FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Fallkniven noževi - Page 14 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Fallkniven noževi - Page 14 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Fallkniven noževi - Page 14 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Fallkniven noževi - Page 14 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Fallkniven noževi - Page 14 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Fallkniven noževi - Page 14 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Fallkniven noževi - Page 14 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Fallkniven noževi - Page 14 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Fallkniven noževi - Page 14 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Fallkniven noževi - Page 14 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Fallkniven noževi - Page 14 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Fallkniven noževi - Page 14 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Fallkniven noževi - Page 14 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Fallkniven noževi - Page 14 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Fallkniven noževi - Page 14 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Fallkniven noževi - Page 14 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Fallkniven noževi - Page 14 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Fallkniven noževi - Page 14 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Fallkniven noževi - Page 14 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Fallkniven noževi - Page 14 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Fallkniven noževi - Page 14 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Fallkniven noževi - Page 14 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Fallkniven noževi - Page 14 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Fallkniven noževi - Page 14 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Fallkniven noževi - Page 14 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Fallkniven noževi - Page 14 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Fallkniven noževi - Page 14 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Fallkniven noževi - Page 14 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Fallkniven noževi - Page 14 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Fallkniven noževi - Page 14 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Fallkniven noževi

+124
Keltan
roy
Hombre
jimkukri
zuzonja
Guru
zoki208
markonvs
goxxon
woody_
franciscus
maxina
Nubilus
JungleCity
ivo
puls
cutlass
JillValentine
ce3hel
chumaman
trolshein
Hadži Dalibor
Fesch
Marko
z.vonkec
Ris
ivovk
northy
™pico
2,9,29
urbana_gorila
Strider
Mornar
Koaksijalac
kengur32
greg.es
Surfer
explode
sinke
Quanah
Medo Gradela
Elp
mariobab
neven
Dane
glock
Target
redbeard rum
amiklic1
GROUND ZERO
ruger357
robert
djomla
coen
aurora
Mad Max
pinco
Login
Replikart admin
divlji grab
vladimir-vlay
scout
Cave Bear
damjan
Ikarus
hankok
Mraz
boletus
Šimun
cidnam
sgt bear
StArKa
oetzi
Jolender
lonewolf
frbr
Pomorac
girdeaux
jratko30
stefan_nis
Nero Rii
baron
Aries
Nahualli
Prirodnjak
Shark
UrchinStar47
WILLY
Fratt
mglavinic
hac94ker
Igsy
Adept
NAVIGATOR
Drvo
mali mačak
Franco G
cabala - baniran
Mladen
Bedanec
Nino G
buber75
vandall
meduza
WildChild
rinos
bojadva
miha_vg
mimir
baltazar
campy
MI666999
Samobaniran
Knife_maniac
LEGION66
elvin
Mshai
Stoney
Dawor
M5
Lynx
bowhunter
LUKSA
Mile
128 posters

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 06.02.11 22:04

i ja kupujem samo ono sto trebam ( kupujem što želim )

StArKa
bomber
bomber

Broj postova : 158
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by jratko30 06.02.11 22:15

Preko 90% se slažem sa redbeardom, poštujem i ovu drugu stranu (želim to-mogu si priuštiti-kupiti ću-biti ću sretan) ok.

Ajmo sad svako sebi priznat (želim fallkniven, da malo je pre skup za svoje performanse, ali baš bi volio imati fallka ....).

Meni se sviđa zippo i kupio sam ga, ali ne mogu tvrdit da je super pouzdan i da mi može spasiti glavu za razliku od bic-a koji može zakazati u ključnom trenutku.
Uzeo sam ga zato što je zippo Fallkniven noževi - Page 14 704997

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 06.02.11 22:18

Nije mi jasno što sam ja drukčije napisao od tebe
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by jratko30 06.02.11 22:25

Nisi ti ništa drukčije napisao, to je tako.

Samo su drugi, u prijašnjim postovima govorili o fallku koji svojom "superkvalitetom" opravdava cijenu (pri čemu je ime gotovo nevažno).

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by rinos 06.02.11 22:34

Potvrda pristranosti,ukratko,mišljenje je zasnovano na slušanju (drugih)mišljenja koji potvrđuju ono što želiš vjerovati,ignorirajući druga mišljenja,koja nisu u skladu...dapače te druge bi Fallkniven noževi - Page 14 15955
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 06.02.11 22:37

Ja to nisam ni rekao, čak sam napisao da ne postoji savršen nož, ne tvrdim ni da je jeftin već da sam ja sretan s njim i da mi cijena nije jedini razlog kupovine ili ne kupovine nečega ( u okvirima koje si mogu priuštiti )
Ne bih ni išao u raspravu ( svako ima svoje mišljenje ) već mi nije sijelo ono ( NORMALNI ljudi ne bi trebali )
Obožavam ljude koji pametuju i misle da su jedini u pravu i svi bi ih trebali slušati jer su prosvijetljeni ( žale nas jer su prije bili isti kao i mi!!! )

Ha Haaaaaa ... Fallkniven noževi - Page 14 481349 ...
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by jratko30 06.02.11 22:49

rinos je napisao/la: Potvrda pristranosti,ukratko,mišljenje je zasnovano na slušanju (drugih)mišljenja koji potvrđuju ono što želiš vjerovati,ignorirajući druga mišljenja,koja nisu u skladu...dapače te druge bi Fallkniven noževi - Page 14 15955

Za koga misliš da je pristran?

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 06.02.11 22:55

To i je problem jer medalja ima dvije strane i ništa nije crno-bijelo i misli te li da bi uvijek trebali slagati s tuđim mišljenjem ( biti bez svoga mišljenja )
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by elvin 06.02.11 23:15

Pratim ovu temu od početka i stvarno kažem sebi neću sudjelovati u raspravi koja nema smisla i u kojoj su svi u pravu,ali opet nemam mira i moram napisati neku...
Prijatelji moji dragi(zaista vas sve tako doživljavam)nema potrebe za nerviranjem i naduravnjem pogotovo oko toga kome je šta skupo,koliko je šta u USA,da li zaista toliko vrijedi...svatko ima neku svoju priču,neku svoju filozofiju,ako hoćete svoj pogled na život i ono šta mu treba ili ono šta mu je totalna ludost.
U suštini mi smo kao zaljubljenici bushcrafta,survivala i uopće svega vezanog za prirodu velikoj većini ljudi čudaci koji lutaju šumama,koji izazivaju sudbinu,za koje je samo pitanje dana kada će ga ujesti neka kako vole reći zmijurina,koje će samo jednom naći ogolodane do kosti itd.,itd.,....a još ako volimo i nosimo noževe,sjekire i pile onda smo tek budale koje ne znaju šta će od sebe i samo uldo troše vrijeme i novac.
E sad se i među nama jave takvi koji misle da su u pravu i koji misle da mogu uticati na prodavačku filozofiju jedne tvrtke kakva je Fallkniven,i kojimasu svi koji kupuju ili ne kupuju njegove proizvode u velikoj zabludi.
Pa dečki ko želi i može neka kupi šta hoće,pogotovo ako je to nešto što drugoga ne oštećuje,a potonjeg usrećuje to je suština,a kolika je zaista vrijednost i treba li nam sve što posjedujemo pa to je stvar pojedinca.
U Bosni i Hercegovini tačnije u mojoj Krajini postoji jedna izreka:"Svaki se ćeif (zadovoljstvo) plaća" a jedan je pametni čiko davno kazao "Ako su slikarima dosadne moje knjige,kao meni njihove slike,opraštam im"!
Sretni i zdravi bili i uvijek novca imali za ono što vam se sviđa i razuma da procjenite ono što vam se sviđa od onoga što vam treba!

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Jolender 07.02.11 0:45

Elvine sve si ti to lijepo napisao ali se ovdje provlače teze kako je normalno malo raditi i puno zaradiiti a obrnuto proporcijonalno tome je da onda mnogo ljudi mnogo radi a malo zaradi. Jeste to danas normalno ali se meni ne sviđa iz razloga što ne volim da je samo meni dobro.

Ili- ja danas dobro zarađujem j.be mi se za ostale ljude što rade od jutra do sutra samo da bi preživjeli.

To je nažalost sistem koji je danas na snazi, koji od čovjeka malo po malo pravi roba bez mozga i koji nema mnogo veze sa tematikom ovoga foruma jer takvi ljudi neće moći imati vremena za bilo šta povezano sa prirodom izuzev ako nisu drvosječe:).

I evo ja ću si dati priviegiju pa objasniti šta znači biti -normalan, to znači ponašati se kako se ponaša okolina, biti dio mase, kupovati nešto izreklamirano mnogo skuplje nego li to ustvari vrijedi, u ovom slučaju kupovati Falkniven da bi tamo netko mogao sa malo rada uvećavati svoje bogatstvo.

Ovdje nisam nigdje prčitao realan razlog za povečanje cijene osim one šišanja kupaca na kraće.

Da nije smiješno i žalosno napisao bi -KUPUJMO DOMAĆE , fucking Fallkniven
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Samobaniran 07.02.11 1:18

.


Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 13:24; ukupno mijenjano 1 put.
Samobaniran
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 223
Lokacija : Istočno od raja
Datum registracije : 04.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by baltazar 07.02.11 8:22

http://www.knifeforums.com/forums/showtopic.php?tid/891492/

mozda vam je promaklo u postu od bradonje, pa molim pogledajte, mozda vam se neke stvari same objasne....
YO, 24odsto, Fallk rulz!


P.S. jel zna netko di ima od Fallka dionica uzet? zvao sam petera u švedsku al vele da je bizi Fallkniven noževi - Page 14 747986



Zadnja promjena: baltazar; 07.02.11 8:24; ukupno mijenjano 1 put.
baltazar
baltazar
bomber
bomber

Male
Broj postova : 115
Godine : 51
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.07.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 07.02.11 8:23

možda smo OT,ali tema s ovakvim imenom dopušta zanimljivu raspravu.

ja mislim da je fallkniven proizvođač kvalitetnih noževa,niti ne sumnjam u to.
čak vjerujem da su ti noževi sasvim prikladni za vojsku ili ljude koji se izlažu pogibeljnim situacijama i u jednom bi im trenutku život mogao ovisiti o njima - pilot ne može zataknuti sjekiricu ili preklopnu pilu za pojas(ali koliko je vojnih pilota među članovima ovog foruma?).


mislim i da ne postoji nož koji može obaviti sve zadaće koje stavimo pred njega,jer za neke stvari postoje oruđa kojima trošimo mnogo manje energije,a postižemo kvalitativno/kvantitativno bolje rezultate(sjekira,pila).
članovi ovog foruma ciljano idu u prirodu(vojnici vježbaju takve stvari za slučaj da im se takvo što dogodi,a ne jer to priželjkuju) da bi proveli određeno vrijeme bez komoditeta struje i centralnog grijanja,da zapale vatru i obrađuju drvo.

ako je produktivnost rada ono čemu težimo - da kvalitetnije i brže,lakše napravimo sklonište ili pripremimo drva za potpalu,zašto ne bismo nosili nož i mačeticu,sjekiru,preklopnu pilu,a ne nož koji je u ovakvim situacijama manjkav po perfomansama,a istovremeno skuplji?

ljudi,meni ne smeta što neki ljudi imaju para,a neki ne(barem ne u kontekstu ove rasprave - druga je stvar neravnomjerna raspodjela bogatstva u svijetu,a tu se slažem s jolenderovim postom),i kako se te pare troše - svatko neka odlučuje za sebe.

ono što me motiviralo da se aktiviram u temi(pogledajte moj omjer staž/postovi) i općenito jest činjenica da sam i ja,počevši se baviti planinarenjem i odlascima u šumu,nabavljao opremu - iskustveno sam bio slab i vjerovao ljudima na forumima,koji su tu robu više reklamirali nego koristili i svjesno iskorištavali moj manjak iskustva bilo iz želje da prodaju to što reklamiraju,bilo iz potrebe da zadovolje i opravdaju svoje ulaganje.

kupio sam ja i fallkniven A1,i garmont idaho gtx gojzerice,i ruksak nosivosti 50kila za speleologe i profesionalne lovce - sve je to veoma kvalitetna roba,ali za profesionalce.
ja sam to želio,ali ne i trebao.

recite mi,koliko je ljudi fallkniven nož zbilja koristilo tako da kopaju zemlju njime(za to služi štap ili lopata) ili ga uglave u stijenu i stanu na njega?
koliko čitam,većina se postova svodi na skupe oštrače i poliranje,ali ne i na korištenje.

kad ste zadnji put vidjeli objektivan test ili recenziju,a ne samo vjerovali na riječ autoru teme/posta?

iz mene ne progovaraju jal ili ljubomora - jer kako bih mogao biti ljubomoran na ljude koji ponavljaju moju grešku?
samo mi je žao neiskusnih ljudi koji dođu po savjet i upetljaju se u nevidljivu mrežu lobiranja i propagande raznih proizvoda.

žao mi je ako sam koga povrijedio,ali neću se ispričati,niti ljudima koji fallkniven i koriste za ono čemu je namijenjen svojom građom,intenzivnim naporima bez poštede(jer se njih moji postovi niti ne tiču),niti onima koji ga koriste za kobasice i mazanje ballistolom(ali imaju potrebu opravdati svoju kupovinu).

fallkniven će uz održavanje izdržati vaš cijeli život - koliko sam čitao,ljudi i na ovom forumu znaju pronaći nož ili sjekiru koje su koristili njihovi djedovi,a da ih nisu mazili i pazili,nego gazili i koristili za ono čemu služe.

PS:da,još uvijek sam uvjeren da je preskup za ono što nudi.


Zadnja promjena: redbeard rum; 07.02.11 10:55; ukupno mijenjano 1 put.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Mraz 07.02.11 8:33

Danas biti normalan, znači voljeti zapad, voljeti globalizaciju (materijalnu i duhovnu), zboravljati duhovne vrijednosti svojih predaka, a prihvaćati tuđe. Smatrati lijepim i vrijednim ono što ti drugi kaže da je vrijedno i lijepo, a ne ono što ti smatraš takvim. Imati barem neki porok, droga, alkogol, nije bitno- tek radi trenda. Odobravati svaku amerčku agresiju na zemaljskoj kugli, te zapadnu demokraciju smatrati Bogom dano društveno uređenje... barem je to pojam normalnosti koji nam se svakodnevno servira na šarenom tanjuru. Oni koji razmišljaju svojom glavom i imaju jasno izražene stavove (koji se kose sa opće prihvaćenima) u današnjem svijetu nisu normalni, oni su čudaci.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by baltazar 07.02.11 8:44

Mrazomor je napisao/la:Danas biti normalan, znači voljeti zapad, voljeti globalizaciju (materijalnu i duhovnu), zboravljati duhovne vrijednosti svojih predaka, a prihvaćati tuđe. Smatrati lijepim i vrijednim ono što ti drugi kaže da je vrijedno i lijepo, a ne ono što ti smatraš takvim. Imati barem neki porok, droga, alkogol, nije bitno- tek radi trenda. Odobravati svaku amerčku agresiju na zemaljskoj kugli, te zapadnu demokraciju smatrati Bogom dano društveno uređenje... barem je to pojam normalnosti koji nam se svakodnevno servira na šarenom tanjuru. Oni koji razmišljaju svojom glavom i imaju jasno izražene stavove (koji se kose sa opće prihvaćenima) u današnjem svijetu nisu normalni, oni su čudaci.


YO mrazo, slažem se s tobom, ovaj bradonja stalno nešto kenja, filozofira, a svi znamo da brada ne čini filozofa.


YO bradonja, respect, no offense!


baltazar
baltazar
bomber
bomber

Male
Broj postova : 115
Godine : 51
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.07.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 07.02.11 8:47

YO mrazo, slažem se s tobom, ovaj bradonja stalno nešto kenja, filozofira, a svi znamo da brada ne čini filozofa.


YO bradonja, respect, no offense!



haha, none taken Fallkniven noževi - Page 14 990630
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Mraz 07.02.11 9:13

baltazar je napisao/la:YO mrazo, slažem se s tobom, ovaj bradonja stalno nešto kenja, filozofira, a svi znamo da brada ne čini filozofa.

Još kada znamo da toliko voli rum da ga je stavio u ime... nije ni čudo da trabunja kada malo gucne XD

On topic, sve više naginjem bradinom načinu razmišljanja i šarene artikle mjenjam onima koje trebam i koristim, ne one za koje su me drugi uvjerili da želim.

Jer tako to ide... netko sa 0 znanja o noževima neće razmatrati kupnju jednog Fallknivena, no onda dođe na forum gdje istoga ima x na n-tu korisnika i ubrzo mu je to prvi izbor. Zato je je to toliko dobra kupnja da ju je glupo propustiti [nešto kao i tv-prodaja, zar ne?]. A gdje su razlozi ZA? Konkretni, dokazima podkrepljeni razlozi ZA?

Ja još na forumu nisam vidio konkretan test Fallka, teška upotreba, batonong i slično...ali vidio sam puno postova gdje je to nož koji će trajati generacijama ako se pazi. Znate kaj, doma imam noževa koji su višestruko stariji od mene i nisu se pazili a još rade svoj posao... i nisu koštali kao novi bubreg.


Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Dane 07.02.11 10:30

Necu nista komentarisati za cene Fallknivena, njihov noz nemam....pre nekoliko godina sam se mislio za F1, ali sam uzeo Enzo trapper secivo bas zbog razlika u cenama....i dan danas sam srecan sto imam Enzo sada.
Ono sto sam hteo reci je da sam srecan sto vidim da ima ljudi koji razmislaju svojom glavom....a cesto puta mislim da sam ja pomalo cudan i sklon filozofiranju...dobro je znati da nisi sam Fallkniven noževi - Page 14 481349 .
Dane
Dane
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 49
Godine : 40
Lokacija : Gostvar. R.Macedonia
Datum registracije : 11.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by amiklic1 07.02.11 10:59

Popularnost proizvoda i reklamioranje može se lijepo opisati primjerom kad je, u katalogu IgluSport-a bila reklama sa softshell Raga na kojoj je pisalo "Najbolji softshell? Raga" , a nakon toga se na raznim forumima moglo pročitati postove ljudi koji su uzimali tu reklamu zdravo za gotovo i tvrdili da je to najbolji softshell na svijetu.

meni je to presmiješno, ta njihova glupost, ali u stvari se treba zamisliti nad tolikom moći marketinga da mijenja mišljenja ovac... ovaj, ljudi.

Šta se mene tiče, kupio sam F1 polovan za mrvu više od pola cijene, i stalno ga koristim. Baš sam i tražio nekakav tako malen nožić, da mi služi za sve i svašta. iskustva imam da bih jednako preživiop i s malim Victorinox folderom, grane za zaklon bih zarezao i slomio umjesto otpilio itd... Jednostavno sam ga želio imati jer sam mislio da će mi dobro poslužiti.

Jednako tako sam, čisto iz znatiželje, kupio onaj damascus iz pakistana, koji je pretežak i definitivno ga neću četo koristiti, al' mi je lijep za popiz.... .

Šta se tiče Fallknivena, ima zgodna rasprava ovdje http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?77021-Fallkniven-price-rise-commercial-suicide&p=1108883&viewfull=1 još s početka "recesije", i neka objašnjenja su logična.

Također mislim da i trgovci, kad proizvođač podigne cijenu noža za 1 Eur, podižu svoju maržu za bar 50 centi ;-)...

High-end noževi nikad nisu bili jeftini, cijena čelika raste itd... Ja sam u prirodu dosta dugo nosio Kordun-inox nož iz JNA porcije, jer nisam imao love za ništa bolje. Onda sam polako krenuo, skupljao lovu i kupio sebi dosta stvari koje traju godinama...

Evo, ako će pomoć, ja bih mogao testirati svoj nož u raznim uvjetima, baš da vidimo kako se ponaša. Nije mi žao stvari koje se mogu kupiti, pa nije frka...

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by jratko30 07.02.11 11:14

Znate li onaj vic...

Došli Talijan, Njenac i Hrvat u raj... sad oni pričaju kako se to dogodilo

T- kupio ja ferari, gas, gas, krivina, izletim i poginem
Nj- ja sam kupio porsche, isto gas gas... i zabijam se pod šleper
H-kupim ja mercedes isti ko susjedov.. i što je bilo (pitaju ovi)... umro od gladi (kaže Hrvat)

Svatko treba znati svoje mogućnosti - meni je fallk skup

jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 366
Godine : 33
Lokacija : lika
Datum registracije : 22.11.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by scout 07.02.11 11:33

..fina rasprava ..,rado bi se uključio i nekoliko puta sam krenuo nešto i napisati .No poučen prijašnjim iskustvom s foruma ,a i dosta neugodnih atributa koji su se provukli kroz slične teme - mislim da to ipak neću sebi napraviti .I ova tema je jedan od načina formiranja nekakvog ''javnog mišljenja''.Pa je to onda vjerovatno dobro .

Fallkniven noževi - Page 14 393492
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Jolender 07.02.11 11:49

Sory za off-topic ali nisam mogao odolit. (neću više)
Najače su mi reklame banaka kada reklamiraju kartice i kretitne aranžmane u smislu: ISPUNJAVAMO SVE VAŠE ŽELJE
Nebrojeno puta sam dobio izgovor kada ljudi dižu kredit: "pa to svi rade"

Kod nas je sve skupo jer gubimo sve svoje, stranac kada dođe i nametne monopol ne možemo
mnogo učiniti.

Siguran sam da bi čovjek bez problema dobio kredit uz određene garancije da si kupi šleper Fallniven noževa.

Isto kao što sam uvjeren da kada bi netko želio otvoriti obrt za proizvodnju sličnih naišao na brdo problema.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Samobaniran 07.02.11 13:33

.


Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 13:25; ukupno mijenjano 1 put.
Samobaniran
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 223
Lokacija : Istočno od raja
Datum registracije : 04.08.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by neven 07.02.11 13:37

StepenWolf je napisao/la:
Mrazomor je napisao/la:Danas biti normalan, znači voljeti zapad, voljeti globalizaciju (materijalnu i duhovnu), zboravljati duhovne vrijednosti svojih predaka, a prihvaćati tuđe. Smatrati lijepim i vrijednim ono što ti drugi kaže da je vrijedno i lijepo, a ne ono što ti smatraš takvim. Imati barem neki porok, droga, alkogol, nije bitno- tek radi trenda. Odobravati svaku amerčku agresiju na zemaljskoj kugli, te zapadnu demokraciju smatrati Bogom dano društveno uređenje... barem je to pojam normalnosti koji nam se svakodnevno servira na šarenom tanjuru. Oni koji razmišljaju svojom glavom i imaju jasno izražene stavove (koji se kose sa opće prihvaćenima) u današnjem svijetu nisu normalni, oni su čudaci.


Da imam kapu, sada bih je skinuo.
Ovako, samo iskren aplauz...
Fallkniven noževi - Page 14 464819

Jako lijepo Mrazomor, kapa dolje.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by redbeard rum 07.02.11 15:10

amiklic1,mislim da si kupio izvrstan nož za isplativu cijenu,siguran sam da će ti dugo i dobro služiti.
bilo bi super kad bi napisao recenziju - ne samo zbog noža,nego i zbog fotki prirode u koju ideš Fallkniven noževi - Page 14 393492
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by amiklic1 07.02.11 17:04

ma imam dosta slika i mislim stavit', zadnjih par vikenda sam bio na par izleta, istina više planinarskih nego bushcraft, pa čim uhvatim vremena stavljam neku temu...

I, da. Pola originalne cijene svakako nije isto kao i puna. Možda, kad bolje razmislim, me to i odvratilo od kupovine novog noža. CS recon tanto me (660 Kn 1996. god.) služio dobro godinama, a nikad ga nisam žalio.

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Aries 07.02.11 18:04

amiklic1 je napisao/la:...iskustva imam da bih jednako preživiop i s malim Victorinox folderom, grane za zaklon bih zarezao i slomio umjesto otpilio itd...

Potpuno se slažem

Mislim da smo podlegli zapadnjačkoj komercijalizaciji...

Priznam, moji izleti u prirodu su više planinarske naravi nego preživljavanje, ali nikad do sad nisam bio u situaciji (i ne vjerujem da ću ikad biti jer dobro pazim što radim kad sam u planini) da mi život ovisi o samo jednoj stvari. Donedavno sam koristio neki jeftini Herberz (pretpostavljam 15EUR - od 420 ili 440), unazad godinu dana imam Enduru. Činjenica je da je Endura izrađena od dosta kvalitetnijih materijala ali isto tako ta razlika se u svakodnevnom radu ne primjeti (osim "cool-faktora").

Kao klinac, dok smo po šumu pravili logore, starcima sam krao kuhinjske noževe - naravno, one koji "opako" izgledaju. Nemam pojma koja je to marka bila, ali ne vjerujem da je u pitanju bilo nešto jako kvalitetno i sve smo s time uspijevali napraviti.

Drugi primjer iz života - djed je proveo doslovno oko 50g po Čvrsnici i Prenju (bio je lovočuvar, a nedavno je dobio Odličje 1. reda za zasluge u lovstvu). Od hladnih alata je nosio prvo samo Buck-a 110, a kasnije Helle No. 30. That's it! Jedino u proljeće, kada okopne snijegovi, znao je nositi sjekiricu kako bi uredio staze, maknuo polomljenu granu itd.
Dovoljan dokaz da se može i bez F1 je - pa djed je i danas živ (ovaj mjesec slavi 90. rođendan)

Ne mislim da ima išta loše kad si ljudi kupuju točno ono što žele (ta i ja to radim), ali mislim da nije korektno okolo širiti dalje marketinšku famu u stilu koji je u ovoj temi, jer u cijenovnom rangu F1 ima jako puno (kvalitetnog) izbora


Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by NAVIGATOR 07.02.11 20:28

pa da djed je nosio bucka i helle a ne kordun i famipu, dakle znao je i cijenio kvalitetu a tada u jugi je taj Buck djedu bilo puno teže i skuplje nabaviti nego bilo kome danas Fallka.

stvarno gledam kakve su se sve dubioze našle pod ovom temom, još malo pa bumo počeli ovdje raspravljati jel treba biti vegetarijanac i dali je slanje hrvatskih trupa u kabul opravdano ili ne.

večina su falkovih modela vrlo dobri ili čak odlični noževi. onaj tko ima love makar i nemao realne potrebe, posjedovat će ih(nalaze se u zbirkama svih ozbiljnih nožoljubaca, pa i ovdje na forumu), a oni kojima su nedostupni uvijek će im naći zamjerke. slično je sa svim vrhunskim markama(bicikli, motocikli, automobili, odjeća i sl.)

e da, ja imam Trango World Ragu, stvarno je to odličan soft shell. zapiknuo sam ga dok u hrvatskoj još nije ni imao cijenu. imao sam si prilike među 23-30 različitih soft shellova izabrat si koji got hoću, odma sam s police skinuo Ragu ni ne znajući cijenu(tada sam prvi puta čuo i vidio tu jaknu). dakle kuži se na proizvodu da je kvalitetan makar i ne znali cijenu, neki to vide na prvi pogled a nekima je ta raga potpuno ista kao i Mc kinley i nikada neče biti u prilici isprobati i vidjeti razliku. slično je i kod fallka. ja sam sretan da sam u poziciji da mogu, ali opet da bi došao do te pozicije utrošio sam brdo truda love i vremena.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Aries 07.02.11 21:04

NAVIGATOR je napisao/la:pa da djed je nosio bucka i helle a ne kordun i famipu, dakle znao je i cijenio kvalitetu a tada u jugi je taj Buck djedu bilo puno teže i skuplje nabaviti nego bilo kome danas Fallka.
Bucka i Hellea nisam spominjao u smislu kvalitete i cijene, već da je covjek preko 30-tak godina sve svoje potrebe uspješno obavljao s dva noža koji su nominalno daleko ispod F1 i koje danas nitko (ili vrlo rijetki) ne bi preporučio. Bitno je Znanje

NAVIGATOR je napisao/la:večina su falkovih modela vrlo dobri ili čak odlični noževi. onaj tko ima love makar i nemao realne potrebe, posjedovat će ih(nalaze se u zbirkama svih ozbiljnih nožoljubaca, pa i ovdje na forumu), a oni kojima su nedostupni uvijek će im naći zamjerke. slično je sa svim vrhunskim markama(bicikli, motocikli, automobili, odjeća i sl.)
poštujem kolekcionarstvo i iskreno me raduje kad ljudi koji se kuže u noževe pokažu svoju zbirku - to mi je k'o poći u muzej ili na kakvu izložbu (Scout, di si?). A od takvih ljudi baš i nisam (bar ne ovdje na forumu) čuo paušalne izjave "kupi F1" i sve si riješio


NAVIGATOR je napisao/la:stvarno gledam kakve su se sve dubioze našle pod ovom temom, još malo pa bumo počeli ovdje raspravljati jel treba biti vegetarijanac i dali je slanje hrvatskih trupa u kabul opravdano ili ne

u pravu si, ode ova tema u .... :bog:
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by StArKa 07.02.11 21:08

Ja skidam kapu njihovim postovima u ovoj temi a i šire:

elvin

scout

NAVIGATOR

. Fallkniven noževi - Page 14 393492 .
StArKa
StArKa
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 48
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by amiklic1 07.02.11 22:04

NAVIGATOR je napisao/la:e da, ja imam Trango World Ragu, stvarno je to odličan soft shell. zapiknuo sam ga dok u hrvatskoj još nije ni imao cijenu. imao sam si prilike među 23-30 različitih soft shellova izabrat si koji got hoću, odma sam s police skinuo Ragu ni ne znajući cijenu(tada sam prvi puta čuo i vidio tu jaknu). dakle kuži se na proizvodu da je kvalitetan makar i ne znali cijenu, neki to vide na prvi pogled a nekima je ta raga potpuno ista kao i Mc kinley i nikada neče biti u prilici isprobati i vidjeti razliku. slično je i kod fallka. ja sam sretan da sam u poziciji da mogu, ali opet da bi došao do te pozicije utrošio sam brdo truda love i vremena.

Ma ne kažem da je Raga loš softshell, ali vidio sam i puno boljih (isprobao sam je i nisam se odlučio na kupovinu). Prednost uvijek dajem Arc'teryx opremi (ne generaliziram, ali jedan mi je od prvih izbora, pa tek ako oni ne nude nešto što mi treba i spreman sam kupiti, tražim dalje), iako je kod nas nema i košta ko suho zlato.

Nedavno smo se smijali u jednom društvu, kad smo počeli pričati koliko košta oprema na nama... za neke ekstremne uvjete (recimo -35 stupnjeva na planini prekrivenoj snijegom, vjetar, magla...) nema šanse proći s nekom no-name ili light-sport opremom. Cijena svega što nosim na sebi je barem 1000 Eur (samo odjeća), ali uživam u trenutku, nisam mokar, nije mi hladno, baž iskreno uživam... (znat ćeš o čemu govorim jer si i daleko više u tome).

Kvalitetu se lako prepozna, ali to nije lako onom tko nije bio u prilici koristiti opremu u uvjetima za koje je napravljena (većina, nažalost).




amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

Fallkniven noževi - Page 14 Empty Re: Fallkniven noževi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 28. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.