FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Benchmade noževi...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
West Šenkovec
zelembara
zelembara

Broj postova : 35
Datum registracije : 21.01.2013

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.02.14 0:24

Hvala na pomoći i savjetima. Kao što sam rekao, zanima me polovni. Koliko sam vidio, iz europe mi se ne isplati naručivati jer me iz Amerike ispadne jeftinije, čak i ako platim carinu.

Zadnja promjena: West Šenkovec; 10.02.14 0:35; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Tipfeler)
[Vrh] Go down
Sovinjak
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 25
Datum registracije : 15.05.2014

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   16.05.14 15:00

Svida mi se 810 Contego! Od dizajna do celika...jedino mi je axis upitan...:/ imam manix xl i ball bearing je DaBomb...eh sad...ugl, ako netko zna za kakav 810 da je u prodaji ili ako ga netko zeli sa foruma zamijenit za Manix xl, ovdje sam
[Vrh] Go down
Ariel
tipko
tipko

Male
Broj postova : 75
Godine : 42

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   16.05.14 21:57

Koristim 810 preko 6 mjeseci kao EDC (u džepu ili ruksaku). Reže sve, kruh, grančice, kutije, ponekad i električne kablove. Najdraži Benchmade do sad (imao/koristio 860, 520, 525, od drugih proizvođača FK PXL WH, Spyderco Enduru i Delicu, Ontario RAT i par drugih koji nisu vrijedni spomena). Već nakon par dana sam zaoblio oštre rubove drške, pa je daleko ugodnijeg hvata. I danas me skoro svakodnevno impresionira čvrstinom, oštrinom, lakoćom oštrenja (za koje i nije bilo prave potrebe, više se radi o perfekcionizmu). Nisam imao problema s hrđanjem, preventivno ga povremeno podmažem. Zbog robusnosti vjerujem mu više nego nekim fiksnim noževima. Svakako preporučujem, ne znam niti jedan drugi preklopni nož kojeg bih rađe imao.

[Vrh] Go down
Sovinjak
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   16.05.14 23:33

Hvala! A kakav je axis?
[Vrh] Go down
Okibex
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 22
Datum registracije : 27.11.2012

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   17.05.14 0:20

Axis je vrh kočnica, bar meni. S kočnicom možeš i otvarat nož, jednoručno zatvaranje je užasno jednostavno, ne smetaju rukavice kad otpuštaš kočnicu i strašno je jaka
[Vrh] Go down
Ariel
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   17.05.14 10:13

Mislim da je kod kočnice važnija ergonomija odnosno na što je tko navikao. Sve moderne kočnice su dovoljno (i daleko više od toga) čvrste.

Puno bi me više brinulo ako nož kod otvaranja zapinje, žulja i sl. Kod 810 zbog teže oštrice sam nema nikakvog zapinjanja i "lijenosti". Imao sam iskustvo s dva oblikom gotovo identična noža (Presidio i Mini Presidio), gdje se veći lakše zatvarao i otvarao, vjerojatno zbog većeg kraka na kojem palac radi, kao i veće mase oštrice koja pri kraju pouzdanije aktivira kočnicu.

Loš primjer bi bila jedna Ganzo kopija 860 Bedlama (također Axis lock) koju sam isprobao. I dok se na originalu oštrica otvara udobno i lako, kod kopije nažulja palac. Ujedno je i aktivacija kočnice bila bitno teža, zbog tvrđe opruge i dublje postavljenog "gumbića". Iako bliska kopija, nož ergonomijom nije bio ni do koljena originalu.
[Vrh] Go down
Sovinjak
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   17.05.14 11:24

A blade play? Primjecujem da Replik bema Contega na lageru. Znate mozda za kakav second option, a da nije ebay?
[Vrh] Go down
Ariel
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   17.05.14 12:13

Blade play ili igra oštrice ? . Vertikalnog nema. Horizontalni je stvar finog podešavanja.
[Vrh] Go down
Ariel
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   17.05.14 13:04

Dobra i nešto jeftinija alternativa je Rift (koji je i dostupan u HR). Dosta sličan, ali manji od Contega i kao takav vjerojatno prikladniji za svakodnevno nošenje. Čelik je također vrlo dobar 154CM.
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1506
Godine : 24
Datum registracije : 26.10.2011

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   26.11.14 21:27

Vrlo konkurentan komad cijenom i nešto boljim čelikom
http://replikart.com/lovacki-nozevi/2620-benchmade-steep-country.html

jedinu zamjerku vidim u nešto lošijim koricama te je ipak malo pretjeran s jimping-ima
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   08.12.14 15:38

Chumaman slažem se baš sam ga nedavno imao u rukama. Nož je fantastičan. Vrlo precizno napravljen vrlo ugodan u ruci i od stvarno odličnog S30V čelika. Ima solidnu kydeX futrolu.
Ono što me totalno iznenadilo je to da trenutno u zagrebu košta 600tinjak kuna što mi se čini totalno luda cijena za tako dobar nož. Slažem se da jimpinga ima malo previše dakle na leđima oštrice i još pri vrhu no barem nije agresivan. Primjeren je i mislim da ni kod duljeg rada ne bi oštetio kožu palca pa ipak ja bi radije da ga nema.

Mislim da bi i naši nožodjelci trebali malo uzeti u obzir kod formiranja cijena da se za takvu vrlo realnu lovu može dobiti odličan nož renomiranog proizvođača od vrlo kvalitetnih materijala i neupitne ergonomije i dizajna. U živo je stvarno još puno konkretniji nego na filmiću i fotkama.

[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   08.12.14 16:17

Evo sad gledajući tvoje fotke ja mu zamjeram malo prenglašen trbuh i neupotrebljiv špic
mada se i to da srediti
Sad uspoređujući N690 s powderom makar 1.gen S30V sigurno je bolji ali
opet znatno zaostaje za 3. gen  Elmaxom i M390 koji su meni ipak primarni čelici a moji
utisci s prvim preliminarnim testiranjima s obojcom su         extraodnery
rade li rade  
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   08.12.14 16:24

meni je oštrica idealna 3.5 incha(iako radije nosim folder), trbuh mi je nekako baš lijepo nasglašen(ipak je to lovački nož potencijalni skinner), flatt grind je fantastičan, flah oštrice nije pre debel tako da je i primarni i sekundarni primjeren.
Sve u svemu odličan nož za tu lovu. Da nemam Falca orangea sigurno bi kupio ovog bencha!
[Vrh] Go down
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   08.12.14 17:13

Slažem se u potpunosti...eto za nekakav all around ja bih ipak volio malo špica
ali ukupno gledajući nožek je best buy tu nema zbora
[Vrh] Go down
elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 589
Godine : 40
Datum registracije : 17.07.2009

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   09.12.14 1:18

Ovo je zaista dobar omjer cijene i kvalitete, ne znam da li je ful tang ali pretpostavljam da jeste. Drška nije neko remek djelo ali je funkcionalna a vjerujem da bi se lako mogla i zamjeniti kada dosadi, futrola je također jednostavna i funkcionalna, a materijal od koga je rađen zaista je suvišno komentarisati-odličan je to čelik (slažem se da ima i boljih).
I kao što reče Navigator "Mislim da bi i naši nožodjelci trebali malo uzeti u obzir kod formiranja cijena da se za takvu vrlo realnu lovu može dobiti odličan nož renomiranog proizvođača od vrlo kvalitetnih materijala i neupitne ergonomije i dizajna."
Cijenim ručni rad i spreman sam platiti više za njega, slažem se da ovo rade u velikim serijama...i sa svim ostalim se slažem što utiče na formiranje cijena jednog proizvoda, ali zaista bi naši majstori trebali malo i na to obratiti pažnju barem kada su ljudi sa ovih prostora u pitanju.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   09.12.14 9:06

Ovaj Bench estetski ne zadovoljava moje potrebe,ružniji fiksni serijski nož nisam vidio,sem nekih anomalija iz PRC-a.
Vjerujem da je dobar ali to nije dovoljno za moje pojmove,kak je grdi trebal bi biti promo materijal

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   09.12.14 10:32

evo Fratt onda jedan lijepi!
Model 710 već je godinama u ponudi no ovo je ipak njegovo specijalno izdanje ovogodišnja gold class.
Rose damasteel ima stvarno vrlo ujednačeni patern koji od vrhunskih materijala nadopunjuju i CF skale na ručki s plavim C-tek inlayevima. Zapravo se radi o metalnom saću zalivenim nekom vrstom prozirnog epoxyja u boji. Za tako Hi-end nož malo mi je neobično da je sekundarac prilično grubo grindan.
Nije prvi puta da to vidim u benchovoj gold classi.

Ruby je stvarno prilično velik nož, veći od sebenze large e pa ovaj bench je još malo veći.

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   09.12.14 10:53

Nah,too fancy for me.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   09.12.14 13:20

pravo umjetničko djelo! istina je i meni nekako dođe više kao skulptura ali uopće ne dvojim da mu je i upotrebna vrijednost na nivou.
Na žalost ovaj bench nije moj iako bi jako volio da je. Tek sam imao prilike provrtiti ga malo po rukama i pomno promotriti detalje. Izuzetna oštrica.
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 473
Godine : 26
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   09.12.14 20:19

Uh ova dva Gold classa mi se sviđaju jako , 7505-131 je nenabavljiv, a Replikart je pred ovo ljeto imao dva komada 7505-132, klasični Sibertov Pocket rocket
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 0:37

da gledao sam ga meni je to osobno pre pajserast i pre težak nož. No svakako također majstorsko djelo.
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 598
Godine : 22
Datum registracije : 16.09.2010

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 0:47

810 u m390
preverzija
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 70
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 0:48

@Vladomado10

Sieberti su prekrasni. I sam imam jedan prekrasni 7505 koji je custom dotjeran (Denis Budak). Žao mi ga je koristiti - možda ga trebam prodati ili mijenjati za neki obični nož. Ne volim da nož samo gledam.

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 1:22

Uh Medo Gradela ježim se od te ručke na contegu, kao da držim ježa u šaci a ne nož.
No na ovoj luksuznijoj verziji mi se ti oštri bridovi čine manje naglašeni.
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 4:06

Paaa ne bih se po slikama bas složio da imate Benchmade 7505, mislim da ste dodali tu 0 u nazivu, mala verzija se zove: Benchmade 755 MPR,
a čiko dizajner je Shane Sibert, a ne Shane Siebert
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 70
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 4:12

@Vladomado10

U pravu ste. Brzopleto sam napisao oznaku.

Šteta da vam se ne sviđa. Razmišljao sam o nekoj kombinaciji za razmjenu za vaš INFI nož kojeg ste nudili.Jeste li ga već prodali?
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 4:14

jos je tu kraj mene , a već imam 755MPR, jedan od prvih koje sam nabavio
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   10.12.14 19:02

Franco G.,dugo nisam vidio ovog malog pitbulla 755,kad je bio kod mene drška mu je bila zelena.Eh,Denis,vragolasti Denis.
[Vrh] Go down
laredo
bomber
bomber

Male
Broj postova : 152
Datum registracije : 19.02.2014

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   04.01.15 2:52

Prije nekih mjesec dana nabavio sam 551 Griptilian, moj prvi Bench i prvi susret sa Axis lockom. Nož je prva liga i trenutni EDC. Nego, zanima me može li povremeno otvaranje na trzaj rasklimati oštricu, dovesti do blade play-a?
[Vrh] Go down
West Šenkovec
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 74
Datum registracije : 21.01.2013

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   24.01.15 0:13

laredo je napisao/la:
Prije nekih mjesec dana nabavio sam 551 Griptilian, moj prvi Bench i prvi susret sa Axis lockom. Nož je prva liga i trenutni EDC. Nego, zanima me može li povremeno otvaranje na trzaj rasklimati oštricu, dovesti do blade play-a?

Teško..
Znam puno ljudi koji su imali Griptilian i stavili vezicu na njega kako bi imali wave funkciju i nitko nije zbog toga imao više blade playa.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6520
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   27.01.15 18:39

BM Contego protiv metka

Momci iz Kalibra su testirali nekoliko "hard use" foldera i jedan od testova bilo je i pucanje .22 u oštricu. Test možete vidjeti OVDJE

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Benchmade noževi...   Today at 23:20

[Vrh] Go down

Benchmade noževi...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next