FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Utisci i dojmovi sa prvog susreta

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   05.05.09 16:08

Pozdrav svima!
Evo malo kradem vremena od posla, pa odmah na forum.
Oduševio me je susret koji je ispunio svoj cilj. Ono što sam zapazio jest
da se u nijednom trenutku nije vidjela razlika među sudionicima, bez obzira
na spol, dob, znanje...... To je savršen temelj za budučnost.
Želio bih se zahvaliti organizatoru Borisu i domaćinu Saši na gostoprimstvu.
Također se želim zahvaliti novostečenom prijatelju Ivanu na prijevozu za kojeg nije
htio uzet ni kunu(nije da nisam nudio . Zahvaljujem se svima vama koji ste dijelili
trenutke učenja,rasta i strpljenja ta tri dana. Jedva čekam da se vidimo
uživo na nekom drugom susretu.
Do tada puno lijepih pozdrava!
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 44
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   05.05.09 16:34

pozdrav i tebi Gorane!
drago mje da sam te upoznao!
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
miha_vg
tipko
tipko

Broj postova : 74
Datum registracije : 19.12.2008

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   07.05.09 8:34

Da vas sve pozdravim! Slabo pišem, ali pratim forum svaki dan! Sad kad čitam dojmove, gledam fotke... jako mi je žao što nisam bio na susretu i upoznao vas sve. Specijalno za susret sam skupljao opremu, nož i druge stvari i onda me posao sprječi da ne dođem.... Nadam se da ću drugi put moći i da ćete mi prenijet znanje koje ste naučili na susretu! Zavidim vam svima, samo da znate! =)
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   07.05.09 12:46

i treba da zavidis
cuj.... a zakaj kad vec citas forum ...slabo pises?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   07.05.09 14:00

miha_vg je napisao/la:
Da vas sve pozdravim! Slabo pišem, ali pratim forum svaki dan! )

Meni je to u redu, svatko sudjeluje po svom izboru. Ono što bih želio pohvaliti je da se i oni koji samo čitaju, a registrirani su, s vremena na vrijeme jave, pozdrave i možda kažu svoje mišljenje o pročitanome.
Ako vam nešto nije jasno pitajte.
Ako vam je nešto zanimljivo, recite.
Ako vam se nešto ne sviđa, pa komentirajte, što kako i zašto.

Uglavnom uletite kod vatrice, naručite si kavicu ili čaj (ionako neće dobiti ništa ), pozdravite ( Hi ja sam ovdje, čitam, ne piše mi se dobo vam ide/ dobro vam NE ide, pozdravljam).
[Vrh] Go down
Đedo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 29
Datum registracije : 28.01.2009

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   07.05.09 15:06

A sto da reknem vec.. :cry:

Pravo mi je zao sto nisam mogao doci, ali ovaj put mi je bilo nemoguce potegnuti iz Hercegovine do vas. Ali iskreno se nadam da cu na jednom od sljedecih ili svaki sljedeci doci.

Puno pozdrava ekipi i same pohvale !!!!

Nek vjetar sjevera bude uz vas !!
[Vrh] Go down
miha_vg
tipko
tipko

Broj postova : 74
Datum registracije : 19.12.2008

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   07.05.09 16:05

Malo pišem, jer tiho upijam ova sva vaša znanja!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   07.05.09 16:21

miha_vg je napisao/la:
Malo pišem, jer tiho upijam ova sva vaša znanja!

I to je ok.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   07.05.09 18:46

e pa kod vatrice ne moze uletjeti i tiho ispijati nepostojecu kavu, jer bi ga ja sigurno nesto pitala i povukla za jezik
[Vrh] Go down
Psychotic
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 30
Datum registracije : 08.04.2009

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   11.05.09 3:31

Bok ljudi evo nije me bilo cijeli tjedan na forumu zbog frke na faxu (koja je pozitivno prošla ) .
Probat cu napisati nekakav report u crticama , sta smo sve radili i tak to . (i sigurno ću nešto zaboravit )
Prvo, pozdrav svima sa susreta , super ste ekipa, veselim se budućim susretima.

Petak 1. Maj
- Došao sam oko 15h tako da sam propustio paljenje vatre sa firesteelom.
- Nakon upoznavanja sa ekipom išlo je predstavljanje survival kitova svih sudionika, popraćeno sa objašnjenjima zašto baš neke stvari treba imati kod sebe.
- Vrijeme se počelo kvariti pa smo odlučili napraviti nadstrešnicu za vatru tako da imamo neko mjesto okupljanja za vrijeme kiše, cjepali smo drva i odnijeli ih na suho i
odlucili smo složiti šatore jer je postalo jasno da ništa od spavanja "pod vedrim nebom" .
- U međuvremenu Luksa i Mshai su odlučili napraviti drvene žlice i bave se time do kasne večeri .
- Ne sjećam se dobro baš kaj smo dalje radili , uglavnom pričanje uz vatru, kuhanje čaja i sl.
- Ja sam imao želju spavati uz vatru to veče i izdržao sam do nekih 3 sata ali je počelo jako puhati i sva je žeravica počela ić na mene pa sam se povukao u šator

Subota 2.Maj
- Bude me polušaptajući glasovi, Boris i još netko mi spremaju neku šalu sa šatorom , "odmah" se budim
- Nedugo nakon dobivam "dojavu" da dolazi još ekipe i da moram glumiti bolesnika
- Nakon obavljene "akcije" , upoznajem se sa novo pridošlima (Vatrica, Dravski Vuk i Mariobab)
- Goran pokazuje kako se pali vatra sa bowdrillom, nakon dobrog preznojavanja uspjeva zapaliti vatru.
- Luksa na nagovor Borisa pali vatru sa šećerom, hipermanganom, žlicom i kamenom, malo kasnije i paljenje vatre sa glicerinom i hipermanganom.
- Svi se okupljamo da bi se održalo predavanje o planinarskim čvorovima; vezanje čvora jednom rukom , mislim da se zvao Bowline, pa neki pomoćni čvorovi, rađenje
"tangica" od špage za penjanje tj. za izvlačenje od nekud, pa čvorovi koji se vežu na drugu špagu i slično, nakon toga se većina popela do "vrha" tj. do grane visoke
jedno 4-5 metara. Ja sam se popeo jedva pol metra-metar , od pre tanke špage su mi bile "tange" pa mi je bilo pre bolno penjanje
- Ručak
- Mshai je držao predavanje o izradi skloništa te o načinima gubljenja topline i prevenciji toga, bilo je i praktičnog rada, napravili smo sklonište od lišća u blizini našeg
kampa, netko je rekao da bi se to sklonište trebalo zvati "riblja kost" jer podsjeća na nju prije nego se nabaca lišće na drva.
- Dravski Vuk je ukratko ispričao nešto o traženju tragova, te se dotaknula tema mina u hrvatskoj.
- Počela je kišica ali to nas nije obezhrabrilo, Luksa je održao predavanje o orijentaciji, korištenju kompasa i karte, tu se dosta raspravljalo i kad je počela jače kiša
padati rasprava se nastavila uz vatru, pričalo se dosta o orijentaciji u prirodi bez kompasa.
- Netko je donio 5-6 puževa i hitio ih na vatru, u početku mi se prilično gadilo al sam na kraju pristao probati, i moram priznati vrlo mi se svidio okus. Iako ne znam
hoću li imati hrabrosti probat ih svježe ne pečene .
- Pada dogovor da idemo u nedjelju u rano jutro na Viševicu.
- Vatrica, Vuk, Mario i cure koje nisu na forumu odlaze, šteta al šta se može.
- Temperatura naglo pada , počinje puhati bura i na kratko čak pada i snijeg.
- Druženje uz vatru, pričanje lovačkih , večeranje i na kraju spavanje.

Nedjelja
- Buđenje u nemam pojma kolko, valjda oko pol 8 cca.
- Doručak, spremanje šatora i pripreme za odlazak na Viševicu.
- Krećemo prema gore, ima dva puta do tamo , odabiremo duži ako se ne varam, ali je taj put ujedno i ljepši.
- Putem nam se pridružio malen pas nekakav terijer od susjeda, koji nas je pratio cijelim putem i natrag. (zapravo Luksu je pratio )
- Cijelim putem nas je također "pratio" neki divlji luk znan i kao medvjeđa šapa.
- Bilo je par trenutaka kada bi se pas zaletio negdje u šumu i počeo lajati na nešto, vidjeli smo i tragove jelena il tako nečeg.
- U jednom trenutku je došlo do malog nesporazuma pa smo se razdvojili , Luksa je otišao prema vrhu a mi smo ga čekali , a zapravo je i on nas čekao ,
tu smo "izgubili" oko sat- sat i pol , pa smo se odlučili vratiti u kamp. Srećom Luksa nas je čekao u kampu kad smo došli.
- Ručamo i dogovaramo se za slijedeća druženja.
- Putujem prema Zagrebu. (Mshai Hvala na prijevozu!)
-------------------------------------

Sudionici susreta su bili slijedeci: Admin (Boris), Gidion (Saša) , Žile (Igor), LUKSA (Robert) , Mshai (Ivan), Damir (Damir) i njegova kćer Alexa , Mariobab (Mario),
Dravski Vuk (Mladen) , Goran (Goran), Vatrica (uh zaboravih ime ), Iva, Zrinka i Ranka (ne znam jesu li na forumu) i ja (Goran) . (i pas )
[valjda nisam nekog zaboravio]
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   12.05.09 14:46

tebi skoro dva tjedna trebalo da sredis dojmove?!

pa da trebal si se ti prvo oporaviti od svinjske gripice
[Vrh] Go down
Psychotic
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 30
Datum registracije : 08.04.2009

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   12.05.09 19:48

pa ne dva, jedan .. ma frka na faxu, izvanredni ispiti i tak to
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Utisci i dojmovi sa prvog susreta   Today at 12:51

[Vrh] Go down

Utisci i dojmovi sa prvog susreta
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Utisci i dojmovi sa prvog susreta
» Informacije o jednoj staroj bajuneti!?
» izrada prvog štitnika - pomoć za izradu rupe po ob
» Potresi-28.7.2012*BiH*
» evo mog prvog napravljenog noža