg vuka u čoporu.

Korak 1)
Udri najstaršnijeg pripadnika čopora nogom u jaja ili
udari ga u nos (refleksivno pokriva nos rukama pa ga onda udari u jaja) ili
ga pljusni (ali onak iz sve snage kao što je nas mater pljuskala) tako da padne na pod.

Korak 2)
BJEŽŽŽI!!!!

Moja osobna preporuka da izbjegavaš borbe, ali ako je mirno rješenje neizbježno onda udari prvi...nemoj pokazivat strah to je najvažnije, ako vide strah onda ja borba neizbježna!

Ako prijete oružjem onda je to druga stvar, samoobrana je naše pravo (ne dao bog da završiš ko Luka Ritz i mnogi drugi)...ako ti je život ugrožen nemoj se bojati ubiti neprijatelja!
Bolje zatvor nego grob.

Jedan od najlakših načina kako ubiti neprijatelja je slomiti mu grkljan (udavi se) tako da ga udariš u vrat iz sve snage i to je više manje to...ali to čini ako ništa drugo ne pali.
miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Lovac23 09.02.12 17:31

miles je napisao/la:Pobjediti čopor znači pobjediti najjačeg vuka u čoporu.

Korak 1)
Udri najstaršnijeg pripadnika čopora nogom u jaja ili
udari ga u nos (refleksivno pokriva nos rukama pa ga onda udari u jaja) ili
ga pljusni (ali onak iz sve snage kao što je nas mater pljuskala) tako da padne na pod.

Korak 2)
BJEŽŽŽI!!!!

Moja osobna preporuka da izbjegavaš borbe, ali ako je mirno rješenje neizbježno onda udari prvi...nemoj pokazivat strah to je najvažnije, ako vide strah onda ja borba neizbježna!

Ako prijete oružjem onda je to druga stvar, samoobrana je naše pravo (ne dao bog da završiš ko Luka Ritz i mnogi drugi)...ako ti je život ugrožen nemoj se bojati ubiti neprijatelja!
Bolje zatvor nego grob.

Jedan od najlakših načina kako ubiti neprijatelja je slomiti mu grkljan (udavi se) tako da ga udariš u vrat iz sve snage i to je više manje to...ali to čini ako ništa drugo ne pali.
Svaka cast i u pravu si !
@Miles : Ta taktika vrijedi naravno....ali znas koliko ljudi moze samo jednostavno nokautirati nekog ko se tuce svaki dan ...sansa jedan na prema 10000 !
Ja sam radio i Krav Magu nekoliko mjeseci ...radio sam sa dvojicom kolega jedan certifikovani pomocni trener (zaradio certifikat u Izraelu a ne neko ko je gledao dvdove od kuce)
I svi zablokiraju kad na tebe naleti ljudina od 100 plus kg i jebe ti sve pos spisku !
U svakom slucaju samo operez i prevencija (najbitnije) i bjezanje
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by miles 09.02.12 17:42

Nikad nisam bio ljubitelj nasilja i mislim da se većina sukoba može riješiti mirnim putem...give piece a chance! Oružje i improvizacije - Page 2 747986

"Ako želiš mir pripremi se na rat" :CoB!

miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by nordfjord 09.02.12 18:10

Pojam riješavanja sukoba mirnim putem je politička filozofija i to ne postoji.Krivo si učen.Sukob ne postoji ako nema dvije strane.Kod mene ima uzrećica NIJEDNA KRAVA SE NE BODE SAMA.Treba imati veča muda od ušiju da bi se izbijeglo sukob dok ti netko leti prema tebi (recimo sa sekirom,ili nožem ili poluosovinom od auta) a ti kao Gandi nasmiješen zabaciš plahticu i čekaš.Ili još gore ona iz starog zavijeta TKO TEBE KAMENOM TI NJEGA KRUHOM.Moraš imati karizmu cold blood killer da bi napadač shvatil da to što je poletil na tebe, iako te možda ozlijedi, bude imalo po njega i njegvu familiju stvarno tragične posljedice, a da bi tu karizmu stekel več sada bi moral biti po tome poznat sa dodatkom ON JE MALO JEBEN,SVOJ, S TEM BOLJE NEMATI POSLA.A to opet traži nekog goreg gada i to nikam ne vodi.A ja sam imal tak malo problema i onda je ispalo po našem zakonu da sam ustvari preterano se branil od gada , a on mene stvarno jebački napal ,imal sam teške ozljede ,laka mu zemlja.

nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 56
Lokacija : od trsta do zemuna
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Lovac23 09.02.12 19:30

@ Miles :
Pa ispod mog posta ova poruka
"Si vis pacem para bellum " znaci "Ako zelis mir,pripremi se za rat"
Ali tacan prevod je U miru se pripremi za rat
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by miles 09.02.12 19:38

LOL...
Nažalost nisam učio latinski u školi...
To je i pjesma od CoB, nije baš nešto posebno ali me poruka sjetila na ovu temu Oružje i improvizacije - Page 2 747986
miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by urbana_gorila 09.02.12 20:32

Mornar je napisao/la:moze bit koliki oce i znat sta oce al ni jedan nije brzi od metka Oružje i improvizacije - Page 2 747986

Kako da ne... A Boris the bullet dodger?



urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by mgizdi16 15.02.12 19:11

https://www.youtube.com/watch?v=CR8-HvTuwNY

Ako ovo znaš neće te ni Gospa uvatit.
mgizdi16
mgizdi16
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Klis
Datum registracije : 07.02.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by hankok 15.02.12 20:09

prejak fil m
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Franco G 15.02.12 21:21

nordfjord je napisao/la:Pojam riješavanja sukoba mirnim putem je politička filozofija i to ne postoji.Krivo si učen.Sukob ne postoji ako nema dvije strane.Kod mene ima uzrećica NIJEDNA KRAVA SE NE BODE SAMA.Treba imati veča muda od ušiju da bi se izbijeglo sukob dok ti netko leti prema tebi (recimo sa sekirom,ili nožem ili poluosovinom od auta) a ti kao Gandi nasmiješen zabaciš plahticu i čekaš.Ili još gore ona iz starog zavijeta TKO TEBE KAMENOM TI NJEGA KRUHOM.Moraš imati karizmu cold blood killer da bi napadač shvatil da to što je poletil na tebe, iako te možda ozlijedi, bude imalo po njega i njegvu familiju stvarno tragične posljedice, a da bi tu karizmu stekel več sada bi moral biti po tome poznat sa dodatkom ON JE MALO JEBEN,SVOJ, S TEM BOLJE NEMATI POSLA.A to opet traži nekog goreg gada i to nikam ne vodi.A ja sam imal tak malo problema i onda je ispalo po našem zakonu da sam ustvari preterano se branil od gada , a on mene stvarno jebački napal ,imal sam teške ozljede ,laka mu zemlja.

Mali ispravak:

TKO TEBE KAMENOM TI NJEGA KRUHOM - nije Stari već Novi zavjet. OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB je iz Starog zavjeta.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by onikudaki 12.04.12 0:34

Teleskopska palica po zakonu nije zabranjena, vec je policija svrstava u sredstva za napad i ozljedjivanje svojevoljno, iako ona nije navedena.
U cijelome svijetu osim kod nas teleskopska je sredstvo za samoobranu i kreirana je za to, i idealna za obranu od sjeciva, bolje receno za pomoc u obrani.
Kazne za nosenje navodno su velike, ali bolje dobiti potencijalnu kaznu, nego izgubiti zivot, a mastovita osoba uvijek je moze sakriti, ako se uzme u obzir da je palica ipak najbolje orudje za samoobranu.
Govorim recimo o napadu nozem, naravno kako svaka medalja ima dvije strane, moze se iskoristiti bilo kakav oblik palice koji se nadje usput, samo sto to oduzima dragocjenu paznju, sekunde i sto ako je nema u okolini.
Isto tako nece svi policajci uzeti teleskopsku i raditi probleme oko toga, a s druge strane neki policajci oduzet ce i obican cs suzavac jer misle da je zabranjen, razlog tomu je neznanje i nepoznavanje zakona drzave u kojoj se nalaze, rade i ciji red trebaju odrzavati.
A sto se tice samoobrane, treba biti svjestan, hladan, spreman i imati sirok spektar alata u kojima si izvjezban do savrsenstva, ali bez srca,hrabrosti,courage mozes imati tisucu palica al nema koristi.
onikudaki
onikudaki
bebač
bebač

Male
Broj postova : 9
Godine : 46
Lokacija : negdje
Datum registracije : 11.04.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by zoran 21.12.12 22:39

Login je napisao/la:Rok trajanja vjerovatno nesmanjuje učinak, več eventualno može biti štetan za onog na kome se koristi zbog kvarljivosti sastojaka unutra, pa na temelju toga te tužiti i sl.

@Frnja - toliko sam ju naoružao da se bojim napasti Oružje i improvizacije - Page 2 747986


Koliko je meni poznato, sprej kojem prodje rok trajanja cesto izgubi svoju snagu/ucinkovitost. Mozda neki traju duze od deklariranog roka, ali ja ipak ne bih riskirao :-).
zoran
zoran
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 124
Lokacija : HR
Datum registracije : 17.12.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by gibo 21.12.12 22:59

Nadam se, iskreno se nadam da nikada ali baš nikada neću morati uporabiti ono što nosim za samoobranu. Želim da se jednog dana kada budem umirao zapitam zašto sam ga nosio stalno sa sobom. U svakom slučaju bolje nego da jednom zavapim: A gdje mi je sad!?
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Mad Max 22.12.12 1:23

Najjeftinije i najjače oružje koji svako može imati legalno uz sebe svugdje je lančič za ključeve i na njemu par "gambeta" za uteg i nešto malo ključeva Oružje i improvizacije - Page 2 469245

Oružje i improvizacije - Page 2 24ovrdc

Dužina je oko 58 cm ...

Oružje i improvizacije - Page 2 206mz9k

... namotan oko ruke i zakvačen patentnom kopčom da ne pobegne ...

Oružje i improvizacije - Page 2 1217fd0

Zakopčan i kroz prste iima oko 35 cm dužine a njegova težina je nešto preko 200g ...

Oružje i improvizacije - Page 2 2m0ear

To je malj ! - duži je lančič - veča je sila / imao sam ga dužine od metra ali sam ga skratio da izgleda što bezopasnije i što normalnije ... ali tako i tako u svrhu samoodbrane on je preteran silobran u svakom trenutku pa ga ne priporučujem za glačanje nesuglasica ali kao izlaz za nuždu sigurno je efektivan !

Mislim da ako dobro zamahne odrasla osoba i pukne time nekoga preko leđa - taj ne bi ostao na nogama, iz ruke bi sigurno izbio nož ili pištolj i slomio ruku a da nekoga time preko glave - slao bi ga direktno svetom Petru ...


Nije da baš svaki dan to nužno trebam ali nikad se ne zna - sindikalizam je jebena sportska disciplina u tim teškim vremenima Oružje i improvizacije - Page 2 368870


Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Simke 22.12.12 2:01

Drugari,u takvim situacijama,kad se do njih dodje,a treba planirati i truditi se da nedodje,najbolje oruzje je psihologija,pa rjecitost.

U slucaju da diplomatija ne pali,a onda hebi ga.Potrebno je poznavati neku borilacku vjestinu i aktivno je trenirati. Predlazem Judo,kao jedan od najopasnijih sportova i odlican za "blisku borbu". Vise cjenjen od Juda je Taekwondo. Tu je data mogucnost da se iz tjela izvuce maksimalno,a General Choi Hong Hi ga je osmislio i usavrsio kao univerzalni ancin samoodbrane. General Hi je kao mladic trenirao Tajlandsku drevnu vjestinu taekkyeon,a kao student u Japanu trenirao je Shotokan karate,te je kasnije ta dva sporta obradio,uzeo najbolje i stvori Taekwondo sa svojim elemntima. TKD je idealan za rashladjivanje usijanih gava.

Kombinacija teretane,TKD i svakodnevnog treniranja povecat ce uspjehe za samodbranu nekoh 70%.

Ukoliko se odlucite da nosite neko oruzje,onda neka to bude sprej,ali paziti na legalne da ne bi doslo do placanja odstete.
Niposto nelegalne gasove i slicno jer mogu da imaju zaheban ucinak.

Ako ves neko poprska gasom niposto ne pokusavajte da sperete vodom.Bice vam gore nekoliko puta. Ukoliko dobijete ofarbane,na bazi luka i slicnoga to se rjesava vodom.
Razlika s eosjeti odmah i nije potrebno iskustvo,plus ovi legalni ili dozvoljeni ostavljaju tragove farbe,najcesce crvene. Inace skoro svi sprejovi,koji se prave na biljnim bazama su crveni jer su samo crvene biljke od kojih se rade :-)))

Ukoliko se odlucite za oruzje,a onda je najbolje uzeti hrpu filmova Bruce Lee,jel i knjiga koje govore o vjestini baratanja nun cakama,ako vec nema neki klub ili prakticni trening. Covjek to sa djelom truda savlada relativno brzo,a one su jako efikasne i kao psiholoski efekat i kao orudje za vise upotreba,defanzivne,kao i ofanzivne.


Onaj ko poznaje iole borbe rukama i nogama,borilacke sportove,ulicne tuce ima dio odredjenog iskustva odbrane od noze,dok od palica ili caka slabo ko da je ucio da se brani ili stekao to iskustvo u ulicnim tucama,a Ono koji znaju da s ebrane od toga,ti vas sigurno nece maltretirati,nego pomoci ako vide da vas nasilnici ugrozavaju.

Nije lose imati no posebne rukavice,zovu ih spijunske.Izgledaju sasvim obicno ali su pojacane olovom na dlanovima i gornjem djelu,tako da s edaju odlicno koristiti i u odbrani i u napadu.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Simke 22.12.12 2:04

Usput.Svakome bih preporucio da se pocne baviti nekim borilackim sportom ne samo radi odbrane ili da se nauci lemati,nego zbog razdvoja i tjela i duha. Jos ako se neko i nafura dobro na to pa pocne da usvaja i filozofiju sporta,a onda je to na blagoslov i duha i tjela. Tjelo ne treba zapustiti,treba ga odrzavati u borbenoj pripravnosti uvjek. I kondiciono i duhovno.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by JillValentine 22.12.12 2:36

Pozdrav kolega Guru. Sto se tice suzavca mogu reci da kod nas nema d ase kupi.Sve sto kod nas ima nije suzavac nego biber sprej koji se prodaje civilima...Koliko je efikasan ne bih bas o tome...Efikasan jeste.. I prilicno dobro paralise neprijatelja..Ali ima jedno veliko ali: Sledi situacija... Vracas se kuci sa mnostvom skupe opreme..Mrak..Mrkla noc.... U susret ti nailaze 2-3 momka...Sa namjerom da te prebiju...Nema to nikakve veze sa tvojom vjerskom,rasnom ili nacionalnom pripadnoscu...Jednostavno moze im se jer se kola uvjek slome na onoga koji je najmanje kriv. Sav uzbudjen mislis spasio si se...Vedis svoj biber sprej....Al ne primjecujes pod napadom adrenalina da napolju duva jak vjetar.. Prskas....Vjetar duva...I vrace ti suzavac pravac u oci...onesposobljen si...na sigurno 20-30 minuta..... Vodu vjerovatno nemas a i da ima em nemas vremena da isperes oci em ih ne mozes ispradi jer biber sprej kao takav sadrzi hlor pa voda samo gore cini...em sto ce te posteno umlatiti..Emo sto ce im biti zanimljivo da te jos vise nasikaju tim sprejom...Da iraonija bude veca kao sto je vec pomenuto u tekstu ''isticanje roka trajanja je maac sa dvije ostrice'' sto ce ti kao takav sigurno izazvatiteze povrede oka ili u dosta slucajeva sljepilo...Jer sadrzi jao nezgodne supstance. Da svakako da se on zove biber sprej ali da li je samo biber u njemu??'..... Sto se mene tice vise puta mi se efektivno pokazao elektrosok...Koji kod nas..u Crnoj Gori .Ima da se kupi u slobodnooj prodaji.... od 100.000 v pa sve do vjerovao ili ne do mnogo vise....Citiram da ti mnogo vise mogu da onesposebe,tj obore odrasloga...covjeka...I pruzaju vid zastite.... Ali isto tako i to je mac sa dvije ostrice i ako osoba ima srcane tegobe...tj ima ugradjen pejs mejker ... Ubices ga na licu mjesta samo jednim laganim dodirom..Zao mi je sto duzim ovoliko ali eto otprilike da ti kazem.... Veliki pozdrav
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 33
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Mad Max 22.12.12 2:59


https://www.youtube.com/watch?v=RKGOTRn3Tto

Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by crotwar 22.12.12 6:44

onikudaki je napisao/la:Teleskopska palica po zakonu nije zabranjena, vec je policija svrstava u sredstva za napad i ozljedjivanje svojevoljno, iako ona nije navedena.
U cijelome svijetu osim kod nas teleskopska je sredstvo za samoobranu i kreirana je za to, i idealna za obranu od sjeciva, bolje receno za pomoc u obrani.
Kazne za nosenje navodno su velike, ali bolje dobiti potencijalnu kaznu, nego izgubiti zivot, a mastovita osoba uvijek je moze sakriti, ako se uzme u obzir da je palica ipak najbolje orudje za samoobranu.
Govorim recimo o napadu nozem, naravno kako svaka medalja ima dvije strane, moze se iskoristiti bilo kakav oblik palice koji se nadje usput, samo sto to oduzima dragocjenu paznju, sekunde i sto ako je nema u okolini.
Isto tako nece svi policajci uzeti teleskopsku i raditi probleme oko toga, a s druge strane neki policajci oduzet ce i obican cs suzavac jer misle da je zabranjen, razlog tomu je neznanje i nepoznavanje zakona drzave u kojoj se nalaze, rade i ciji red trebaju odrzavati.
A sto se tice samoobrane, treba biti svjestan, hladan, spreman i imati sirok spektar alata u kojima si izvjezban do savrsenstva, ali bez srca,hrabrosti,courage mozes imati tisucu palica al nema koristi.


u pravu si, ako je nađu, prave probleme..isto je i s bejzbol palicom u autu...
al ima alatka za koju ti niko nis nemre reć, a služi svrsi Oružje i improvizacije - Page 2 69343
držalica za sjekiru Oružje i improvizacije - Page 2 368870
crotwar
crotwar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 276
Godine : 48
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 21.09.2012

https://www.facebook.com/PAUCI.OMB

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by yo yu 22.12.12 14:46

http://www.maestralcentar.hr/cold-steel/macete-i-sjekire/special-forces-shovel.html ova lopatica dobro dodje u gepeku, a za fiskulturu bi toplo preporucio wing chun https://www.youtube.com/watch?v=_Ui6rj58DA0 upornost,trud uvijek je nagradjen, neka ovo bude hobi https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oC9J6O6soHA#! volio bi vidjet napadaca Oružje i improvizacije - Page 2 747986 Oružje i improvizacije - Page 2 747986

yo yu
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 43
Godine : 44
Lokacija : zg
Datum registracije : 06.12.2012

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by ivo 24.12.12 11:01

Sunac ti žarki poljubim, Maxovi mi se gambeti čine efikasnijim od 22lr Oružje i improvizacije - Page 2 865284 !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Oružje i improvizacije - Page 2 Empty Re: Oružje i improvizacije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.