FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

+7
Ris
Šimun
Fugitive
kengur32
LUKSA
Cave Bear
Viking
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 2:26

Danas sam bio u sumi sa jaranima, hodali smo po sumi nekoliko sati sve dok nismo stigli do jednog jezera ,,tu smo stali i malo rostiljali,,pa odlucih da postavim par slika da vidite kako je to izgledalo .. Pokusacu ta komentiram svaku sliku ali posto izlet nije bio nesto posebno necu bas puno pisati o njemu.

Photobucket

Lokacija Svedska ,Suncan ali ipak hladan dan.. Sati 11:00


Photobucket

Odsjecena drva koja su samo lezala i gotovo izagnjila, uopste nisu koristena u nikakvu svrhu.. zalosno Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 166116


Photobucket

Da vam se predstavim ja sam ovaj carapar sa njemackom uniformom, odlucio sam da budem malo anoniman..

[img]Moj prijatelj Jim


[img]

Ja i Jim zajedno na sumskom putu

[img]
Slika sa puta

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01725
Bor koji se srusio od oluje.. Idealno kao za prirodni shelter nalozis vatru nabacas malo drva sa strane i eto ti dobrog zaklona Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 469245

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01726
Stao mi rjecnik.. Lovacko mjesto?
Photobucket
Pred jezero , ovdje je idealno cekati divljac pred mrak sa lukom i strijelom

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01730
Ja se penjem na visinu, moracu novi ruksak da uzmem ovaj mi kvari slike Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 469245

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01732[/img]
Stigli smo na jezero i mjesto koje je otprilke 80 metara iznad jezera.. Svedska je inace puna jezera kojih ima i previse tako da je lako pronaci vodu ako se covjek nade u surival situaciji.. Samo se prokuha 20 minuta i eto.
Big bubbles no trubbles!

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01733[/img]
pogled na lijevo iznad jezera


Photobucket
Dobio sam zadatak da naprevim zamku u roku od 5 minuta.. uspio sam izvrsiti zadatak,, ali rezultat nije bio bas sjajan.. cini mi se da je previsko od kamena do tla i izbor drveta nije bio sjajan, ali sta je tu je. Ovo je samo test nijedna zivotinja nije povredena a djelove od zamke smo koristili kasnije oko vatre i baceni su.

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01749[/img]
Izgladnilo se tako da je na rostilju nesto malo mesa , pileca prsa i neka teletina
Photobucket
Pileca prsa

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01767
Caj iz prirode od brusnice i iglica bora to su pili alex i jim a ja sam pio kafu kao i inace.

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01759
sati je 18:00 Gledam kartu i planiram put za povratak

[img]Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01764[/img]
Veliki pozdrav vama na balkanu od nas iz daleke Svedske. Za sledecu avanturu vam pripremamo slikanje sa pingvinima i ledene kucice Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 78787 Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986 [img][/img]


Zadnja promjena: Viking; 27.04.11 1:30; ukupno mijenjano 2 put/a.
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Cave Bear 24.04.11 8:50

super je reportaža
i mi danas rostiljamo Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by LUKSA 24.04.11 9:20

Ljepo da si nam se javio iz hladne Švedske, egzotične fotografije za nas koji nismo nikada bili tamo!

Svaka čast na trudu i čekamo nastavk avantura dečki! :bog: =)
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by kengur32 24.04.11 10:20

Ljepo, ljepo....
pogotovo one kučice na zadnjoj fotki,,, vikendice?
i nemoj škrtariti daj jos Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Fugitive 24.04.11 10:26

Odličan izlet, prekrasne slike.
Tamo gdje ti je zastao riječniki(lovačko mjesto), bar kod mene zovu "čeka" pošto je to mjesto na kojem lovci čekaju divljač da vrše genocid nad njima. Al ako si već duže vani zaboravi se...hehe

Nego nisam shvatio zašto toliko želiš biti anoniman pošto je ovo prijateljski nastrojen forum, jedino ako nisi neki zaštičeni svjedok ili KGB-ovac hehehe.

Pozdrav Švedskoj....
Fugitive
Fugitive
bomber
bomber

Male
Broj postova : 114
Godine : 38
Lokacija : Nijemci
Datum registracije : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Šimun 24.04.11 10:43

Bravo!
Nemam više šta nadodat Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986 Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Ris 24.04.11 11:16

Jako lijepe slike,nadam se da ču i ja jednog dana posjetiti Švedsku Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by zb17ghost 24.04.11 13:45

Lijepa reportaža; uskoro i sam putujem na daleki sjever pa mi je to više zanimljiva. Ono što mi nikako ne sjeda su vaše maskirane slike; koja je svrha toga? Ako ne želite biti na slici - OK, nemojte se slikati. Ne razumijem što bi nam trebale značiti vaše zamaskirane slike? Ne ulazim u razloge istih...
zb17ghost
zb17ghost
lingua
lingua

Male
Broj postova : 279
Godine : 61
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.02.2011

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 18:49

LUKSA je napisao/la:Ljepo da si nam se javio iz hladne Švedske, egzotične fotografije za nas koji nismo nikada bili tamo!

Svaka čast na trudu i čekamo nastavk avantura dečki! :bog: =)
hvala i drago mi je da ti se svidjelo
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 18:53

kengur32 je napisao/la:Ljepo, ljepo....
pogotovo one kučice na zadnjoj fotki,,, vikendice?
i nemoj škrtariti daj jos Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492
hvala ,,i ja sam ih primjetio nisu vikendice nego mislim da su ogromne stale , nesto kao ranch za krave Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 469245 Hoces li ti biti slobodan sledecu subotu ?
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 19:07

Fugitive je napisao/la:Odličan izlet, prekrasne slike.
Tamo gdje ti je zastao riječniki(lovačko mjesto), bar kod mene zovu "čeka" pošto je to mjesto na kojem lovci čekaju divljač da vrše genocid nad njima. Al ako si već duže vani zaboravi se...hehe

Nego nisam shvatio zašto toliko želiš biti anoniman pošto je ovo prijateljski nastrojen forum, jedino ako nisi neki zaštičeni svjedok ili KGB-ovac hehehe.

Pozdrav Švedskoj....

Znaci ceka se zove kod vas. Lose je izgradena skroz sva je labava i na neravnom mjestu postavita ,,, ili je green peace to uradio da se lovci polome ili je tu bio neki amater. Rijetko pisem nas jezik vecinom se koristi svedski tako da se zaboravi... Anonimnost ulazi u nas plan zagonetke i misterije Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 19:09

Ludi Rus je napisao/la:Bravo!
Nemam više šta nadodat Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986 Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492
Hvala i drago mi je da ti se svidjelo Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 469245
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 19:17

zb17ghost je napisao/la:Lijepa reportaža; uskoro i sam putujem na daleki sjever pa mi je to više zanimljiva. Ono što mi nikako ne sjeda su vaše maskirane slike; koja je svrha toga? Ako ne želite biti na slici - OK, nemojte se slikati. Ne razumijem što bi nam trebale značiti vaše zamaskirane slike? Ne ulazim u razloge istih...

Hvala i drago mi je da putujes na sjever, jeli ides u prirodu ili u neki smjestaj? u kojem periodu ides? zimi ili ljeti? Za zamaskirane slike neznam bas ni sam, dogovorili smo se da bude tako ,,Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 368870 ako ti se nesvida ja cu skiniti slike nema problema
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 19:20

Ris je napisao/la:Jako lijepe slike,nadam se da ču i ja jednog dana posjetiti Švedsku Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492
Hoces kako neces, sve se moze kad se hoce Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 469245
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 19:22

Cave Bear je napisao/la:super je reportaža
i mi danas rostiljamo Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
hvala, dobar tek i javi mi kako je bilo Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Cave Bear 24.04.11 19:38

Viking je napisao/la:
Cave Bear je napisao/la:super je reportaža
i mi danas rostiljamo Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
hvala, dobar tek i javi mi kako je bilo Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
ma super ne da sam se nabokao Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by zb17ghost 24.04.11 20:14

Viking je napisao/la:
zb17ghost je napisao/la:Lijepa reportaža; uskoro i sam putujem na daleki sjever pa mi je to više zanimljiva. Ono što mi nikako ne sjeda su vaše maskirane slike; koja je svrha toga? Ako ne želite biti na slici - OK, nemojte se slikati. Ne razumijem što bi nam trebale značiti vaše zamaskirane slike? Ne ulazim u razloge istih...

Hvala i drago mi je da putujes na sjever, jeli ides u prirodu ili u neki smjestaj? u kojem periodu ides? zimi ili ljeti? Za zamaskirane slike neznam bas ni sam, dogovorili smo se da bude tako ,,Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 368870 ako ti se nesvida ja cu skiniti slike nema problema

I meni je drago da uskoro putujem na sjever; idem sredinom svibnja u Finsku i namjera mi je ds dođem do polarnog kruga (bar do Rovaniemi-a). Naravno, idem u prirodu, a ako baš bude negostoljubivo, spavat ćemo u finskim drvenjarama. Plan je ''za nosom'', dakle nema fiksnog plana, nego gdje ljepše - tu duže.
A vaše zamaskirane slike mi apsolutno ne smetaju, niti ima bilo koji razlog zašto bi ih micao - to je bio tek komentar.
Ako imaš još fotki, samo naprijed - svakako su mi zanimljive.
zb17ghost
zb17ghost
lingua
lingua

Male
Broj postova : 279
Godine : 61
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.02.2011

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by bobrok 24.04.11 20:33

Viking dobra reportaza iz daleke nam skandinavije:-).
Nego dali u Svedskoj kao i Finskoj vrijedi everymensright, znaci da mozes kampirat gdje zelis,cak i na privatnoj zemlji, i da mozes slobodno ribariti sa stapom i udicom a za umjetne mamce trebas dozvolu?
bobrok
bobrok
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 47
Lokacija : Koper
Datum registracije : 06.07.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 20:53

zb17ghost je napisao/la:
Viking je napisao/la:
zb17ghost je napisao/la:Lijepa reportaža; uskoro i sam putujem na daleki sjever pa mi je to više zanimljiva. Ono što mi nikako ne sjeda su vaše maskirane slike; koja je svrha toga? Ako ne želite biti na slici - OK, nemojte se slikati. Ne razumijem što bi nam trebale značiti vaše zamaskirane slike? Ne ulazim u razloge istih...

Hvala i drago mi je da putujes na sjever, jeli ides u prirodu ili u neki smjestaj? u kojem periodu ides? zimi ili ljeti? Za zamaskirane slike neznam bas ni sam, dogovorili smo se da bude tako ,,Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 368870 ako ti se nesvida ja cu skiniti slike nema problema

I meni je drago da uskoro putujem na sjever; idem sredinom svibnja u Finsku i namjera mi je ds dođem do polarnog kruga (bar do Rovaniemi-a). Naravno, idem u prirodu, a ako baš bude negostoljubivo, spavat ćemo u finskim drvenjarama. Plan je ''za nosom'', dakle nema fiksnog plana, nego gdje ljepše - tu duže.
A vaše zamaskirane slike mi apsolutno ne smetaju, niti ima bilo koji razlog zašto bi ih micao - to je bio tek komentar.
Ako imaš još fotki, samo naprijed - svakako su mi zanimljive.

Zvuci zanimljivo, nisam nikad bio u Rovaniemi . Neznam bas kako campiranje funkcionise u Finskoj ali mislim da bi trebalo biti slicno kao u swe.. Za kampiranje ti je potrebna godisnja kartica (ali ako si stranac i turist onda oni to gledaju kroz prste)
Po cjeloj zemlji imas camping mjesta za sator i kucice, na nekim mjestima zna biti i skupo. Prosjecno je oko 10 eura za noc za sator (koji nosis sa sobom) u to ulazi voda, mjesto, tusiranje kosta prosjecno 1 euro na automatu.. u svedskoj se u sumi nesmije postavljati sator niti loziti vatra nakon 1 maja (eldförbud, smije se loziti samo na mjestima gdje su pravljena za rostilj) ali sve to moze izvesti ipak na sjeveru. Da nepametujem previse o ovoj temi , pa javi ako te nesto zanima
pozdrav
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 20:59

bobrok je napisao/la:Viking dobra reportaza iz daleke nam skandinavije:-).
Nego dali u Svedskoj kao i Finskoj vrijedi everymensright, znaci da mozes kampirat gdje zelis,cak i na privatnoj zemlji, i da mozes slobodno ribariti sa stapom i udicom a za umjetne mamce trebas dozvolu?

Allemansrätten se to zove i u to spada hodanje po cjeloj zemlji bez obzira dali je privatna zemlja ili ne, jedino da ne pravis stetu ako je neki seljak nesto posijao. sto se tice ribarenja riba se smije loviti bez dozvole u moru a u jezerima ti treba dozvola i ona se kupuje na benziskim pumpama ili u ribarskom drustvu.
Nesmije se loziti vatra na svim mjestima nakon zabrane lozenja (eldförbud) samo se smije na onim koja su pravljena za rostiljanje itd.. ako ipak lozis vatru pokusavaj da ne sjeces nova drva.. uglavnom nepravi nikakvu stetu i sve ce biti ok
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Fratt 24.04.11 21:08

Lijepa reportaža,iskreno ne vidi se razlika između Švedske i naših Fužina ali nema veze...keep up the good work!
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492

(inače sam i sam primjetio tzv. šumski nered kod nas u GK-u,kao da se ljudima neda poslije sjeckanja grana to počistiti,na kraju to vrlo loše izgleda)
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by zb17ghost 24.04.11 21:08

Hvala na informacijama Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492
zb17ghost
zb17ghost
lingua
lingua

Male
Broj postova : 279
Godine : 61
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.02.2011

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by bobrok 24.04.11 21:14

Hvala Viking. I ja kao i zb17ghost namjeravam ove godine na Finsku ako se stvari posloze. Cilj mi je lemmenjoki nat.park,koji ima i divlji dio u kojem mozes slobodno kampirat i palit vatru.Onda samo jos nabavit ribolovne karte i here we go:-)).
lp, bobrok
bobrok
bobrok
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 47
Lokacija : Koper
Datum registracije : 06.07.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by bobrok 24.04.11 21:20

Fratt-citat: "inače sam i sam primjetio tzv.šumski nered kod nas u GK-u,kao da se ljudima neda poslije sjeckanja grana to počistiti,na kraju to vrlo loše izgleda".

nažalost je svugdje više manje isto, nekad se cistilo i sve upotrebljavalo, a danas šume neprehodne,a tamo kamo se sjeklo ko da je grom udario:-((
bobrok
bobrok
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 47
Lokacija : Koper
Datum registracije : 06.07.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 22:02

Fratt je napisao/la:Lijepa reportaža,iskreno ne vidi se razlika između Švedske i naših Fužina ali nema veze...keep up the good work!
Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 393492

(inače sam i sam primjetio tzv. šumski nered kod nas u GK-u,kao da se ljudima neda poslije sjeckanja grana to počistiti,na kraju to vrlo loše izgleda)

Hvala, bit ce vise slika uskoro pa cemo moci lakse uporediti mjesta
znaci sumski nered izgleda vlada svugdje na planeti. Imas li ti kakve reportaze da pogledam?
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 22:08

bobrok je napisao/la:Hvala Viking. I ja kao i zb17ghost namjeravam ove godine na Finsku ako se stvari posloze. Cilj mi je lemmenjoki nat.park,koji ima i divlji dio u kojem mozes slobodno kampirat i palit vatru.Onda samo jos nabavit ribolovne karte i here we go:-)).
lp, bobrok

Sjajno zvuci to, nisam siguran za ribolovne karte dali trebaju u finskoj ,,mislio sam na svedsku ali ipak nevjerujem da je razlika ogromna., na nekim jezerima je isto dozvoljeno pecanje zavisi ipak ...,,Cuvaj se medvjeda i ostalih predatora Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 747986
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Fratt 24.04.11 22:27

@Viking-savršen primjer "šumskog nereda" (granje pobacane na kup i ostavljene da trunu).

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01149


Ostatak reportaže...

https://survival.aforumfree.com/t3271-beleeka-kulinarska-praskozorja
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Viking 24.04.11 22:43

Fratt je napisao/la:@Viking-savršen primjer "šumskog nereda" (granje pobacane na kup i ostavljene da trunu).

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! DSC01149


Ostatak reportaže...

https://survival.aforumfree.com/t3271-beleeka-kulinarska-praskozorja

Hvala na slici ,,nazalost izgleda da je to svugdje tako..
Viking
Viking
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 45
Lokacija : SVEDSKA
Datum registracije : 25.12.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by bobrok 24.04.11 22:50

Nekad su nasi stari sve te grane kupili,pa vezali,pa nosili do kuce na ledjima,...pa se palile u krušnim pećima,....a danas odmah primjetis gdje se sjeklo,....

Fratt, koji ti je ono ruksak na slikama 10 i 15? kajka mozda? sorry za OT Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! 69343
bobrok
bobrok
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 47
Lokacija : Koper
Datum registracije : 06.07.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by lonewolf 25.04.11 0:11

fali u reportaži mladih plavokosih pastirica

Bu Peppa gemma lokkin for t shippen....
lonewolf
lonewolf
lingua
lingua

Male
Broj postova : 496
Godine : 54
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 26.04.2010

[Vrh] Go down

Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske! Empty Re: Mali izlet sa prijateljima na sjeveru Svedske!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.