FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

+20
Marko
Šimun
Jerko
Strider
zb17ghost
glock
Od1n
rtiduti
Igsy
rinos
LUKSA
Ikarus
sgt bear
neon
Mraz
aurora
hankok
StArKa
girdeaux
NAVIGATOR
24 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 25.02.11 21:52

firma iz el salvadora CONDOR prvo mi je zapela za oko po nihovim parangima i golockima. pretražujući net skužio sam da rade i noževe. navodno su ovu firmu prije više stoljeća osnovali kovači iz solingena koji su od tamo dopremili i prve strojeve za izradu oštrica toliko neophodnih za kontinent na kojemu i danas nastaju.

kada sam od supruge za rođendan dobio sklopivi Fallk TK4 i kad sam ga u Replikart išao preuzet (prije jedno dva mjeseca) skužio sam da nude i noževe tog ekonomičnog oštricodjelca.

među 4 modela koje nude za oko mi je zapeo najveći iz serije bazičnih bushcraft alata, kako mu ime kaže. pa sam si jedan izabrani i rezervirao.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_0386Small

iako bazični cijena mu je najviša od ponuđenih i košta identično kao njihov top model u ponudi, Bushrool. iako najskuplji ovaj je nož cijenom vrlo prihvatljiv i za forumaše košta 260kn. mislim da je to na izgled realna cijena za ono što dobivamo.
dakle ja sam za 260kn kupio ozbiljan nož veličine 24 cm sa oštricom dužine 12.5 cm, debljine 3mm sa drvenom ručkom i kožnom futrolom. sve dođe ekonomično zapakirano u kartonskoj kutiji sa malim katalogom opreme i asortimanom koju firma condor nudi.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1626Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1635Small

oštrica je od ugljičnog čelika 1075 i dolazi lagano nauljena i zamotana u voštani papir.
nož je klasičnog scandi grinda(nema sekundarnog) iako to varira od komada do komada. uočio sam pošto se radi o ručnom radu da su razlike od komada do komada prilično velike. ja sam ih pregledao jedno 10 komada i izabrao si po mojim mjerilima najsavršeniji. razlike se najprije primjete u izradi ručke. dok su jedne napravljene od nekog tamno smeđeg drveta fino obrađene druge su od nekog svjetlijeg s oštrijim bridovima koji podsjećaju na ručke jeftinih kistova za maljanje.
dubina i kut grinda je druga razlika koja se skuži već na prvi pogled. s obzirom da ja preferiram flat grind a ne scandi, već sam više puta pisao o razlozima pa nebum opet, uzeo sam si onaj sa najdublje izgrindanom oštricom dakle ona čiji je grind pod najmanjim kutem.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1638Small

dakle kao i navode na replikartovim stranicama ovaj je nož po mojem ali i po njihovom, još malo za doradu. čoškastu ručku (ja sam si birao pa moja nije takva) lako je šmirglom u 5 minuta prema vlastitim afinitetima zaobliti. osobno mi fali rupa za konop u ručki, nju ču izbušiti. no po meni nož ima još jedan nedostatak, zapravo imaju ga svi modeli ovog proizvođača iako mi nije jasan razlog. dakle smeta me poprilično velik razmak od mjesta gdje završava ručka i počinje oštrica pa do početka funkcionalnog dijela noža "grinda". iako je kod mog modela od svih ostalih iz ponude te firme naj manji. mislim da se upravo taj dio oštrice koristi za najpreciznije i najjače rezanje a ovdje je to malo onemogučeno. odnosno potrebno je jedan prst ruke spustiti na tupi dio oštrice prije grinda, ali po meni takav je hvat puno nesigurniji. modificirat ću i taj dio. i pod zadnje ću skinuti crni coating s oštrice. košta tek 260kn i neću ga žaliti pa neka i malo shrđa. za tu klasu ovu recesisku eku krasi vrlo solidna futrola od debele kože.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1639Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1640Small

nož prilično duboko i sigurno sjeda u nju, po meni je dosta kvalitetnija od karesuandovih futrola iako nema plastični sigurnosni umetak, ali je osim čvrstim šavovima ojačana i robustnim zakovicama.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1620Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1624Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1625Small

ovdje se vide razlike sa njihovim drugim modelom sličnih dimenzija BUSHROLOOM. vidljiv je velik razmak između ručke i stvarnog početka oštrice. i po svim ostalim karakteristikama meni BUSHCRAFT BASIC puno praktičniji i ljepši.

iako ovo još nije nikakav test, njega ču objaviti kad nož pošteno isprobam tjekom iduća dva tjedna u divljini, ipak bi se več na prvi pogled usudio reči da je to odličan izbor za sve one plićeg đepa koji pikiraju na moru ali imaju averziju prema plastici i žele ipak nož malo veče, ozbiljnije oštrice, sličnog scandi grinda.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by girdeaux 25.02.11 22:02

Stalno gledam te noževe i nikako ne mogu shvatiti zašto je oštrica tako daleko odmaknuta od drške?! Stvarno nema nikakve logike.
Ok su mi noževi ali samo zbog tog detalja nebi si ih nikada uzimao. Taj dio mi je zapravo najpotrebniji na nožu. Upravo zbog toga ne volim ni seracije na nožu.
Ako netko ima ideju zašto je to tako neka podjeli sa svima...
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by StArKa 25.02.11 22:57

Zanima me gdje ćeš isprobavati nož ( u kojoj divljini )
Nosiš li još što od opreme za testiranje
I za kraj SRETNO
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 806172
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by hankok 25.02.11 23:20

bez graničnika ruka lako proleti na oštricu,za radove prerizičan
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by aurora 26.02.11 0:01

Najbolje bi bilo da prvo odslužiš vojni rok. Čudi me da te otac nije upozorio na mjesta pod minama. Prvo bi trebao znati planinarske znakove, čitati kartu, snalaziti se u prirodi po danu i sl. Što se tiče naše policije, jedva čekaju sresti dva mladića s vojnim bajonetima kako lutaju noću. Sigurno ćete im objasniti da ste na " preživljavanju ".

Drugi put ne zaboravite svjetiljke.

aurora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 102
Godine : 53
Lokacija : Pula
Datum registracije : 05.01.2011

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 26.02.11 8:41

girdeaux
ni ja nisam nigdje našao logično objašnjenje za to, možda imaju starije strojeve namjenjene proizvodnji mačeta pa nemogu grindat oštricu do kraja a da ne oštete ručku


StArKa
drčim tečaj ekipi koja se sprema na zadatke u afganistan i druga krizna žarišta po svijetu, na 250kvadratnih kilometara vojnog poligona na slunju, od opreme ću koristiti i svoj FOX kukri, nano striker, windmill trecker upaljač ali i svu ostalu opremu koju koristim na terenima, gojze , vreće za spavanje, ruksake itd.

hankok
pa meni se za takav tip noža nedostatak tog graničnika i ne čini neka objektivno opasna stvar, nemaju ga mnogi skandinavski noževi. imam ih i ja i koristim nekoliko kojima fali taj graničnik: martini, SISU itd, ali onaj razmak mi ipak malo smeta ali to ću moći vidjeti tek u praksi da li je to stvarno veći nedostatak.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by Mraz 26.02.11 8:49

girdeaux je napisao/la:...zašto je oštrica tako daleko odmaknuta od drške?!

Nikaj kaj malo šmirgla i pola ure - uru vremena ne može rješiti CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by neon 26.02.11 9:57

Troll alert!!! CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 368870
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 10.03.11 12:29

imao sam prilike isprobati nož u poprilično teškim uvjetima tijekom prošlih 10 dana, zapravo ne samo ja nego svi iz ekipe s kojom sam bio, zapravo oni kojima je nož bio potreban za razno razne zadaće. za cijenu mislim da je to solidan alat a detaljniju recenziju sa fotkama stavim sutra.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by sgt bear 10.03.11 14:17

Knife_maniac je napisao/la:
mrkva4 je napisao/la:
i neznam koji majstor sa foruma moze isporucit noz sa takvom futrolom za 260kn

Futrola ne vrijedi vise od 30 kn pa da *ebe rak raka, mesing jedno 5 kn !
Drske nozeva izgledaju kao one na spahtlama, a linije noza i grind kao da su radili majstori poslje cijelonocnog opijanja.
Samo moje misljenje.
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 747986 CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 747986 CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 747986 iskreno i bez ukrašavanja... CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 747986 CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 747986 CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 747986
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 13.03.11 11:09

ekipo bok! stigao ja sa desetodnevne avanture. bilo je odlično, prvih tjedan dana mečava i snijeg do koljena. zadnja tri dana krasno sunčana ali užasno hladno. skoro konstantno ispod -10. sadržaji avanture su strogo cenzurirani pa ću biti dosta ograničen s fotkama, dolaze u obzir samo one gdje se ne vide face i gdje se direktno ne prepoznaje ambijent.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_8080Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_7928Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1782Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1768Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_8509Small

uz sve obaveze koje sam imao tih 10 dana sa ekipom uspio sam i okinuti koju fotku direktno vezanu uz CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE. mnoge fotke nisu upotrebljive zato jer uz mene stoji netko iz ekipe tko neme dozvolu otkriti svoj identitet zato ćete mi kod nekih stvari morati vjerovati na riječ.

trebali su mi ravni živi savitljivi štapovi, oni truli kaj leže pod snijegom nisu dolazili u obzir, pa sam one tanje s lakoćom odrezao cijepajući.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1945Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1947Small

za one deblje, iako nevoljko, koristio sam tehniku batoninga. zapravo ne volim ako nužda ne nalaže koristiti tu tehniku iz razloga jer uvijek postoji šansa da se sječivo nepotrebno ošteti. u ovome slučaju batoniranje nije bila nužda jer sam sa sobom imao i veči i močniji foxov kukri koji bi tu zadaću odradio jednim zamahom, ali eto rekao sam si ovo će mi ionako u budučnosti biti nož za sve i svašta pa mi ga i zbog jeftine cijene nije žao, a realno je dovoljno konstrukcijski čvrsto napravljen tako da su šanse da se ozbiljno ošteti vrlo male. kao što sam napomenuo sa sobom sam na terenu imao i foxov kukri i spyderco u đepu pa mi to ni nije bio jedini rezni alat tako da se i strgao nebi imao nekih većih problema.
i krenuo ja mlatit cjepanicom po nožu.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1948Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1951Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1952Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1950Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1954Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1956Small

kaj da vam velim, kroz friško drvo išao je kao kroz putar, mislim da je ovakav način testiranja totalno glup i nepotreban jer bitne razlike ne bi bile vidljive između bilo kojih noževa iste veličine bez obzira na cijenu i materjal. svaka budala zna lupetati cjepanicom po metalnoj oštrici, a oni pametni si ponesu sjekiru ili mačetu za takve zadatke. ovo sam isključivo radio jer mi je ekipa zadnji puta kada sam testirao karesuando zamjerila da test nije sadržavao batoniranje, pa evo vam ga sada. i jedini zaključak koji se iz takvog testiranja može dobiti je taj da se nož nije raspao.

ambijent u kojem sam nož koristio je bio stvarno prekrasan, stotine kilometara netaknute prirode i brdo životinjskih tragova. po noči osim izuzetne hladnoće krv u žilama ledilo nam je zavijanje vučijih čopora čije bi tragove našli, uz brdo ostalih životinja, samo nekoliko desetaka metara od mjesta gdje smo spavali.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1958Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1961Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1962Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1959Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1943Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1996Small

evo samo da se vidi velićina capa u usporedbi s nožem.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1994Small

mnoštvo smo divljači vidjeli i u živo ali nisam ih sve uspio kliknuti fotićem

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_8093Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1850Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_7970Small

nož sam drage volje posuđivao svima koji su ga trebali, inače sam totalni protivnik takve prakse, ali ubuduće ću upravo zato uvijek na ovakvim projektima nositi uz druge i ovaj nož baš zato da mi ga nije žao nekome posuđivati. i ovaj puta se moje pravilo o neposuđivanju pokazalo ispravnim. nakon rezanja špeka netko iz ekipe je to valjda napravio na haubi jednog od brojnih vozila nož mi je vraćen užasno tup, brid oštrice se sjajio od tupoće.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2036Small

sa sobom sam imao victorinoxov mali đepni oštrač kojim sam mu koliko toliko uspio vratiti oštrinu. evo upravo tu se pokazao nedostatak scandi grinda, kod njega je da bi se nož pravilno naoštrio potrebno imati vrlo velik i ravan brusni kamen jer je potrebno ravnomjerno skinuti vrlo široku traku materjala, što je tvrdim nemoguće napraviti kvalitetno bilo kojim portabilnim brusem uključijuči i DC4. stoga je po mojim mjerilima ber obzira na ray mearsa takav tip grinda neprihvatljiv za ozbiljne avanture gdje se alat mora održavati i izvan idealnih uvijeta dnevne sobe. kod flat grinda moramo da bi alatu vratili oštrinu skinuti samo vrlo tanku traku uz sam vrh brida oštrice, takozvani sekundarni grind, a to je moguče kvalitetno odraditi gotovo svim priručnim oštračkim alataima pa čak i keramičkim šalicama ili tanjirima u planinarskim skloništima.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2003Small

dakle nakon dosta truda nož je bio opet koliko toliko oštar. dovoljno za daljnje zadaće. trebale su mi elastične trake nešto slično luku. zapanjilo me je uz koliko sam ih malo truda batoniranjem uspio izraditi. nož se da odlično kontrolirati i dobiti gotovo savršeno ravan presjek.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1965Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1967Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1973Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1975Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1969Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1970Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1972Small

iako sam zbog hladnoče nož koristio gotovo isključivo u rukavicama, ali su mi se svejedno ručka i ergonomija noža učinili solidno pogođenim. nedostatak onih centimetar oštrice između ručke i grinda, na terenu nisu predstavljali nedostatak osim kad smo rezali špek sa tvrdom sušenom kožom, onda bi radije volio da sam mogao iskoristiti i taj dio oštrice gdje je sila rezanja najjača.
na grindu su vidljivi tragovi oštrenja.

avantura je kretala dalje a ja uz sve obaveze, iako sam ga koristio svakodnevno nisam nož u elementu imao vremena više baš puno fotkati.


CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_7987Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_8480Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1847Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2033Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_1980Small


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 13.03.11 11:47; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 13.03.11 11:44

bilo bi ne fer nožu pružiti priliku za dokazati se i u malo kultiviranijim uvjetima bez korištenja rukavica.
supruga i ja upravo kupujemo 30tak košnica, planiramo se malo okušati i ponešto naučiti o pčelarsko medarskom zanatu. odlučili smo raskrčiti dio bagremove šikare na gruntu i tu smjestiti pčelinjak. u ugodnom sunčanom toplom vikendu u prirodi bilo je puno prilika za isprobati CONDORA bez rukavica, rezanje kobasa i kojekakvih sitnih nožu primjerenih zadaća.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2104Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2106Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2117Small

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2112Small

i na kraju neki okviran zaključak.
mislim da je condor BASIC BUSHCRAFT solidan nož za cijenu. kao što sam već napisao svojevrsna niskobuđetna, recesijska EKA. upravo pogađa rupu u tržištu između super jeftinih i kvalitetnih plastičnih mora i dosta skupljih EKA i KARESUANDO noževa s više prirodnih materjala i više duše. basic je vrlo upotrebljiv direktno iz kutije iako ću ga ja s vremenom još malo po svom čefu doraditi. po meni jedini nedostatak koji sam uočio je taj izostavljeni centimetar oštrice koji mi zapravo više smeta estetski nego u praksi i po mojem je mišljennjiu nož malo pre mekano zakaljen. čelik 1075 nije loš i uz condorovu termičku obradu vrlo se lako brusi ali se po mojim mjerilima trunku pre brzo i istupi, napominjem da sam kroz život uglavnom koristio HI-end nožarske artikle koji cijenom i deseterostruko nadmašuju napomenuti artikl pa je stoga i vrlo neozbiljno od ovog noža očekivati i identične hi-end performanse koje su meni svakodnevica. ovaj nož sam si nakon testa predodredio upravo za vrijeme u prirodi provedeno oko pčelinjaka, za rezanje kobasa s ekipom na vikendici i kao rezervni nož na projektima, kada me netko zatraži nekaj oštro(da nije rakija) a da mu ne dajem svoj fox kukri, A1 ili neki mi daleko draži rezni alat kod kojeg bi mi srce puklo da mi ga vrate tupog i oštečenog. sigurno če još CONDOR dobiti kod mene i brdo prilika kao broj 1. među oštricama kada će mi trebati za batoniranje ili rad oko željeza i kamena gdje bi si i sam mogao nehotice oštetiti neki od vrijednijih mi noževa.

za cijenu od 260kn s forumskim popustom, po mojoj ocijeni sam dobio više nego sam uložio. ne radi se samo o oštrici nego i o drvenoj ručki i kvalitetnij kožnoj futroli koju teško tko može nadmašiti u tom cjenovnom rangu. zbog omjera cijene i kvalitete nož bi prošao sa čistom četvorkom ali mu zbog neujednačene završne obrade i več više puta spomenutih onih centimetar grinda koji fale na oštrici dajem ocjenu 3.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_2000Small


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 13.03.11 16:11; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by Ikarus 13.03.11 11:54

super reportaža!
sigurno je bio odličan izlet!

kako si održavo ošticu? jel hrđala?

sa ćime si ju mazo?
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by girdeaux 13.03.11 12:32

Dobra recenzija...sve pohvale! :bog: ž
Slažem se s tobom u vezi scandi grinda...dobar je ali ako ćeš ga dooštravati na terenu, može biti jako zeznuta stvar. Sekundarni bevel je majka na outdoor noževima!
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by LUKSA 13.03.11 12:52

girdeaux je napisao/la:Dobra recenzija...sve pohvale! :bog: ž
Slažem se s tobom u vezi scandi grinda...dobar je ali ako ćeš ga dooštravati na terenu, može biti jako zeznuta stvar. Sekundarni bevel je majka na outdoor noževima!

A daj mi reci gdje je tu sekunndarni bevel na ovom nožu?I šta je to ajd malo sam debilan pa mi objasni! scandi grind, sekundarni bevel aj mi majketi reci otkud čupaš te izraze?
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by girdeaux 13.03.11 13:04

Jesi ti pročitao recenziju?! CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 448217
Ovaj nož nema sekundarni bevel, ovo je scandi grind. Sekundarni bevel ti je onaj dio oštrice gdje ti se naglo mjenja kut glavnog grinda. Puno ga je lakše naoštriti na manji kamen, a dobro drži oštrinu. Čovječe ne čupam ja te izraze....tako se govori u svijetu a ja ih ne znam prevesti po naški!
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 490126459_e66f3d63c4
CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Scandi-Grind-260x300
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by LUKSA 13.03.11 13:16

A kako ćeš ti dooštravati sad taj sekundarnu oštricu na teren, kako ćeš ti pogoditi kut od 20 stupnjeva!Živo me zanima?

LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by Mraz 13.03.11 14:02

Rasprava neka ostane u kulturnom tonu ili ju preselite na PP.


Off topic obrisan kao i provokacije. Ako se ne slažete u mišljenjima, svoju stranu podkrijepite argumentima a ne vrijeđanjem.

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 806172
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by girdeaux 13.03.11 14:11

Sa kutomjerom...standardni dodatak svakog survival kita....
Ne volim kad netko iskaljava svoje frustracije na meni! Ja nisam neki agresivac, niti se volim svađati..ali nemoj me provocirati molim te!
LUKSA okušaj se u izradi vlastitog noža...onda ćeš razumjeti zašto i kako! Ni ja nisam imao pojma o tome dok nisam napravio prvi nož. A ako ne znaš o čemu pričam....evo link na jednu stranicu čujem da je dosta posjećena u zadnje vrijeme!
http://www.google.hr/
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by rinos 13.03.11 14:23

ti Condori mi daju dojam noževa za početnike koji će se na njima učiti oštrenju i održavanju,pa i prilagođavanju noža vlastitim potrebama.

Većina scandi oštrica ne prelazi 2-2.5cm širine(što je oko 1-1.5cm djela koje treba oštriti),tako da nije veliki problem i s manjim brusom(DC3) naoštriti nož,a ne vidim razlog zašto skandi oštrica ne bi imala sekundarni (micro)bevel ,ja ga obično stavljam na skandije za grublje radove..


rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 13.03.11 16:02

uf, baš se vrnu sa hitne, kćer mi zakurila 40 stupnjeva, vele upala uha, ista stvar je bila i prije dva tjedna, moj jadničak mali.

nego vratimo se temi mada sad vidim da je opet počela neka oštra polemika i da je Mrazo već urgirao. ljudi nemojte se žestiti barem ne oko recenzija opreme, ima toliko važnijih tema i na ovome forumu oko kojih bi i imalo nekog smisla čvrsto braniti stavove ali to definitivno nisu recenzije opreme. ono kaj je meni ili nekom drugome dobro ili čak odlično nemora biti dobro i nekom trećem.

da se vratim temi

ikarus
nož se svakodnevno koristio za rezanje špeka i mesnih doručaka no čak i uz takav svakodnevni tretman ipak je malo izoksidirao, pogotovo nakon terenskog brušenja.

rinos
u potpunosti se slažem iako mislim da ciljana skupina i nisu isključivo početnici nego ljudi koji su umjereni s prohtjevima prema svojim oštricama i koji za njih ne žele ili ne mogu izdvojiti malo veči novac, a voljni su maštom nadoknaditi neujednačenu završnu obradu.
ako na scandi grindu radim sekundarni grind, onda u startu ne vidim razlog scandija, onda je u svakoj prilici bolji flatt. govorim to iz iskustva da su sve scandi oštrice, zapravo večina, grindane pod večim kutem od npr. flatta. to doprinosi njihovoj čvrstoči ali i manjim reznim osobinama, ako na takvoj ionako pod večim kutem grindanoj oštrici mi još dodamo i sekundarni grind koji je onda na nekih minimalnih 22-30 stupnjeva onda imamo više sjekiru ili dlijeto nego nož. ja na terenu namjerno nisam napravio sekundarni grind na condoru, mada mi je palo na pamet, nisam iz razloga jer bi onda da ponovno vratim pravi scandi grind morao reprofilirat oštricu cijelom dužinom i širinom grinda.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by rinos 13.03.11 21:54

uf, baš se vrnu sa hitne, kćer mi zakurila 40 stupnjeva, vele upala uha, ista stvar je bila i prije dva tjedna, moj jadničak mali.

bio tu,više puta,nadam se da će joj brzo biti bolje


ako na scandi grindu radim sekundarni grind, onda u startu ne vidim razlog scandija


kako čisti skandi ima jako fin rezni brid koji pri radu s tvrđim drvetom brzo "nestane", sekundarni micro bevel znatno poboljšava karakteristike takve oštrice,(znači ako ćeš raditi s borovinom ili nekim drugim mekim materijalima to ti ne treba,s suhim grabom ili nečim sličnim micro sekundarni produžuje radno vrijeme između oštrenja)
ne radi se tu o 5-6 mm sekundarnog bevela,nego o jedva vidljivoj crti...tako da nema govora o nikakvoj sjekiri
alat se bira i priprema prema svojim potrebama,mogu se koristiti bilo kojie vrste oštrica za bilo koje zadatke,bitno je znati odabrati i pripremiti ono što tebi odgovara.



CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan IMG_8012

jedan je full scandi drugi ima sekundarni micro bevel
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 13.03.11 22:09

i oba su prekrasna!

kužim sekundarni na lijevom, no meni je ipak draži flatt, stvar je i navike i prakse

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 393492
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by Igsy 13.03.11 22:27

Ja u radu s drvetom preferiram čisti scandi kojeg oštrim samo s DC3, ma koliko god to nekome zvučalo nemoguće... u radu s drvom (a u bushcraftu je drvo preko 90% materijala s kojim radimo) mi je osobno daleko bolja scandi oštrica od bilo koje flat grind oštrice, a i brže i preciznije naoštrim bilo koji scandi od flat grind-a. Kada bi radili Fallkniven F1 u scandi izvedbi, to bi bila vrhunska stvar i ja bi ga odmah kupio i po ovim višim cijenama. =)
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 14.03.11 9:18

supruga je imala dodirnih točaka sa homeopatijom ali nije to uvijek baš sretno završilo. u ozbiljnim situacijama kad se stvar zakomplicira večina se ipak vrati na konvencionalnu medicinu i tablete.

imam nekoliko scandi noževa i nisam friški u brušenju, imam iskustva sa svim mogućim brusevima i grindovima i stvarno mi nije jasno kako netko može kvalitetno nabrusiti scandi oštricu na DC3, po meni je i DC4 pre mali za to, iako je odličan za sve druge tipove oštrica. ja sam njime brusio i trailmaster, sjekire i mačete. slažem se da je moguče malo popeglati oštricu na terenu, ali ako je tupa da je možeš naoštriti a da ne napraviš sekundarni grind to mi se čini stvarno mukotrpno, i tunele su kopali žličicama za kavu ali nije to baš idealan alat.

več sam više puta naveo da volim raditi isključivo sa stravično oštrim alatima tako da ja preferiram u divljinu nositi jedan flatt grind nož ali uz njega i sjekiru ili mačetu. tako da mi nije bitno da nož mora biti čvrst za stabla rušit nego da bude oštar. za sve grublje i teže radove onda koristim mačetu ili sjekiru. ako baš moram nositi samo nož onda nosim trailmastera koji je flatt i nadmašit če po snazi i čvrstoči bilo koji scandi nož ali i po reznim performansama. i A1 mi je odličan kompromis kao jedini alat.

kao scandi mi se zapravo jedino sviđa CS SISU jer je vrlo tanak(laminiran) i ima sekundarni grind (nije pravi scandi) koji je još pod dovoljno malim kutem da nož bude stravično oštara a da mu ne moram kod brušenja skidati veliku površinu grinda.

kod mora mi se živo fućka kak ih brusim glavno da režu a kod ostalih noževa mi je ipak bitno da nakon brušenja nož bude i fino ispoliran, što je bitno i radi lakšeg održavanja pogotovo ako se radi o ugljičnom čeliku. na condor basicu su se nakon terenskog brušenja začas javile flekice na oštrici a dok je bio ispoliran nije to bilo uočljivo. sad sam ga počeo malo prerađivati. jučer sam mu skinuo crni coating s oštrice i fino ga nabrusio i ispolirao. odlično izgleda, metnem fotke kad uhvatim vremena.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by rtiduti 14.03.11 11:33

LUKSA je napisao/la:A kako ćeš ti dooštravati sad taj sekundarnu oštricu na teren, kako ćeš ti pogoditi kut od 20 stupnjeva!Živo me zanima?


Naprimjer sa ovim:

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan 41KiEtTGVFL._SL500_AA300_

To ja koristim na Morama, noževi ne briju ali su dovoljno oštri za sve moje potrebe.
Kući se igram sa brusevima, a u prirodu nosim (ako nosim) samo ovog malog gerbera

LP
rtiduti
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 140
Godine : 53
Lokacija : PGŽ
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by Od1n 14.03.11 21:39

Pozdrav forumašima,

frižak sam ovdje poprilično, ali ipak da se uključim i pitam za savjet. Naime kupio bih novi nož i prvotni odabir je bila Mora 2000, ali neki dan usnimim ove Condore i onaj najveći od 5inča mi je legao ko budali šamar! Ali košta 300kn i još bar 40kn poštarine što mi probija predviđeni buđet..pa sam otišao online i našao na e-bayu isti nož za 32$+9$ poštarine, pa bih molio za savjet koliko je sigurno to i takvo naručivanje te dali će me ovi naši ocariniti ili neće...sa sadašne perspektive čitava stvar se čini poprilično isplativa, ali nikada se nezna..strah me da mi se sve ne obije o glavu..također bih se složio sa navigatorom da im kvaliteta skroz varira - drška na nožu sa e-baya izgleda skroz neobrađeno, čak niti lakirano...

i pitanjce van konteksta: imam Leatherman-ov c303 sa nazupčenom oštricom pa molim da mi objasnite kako da naoštrim te zupce?ima kakav posebni brus ili mogu i sa recimo DC4 (kada ga kupim:-))?

hvala.
Od1n
Od1n
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 43
Lokacija : Gorski Kotar
Datum registracije : 01.02.2011

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by glock 14.03.11 22:07

ebay je poprilično siguran,od mojih 5o-6o narudžbi sve su došle.Za tu siću ne vjerujem da će te ocariniti makar je moguće,max 33 posto.Za brušenje zubaca replik ima par stvarčica od oko stotinjak kuna,pregledaj tamo,isplati se uzeti kod njih.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by NAVIGATOR 15.03.11 11:19

po meni razlika između 42 dolara i 260 kn koliko condor basic košta s forumskim popustom zapravo i nije razlika. ja osobno ne volim kupovati noževe preko e-bay-a zato jer i kod najrenomiranijih firmi ima odstupanja od primjerka do primjerka. kad nož kupujem u živo onda prodavača uvijek zagnjavim da mi donese 3-4 primjerka od istog modela i onda si izaberem najsavršeniji, uvijek ima odstupanja u preciznosti grinda, završnoj obradi, boji ručke, boji futrole i sl. kod condorovih proizvoda su ta odstupanja još naglašenija i među primjercima ima bitnih odstupanja. napominjem da prije i za vrijeme testa moj basic nije ni na koji način dorađivan ni lakiran ni šminkan, jedino sam ga pošteno nabrusio jer dolazi poprilično tup, recimo u klasi s mora noževima za koje neki tvrde da su im superoštri, isprepipao sam ih brdo primjeraka iz različitih serija i sve more su tvornički blago rečeno umjereno oštre. iako ih se uz par poteza po keramici ili stropu može dovesti do stravične oštrine. slično je i sa Condor Basicom.
dakle da ja idem, zapravo kad sam ja kupovao basic skoknuo sam do križevaca i izabrao si svoj nož, znam da ti nije isplativo iči u križevce zbog toga ali možda u skorije vrijeme budeš ionako negdje blizu zagreba a križevci su samo 60km udaljeni. ili ako dolaziš na dravanturu u varaždin to ti nije daleko, ili pak okušaj sreću pa naruči e-bay-em pa kak ti je suđeno takav dobiješ i onako se ne radi o nekoj astronomskoj cifri zbog koje češ se tuč po glavi
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by Od1n 15.03.11 12:58

za taj forumski popust nisam znao do sada i to daje novu perspektivu svega, ali ipak su mi ti Križevci daleko tako da bi ga ipak morao naručiti tj kupiti na neviđeno...mislio sam mu dati kasnije izbrusiti još tih centimetar ili dva oštrice kod jednog oružara u blizini..možda bi se okušao i u izradi ručke! Neko svjetlije drvo bi dobro išlo..jasen ili čvorasta topola.. Baš me zanima kako će izgledati navijev basic nakon prerade!!
Od1n
Od1n
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 43
Lokacija : Gorski Kotar
Datum registracije : 01.02.2011

[Vrh] Go down

CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan Empty Re: CONDOR BASIC BUSHCRAFT KNIFE-svima dostupan

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.