FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

+142
Salix
AggressiveDwarf
duke
CroPrepper
heks
laredo
n3m0
West Šenkovec
Odin
SmitoBona
archery
zuzonja
gorky
Sule_HR
goxxon
PatrioticBacon
ganzo
Mad Max
chumaman
vladomado10
Smeđi
zlajag
Rainmaker
elvin
jimkukri
Revengo
enki_ck
Frenky
glock
franciscus
rajvosa
markonvs
yasko
Hombre
Okibex
MrDaniel
ssverko13
Dark00
ratomir6
Otto Rino
madWez
vens
marko5000
ocenece
weedovec
DoomsdayST
Wilddude10
marine317
Tahdonvoima
ivo
puls
maxina
robert
Stribog
neven
kole1965
Molokai
kladolud
Axter
Buco
gravesen
JillValentine
Login
jura
poletan
MIL-TEC
brdo
Dinx
Migach
Mije
narog177
gorance
gomar
Jolender
scout
hankok
djomla
ebabich
Target
Ikarus
gordon
Skeleđija
Fratt
MoadDib
girdeaux
StArKa
rtiduti
Pomorac
Knife_maniac
Kalašnjikov
seye
Šimun
GROUND ZERO
redbeard rum
Nero Rii
hanuman
vandall
macedonian45mk
Igsy
kengur32
Medo Gradela
boletus
bushman
medo
Franco G
Wild Wolf
Dukati
WILLY
Bauštela boy
Mr.Cabdriver
Zokac
zeleni
Drvo
Marko
Cave Bear
Mraz
sgt bear
mali mačak
urbana_gorila
LupusREBEL
NAVIGATOR
Adept
lonewolf
Lynx
Djuraaa
rinos
Aries
cabala - baniran
Stoney
stefan_nis
campy
Nino G
croblade
Strider
bojadva
damjan
LUKSA
LEGION66
The night
M5
mariobab
Mladen
146 posters

Stranica 17 / 20. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by archery 30.10.14 18:49

Uspio naći snimku,inače se prodaju oko 20 $,pa mi je frend odustao ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 350615
https://www.youtube.com/watch?v=YcXcoDP_TQg

archery
tipko
tipko

Broj postova : 84
Datum registracije : 02.02.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by franciscus 30.10.14 19:08

archery je napisao/la:Uspio naći snimku,inače se prodaju oko 20 $,pa mi je frend odustao ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 350615
https://www.youtube.com/watch?v=YcXcoDP_TQg
Malo pažljivije pogledaj šta sam ti poslao - pakistanski damascus i kineski fake damascus su dvije potpuno različite stvari.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by archery 30.10.14 19:47

Svatio ja,samo kažem da mi je frend odustao od ovog iz oglasa i poslao mu ovaj link
archery
archery
tipko
tipko

Male
Broj postova : 84
Godine : 67
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 02.02.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by glock 31.10.14 0:22

taj tip oglašivač laurelis se specijalizirao za prodaju fejkova,većinom falkova i spajdera,samo u tim oglasima fino upozori da je kopija u pitanju dok za ovaj pleh tvrdi da je pravi damask.A s druge strane možda nož i vrijedi koliko košta dok se naruči direktno s ebaya.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by PatrioticBacon 11.11.14 21:18

što mi je bolje za edc , enlan em01 sinclair cardsharp nož i vic manager ili enlan el01 ili ganzo 704te neki slabiji vic classic ? urbani edc naravno : trening grad itd..
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by goxxon 11.11.14 23:29

satara + vic manager
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by PatrioticBacon 11.11.14 23:49

Papovka + satara + shotgun pištolj od volana fiće
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Revengo 12.11.14 0:03

Ja bi ti preporučio Sanrenmu 710. Više nego solidan nož koji pak nije preagresivan na oko. Prihvatljive cijene.
Revengo
Revengo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 93
Godine : 41
Lokacija : Novalja, Hrvatska
Datum registracije : 27.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by goxxon 12.11.14 0:07

i ja nosim 710, eto odgovora Domoljubna slanino ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 747986
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by PatrioticBacon 12.11.14 0:23

Kakvim zadačama ? i kakav je u odnosu enanlan em01
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by goxxon 12.11.14 0:27

domačim zadačama
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by PatrioticBacon 12.11.14 0:36

imam sataru sa nastavkom olovke u dršci , spika grber ultimate survival knife stil .. tako da ne ..
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Revengo 12.11.14 8:33

PatrioticBacon je napisao/la:Kakvim zadačama ? i kakav je u odnosu enanlan em01

Ne razumijem pitanje... Što znači kakav je u odnosu na Enlan em01?
Ako te zanimaju specifikacije tj. gabariti noža, veoma ih je jednostavno usporediti.

Ono što bi ti ja stavio u prvi plan je da nož ne izgleda preagresivno što je jako bitno ukoliko ga želiš nositi svaki dan u džepu i pogotovo ako ga namjeravaš koristiti, a da su ti u bližoj okolici drugi (poznati i nepoznati) ljudi. Nažalost velika većina populacije ne gleda blagonaklono na persone koje okolo sa sobom nose nož u džepu, a pogotovo ako je ta ista persona u ranim tinejdžerskim godinama. Nemoj me krivo shvatiti ne spočitavam ti tvoju mladost već samo želim upozoriti kakav dojam možeš ostaviti ako se okolo šetaš sa "mačetom" u džepu.

Imao sam priliku osjetiti, ovo o čemu ti pričam, na svojoj koži.
Nalazio sam se u srednje velikom društvu koje sam uglavnom većinu poznavao i koja je uglavnom znala za mene i moje hobije. U jednom trenutku trebao je nož i ja sam onako na brzinu, ne razmišljajući, iz džepa izvukao svog Spyderco Tenaciousa, koji budimo realni i nije neko čudovište po veličini. Nastao je lagani tajac koji je popraćen raznim reakcijama od smijanja i zadirkivanja do potihog ogovaranja i vjerojatno osuđivanja.
Imam 32 godine, klinca od 6 i još jednog na putu, zaposlen, smatram se odgovornim i ozbiljnim, ali za većinu naše populacije biti ću "kreten" koji u džepu okolo nosi noževe. Sad but true...

Veoma ti je velika stavka da ti nož ne izgleda preagresivno, pogotovo ako se krećeš u urbanim sredinama i među ljudima. Važno je jer ćeš taj nož, ako ti je zaista potreban, prije ili kasnije izvući pred njima...



Digresija
Potraži na Jubitou: "Kad te moja čakija ubode (Krsto Papić, 1968)"
Razumjeti ćeš zašto ljudi poprijeko gledaju na osobe koje nose noževe sa sobom.
Revengo
Revengo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 93
Godine : 41
Lokacija : Novalja, Hrvatska
Datum registracije : 27.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by gorky 12.11.14 8:46

Patrioče, Sanrenmu je lijepi mali nožić pogodan sa često nošenje. Znači ne smeta u đepu, torbici...
Ja ga često imam u đepu. Nije to neki luksuzni folder ali meni za otvoriti paket, odrezati malo paracorda itd je izvrsan. Ne drži baš nešto oštricu pogotovo kad režeš karton s njim ali to može biti individualno znači do mene jer sam navikao na britvice!
Dakle preporuka.
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by PatrioticBacon 26.11.14 22:40

http://www.fasttech.com/products/1901/10001878/1942601-authentic-ganzo-g704-or-stainless-steel-folding

ganzo g 704 na fasttechu od nedavno ima hrpu novih boja , također su pustili dosta novih san renmu , ganzo , i enlan dizajnova ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 747986
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Medo Gradela 15.12.14 20:00

Mad Max je napisao/la:Evo jučer stiglo iz Kine  ... Kevin John odnosno MG Knives model Bliztwing iliti kopija Wilsonovog noža Eagle :

Detalje , mjere i upotrijebljene materijale možete saznati tu :

http://kjoutdoor.com/Ware_Detail.asp?Id=3289

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Fu82li

u usporedbi s ostalim mojim folderima ...

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 14t9f0w

Mogu reči da sam platio svega 470 kn ili 62 eur ... frajer je napisao da je vrednost noža 5 eur i carine nije bilo ... dolazilo mi je od plačanja slabih 14 dana ...

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 288qlqw

Nož je ljep, nema grešaka na njegovoj izradi, bar do sada nisam nijednu našao ... otvara se mekano sasvim je dovršen - nijedan detajl na oštrici ili drški se ne izdvaja - nema nijedan ostar rub iako mi se čini malo težak . Reže odlično za sada po mom mišljenju zbog materijala i njegove slim linije oštrice neču biti razočaran .

Ako ga slomim javljam - izgleda močno na prvi pogled !

Ljep pozdrav,
Max


s koje stranice ste ovo naručili?
i kakvi su dojmovi do sada, isplati li se
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Mad Max 20.12.14 15:25

Stranica je Ali expres. Čeka se do 30 dana na isporuku od roka plačanja - sve što sam naručio mi je stiglo - ponekdada je to u dve sedmice ali najduže je bilo baš 30 dana ...

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-100-MG-brand-Bliztwing-Lightning-knife-Germany-D2-steel-bearing-folding-knife-high-quality/221494_1673570211.html

Kako izgleda nož ne mogu rječima da ti opišem bolje nego se vidi na slici - u glavnom materijal sječiva je mrak - njemački D2 alatni čelik , na njemačkim kugljičnim ležajevima sa močnom drškom iz Japanskog Titana ... Nož opako reže a i brusi se dobro, nož je napravljen ko tenk i mogu ti reči da sam ultra zadovoljan te da mi je več tri mjeseca EDC , i da za 63 eura koliko me koštao nikada nisam ni blizu toliku kvalitetu vidio - čak ni super diskontirane nože druge ruke razvikanih brendova sa foruma ne ... ( Omjer - uložak i kvaliltet je nevjerovatan ! Preporučio bih ga baš svakome ! ) Fliper sistem za otvaranje noža radi odlično, nož leži u mojoj ruci ko da je tamo izrastao (  imam ogromnu ruku ! ).


Težak je isto ko i jedan drugi moj nož kojeg slobodno mogu usporediti ( Zero Tolerance 561 ) - svega 155 gr.


Navi i ti si ga pomno pogledao - Mislim da si tip koji če imati pravu rječ za ocjenu noža i ako vidiš ovaj post molim te kaži i ti koju rječ oko njega - ja mislim da za 10% cjene original Wilsonovog remek djela MG. Bliztwing sasvim zadovoljavajuče izgleda i naravno i besprekorno odradi sve zadače !
.



Ljep pozdrav,
Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by NAVIGATOR 20.12.14 18:12

Da nož sam relativno kratko vrtio po rukama i mogu reći da mi je za ne vjerovati da je toliko jeftin. Na oko se čini vrlo dobro i precizno napravljen bolje od nekoliko vrlo skupih knifmakerskih uradaka.
Vrlo je tanke siluete i prikladan za svakodnevno nošenje. To je nož veličinom veći od velike sebenze u rangu sa ZT-om 561.
Nož ima i nekoliko mana, kopija je wilsonovog noža e sad nisam siguran ima li i njegove oznake. Kopije ne podržavam, ima lagano recurve oštricu a to mi se ne sviđa i volio bi da je malo lakši.
Sve ostalo se čini nadprosječno kvalitetno napravljeno, nezamislivo prije koju godinu za kineski nož.
Ne bi ga se uopće sramio nositi dapače!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Mad Max 20.12.14 19:51

Thanks Navi .

Nož nema oznaka koje su tu da bi zavarale da je Wilsonov - Wilson combat Les george Eagle je "sličan" nož, iz sličnih je materijala, Eagle ima tri šrafa na klipu za nošenje kinez dva - Eagle ima kao i u večini Američkih noževa stavljen klip na gornju stranu noža prema sječivu a ima i rupe za mjenjanje pozicije klipa dok je kinez sa klipom montiranim prema kraju ručke i samo tamo su mu rupe ... Wilson ima na veliko ispisano ime preko skoro čitave oštrice i njihov znak na klipu dok je kod kineza skoro nevidljiva ispisana na malo na gornjem djelu ljeve strane oštrice - skoro ko da su se sramili ispisati Bliztwing ili "strela" i na klipu znak Biohazzard kojeg nosi kao raspoznavni znak brend MG.

Mene je privukla silhueta - oblik noža koji je onaj stari pravi kojeg uvjek tražim pod značenjem slova NOŽ i nije me briga da li je brend , dali je kopija ili da li je skup.

Prvenstveno : tražio sam predmet koji je napravljen na taj meni oku ugodan oblik, koji je anatomsko oblikovan tako da u ruci leži sigurno, koji ima karakteristike koje su mi potrebne da izvrše planiran čin bez poteškoča i da zadržava oštrinu dovoljno dugo da ne trebam uvjek nositi sa sobom oštrač ...

Do sada mi je kao dugogodišnji pratilac bio jedan Gerber Gator koji je od sredine 90 godina svugdje pratio moj put i koji je bio do sada meni najbolje oblikovan nož bolje - drška od svih - na žalost je bio od običnog 420J koji je vrlo mekan materijal pa ga treba stalno dooštravati - prije mjesec dana sam ga poklonio kolegi i prvi put nisam nabavio drugi Gator za zamjenu / mjenjan je moj nož Nr.1 ...

Wilson Eagle bi najjeftinije mogao doči za nekih 550 eura dok je Bliztwing MG oko 63 eura ... mislim da neču žaliti za Amerikancem ...

Da li ima mane ili ne - ne vidim neke velike - svidja mi se i dobro me služi ... sasvim sam zadovoljan time.


L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by NAVIGATOR 20.12.14 19:59

Slažem se da je to najkvalitetniji sub 100 dolara folder koji sam imao u rukama.
Čak ga razmišljam naručiti zbog recenzije.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty [MADE IN CHINA] Kinezi :)

Postaj by SmitoBona 02.01.15 23:10

Evo zadnjih dana vidim gdje god se spomenu kinezi ljudi se zgrozavaju, licno sam se slozio sa par clanova da kineze zaobilazim u sirokom luku.
Sjetim se u medjuvremenu da imam jednog frenda sto se zanima za nozeve vec odavno, stariji skoro duplo od mene, i reko popricat cu s njim da vidim sta on kaze na kineze.

Prvo me cudno pogledao ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 747986 Onda je rekao "slusaj..." zapalio "sve je to od noza do noza" ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 368870 . E onda je poceo normalnije da prica bez pauza. Fora je sto su kinezi pravljeni od recikliranog zeljeza, a USA nozevi i ostali "markirani" su pravljeni od "novog" zeljeza. Zato se ne mogu porediti sa markiranim nozevima. Ali takodjer postoje cak i MadeInChina nozevi koji su poprilicno jeftini a "DOBRI". (kada kazem dobri mislim na omjer cijena = kvaliteta) Izvadio mi je par nozeva. Neke od njih cu da spomenem ispod. Malo smo surfali i on ima par kineza u svojoj kolekciji koje cu da spomenem i zna ih jos par sa kojima je dosao u susret.

Evo neke "liste" koju mi je "preporucio" kad su u pitanju kinezi.

1. Sanrenmu B710

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 DSC_1920

Specifikacije:

Sanrenmu B710 frame lock
Total lengh: 168mm
Handle Material:stainless steel
Blade width: 23mm
Blade Length: 70mm
Blade thickness: 2.4mm
Blade material: 8Cr13MoV
Blade hardness: 57HRC+

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Enlan-Bee-9Cr13MoV-Blade-G10-Handle-Camping-Fishing-Pocket-EDC-Folding-Knife-EL08

2. Enlan EL-08

Specifikacije:

Enlan EL-08, frame lock
Full-length: 22cm
Handle length: 12.4cm
Blade length: 9.6cm
Blade thickness: 3.5mm
Blade steel: 9CR13
Handle (front side): black G10, thickness of 6.0mm, three dimensional Luo processing on surface
Handle (back side) stainless steel, thickness 3.5mm
Weight: 185g

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Ganzo710.1600x1200

3. Ganzo G710

Specifikacije:

Ganzo G710, axis lock knife
G10 handle
440C High carbon stainless steel blade, (58-60HRC)
Blade length: 9.5cm
Blade thickness: 4mm
Handle length: 11.7cm
Total length: 21cm
Weight: 155g

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 DSCF1490

4. Enlan EL-01

Specifikacije:

Enlan EL01A, liner lock
Handle length: 11.8cm
Full length: 21.20cm
Blade steel: 8CR13
Black G10 handle

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Img_1259

5. Coast FX350

Specifikacije:

Blade Length: 3.75 inches
Steel: 9Cr17MoV
Locking Mechanism: Frame Lock
Handle Scale: FRN
Weight: 5.1 ounces


Toliko od nas dvojice. 5 Nozeva koji nisu los izbor. Prvi je vjerovatno najlosiji a 4 i 5 su najbolji. Eto cisto da ljudi ne misle da se bojim kineza. Ne bojim al drzim se one "sto je sigurno sigurno je", vise volim svoje prste na rukama nego 20/30 eura u dzepu. Mada opet kaze, treba dati svakom sansu pa i kineskom nozu.  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 478256 Takodjer, zelio bih da naglasim, za manje zahtjevne korisnike ovo su odlicni nozevi.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Ikarus 02.01.15 23:36

O svemu tome su več otvorene teme i pišu stranice i stranice, nekada je potrebno malo pretražiti po forumu a ne za svaku ideju otvarati novi temu...

Kinezi imaju sve više i više noževa u praktički samom vrhu nožarstva tako da nisu svi kinezi kinezi a i to sa recikliranim i nerecikliranim željezom je pizd...ja...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by SmitoBona 02.01.15 23:55

Ikarus je napisao/la:O svemu tome su več otvorene teme i pišu stranice i stranice, nekada je potrebno malo pretražiti po forumu a ne za svaku ideju otvarati novi temu...

Kinezi imaju sve više i više noževa u praktički samom vrhu nožarstva tako da nisu svi kinezi kinezi a i to sa recikliranim i nerecikliranim željezom je pizd...ja...

Razumijem ali sam isto tako uvjeren da svaki dan dolazi nesto novo. Ja sam ovo sastavio sve na jedno mijesto. Ako vam smeta tema slobodno je obrisite.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by PatrioticBacon 03.01.15 0:32

USPORITE I ČITAJTE , SAMO ČITAJTE .
Ispec pa rec , privrn okreni
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Dark00 03.01.15 0:47

Imam SRM 710 sa prve fotografije i Enlan EL-01 sa fotke br 4 i zadovoljan sam sa oba.

710 mi je EDC i stalno mi je po dzepu, i prezivio je svasta ali taj mali nožić jednostavno ne odustaje i nikad mu nista.

EL-01 mi sluzi za malo ozbiljnije zadaće a gdje mi nije potreban ili kad mi nije zgodno nosit fixni nož, on je pravi "radni konj" posluži za sve i i svašta. A i fliper je pa mi se gust igrat sa njim, otvarat-zatvarat ga ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 368870

MIslim da su jako dobri što se tiče uloženo dobijeno.

Eto toliko od mene ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 478256
Dark00
Dark00
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 33
Lokacija : Klis/Split Dalmacija
Datum registracije : 19.11.2013

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by SmitoBona 03.01.15 5:22

Dark00 je napisao/la:Imam SRM 710 sa prve fotografije i Enlan EL-01 sa fotke br 4 i zadovoljan sam sa oba.

710 mi je EDC i stalno mi je po dzepu, i prezivio je svasta ali taj mali nožić jednostavno ne odustaje i nikad mu nista.

EL-01 mi sluzi za malo ozbiljnije zadaće a gdje mi nije potreban ili kad mi nije zgodno nosit fixni nož, on je pravi "radni konj" posluži za sve i i svašta. A i fliper je pa mi se gust igrat sa njim, otvarat-zatvarat ga ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 368870

MIslim da su jako dobri što se tiče uloženo dobijeno.

Eto toliko od mene ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 478256

Koliko ih dugo vec imas? Koliko ih cesto koristis / ostris? Hvala na komentaru ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 747986
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 03.01.15 22:35

Budi ljubazan pa pitanja i komentare postavljaj na
https://survival.aforumfree.com/t3713-no-name-nozevi-kinezi-zagonetke-i-ostalo

Tu imaš 26 stranica pa nema smisla da sada cijepaš temu, a i modovi bi se mogli potruditi pa ovo prebaciti tamo tj. gdje mu i jeste mjesto.
Inače ti noževi se lako oštre i relativno kratko drže oštricu. Čelik je u pravilu 8Cr13MoV ili neka varijanta ovih brojeva. Cijena im je max 20$ i odnos uloženo-dobiveno je dobar.
Na https://www.fasttech.com/search?eL-01
možeš vidjeti koliko taj EL-01 košta iako su ih neki dan uspjeli rasprodati ali ima mnogo drugih prodavača koji ga imaju. Inače kod Fasttech imaš cijelo more noževa raznih kineskih proizvođača i modela, a cijene i odnos prema kupcima su im jako dobri.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by maxina 04.01.15 0:19

Evo tema spojena sa "maticom".

Inače sam veliki zagovaratelj SRM 710 jer ih koristim par godina gotovo svakodnevno,uglavnom na poslu.Best buy definitivno za noževe ispod 15 USD-a.
Sada su na akciji u Exduct-u po 7,99 USD-a,ako koga zanima... http://www.exduct.com/special-limited-products
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Odin 24.01.15 17:47

Sta mislite o kineskim kopijama brand name nozeva tipa spyderco ili benchmade? Ima li tko iskustva s istima? Jer mali zuti su poceli opako klonirati sve i svasta...
Odin
Odin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 573
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.07.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Revengo 24.01.15 18:42

Vjerojatno misliš na lažnjake tih brandova, ali koristim priliku da upozorim na određeni klon. Iz zajebancije sam naručio Navy K610 nož (spyderco tenacious klon) sa fasttecha.

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Sfxama

Nož je toliko loš da kada bih ga nekome želio i pokloniti, morao bi mu dati bar 10,00 kn za uslugu zbrinjavanja smeća. Ne znam jesam li samo ja imao sreće, ali nož je toliko loš da ću ga vjerojatno eliminirati u otpad. Nož kada je u zatvorenom položaju naliježe oštricom na cilindar koji služi za lanyard tako da je nakon 10ak zatvaranja dobio popriličan notch na pola centimetra od vrha oštrice...
Konstantan bladeplay čak i nakon što sam ga stisnuo toliko da se ne može otvarati jednoručno!
Tragičan komad noža...
Revengo
Revengo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 93
Godine : 41
Lokacija : Novalja, Hrvatska
Datum registracije : 27.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by West Šenkovec 24.01.15 18:51

Revengo je napisao/la:Vjerojatno misliš na lažnjake tih brandova, ali koristim priliku da upozorim na određeni klon. Iz zajebancije sam naručio Navy K610 nož (spyderco tenacious klon) sa fasttecha.

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Sfxama

Nož je toliko loš da kada bih ga nekome želio i pokloniti, morao bi mu dati bar 10,00 kn za uslugu zbrinjavanja smeća. Ne znam jesam li samo ja imao sreće, ali nož je toliko loš da ću ga vjerojatno eliminirati u otpad. Nož kada je u zatvorenom položaju naliježe oštricom na cilindar koji služi za lanyard tako da je nakon 10ak zatvaranja dobio popriličan notch na pola centimetra od vrha oštrice...
Konstantan bladeplay čak i nakon što sam ga stisnuo toliko da se ne može otvarati jednoručno!
Tragičan komad noža...

Naletio si na loš primjerak.

West Šenkovec
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 35
Godine : 82
Lokacija : iglu
Datum registracije : 21.01.2013

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 18 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 20. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.