FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
Zokac
bomber
bomber

Broj postova : 165
Datum registracije : 12.05.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   31.07.10 17:01

Mislio sam s njim ići u lov
[Vrh] Go down
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1967
Godine : 45
Datum registracije : 09.04.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   31.07.10 17:02

Zokac je napisao/la:
Mislio sam s njim ići u lov
Na šta ti pucaš ak se smije znati?
[Vrh] Go down
Zokac
bomber
bomber

Male
Godine : 21

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   31.07.10 17:17

Na šta misliš Adept
[Vrh] Go down
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1967
Godine : 45
Datum registracije : 09.04.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   31.07.10 17:18

Pa rekao si da ideš u lov, pa me zanima što je to što ti loviš?
[Vrh] Go down
Zokac
bomber
bomber

Male
Godine : 21

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   01.08.10 9:58

Ja na ništa,ali moj dida i čača na svašta
[Vrh] Go down
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 26
Datum registracije : 05.01.2010

PostajNaslov: PUMA - Original ili kopija?   21.08.10 21:11

Imam ponudu da kupim ovaj PUMA noz.
Pa me interesuje sta mislite o njemu, da li je samo neka kopija ili je originalan?
Kolika je vrednost noza?
Da li vredi da se kupi za kolekciju?

Noz lepo izgleda, ocuvan je bas, futrola je kozna, noz je dosta star.
hvala unapred

[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2104
Datum registracije : 03.08.2009

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   21.08.10 21:14

mi se to cini ili je nož na leđima otkrhnuti?

inače mislim da ima netko takav nož po podforumom "moj nož"
[Vrh] Go down
stefan_nis
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   21.08.10 21:15

nije okrnjen, vec ima takav neki nazub, kao na foru za vadjenje eksera...tako nesto
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   21.08.10 21:53

Kineska kopija 100% cijena oko 80 kn!
[Vrh] Go down
stefan_nis
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   21.08.10 22:11

Moze biti, ali bas verno izgleda.
Futrola je kozna, a i noz izgleda dosta staro, ne u smislu da je ostecen, lepo je ocuvan.

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   21.08.10 23:27

Imao sam nekoliko puminih nozeva zadnji je bio white hunter. Puma uvjek ima zig i serijski broj na ostrici a ne na ovoj blago receno "cudnoj" rucki( siguran sam da bas nije ugodna). Futrola mi se po dizajnu i debljini koze cini ispod svakog puminog kriterija(oni su ipak jedna ozbiljna nozarska marka s godinama dugom tradicijom u lovackim nozevima) takodjer svaki primjerak pume ima blizu ledja noza otisak rocvell testa kojim potvrdjuju tvrdocu celika!
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   21.08.10 23:29

NAVIGATOR je napisao/la:
takodjer svaki primjerak pume ima blizu ledja noza otisak rocvell testa kojim potvrdjuju tvrdocu celika!

ima i ovaj na leđima
[Vrh] Go down
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Godine : 48
Datum registracije : 07.05.2009

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   21.08.10 23:53

Dragi Stefane.
Da si malo stariji,znao bi da su se ovakvi nozevi prodavali po pijacama i vasarima osamdesetih godina.
Drska je od aluminijuma,livena,i doradjivana naknadno.
U ono vreme izuzetno male ponude nozeva na trzistu,ovo je za mnoge bio vrhunac nozarstva.
Razumljivo je to sto je baja,ohrabren sa par piva ispod satre dobio nagon da se zapase nozem.
Nije mi razumljivo sto za,nazalost mnoge takozvane poznavaoce nozeva iz onog perioda,pored danasnje ponude,ovo i dalje predstavlja brend.
Moj ti je savet da zaobidjes na svaki nacin tu trgovinu.
Sto se tice proizvodjaca,neznam ko je,samo iz razloga sto me takve stvarcice nisu nikada zanimale.
Jednostavno,mesto im je na vasaru.
Izvini ,nisam hteo da te na bilo koji nacin omalovazim,svi smo mi bili,a i dan danas smo neznalice.
Citav zivot ucimo,a opet umremo u neznanju.
Veruj,cak i da ga dobijem na poklon,zavrsio bi negde u budzaku da ga niko nevidi.
Cesto sam u Nisu,evo,bio sam i juce.
Blizu Muzicke skole imas prodavnicu Canona gde imas lep izbor Mora nozeva.
Neznam da li treba da se dvoumis izmedju proverenog i neproverenog.
A verujem da ce ti prodavac samo dobro i nerealno naplatiti svoje decacke,ili koje vec iluzije.
Ta roba nema nikakve veze sa puma nozevima.
Jos jednom pozdrav.
Ako ti treba nesto,javi na pp.
[Vrh] Go down
stefan_nis
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   22.08.10 1:56

hvala na odgovorima.

@bushman
Naravno da nema uvredjenih
Ponudio mi covek ovaj noz, a posto nisam imao do sada kontakt sa puminim nozevima, nisam ni znao kako i sta...pa sam pitao zbog toga.
A za Canonu znam, bio sam nekoliko puta...ima dobrih morinih nozeva, ali nisu po mom ukusu

[Vrh] Go down
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Datum registracije : 22.02.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   23.08.10 10:04

Ovo su pravili Mađari prije 20-ak godina i bilo ga je po buvljacima, često se prodavao bez futrole.
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 598
Godine : 22
Datum registracije : 16.09.2010

PostajNaslov: Novi noževi-mišljena i komentari   16.09.10 22:30

evo kupio sam dva noža, jedan preklopni a jedan fiksni
specifikacije su:
rasklopni
Materijal: nehrđajući čelik 440, lagana drška s praktičnom kvačicom
Ukupna dužina: 200 mm, 117 mm sklopljen, oštrica 85 mm, djelomično nazubljena
Širina oštrice: 30 mm max.
Debljina oštrice: 3 mm max.
Širina drške: 30 mm max.
Debljina drške: 13 - 15 mm
Težina: 110 g

fiksni
Materijal: nehrđajući čelik, masivna drška obložena prešanom kožom
Ukupna dužina: 225 mm, oštrica 110 mm
Širina oštrice: 32 mm max.
Debljina oštrice: 3,5 mm max.
Širina drške: 33 mm, štitnik 44 mm
Debljina drške: 27 mm
Težina: 260 g

slike su dolje.
pa ako bi mogli dati svoje komentare na ove noževe, ili još bolje ako netko ima iskustvo s istim

[Vrh] Go down
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 734
Godine : 18
Datum registracije : 31.05.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   16.09.10 22:40

lepi su!ako te služe super
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   17.09.10 0:29

Dobro kaže medo, ako si ti zadovoljan s njima i mi smo. Koristi ih neko vrijeme da stekneš dojam o njima, a onda češ tek znati da li su ti dobri ili ne.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   17.09.10 10:27

o onome s kožnom ručkom več su pisali ljudi koji ga posjeduju i nažalost kritike baš nisu dobre, uglavnom se pričalo o premekanom čeliku i kožnim prstenovima koji se začas pri upotrebi rasklimaju. također ovaj preklopni mi baš ne uljeva povjerenje i oni zubi na oštrici ti i nisu neka sreča(nisu baš funkcionalni i teško ih je oštriti a buduči da se ne radi o nekom tvrdom čeliku to češ morati relativno često.

nebi te htjeo obeshrabriti ili podcjeniti tvoju prinovu ali mislim od postova tipa: dobri su, glavno da ti se sviđaju, vrijeme če pokazati i sl baš i nemaš neke koristi jer če samo produžiti tvoju agoniju do kupovine nekog kvalitetnog alata. jasni su mi i ljudi koji ti tak pišu jer uglavnom nastoje te ne povrijediti. za ta dva noža si valjda dao oko 200kn po mojoj procjeni(otprilike možda koju kunu manje) za te si novce mogao kupiti odličnog švicarca, moru, neki ekin kvalitetan preklopni nož i slično a po meni je bolje imati jedan kvalitetan nego dva ne baš na nivou.

bilo bi zgodno vi mlađi forumaši ali i oni stariji u nedoumici koji baš nisu doma u sličnim artiklima da prije kupovine pofotkate i predložite namjeru svoje kupnje nekim dečkima ovdje koji se stvarno kuže u tu tematiku, a ovdje ih stvarno ima. na taj bi način ušparali dosta novaca i imali dobru opremu.
[Vrh] Go down
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Datum registracije : 22.02.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   17.09.10 13:08

Ovo je pretpostavljam kupljeno u Argus suzavac?
Pored toga što su neljubazni i bezobrazni, imaju lošu i skupu robu!
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   19.09.10 22:31

što se tiče noževa, pa pokazali su se onako slično kako je NAVIGATOR rekao.
kožni nož me dobro služi (oštrica) ali su se kožni krugovi na ručki rasklimali, pa me zanima kako bih mogao riješit taj problem???? možda da skinem kožu i stavim neku špagu oko ručke ili nešto slično, ili da ih probam zalijepiti sekundarnim ljepilom( za što sumnjam da bi uspjelo).

a što se tiče rasklopnog i on me dobro služi ali samo onaj gornji dio oštrice(nenezubljeni) a onaj nazubljeni dio nije baš funkcionalan pa sam razmišljao da ga pretvorim u obični dio, pa ako znate jeli to moguće učinit i s kojim alatom (fleksa, turpija?)??????
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 42
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   19.09.10 22:39

Turpija, s fleksom ces spalit.

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 671
Godine : 51
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   19.09.10 22:59

Gornji alu dio bi se trebao moći odviti,ako može samo ubaci još jedan komadić kože ili nešto slično i ponovo stisni,ili ako želiš trajnije rješenje,rastavi sve zalijepi stisni u stegu i drži dan dva(povremeno pritegni)
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   19.09.10 23:09

evo probao sam i nemože se odvti
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   20.09.10 0:02

imaš za kupiti termoplastične gumirane plašteve za kablove koji se kad ih zgriješ nevjerovatno jako stisnu. ima ih u raznim promjerima i dosta su čvrsti. imam komad i doma meni to frend donese iz jedne tvornice mogu ti poslati komad za ručku ako ti treba. znači princip je da navučeš komad takvog šlauha preko ručke, sliči unutarnjoj zračnici od bicikla onda ga zagriješ recimo jačim fenom i on se skupi i drži ko blesav.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   20.09.10 0:17

NAVIGATOR je napisao/la:
imaš za kupiti termoplastične gumirane plašteve za kablove koji se kad ih zgriješ nevjerovatno jako stisnu. ima ih u raznim promjerima i dosta su čvrsti. imam komad i doma meni to frend donese iz jedne tvornice mogu ti poslati komad za ručku ako ti treba. znači princip je da navučeš komad takvog šlauha preko ručke, sliči unutarnjoj zračnici od bicikla onda ga zagriješ recimo jačim fenom i on se skupi i drži ko blesav.

To se zove termo bužir izolacija i prvenstveno služi za spajanje i izoliranje žica/kabela u svrhu što bolje izolacije od el. struje, ali da... može poslužiti ukoliko je dovoljno debela =)
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   20.09.10 0:21

e da na to sam mislio!

to bi dosta solidno učvrstilo kožne kolutove!
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   20.09.10 0:38

a jel znaš možda gdje bi mogao kupit tu bužir izolaciju, da se ti nemučiš sa slanjem
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   20.09.10 0:42

medo gradela je napisao/la:
a jel znaš možda gdje bi mogao kupit tu bužir izolaciju, da se ti nemučiš sa slanjem
Elmatis, Chipoteka i sve ostale prodavaonice elektro opreme. Mada za te deblje primjerke najbolje imat druga u HEP-u pa ti da neki škart šta im ostane jer nisu baš ni jeftini ti deblji primjerci, a moraš ih na metre kupovat.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   20.09.10 0:43

ako se ne snađeš drukčije moja ponuda stoji!
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   20.09.10 10:40

što se tiče nazubljenog, skinuo sam zubove.
kako da sad to poravnam lijepo i kako da ga naoštrim da brije

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)   Today at 15:19

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 20.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
 Similar topics
-
» ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)
» Izviđači,penjanje i ostalo
» Mil-Tec nož i ostalo
» recepti puzevi zmija skakavci..........
» Enlan EL04MCT - najljepši kinez