FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Malisa :) prvenac

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
kaiser soze
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 31
Datum registracije : 02.02.2011

PostajNaslov: Malisa :) prvenac   28.04.11 14:39

Ugledao sam se na majstore sa ovog(meni naj foruma) i poceo praviti noz. Zadivili su me modeli koji su ovdasnji majstori pravili, i meni preneli zarazu da i ja svojim rukama napravim stogod. Dao sam se u potragu prvo materijala, te sam nasao dva komada bez drske, ostalo od mog oca, bio je lovac a eto igrom slucaja mi nikada nije spomenuo ova dva komada zaturena u garazi u starom ormanu, nauljena i umotana u krpe. Te prilikom ciscenja stvari umalo ne bacih :bog: . Kada sam video da su obradjeni, laknulo mi je, jer sam se toga najvise i plasio, sto zbog nedostatka opreme sto zbog neznanja obrade celika u pecima i sl.
Jbg. nismo svi rodjeni kovaci ipak treba znati i umeti

Na prvoj ostrici sam dovario trn, jer je drska meni prekratka, imam velike sape
te mi treba mala pomoc povodom toga, naime elektro sam vario i poplaveo je deo drske iznad vara, ostricu sam obezbedio vlaznom krpom te se nije grejala.
Zanima me da li se taj deo opet mora kaliti ili ne?
Mozda samo zagrejati u rerni?
Plava boja je nestala, ali mozda trebam u rerni opustiti ili nesto uraditi
Takodje nisam upoznat sa kvalitetom celika, ako neko nesto moze sa slike zakljuciti i uputiti me bio bih mu zahvalan.
[img] [/img]

Evo ideje za drsku, drvo je orah, predlozi sugestije i kritike su dobrodosle. Tako bi na kraju trebalo izgledati.

[img] [/img]

[Vrh] Go down
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 894
Godine : 32
Datum registracije : 06.12.2009

PostajNaslov: Re: Malisa :) prvenac   04.05.11 13:04

oštrica mi se baš sviđa,za stvari oko kaljenja pošalji pm knife-maniacu ili karlu,siguran sam da će ti odgovoriti.
za dršku bih ti predložio bačvasti oblik,mislim da bi super izgledala na ovaj oblik oštrice.
nešto poput ovog,u drvetu,naravno.
[Vrh] Go down

Malisa :) prvenac
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.