FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Fallkniven noževi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27
Autor/icaPoruka
NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   25.01.15 0:24

pa ja mislim da ovo nije skroz besciljno prepucavanje, meni je korisno čuti argumentirano mišljenje nekoga tko misli drugačije.
Osobno to ne doživljavam kao napad, niti mislim da sam uvijek u pravu niti da je moje mišljenje bogom dano ali za mene je najispravnije.

Meni se ne čeini u konverzaciji niti da je bilo povišenih tonova a kamo li nečega gorega.

Od fiksnih noževa imam samo dva Tora i jednoga Iduna i mislim da sam namiren za dugo godina. Kod foldera možda tu i tamo još i padne neka prinova.

da nemem gorkyjev Orange, kojega sam nepravedno zaboravio spomenuti, od fiksnih bi još uzeo fallkov Colt kakav nosi Gorila, čini mi se fantastičan mali fiksni.
[Vrh] Go down
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 241
Godine : 35
Datum registracije : 05.05.2014

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   25.01.15 1:02

Ikarus je napisao/la:
@Jimkukri to je "popularni Noss odnosno ili je kanal njegov ili je netko uspio spasiti njegove videe.
On je svoj kanal pobrisao radi ljudi koji nisu uspijeli shvatit šta radi...

Bilo ih je dosta koji su izdržali puno više a i onih koji su izdržali puno manje (ko npr CR Green Beret)

da to je noss...prije par godina sam gledo neki destruction test...onda je samo nestao
sad valjda ponovno sve uploada...ima dosta testova kog zanima
falk je medju boljima od ovih testova koje sam gledo...busse u INFI celiku je slicno izdrzo i cs bushman(srk,usmc,glock,cr gb,cr project2,becker bk9,rtakII svi su pukli prije a1)

ni ja nisam skuzio neke povisene il krive tonove u raspri
kaj se nosenja tice normalno da svako ima svoje preferencije
kuzim navija jer i ja volim koristiti vece nozeve za sumske radove u kombi sa preklopnom pilom
more su zakon al ako moras pripremit drva mislim da ces puno bolje proci s necim poput a1 il tora...
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 70
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   25.01.15 3:31

Ikarus je napisao/la:
Tor je meni predivan nož, šta se tiće izgleda i grinda, lijepa silueta oštrice odlčino odrađena...
Osobno mi se ne sviđa Vg10 da mogu birat da je nehrđajući vjerojatno bi izabrao INFI.

Da je to ultimativni alat, normalno da nije,nedavno sam baš razgovarao sa Naviem o tome, ja isto volim velike noževe, jer su fora (dijete u meni) i mislim da nije ništa loše u tome da ljudi nose šta žele i uće se koristiti rezne alate na razne načine čiste da se kroz uporabu naviknu na njih i dodatno nauće neke stvari o njima...

Cijepanje naspram piljenja? biram piljenje, manje utroška energije (u večini slučajeva) manje rasipanje potrebnog materijala (drva) i u večini slučajeva i lakši način...

Ikaruse, izbor INFI je naravno odličan iako samo Busse posjeduje i koristi INFI u noževima + katkad Busseove kompanije-kćeri.

Nabavio sam War Dog u INFI čeliku i nalazim ga izvrsnim. Nisam znao da se nož sa sječivom debljine  1/4", duljine 4.8",  može tako fantastično naoštriti (konveksni edge). Znam da si mi jednom pokazao jedan INFI-nož ali se ne sjećam dali je to bio War Dog ili neki drugi. Po sjećanju, bio je nešto veći no možda se varam.

Dileme veliki/manji nož + something rješavaju se jednostavno: za svaku ozbiljnu ekspediciju koja može zahtjevati survival skills pravilo je da se nosi back-up nož.

Kod mene je to sada kombinacija War Dog + Fehrman First Strike (ili  modificirani (by Budak) Falk A-1 umjesto Fehrmana).

Preklopna pila  se podrazumijeva.
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 432
Godine : 31
Datum registracije : 04.12.2009

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   16.03.15 19:01

Zadnja dva mjeseca mi je F1 nož koji najviše koristim, i danas sam uzeo da pregledam ošricu prije stropovanja, i vidio sam da ima dosta baš minijaturnih mikro čipova, koji su golim okov vidljivi na svijetlu, a lupom se fino vide... Ništa strašno, ali bih volio da je čelik manje krt, i kao takvog ga ne mogu preporučiti nekome ko je "početnik sa noževima".
Još ja nož veoma "nježno" koristim, samo za rezanje i sl, tako da me ne čudi da se neki ljudi puno žale na čipovanje, posebno ako im se desi da udare po nekom čvoru ili sl. sa njim.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   16.03.15 19:57

Ja nisam nikada imao takvih problema niti sa jednim fallkom od 7 koliko sam ih imao niti sa 3 koja još uvijek posjedujem. Istina je i ta da je većina mojih fallkova iz manjih ekskluzivnijih serija. Ali sam ih ozbiljno koristio. Cijepanje batoniranje bacanje u drvo i slično.
Valjda to ovisi od serije do serije, kako ih kale.
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   17.03.15 3:16

Guru je napisao/la:
Zadnja dva mjeseca mi je F1 nož koji najviše koristim, i danas sam uzeo da pregledam ošricu prije stropovanja, i vidio sam da ima dosta baš minijaturnih mikro čipova, koji su golim okov vidljivi na svijetlu, a lupom se fino vide... Ništa strašno, ali bih volio da je čelik manje krt, i kao takvog ga ne mogu preporučiti nekome ko je "početnik sa noževima".
Još ja nož veoma "nježno" koristim, samo za rezanje i sl, tako da me ne čudi da se neki ljudi puno žale na čipovanje, posebno ako im se desi da udare po nekom čvoru ili sl. sa njim.

I kod normalne upotrebe se pojave ti micro cipovi  . . .Previse karbida  . . . . to ti je kao cement i pjesak .Stavis previse pjesak u mjesalicu a malo cementa i nista od betona    . . .. Malo je cementa izmedju pjeska/ carbida  / da ih drzi pa lako otpadaju i ima da se roni kao biskvit kada se stvrdne  .Jos ako je flat ostrica  . .zato volim convex na super duper celicima , ima dovoljno cementa odmah do reznog brida da bolje drzi carbide na okupu a i puno vise je karbida na okupu . . . Ako je tanka ostrica lako ispadaju . Niste li primetili nekada recimo kad secete karton sa dva razlicita celika da imaju razlicit zvuk ? Evo sta sam utvrdio i to bas danas ..M2 sece dali sece karton .... noz od pile za meremer / ni 50HRC nije / Sece i on ..sece i sece ... ALI nece posle toga da skida dlake ali apsolutno ne osjetim da teze sjece kartone   i vrlo malo se cuje zvuk dok rezem karton . M2 postaje glasniji , sto vise kartona seces sve je glasniji iako i dalje sece  kao lud . To otpadaju karbide i postaje micro pila i zato se zvuk menja .Misljenja sam / bar nocas / da je laga da ostrica na super celicima duze traje od recimo ostrice od 440C celika ! 440c posle 100 metara kartona mozda nece da brije i sece list od novine , ali ce i dalje biti ostar za normalnu upotrebu  . ..  Prednost kod ovih super celika prepunuh razlicitih carbida je taj micro, mozda MACRO je bolja rec . . . chipinng koji apsolutno ne smeta da i dalje sece kao lud  . .. . posto imaju i previse karbida na raspolaganju .Ali kako sam vec napisao , previse pjesak u cement i nema jacine ...zrnca lako otpadaju zato sto ih je previse jedno do druga a vrlo malo cmenta izmedju njih da ih drzi na okupu  . . . . .
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   18.03.15 16:04

Keltan je napisao/la:
Prednost kod ovih super celika prepunuh razlicitih carbida je taj micro, mozda MACRO je bolja rec . . . chipinng koji apsolutno ne smeta da i dalje sece kao lud  . .. . posto imaju i previse karbida na raspolaganju.

Ti super čelici su napravljeni za nešto drugo, a ne za sječenje dlaka na ruci i šnitanje papira pa se za ono što su napravljeni normalno ponašaju.
Za šišanje dlaka na ruci uzmeš britvu i problem riješen
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   23.03.15 21:20

Guru je napisao/la:

Bi li mogao to nekako poslikati ? Baš bih volio vidjeti kako izgleda ...

L.p. Max
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   30.03.15 17:30

Fallkniven GP

http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?194408-Review-Fallkniven-GP

[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   30.03.15 20:34

Koliko ja mogu vidjeti link nema nikakve veze s tvojom pričom (ljudi čak hvale fiksne oštrice), a i čovjek te zamolio za fotografije.
[Vrh] Go down
Guru
lingua
lingua

Female

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   30.03.15 20:37

Izvinjavam se, nisam vidio njegovo pitanje, a ovo sam postavio nevezano za moju priču.

Sad je nemoguće fotografisati jer sam nož isti dan takao vodobrusnim papirom i sad nema mikročipova, ako se pojave uskoro postaviću fotografiju, jer sam zadnjih dana imao dosta posla i nisam imao prilika do koristim nož puno.
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   31.03.15 16:14

Baš če biti zanimljivo to videti ... jedini koji sam ikada vidio je bio na oštrici poslije susreta sa betonom ...

Ljep poz.,
Max
[Vrh] Go down
Sklopac
bebač
bebač

Male
Broj postova : 12
Godine : 42
Datum registracije : 26.08.2015

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   06.12.15 18:12

Zamolio bih forumaše koji su upućeni u materiju da mi odgovore.
Mišljenje o novom F1pro?
Karakteristike oštrice na ovom modelu u odnosu na standardni F1, koja je po vašem mišljenju bolja?
Iskustvo sa lam. CoS?
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   06.12.15 20:24

Sklopac je napisao/la:
Mišljenje o novom F1pro?
Karakteristike oštrice na ovom modelu u odnosu na standardni F1, koja je po vašem mišljenju bolja?
Iskustvo sa lam. CoS?

Imao sam ga na nekim noževima drugih proizvodžača i po meni je materijal odličan - ljepo se naoštri i dugo drži oštrinu. Fallkniven u sve više novih modela ide na njega ... ali su nova serija skuplji duplo od prijašne tako da je išla cjenama skoro u NL seriju . Mislim da sam materijal nije toliko skuplji ...
[Vrh] Go down
GMate
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 39
Datum registracije : 05.11.2016

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   Yesterday at 19:14

pitanje: Kako se moze skinuti teflonski premaz? Pretpostavjam samo brusenjem?
[Vrh] Go down
GMate
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   Yesterday at 19:27

Sklopac je napisao/la:
Mišljenje o novom F1pro?
Iskustvo sa lam. CoS?
Po svemu se CoS cini boljim celikom, ali mi se ne svidja pro ostrica. Iako je ozda zbg cvrstine za brube radove i "survial" potrebe bolja, al meni je draza jednostavnost originala.

Na zaolost jedini sa originalnim oblikom i novim celikom je 1Fdz. Tek stiga i nisam ga jos koristio, ali mi se nikako ne svidja to kerefekiranja sa bojama i anti refleksnim premazima (korozija ionako nije problem), volio bih da izgleda kao klasicni F1.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2500
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   Today at 0:51

Probaj sa sredstvom za skidanje boje (onaj gel šta nagriza boju) namažeš pričekaš postružeš i gotovo
[Vrh] Go down
GMate
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   Today at 1:28

Sigurno je za ostricu?

(za drsku pretpostavljam da nije )
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2500
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   Today at 1:35

Poslje ga samo dobro očistiš i nemaš problema, oštrica po nikakvim kritrijima nebi trebala biti u opasnosti sa obzirom da se radi o laminatu tako da do jezgre (osim na reznom bridu) niti ne dopire, u slučaju da misliš da bi rezni brid mogo biti u opasnosti možes ga zaštititi sa trakom.
ja tako radim i nikada nisam imao problema.

Za dršku neznam iskreno, ali znam da od Busse i Scrap Yard noževa drške nemaju nikakve reakcije na tekve stvari.
[Vrh] Go down
GMate
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Fallkniven noževi   Today at 2:35

thnx
[Vrh] Go down
Sponsored content