FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

High-end noževi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
Autor/icaPoruka
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Broj postova : 2500
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: High-end noževi   24.02.15 20:19

Problem/i koji se dosta javljaju kod karbidnih čelika ili bolje reči kod čelika sa "velikim" karbidima su tzv "Carbide tearout"ili "deranj" karbida.

E sada to je sve super kada se razumiju mogučnosti toga čelika, npr on neće podržavati jako male uglove oštrenja jer, ili će se materijal oko karbida izbrusiti a karbidi ostati cijeli (primjer oštrenja kamenom) ili će se rezati i karbidi (dijamntni brus) ali onda se gubi svojstvo karbidnog čelika, jer karbid sam po sebi neće imati funkciju ko normalno...

Stvar koja se po meni dosta zanemaruje je ta da se ne uzima realna primjena noža u obzir, npr netko će kupiti neki novi "super čelik" i koristit će ga dosta dugo za razno razna rezanja ali problem se javlja u principu kada treba ponovno naoštriti nož a da ne spominjem reprofilirati, za usporedbu neki jednostavni ugljični (ili 154) neće imati toliko držanje oštrine ali neće ni biti toliki problem sa brušenjem a niti sa reprofiliranjem.
Mislim da je jedna od bitnijih stvari to da korisnik ima mogučnost prilagođavanja noža svojim potrebama (oštrenje-reprofiliranje).

Ovo je samo moje mišljenje iako sam veliki ljubitelj napredka u nožarskoj industriji i sklon isprobavanju novih čelika, barem koliko mi mogučnosti dopuštaju

[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 473
Godine : 26
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: High-end noževi   24.02.15 20:30

Zato i kažem za niobij, daje karbide koji su užasno pravilni i sitni, a sa svim beneficijama vanadija, niobijski karbidi su budućnost. Najvaznije, nisu otrovni u čestičnom stanju, kao što znaju svi naši najfmejkeri, ako rade sa s30v ili drugim vanadijskim čelicima, a ne koriste masku ne gine im kronična opstruktivna bolest pluća, zato pamet u glavu.
Bolje da udružimo resurse u potrazi za novim čelicima .
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: High-end noževi   25.02.15 0:50

Smijem li bez opasnosti po majstora poslati mog Elmax na oštrenje.

Moj Vlado. Da si tek u mojoj koži i udisao azbest 20 godina. Da ne spominjem da je uz njega bilo trikloretilena i sličnih organskih otapala...
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: High-end noževi   25.02.15 22:25

Mraz je napisao/la:
Zanimljivo kako brzo to sve napreduje. Ne tako davno 440C  je bio supercelik.

Bas me zanima kakvi ce se materijali koristiti kada budem star kao Ivo, za kojih 70-80 godina...

440C je i danas super celik za izradu noza , svi ovi novi exotic celici su izmisljeni zbog danasnje hiper produkcije  i svaka tri mjececa novi dizajn mobilnog  ili neznam cega .CNC revolucija je uradila svoje ...izraditi kalup za izradu onih jednokratnih plasticnih casa nekada je kostao kao suvo zlato ..a majstor placen koliko je tezak u  platini. Danas je drugacije ...CNC ..... trebaju im kalupe za milionske produkcije , kalupe koji ce izdrzati  toliko dugo bez promene  . .. ..profit . . .A neko se ljepo dosjetio da moze i od nas ljubitelja nozeva da dobro zaradi . . . . na super celike

Hm , a sta se to promjenilo kod nas korisnike nozeva ajde zadnjih 15 godina , za sta nam treba bolji celik od 440C ?Jesu li drvca koje tu i tamo presecemo postala jaca ? Ili su nam mozda ruke postale njeznije od previse sedenja na internetu ?? U koju  danasnju situaciju 440C ne moze da odradi posao? Dajte mi samo jedan logican odgovor  . .. . samo nemojte ono da ovi novi super-duper celici  duze  sjeku kartone ..ne bavim se skupljanjem otpadne hartije  . . ..
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   25.02.15 23:02

Zašto se ne vozite još na konju po blatnjavim puteljcima, nego imate auto, konj je super prijevozno sredstvo, zašto nemate životni vijek od 30 godina, što će veći životni vijek, što će nam bolji metal od bakra, Egipćani su napravili piramide samo uz pomoć njega, e pa iz istog razloga postoje sve bolji i bolji čelici, da stojimo na mjestu s razvojem, bili bi još na kremenom oružju.
Nije pitanje čemu on vama služi, jer vi i ja smo nebitni, bitno je čemu on služi, a moderni čelici vjerujte imaju primjene, danas sam dobio novi kirurški instrument, znate li od čega je, Elmaxa, jer je izmišljen za tu funkciju.

Zadnja promjena: vladomado10; 25.02.15 23:13; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1248
Godine : 53
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: High-end noževi   25.02.15 23:04

440c je bio superčelik u 80ima,onda je došao ATS34 pa sve ostalo.Dobro zakaljen slabiji čelik bolje odradi posao nego loše kaljen tzv.superčelik.ALI...logika kaže da se ovi čelici tipa 440,154cm i sl. trebaju češće oštriti nego ova CPM ekipa ili zdp.Ne treba rezat karton,primjer je kod lovaca kolko ćeš veprova ogulit sa superčelikom,a kolko s nekim malo običnijim...bez brušenja.Uostalom,i tebi su rockveli važni kod ovog tvog M2,također superčelika.
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   19.03.15 15:30

Danas listajući redoviti dnevni pregled nožarskih foruma i trgovina, kad ono ovo .

Mislim da je dovoljno reći da je ovo bolesno i pretjerano skupo, je da su Shirogorov i Sinkevich, cijene su abnormalne, znam da je jedan Shirogorov Technobamboo prodan za 240,000 rublji na njihovoj stranici, prije god dana, što bi po tadašnjem tečaju odgovaralo oko 16,000 USD, ludi Rusi .
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   19.03.15 16:28

Nisu oni ludi nego imaju para. Stara narodna poslovica kaže "Kad Aga ima masla svašta maže". Tako je i sa zlatnim Rolexima, mobitelima od platine optočenim dijamantima koji koštaju toliko koliko prosječan čovjek neće u životu ne zaraditi nego neće vidjeti toliko novca.
BTW. U tajgama imaju lipove šume gdje se uzgaja med na starinski naćin u drvenim bačvastim košnicama obješenim o debla. Kilogram tog meda košta 100€
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 4135
Godine : 41
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: High-end noževi   20.03.15 1:20

Hombre je napisao/la:
Tako je i sa zlatnim Rolexima,

ma necemo o zlatnim Rolexima .. aj zivjeli

[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   20.03.15 20:26

Bljah! Nisam od tebe drugo ni očekivao.

Ono u čaši je rakija brlja?
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   21.03.15 20:07

Hombre je napisao/la:

Ono u čaši je rakija brlja?

Haha ,nije al skoro.. "Havana club" 7yrs
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6519
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: High-end noževi   21.03.15 20:10

I jel bolja ta Havana od 7 godina il kruška koju susjed zakopa kad se kći rodi a otvori kada se uda?

[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   21.03.15 21:19

Mislim da je od takve kruske malo sta bolje
Narocito ako se "mlada" uda u 30toj hahaha
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: High-end noževi   21.03.15 23:43

pio Havana cluba raznih anjos(godina) 1,3,7,9,11 i to na Kubi uz domaću cigaru, kasnije sam saznao da takva jedna cigara u europi košta skoro 300kn glump , neka kohiba više neznam koja. Nisu loši ti rumovi. Kad smo pili čispu, domaći destilat u đungli, iduće su se jutro svi probudili slijepi. Nas nekoliko koji smo tek malo probali ostale smo iz šatora vodili na pišanje .

Fakat su nura i tehnobambo ultra skupi. Volim kvalitetne stvari ali nikada ne bi dao toliko novaca za te noževe. Ma ni pola od te love.

cutlass više mi se sviđa tvoj drugi roly ovaj je ko moj ruby, proštenje!
[Vrh] Go down
cutlass
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   22.03.15 0:09

Navi,volim dobru kapljicu,inace pijem samo Johhnie Red s borovnicim ili Colom,Henessy sa spriteom i dosta leda(ne pusim one fancy fore sa grijanjem case,jer se nigdje to ne radi osim kod pametnih Hrvata koji se kuze u sve bolje od svih,konjak se pije uz dobru cigaru na sobnoj temperaturi) i Havanu..
To su 3 pica koje narucujem..
Chivas pijem samo kad Ivo donese bocu ,haha, hvala dragi Ivo jos jednom!!

Cigaru,ako si pusio dobru,moguce je bila Cohiba Esplendidos.. Jedna od ponajboljih...
Moj frend cesto na Cubu ide na macevanje pa donese 2-3 kutije po 25 kom..
Podijeli u ekipi jer inace po osobi se smije iznijeti samo jedna kutija..

Kakve to nozeve spominjes?

Ova ciganija,hmm slazem se,al takvo je drustvo bilo hahah
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   22.03.15 3:21

Meni frend koji je na speci u Škotskoj kad dođe donosi single maltove, Pa je to preserans, Macallan 18, Laphroag 15, Glennlivet, al najbolja stvar koju sam od alkohola probao je Dalmore Alexander III i Dalmore 21. Srećom Dalmorea nema u RH jer ne bi ništa drugo kupovao uf uf. Kad bude iduće druženje samo zovite, donjet ću nešto škota.
[Vrh] Go down
erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 42
Datum registracije : 25.12.2013

PostajNaslov: Re: High-end noževi   22.03.15 11:31

Meni se pokazalo kao odlična kombinacija (i cijenom pristupačna): Macanudo cigara +domaća viljamovka!
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   22.03.15 12:17

Ne pijem. Ne pušim.
Ližem!
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2795
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: High-end noževi   23.03.15 11:38

Hombre je napisao/la:
Ne pijem. Ne pušim.
Ližem!

Da li želiš da ovo prebacim u Oglasnik?

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   23.03.15 13:21

Trenutno sam zauzet ali moglo bi. Može ponestat posla pa nek se zna :-)
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2846
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: High-end noževi   24.03.15 0:15

Max, možda bi gospon mogao lizati kod vas u pošti......marke......
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: High-end noževi   24.03.15 5:09

Nije mi još jasno kako ste uspili završit s high-end noževa na high-end kinky uslugama g. Hombrea....
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   24.03.15 11:40

Život je pun iznenađenja
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   24.03.15 15:19

Dok svi koji nešto misle da znaju o nožima daju 475USD za s35vn na 58 HRC (lol), osobna sebenza Chrisa Reevea, zna barba što valja, neće on mekani čelik uzet ko za mase.
P.S. Ovaj komad čelika je inače ostatak proizvodnje ZT 0777, ZT mu je posalo , lol, nije glup proizvodit u nečemu što je superčelik na 65HRC pa da ima reklamacija .
[Vrh] Go down
pataksurvival
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 45
Datum registracije : 13.04.2015

PostajNaslov: Re: High-end noževi   13.04.15 12:40

Pozdrav ljudi!
Imam zamolbu, ako se netko zeli rjesiti nekog kvalitetnog noza, high end produkcija ili custom, isti bih kupio.
Ili vise njih.
Jedini uvijet da nije teze ostecen.  

@Cutlass
Nevezano za nozeve, ali vezano za drugu mi strast, (dio nicka ima veze s tim sto mi je na ruci)  
Zanima me zasto minus Breitlingu?? Posto su i on i Rolex srednja klasa satova, a posebno zato sto je Breitling
Isto opremljen in house mehanizmom ravnim Rolexu?
To pitam kao jedan horoljubitelj drugog, inace skupljam premium segment, ali i imam nekoliko Breitlinga i ravni su Rolexu
po pitanju kvalitete i preciznosti.

A posto je forum mjesto razmjene informacija i ucenja, Cognac i ostali vinjaci itekako se zagrijavaju, i ne to nije Hrvatska izmisljotina, na taj nacin otvaraju se arome koje se na sobnoj ili sub sobnoj temperaturi ne bi otvorile, slicno kao dodavanje malih ili vecih kolicina vode u single malt Whisky.
Cigara plus Cognac je new agerska izmisljotina, jer jedno doslovno unistava arome drugog, naravno ako govorimo o kvalitrtnim picima, jedno je uzivati i znati dto se uziva u picu, a drugo pomodnost i sminka.
Grijeh je pusiti cigaru uz casu vrhunskog Cognaca ili bilo kojeg kvalitetnog destilata,
ako se isti pije zbog uzivanja i spoznaje okusa i mirisa a ne pre.eravanja ili punjenja praznine u individui, jeftileni tipa henessy i ostale konfekcije su druga stvar.

@Vladomado Single malt rules  
Ako budes imao priliku probaj Macallan 37 big sherry, i Glenfiddich reserva 40
Brutalno du dobri, skupi, ali vrijede tih 15ak tisuca dolarcica po boci.  
Ima ih u Tez Serchan caffe-u u Zürichu na case, pa ako budes u prolazu i ako volis single maltove, definitivno probaj.    
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   13.04.15 13:03

Jel vi prodajete one willumsene na njuškalu?
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 910
Godine : 54
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: High-end noževi   13.04.15 13:49

pataksurvival je napisao/la:
Cigara plus Cognac je new agerska izmisljotina, jer jedno doslovno unistava arome drugog, naravno ako govorimo o kvalitrtnim picima, jedno je uzivati i znati dto se uziva u picu, a drugo pomodnost i sminka.
Grijeh je pusiti cigaru uz casu vrhunskog Cognaca ili bilo kojeg kvalitetnog destilata, ako se isti pije zbog uzivanja i spoznaje okusa i mirisa a ne pre.eravanja ili punjenja praznine u individui,  jeftileni tipa henessy i ostale konfekcije su druga stvar.
""Never be late for dinner, smoke Havana cigars and drink Armenian cognac", reče jedan što nije ni prošao pored new agera, a nije nimalo držao do pomodarstva i šminke. Usput, Hennessy, istina, ima i neskupih konjaka, ali kuću koja je uspjela prodavati svoj konjak po cijeni od 150.000 € za bocu je prilično hrabro svrstati pod "jeftilene".
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2500
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: High-end noževi   13.04.15 18:41

@pataksurvival, sa obzirom da mi je "piće" posao, ja ni na jednoj edukaciji di su bili "master blenderi" nisam čuo da se zagrijavaju, ako ćemo po tradiciji, konjak se pije iz velikih (i tankih,to je bitno naglasiti) konjak ćaša, uz kamin, dok se čaša lagano "tralja" u rukama i na taj način zagrijava to vrhusko piće...

Meni jedan od dražih u "normalnom razredu" je Delamain Vesper, pogotovo zato jer nije iz pokraine Cognac......

A šta se drugih pića tiće šteta bi bilo izostaviti Oban,Talisker,Lagavulin....

A ni Gospodin  Dustin nije za baciti

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: High-end noževi   14.04.15 12:00

Za vas znalce,od koje (jedna od) sorte grožđa se rade vrhunski "konjaci"?

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: High-end noževi   14.04.15 14:13

pataksurvival je napisao/la:
Pozdrav ljudi!
Imam zamolbu, ako se netko zeli rjesiti nekog kvalitetnog noza, high end produkcija ili custom, isti bih kupio.
Ili vise njih.
Jedini uvijet da nije teze ostecen.  

Moj pateksurvival. Svijet vrvi novim high end i custom noževima koje nećeš platiti ništa više nego kod nas. Ako već želiš naše uz Cutlasa ih ima još samo se malo osvrni po forumu.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3260
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: High-end noževi   14.04.15 16:49

Fratt je napisao/la:
Za vas znalce,od koje (jedna od) sorte grožđa se rade vrhunski "konjaci"?

Semijon ?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: High-end noževi   Today at 15:18

[Vrh] Go down

High-end noževi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 17 / 18.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» mrežnica.. opet malo pLutanja
» High-end noževi