FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
Autor/icaPoruka
Tandrax
bomber
bomber

Broj postova : 193
Datum registracije : 16.07.2012

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    13.01.15 2:55

Uh ja iman Victorinox Forestera već 3 godine i služi me fantastično, nosim ga u hlačama svugdi i uvijek.
nosim g ai na arheološke terene, party-je , cuganja, fax, dućan ma svugdi. Oduševljen naprosto.

A na terenu sam skužia da mi možda treba i nešto maloo jače te sam si kupil Leatherman Surge sa svin dodatcima
čekam da mi dođe, al mislim da će bit pobjeda

inaće naša ga na ebayu
http://www.ebay.com/itm/Leatherman-SURGE-Multi-Tool-Black-Oxide-w-BIT-KIT-EXTENDER-PREMIUM-SHEATH-831024-/321640381123?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ae342bac3
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6520
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    30.04.15 20:58

Jutros je stigao poštom (puno hvala g. Ivo!) i čim sam uhvatio vremena išao sam ga "doraditi". Kod mene novo kratko bude novo.

"bowie/clip-point" oblik oštrice mi nikada nije sjedao, izgleda mi preagresivno, pa sam prvo taj detalj popravio. Stavio sam mu klasični drop-point i usput zaoblio leđa, to je sada IN. Na dršci sam napravio udubljenje kod "nail notch-a" jer se teško hvatao, promijenio oblik zadnjeg dijela i cijelu dršku malo stanjio. Nakon toga dva sloja lanenog ostalo je samo staviti ga na Lansky (došao mi je tragikomično tup) i naoštriti kako spada.

Original:

[Vrh] Go down
erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 42
Datum registracije : 25.12.2013

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    30.04.15 22:02

Prekrasno! Već dugo, dugo vremena planiram uzeti Opinela a nikako da se na to odvažim.
Gdje je najpovoljniji?
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3261
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    30.04.15 23:41

Jako lijepe preinake. Zanima me što će Fret reći, ima isti nož (12) u karbonskom čeliku.
Kolega Erdadj, Mrazov nož je u Maestralu koštao 152,00 kune.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.05.15 12:43

Jako lijepa modifikacija,baš po mom ukusu...ja ću svojeg isto malo osvježiti kad ufatim cajta.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3261
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.05.15 14:46

Fratt je napisao/la:
Jako lijepa modifikacija,baš po mom ukusu...ja ću svojeg isto malo osvježiti kad ufatim cajta.
Nisam to mislio, Darketz, nego ocjenu iskoristivosti, rezanja, prije svega uporabe u kužini.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.05.15 16:42

Kad trebam nož za finije radove (rezanje salame,špeka ili sira na tanke komade) uzimam Opinel.
Mada sam se prije par tjedana počastio Dick Superior setom i moram priznati da su dobri noževi za kuhinju,par puta po štrajheru i drži par dana oštrinu.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male
Godine : 28

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 14:06

Evo jučer sam na poklon dobio:

Leatherman Surge crni sa svi dodatcima

I imam pitanje.

Kako/šta da radim s njim sad kad ga izvadim iz kutije pun je nekakvog crnog premaza/sloja, kad ga otvaram to se sve hvata po prstima, došao je fino nauljen iz tvornice ali me zanima kako da se riješi tog crnog "residue" koji mi prlja ruke.

trebam li uopće to čistit ? tj je li taj premaz tu sa svrhom ili ?
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 15:29

Nisam to nikada vidio ali normalno da moraš.
Pojma nemam je li to crno neka greška ili neka nepotrebna super duper zaštita ali krpu u ruke i deri.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 16:34

Tako je, krpu u ruke.

[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 16:52

@ Hombre
Piše da je aj crni premaz " black oxide" i da je normalan ali na početku ostavlja tragove

@mraz
ovaj tip kaže da ga operem sa sodom bikarbonom+voda
http://bestmultitoolkit.com/reviews/leatherman-wave-black-oxide-finish-multi-tool/

i da onda taj crni fim nestane
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 17:42

Black oxide se moze dobiti na dosta nacina i uglavnom su to solne kupke... slicna stvar bruniranju. Da bi takav finish stitio od korozije potrebno ga je impregnirati uljem ili voskom, zato je tvoj takav kakav je. Ako zelis da zadrzi sjaj jednostavno ga obrisi krpom. Ako zelis da bude vise mat onda ga ocisti deterdentom no s vremenom ce opet dobiti sjaj kako upija masti rukovanjem. Ionako se radi o SS celiku pa nemas neke brige sto god napravio.

[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 17:58

Hvala Mraz

Šta se deterđenta jel može obični za suđe ili sapun za ruke iz kupaonice ?
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 18:01

Pretpostavljam da je seglih.

[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 18:20

seglih ?
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 19:39

Ups... svejedno, seglih znaci svejedno po nasem

[Vrh] Go down
Tandrax
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    24.06.16 19:41

Ok

Tnx
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.07.16 22:20

Ja doradio 12-icu...

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2796
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.08.16 0:08

Nisi mi i dalje drag ali skidam kapu kako si rog pripasao na preklopnjak!
A i ovaj Sako detalj si baš pogodio.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.08.16 9:35

Uopće nisam sumnjao da će biti neki kalibar.
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2846
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    02.08.16 23:42

Super ideja i realizacija!

Jedino si mogao uzeti nekakav komad roga bez krune da to čudo ipak stane u džep.....

.....ili si htio da konačno i tebi bude nekakvo konkretno ispupčenje na hlačama.....
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    03.08.16 1:51

Upravo tako,s obzirom da volim simetriju da u oba džepa strši glava k'o u mačeta.

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    Today at 23:23

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 16 / 16.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Similar topics
-
» Ganzo G201B Multitool
» Survival sat
» novi alat u kolekciji!!!!
» SWISS ARMY KUHALO
» Leatherman ili Victorinox