FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Cold Steel noževi...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: VUK SIT A KOZA CIJELA - CS LTC KUKRI   21.04.10 22:03

u posljednje vrijeme provodeči vrijeme na ovom forumu( i nekim stranima) nekako sam stekao dojam da su se prije nekih 10tak godina radili bolji noževi nekak malo i s dušom. naprimjer CS ovi su rađeni od boljih materjala i u americi a danas od upitnih u kini. imam 15 godina star trailmaster od carbon v čelika i u mojoj zbirci osim ZDP-a najbolje drži oštricu i najlakše ga je naoštrit rekao bi da mi je to i najdraži nož, godinama sam ga koristio no zadnjih sam godina prešao na malo manje modele. no za oko mi je zapeo foxov kukri i zbog odličnog dizajna ali i zbog priče. čitao sam o njemu na forumu što got se pročitati dalo pa mi je uz njega za oko zapeo jedan CSov stariji model koji bi po mojim procjenama u performansama i materjalu mogao nadmašit foxov navedeni. sjetio sam se da je moj odličan frend u isto vrijeme kada sam ja kupio trailmaster kupio LTC kukri. iako imam originalan kupljen kod kovača u nepalu pravi radni, nije mi ni približno ugodan ni lagan poput LTC-a, a ručka me i žulja. frenda sam nazvao i još ga uvjek ima zapravo kod mene je sad, malo sam mu popeglao oštricu. on ga nikada iz kutije nije izvadio ni upotrijebio a kamoli brusio. kukri je fantastičan made in usa od carbon v čelika. nije pre debeli u leđima(otprilike duplo deblji od CSove kukri mačete) i ima kvalitetnu kožnu futrolu s plastičnim lajnerima iznutrai rucku mekanu od kratona a ne plasticnu ko kukri maceta. i na kraju moje pitanje je koliko da mu novaca ponudim za tu oštricu (on ga je prije 15 godina platio 600 kn) a da ga ne pretplatim ali opet da ga ne uvrijedim, da vuk bude sit a ovca cijela. i naravno vaše mišljenje o nožu.

[Vrh] Go down
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 367
Godine : 29
Datum registracije : 12.11.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   21.04.10 22:57

daj mu 400,450 kuna nek ga voda nosi

našao si izvrsnu alatku po mom mišljenju.
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 453
Godine : 58
Datum registracije : 25.02.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   21.04.10 22:58

500 kn je fer cijena, on neće izgubiti (ako ne računamo inflaciju), a ti si dobio odličnu stvar.
[Vrh] Go down
http://hoplon.hr/forum/index.php
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 494
Datum registracije : 13.12.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   21.04.10 23:13

daj mu koliko je platija vridi te pare,a nečeš ga uvridit
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 412
Datum registracije : 09.04.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   22.04.10 0:15

Bubreg i dvije litre krvi
Šalim se, dobra nožina a pošto ti je dobar frend vjerujem da čete nači hvalevrijednu kompenzaciju što u novčanom, što u materijalnom dobru što u čevapima s lukom pa sve to prelivenom laganim pivom...hladnim.
[Vrh] Go down
elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 589
Godine : 40
Datum registracije : 17.07.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   22.04.10 0:39

nije puno da mu daš koliko ga je i platio jer vrijedi te novce,pa nov je čovječe,a i prijatelj je u pitanju!
[Vrh] Go down
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1298
Godine : 29
Datum registracije : 22.10.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   22.04.10 2:26

Kukri se čini fantastičan, daj mu 500 kn i sa ostalih 100 zalijte uspješnu trgovinu. Svi zadovoljni!
[Vrh] Go down
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 26
Datum registracije : 05.01.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   22.04.10 3:47

Super maceta. Ja sam moju macetu pazario pre 2-3 meseca. Jel to isti model kao ova moja?

[Vrh] Go down
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 709
Godine : 42
Datum registracije : 13.02.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   22.04.10 15:50

moram priznati da mi se taj LTC kukri više sviđao od običnog kukrija(mislim na CS), međutim kad sam se raspitivao kod maestralproma više ih nije bilo i rekli su da ih više i ne proizvode(ako se dobro sjećam), s obzirom da je kukri u maestralpromu 1000 kunića čak i ako mu platiš onih 600 kn koliko je on platio ti si dobio odličnu alatku za manje novca, i iskreno vjerujem da će te dugo i dobro služiti!
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   22.04.10 18:56

nije baš isti kao ova gore mačeta. LTC ima ručku od mekanog kratona mačeta ima plastičnu, LTC je proizveden u americi od carbon v čelika i ima deblju oštricu i drugačiji grind i kvalitetnu kožnatu futrolu sa plastičnim lajnerima dok je mačeta proizvedena u južnoj africi od nekog drugog čelika tanja je sa plićim grindom i ima malo nježniju futrolu. iako je CSov ghurka kukri daleko skuplji i na oko ljepši i masivniji, po CSovim prezentacijskim materjalima ali i po iskustvima ljudi s terena diljem svijeta LTC se pokazao kao daleko upotrebljiviji. i daleko je lakši (ali nije pre lagan, imam jako dobra iskustva u đungli i sa banbusom ali i sa ozbiljnim tvrdim drvom kod upotrebe duljih tankih i izrazito oštrih sječiva)
hvala svima na savjetu
mislim da ću mu ponuditi 500 kn i porciju čevapa, mada več znam da neče htjeti uzeti novce al čevape sigurno neče odbiti.
[Vrh] Go down
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 26
Datum registracije : 05.01.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   22.04.10 20:03

Navigator, hvala na dobrom objasnjenju o razlikama izmedju ove moje i tvoje nove machete.
Ziveli
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2500
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   23.04.10 19:04

mislim da si odlično prošo u bilo kojem slučaju jer se taj kukri kako si i sam reko više neda kupit...
možda bi se mogo nabavit na ebayu ili tako negdje...
ja sam baš nedavno prije kojih mjesec dva pokušavo u maestralu dogovorit ali uzaludno...
samo model gurka koj je po meni malo pre skup da bi ga koristio za stvari za koje se kukri koristi...
neka te dugo i dobro služi...
[Vrh] Go down
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 36
Datum registracije : 13.05.2010

PostajNaslov: Cold Steel noževi...   20.05.10 23:12

Tema o CS-ima...

Prije nekog vremena naletio sam na ovaj neobičan nož - prvi dojam : joj, kako je ružan, neugledan, drška kao na lopati..
E baš mi to treba, pomislih odmah iduće sekunde, nož na koji ne moram paziti i mogu ga ostaviti prijateljima, naravno, kupio sam ga...

Nož je dugačak 30 cm, oštrica je 17,5 cm a je debljina 2,5 mm i izrađen je od SK-5 High Carbon čelika, težak 280 grama, made in China.

U kutiji su priložene jednostavne Cordura korice koje nisu neke kvalitete ali imaju praktičan džep na sebi

Prvi dojam iz kutije je da je i više nego solidan nož većih dimenzija, iako samo 2,5 mm debel iznimno je jak i žilav, naravno, morao sam ga probati mučiti malo u škripcu kao na promotivnom videu Cold Steela i prošao je sa odličnim iako nisam pretjerivao kao oni, uvjerio sam se u čvrstoću.

Nož je iz jednog komada lima, drška je savinuta kao za držalicu za lopatu, zavarena sa jedne strane ali je var lijepo izbrušen te se ne vidi. Umetanjem komada drveta odgovarajuće dužine lako se pretvara u koplje koje se može osigurati čavlom ili vijkom kroz izbušenu rupu.

Koplje može eventalno biti korisno za skidanje npr. jabuke sa drveta dok kod susreta sa veprom ipak preporučujem bježanje na jabuku - ako nema drveća u blizini vjerovatno bolje išta nego ništa. Sa kraćom nasađenom drškom ( 40 - 50 cm ) izvrsno krči tanje raslinje.

Crni coating na oštrici je dosta izdržljiv i ne skida se lako, nakon cjelopopodnevnog zabijanja noža u drvo od strane mojih prijatelja izgubio se samo malo na vrhu noža.

U bacanju nož se jednom prilikom odbio nažalost na metalnu bačvu te je zaradio "zub" koji se prilično lako popravio sa dijamantnom brusom. Nož je došao iz tvornice solidno naoštren. Ugljični čelik se lako oštri i solidno drži oštricu, uz malo truda se da naoštriti da "brije"

Presavinuta strana drške je malo žuljala zbog oštrih bridova, pa ih je potrebno malo zaobliti, inače je rukohvat začuđujuće "udoban" za komad cijevi, crni coating daje dobar grip, čak i kad je mokar.

Bushman je tvornički malo čudno brušen - hollow grind se ne spaja u vrh oštrice nego završava malo iznad same oštrice noža, tako da je sama oštrica malo deblja kao neki mini chisel grind, u brušenju sam taj dio malo stanjio.

Sve u svemu, jako sam zadovoljan sa nožem, to mi je prvi CS i prvi nož od ugljičnog čelika, stalno ga nosim sa sobom kad idem u prirodu i nekako me je sve ljepši i ljepši, sad mi se zbilja sviđa oblik sječiva i spartanska oprema noža. Eventualno bi zamijenio korice sa nekima od kydexa kad bude dostupan kod nas i možda ću zamotati držku u paracord ali se bojim da će se onda jako prljati.

Zadnja promjena: Spužva Bob; 21.05.10 8:32; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   20.05.10 23:33

Meni se, u osnovi sviđa. Ali se ježim od pomisli da ga moram uhvatiti golom rukom u hladnim zimskim danima ( za metalnu dršku ).
[Vrh] Go down
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   20.05.10 23:43

Hm, imaš pravo, ali da se to nekako riješiti, vjerovarno paracord pomaže, ili grip za reket.
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   21.05.10 0:23

Mislim da bi ti to bilo ok.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   21.05.10 17:00

prvo bi napomenuo "odlične fotke" svaka čast. i recenzija je sažeta jasna, jednostavna i zanimljiva. ovo je jedan od CS ovih najjeftinijih modela a toliko si zadovoljan njime a zamisli kada nabaviš neki malo žešći model iz njihove ponude. ma što god ljudi pričali o njihovom dizajnu i kvaliteti CS je uvijek znao napraviti solidan nož. ne kažem da su svi odlični i da ne pretjeruju s cijenom ali u većini dobiješ uloženo pa i više.
[Vrh] Go down
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   23.05.10 20:45

Thanks, zbilja sam zadovoljan, to je dobar komad željeza za tu lovu.. a što se tiče skupljih CS - ova jednog dana definitivno ću su nabaviti jedan, ovo je recesijski model =)
[Vrh] Go down
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 808
Godine : 46
Datum registracije : 11.08.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   23.05.10 21:04

Osobno mi se sviđa nož, a cijena?
[Vrh] Go down
http://www.LupusREBEL.info
Mordechaj
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 31
Datum registracije : 03.05.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   24.05.10 0:30

35$ na njihovoj stranici (~205 kn).
[Vrh] Go down
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 808
Godine : 46
Datum registracije : 11.08.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   24.05.10 1:00

Pa nije ni toliko skup...
[Vrh] Go down
http://www.LupusREBEL.info
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   24.05.10 9:08

260 kn kod nas..
[Vrh] Go down
codar
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Datum registracije : 09.05.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   24.05.10 22:35

nekako mi se baš svidja...
[Vrh] Go down
ashx
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 39
Datum registracije : 11.07.2010

PostajNaslov: COLD STEEL SRK SAN MAI III   06.08.10 15:06

Sutra mi stize, COLD STEEL SRK SAN MAI III, pa mislim da ga malo pustim da se izludi u šumi....he he he he he he he
Fotke će biti na forumu jos koliko sutra uveče.
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2817
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   06.08.10 15:09

Opa...ima se para Aj poslikaj, posnimaj! Sjeci i tuci!
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   06.08.10 15:15

to je odličan nož od odličnog materjala! jedva čekam fotke!

ja imam stari SRK od karbon V čelika i odlično me služi!
[Vrh] Go down
ashx
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   06.08.10 15:47

Imam Trail Mastera koji je u sk 5 verzij, nemam nista loše da kažem o njemu.
Fotke SRK stižu sutra uveče, a do tad cu da budem nervozan dok nevidim postara na vratima............
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   06.08.10 15:53

trail master je moj broj 1 nož! SK5 made in china nije loš i služi svrsi definitivno no ja sam svoj trail kupio prije više od 15 godina kada ga jeu SAD-u proizvodio odličan camillus od također karbon V čelika koji je ipak nešto kvalitetniji! no san mai 3 je fantastičan kao što rekoh!
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1440
Godine : 43
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   06.08.10 16:48

koliko je to para? mislim za SRK? da usporedimo cijene kod nas i u RS...

"only the dead have seen the end of war"
[Vrh] Go down
ashx
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   06.08.10 17:52

136€ zajedno sa uvozom, i postarinom
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Cold Steel noževi...   Today at 15:18

[Vrh] Go down

Cold Steel noževi...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 22.Go to page : 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Next
 Similar topics
-
» Cold Steel saperka-futrole
» OSTRENJE COLD STEEL TANTO RECON noza
» COLD STEEL RECON TANTO
» Cold Steel mačeta Magnum Kukri (preview)
» cold steel SRK "vracanje u zivot"