FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
Autor/icaPoruka
pero333
bebač
bebač

Broj postova : 8
Datum registracije : 02.12.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 3:37

jel zna netko jel ima za kupit opinel u rijeci ili samoboru,kupio bih od karbona al vidim da hoce potamnuti i jel zna netko zasto potamni?pozz
[Vrh] Go down
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 671
Godine : 51
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 5:02

u dodiru s kiselinama iz okoline (pretežno hrane)na ugljičnim čelicima javlja se oksidacija, (Fe3O4 ) ili magnetit,patina,koja je u stvari stabilna tako da čak i "nije loša" na oštrici..za razliku od oksidacije uz prisustvo vode koja je crvene boje(prah)......nadam se da je dovoljno,davno sam bio u školi...
[Vrh] Go down
aurora
bomber
bomber

Male
Broj postova : 107
Godine : 45
Datum registracije : 06.01.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 7:50

Kad prođe kroz slaninu dobije najbolju moguću zaštitu.
[Vrh] Go down
ruger357
bebač
bebač

Male
Godine : 116

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 15:48

yap,imam ih par i nikad ne napuštam kuću bez jednog u džepu =) . svi su mi potamnili od rezanja jabuke al nema veze,dobro drže oštrinu i lako se bruse tak da sam i više nego zadovoljan! posebno za špek!
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Godine : 41
Datum registracije : 02.01.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 15:53

ruger357 je napisao/la:
yap,imam ih par i nikad ne napuštam kuću bez jednog u džepu =) . svi su mi potamnili od rezanja jabuke al nema veze,dobro drže oštrinu i lako se bruse tak da sam i više nego zadovoljan! posebno za špek!

Znaš li tko ih prodaje, možda ima nekakav zastupnik?
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 16:05

http://www.maestralprom.hr/Group.aspx?Group=27

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
pero333
bebač
bebač

Male
Godine : 26
Datum registracije : 02.12.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 17:23

hvala na odgovorima,koji je vama bolji karbonski ili nehrđajući čelik,i jel se moze ta patina sa nečim skinuti ili održavati da ne potamni.pozz
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 17:26

Purol pasta za skidanje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
hanuman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 40
Datum registracije : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 20:55

nedavno sam dobia OPINEL No9 INOX sa njim san prezadovoljan za razliku od karbona odrzavanje netrazi..Iskrena preporuka..U Splitu kosta 90 kn..
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    26.01.11 23:38

imam nekoliko Opinel karbonaca. uzeo sam ih dok ih još rade od karbona, jer to je nekak po meni jedini pravi opinel(tradicionalni), ovih od inoxa če bit još dugo i također su mi krasni. ima ih stvarno sa štosno rezbarenim ručkama po skroz normalnoj cijeni. baš sam ih neki dan gledao u maestralpromu. i slažem se da je opinel mora među preklopnjacima mislim da sam to i ranije u nekom postu napisao.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    27.01.11 0:16

@Navigator:ako znaš,kako se kreću cijene za No 9 u karbonu?
I dali znaš dali ima onih lovačkih sa gravurama u Maestralpromu?

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1414
Godine : 57
Datum registracije : 19.01.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    27.01.11 0:21

Na početku Švarcove ulice u ZG ima prodavaonica gdje ima Opinel noževa i to veliki izbor kako modela od ugljičnoga čelika tako i od inoxa. Nedavno sam Opinel 8 od ugljičnog čelika platio 64 kune.
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965
Nino G
lingua
lingua

Male
Broj postova : 460
Godine : 46
Datum registracije : 26.09.2009

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    27.01.11 9:25

Olimp je napisao/la:
Na početku Švarcove ulice u ZG ima prodavaonica gdje ima Opinel noževa i to veliki izbor kako modela od ugljičnoga čelika tako i od inoxa.

Pa, to je Maestralprom.
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Datum registracije : 02.01.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    27.01.11 14:48

Fratt je napisao/la:
http://www.maestralprom.hr/Group.aspx?Group=27

Hvala na odgovoru, sad otvorio temu. Čekam da mi se Hanuman javi, kaže da ga je on kupio negdi u Splitu pa čekam da mi javi adresu.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    27.01.11 15:02

Trenutno bidam za jedan Spyderco Tenacious,ukoliko budem outbidan sigurno jedan Opinel 8 ili 9 pada u karbonu.
Baš mi se dopadaju.

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 337
Godine : 32
Datum registracije : 17.12.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 14:37

Baš sam si mislio i ja jednog Opinela uzeti, nek bude za po doma v žepu, za "kućni" bushcraft hehehe.Thnx na infou za cijenu, bum skočil do maestralproma.
[Vrh] Go down
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 894
Datum registracije : 06.12.2009

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 16:12

ja za ovaj opinel garden knife imam samo riječi pohvale.
sviđa mi se spear-point vrh,drška super leži u ruci - a velika prednost mu je to što se otvara jednom rukom/samo trzajem zgloba
sječivo se lako naoštri i relativno dugo drži(..i relativno kratko u usporedbi s morinim karboncima,da budem iskren) pri namjeni koju sam mu odredio - nož koristim za rezanje kože za futrole.
[Vrh] Go down
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Godine : 25
Datum registracije : 23.11.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 18:46

Evo moja dva

mogu reći da nema bitne razlike u oštrini karbonca i inoxa, ako vam smeta promjena boje slobodno uzmete inox
[Vrh] Go down
lonewolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 530
Godine : 47
Datum registracije : 26.04.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 20:09

nikad nema bitne razlike u oštrini karbonca i inoxa, radi se o držanju oštrice, eventualno o čvrstoči i lakoči oštrenja
[Vrh] Go down
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Godine : 25
Datum registracije : 23.11.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 20:45

ma super drži oštrinu, lako se oštri

imam jedan nož za ronjenje od inoxa, to je druga priča, teško ga je naoštrit i slabo drži, njega samo grobo naoštrim (s njim "rogljam" po svemu i svačemu, pa nije ni bitno)
[Vrh] Go down
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 619
Godine : 47
Datum registracije : 31.01.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 23:15

Poštovanje svima,

a gdje se mogu kupiti navedeni modeli Leatherman multi alata u Zagrebu ?

Hvala unaprijed,
[Vrh] Go down
http://netko69.blogspot.com/
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 484
Datum registracije : 01.11.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 23:24

bauhaus ... ako ima u ri trebalo bi biti i gore... cjena 730kn
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 23:24

Fratt je napisao/la:
@Navigator:ako znaš,kako se kreću cijene za No 9 u karbonu?
I dali znaš dali ima onih lovačkih sa gravurama u Maestralpromu?

neznam napamet za 9. mislim nekih 70 kn i ima veliki izbor pa i lovačkih sa graviranim ručkama ili sa ručkama od roga, kosti i slično ali su takvima i cijene puno skuplje 400-500 kn lijepo upakirani u drvene kutije. oni rezbareni su oko 120kn.
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1670
Godine : 30
Datum registracije : 05.09.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    31.01.11 23:29

http://www.chipoteka.hr/proizvodi/418000

Bauhaus...

Iglu šport...

[Vrh] Go down
darko1
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 39
Datum registracije : 20.01.2011

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.02.11 0:14

Bok

Ja uz svoj noz uvjek imam i letherman wave. Kupio sam ga u Dohi 2008 i sa njim sam izrazito zadovoljan.
Mislim da je po omjeru cijene, kvalitete i funkcionalnosti on bolji izbor.

Pozdrav
Darko
[Vrh] Go down
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 484
Datum registracije : 01.11.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.02.11 0:42

ja mislim da wawe dolazi za 2 tjedna =)
[Vrh] Go down
point
bebač
bebač

Male
Broj postova : 13
Godine : 36
Datum registracije : 08.02.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.02.11 1:01

Da li neko mozda zna koji je ovo model Leathermana-a?
Imam ga najmanje deset godina, sigurno i koju vise, i odlicno me sluzi...
Izvinjavam se zbog nedostatka detalja na slici, slikano je mobilnim.

[Vrh] Go down
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 337
Datum registracije : 17.12.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.02.11 2:09

Bio sam danas u Maestralpromu, uzeo sam si 7-icu inox za 61 kn, curi sam kupio 4-orku u prikladnoj futrolici, neka se i njoj nađe za rezuckati luk kada peče ćevape.
Nemaju neki izbor trenutno, ja sam gledao još za modele sa ručkama od drugog drva ali nije bilo, navodno bi trebali kroz par tjedana dobiti novu pošiljku.

2 Fratt: Onih sa gravurama mislim da je bilo par komada.
[Vrh] Go down
jerc1
tipko
tipko

Male
Broj postova : 83
Datum registracije : 12.08.2010

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.02.11 15:13

da, trenutno nemaju, od karbona samo 8, za 64 kune, kroz 2-3 tjedna je rekao da će doći nova roba
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.02.11 16:08

@Navigator & Guybrush-fala na infu.

titanijum je napisao/la:

g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    01.02.11 18:04

koji god bio trebalo bi pisati na jednoj strani..ovako iz mutne slike izgleda kao stari model supertool-a
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni    Today at 15:18

[Vrh] Go down

Swiss Army/Multi tool/Opinel/renomirani preklopni
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 16.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Ganzo G201B Multitool
» Survival sat
» novi alat u kolekciji!!!!
» SWISS ARMY KUHALO
» Leatherman ili Victorinox