FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Replikart ruksaci i druga oprema

+15
Igsy
kengur32
Tango
Ikarus
MrMoo
™pico
Šimun
Mačak
Aries
malimikula
sgt bear
Ris
Mraz
NAVIGATOR
neven
19 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by ™pico 04.08.11 22:56

NAVIGATOR je napisao/la:već po izgledu(krumpiraškom) se vidi da se baš nije netko zmučio da ga kvalitetno napravi, cijena to potvrđuje.
ne znam koliko si kvalitetnih ruksaka imao dulje vrmena na leđima, mislim da se jedino tako može dati neko realno mišljenje. teško je nekome tko vozi cijeli život BMW i Porsche raditi realan sud o raenaultu cliu. isto je tako teško netkome tko je na jugićima i tavrijama ocjeniti jaguara.

nisam siguran u koju ti skupinu spadaš, ali onaj tko ti je savjetovao da taj ruksak nije neko ludilo, zapravo ti je htio uštedjeti lovu. no bolje i takav ruksak nego nositi stvari na izlet u najlonskim vrečicama.
moram reči da se slažem sa svime što si napisao ovdje NAVIGATOR... Pokušavao sam nači neki ruksak da ne košta puno al da mi je bar malo kvalitetno ( znači što bolje za što manje)...hehe kao što si reko vjerovatno cijena i jest ovdje neki odraz kvalitete.....ali ok to treba još vidjeti i isprobati ....
a ujedno da kažem da još nikad nisam probao kako mi leži neki od kvalitetnijih ruksaka na leđima...ovo mi je sad prva oprema za kampiranje odnosno bushcraft koju kupujem, što želim reči jest da; sam prilično nov u ovom svijetu i ja vjerovatno (ma koliko god ja to želio) neču nikad imati neki višednevni izlet...ili čak pustolovinu poput tvojih koje uvijek sa veseljem pratim na hrt....i nekako najrealnije če mi ovaj ruksak poslužiti za koji duži dnevni ...ili najviše dvodnevni izlazak....
hmmm ali i slažem se sa tvojo metaforom ...vjerovatni bi stvarno trebao probati marcedesa pa da mogu realno kritično ocjeniti svog clijota ( ps. i u stvari ja 70% bukvalno vozim cliu starog 18 godina ali u savršenome stanju)
malo sam odmaknuo od teme ali što sam htijo reči jeste da za ovakve moje izlete i po dužini i po tome koliko su česti, najvjerovatnije bi mi mogao poslužiti i onaj školski iz srednje škole, pa če mi i ovaj ruksak poslužiti sasvim dovoljno za moje potrebe.... i sasvim se slažem da se u udobnosti i komfortu i ne mogi parirati sa nekim skupljim i boljim .....
al po drugoj strani ima nešto što mi jako smeta i sa time se ne mogu i neču pomiriti
a to je da: stvarno sam htijo kupit ruksak malo boljiih karakteristika bio sam spreman potrošiti otprilike 170 € za šator i oko 120 € za kvalitetan ruksack ...sve dok nisu sad ovdje u sloveniji počele rasprodaje .... i za vrijeme tih rasprodaja padnu cijene čak i za 50% il čak i više ... e meni se u svemu tome stvara pitanje... kako mogu prodavači imati obraza uopšte prodavati prvo tako skupo ( pa kolike su jim marže) da si mogu priuštiti popust od 50% ili još više ...i još uvijek imati profit na neki produkt plus da ne spominjemo ovdje ddv ili kako je u hrvatskoj pdv.... jednostavno iz inata nisam htijo... iz 2glavna razloga
1. je da ne podupirem takvog potrošničkog obnašanje gdje obiično (al ne svugdje) največi dio novca pokupi trgovac...
a 2. razlog je da: hoču li ja u mojim realnim uslovima osjetiti to, da je ruksak od 120€ stvarno na mojim leđima 5 ili 6 puta lakše nositii ili umanjiti teret ili 5, 6 puta biti u bilo čemu bolji od ovoga što sam ja platio 23 €
u tvome slučaju svakako ti se isplati jer ti češ stvarno iskoristiti svaki cent od skupocjenog ruksaka ...al meni to jednostavno nije potrebno...

i na kraju je ispalo da sam kupio ruksack za 23 € i šator za 25€....

™pico
bomber
bomber

Broj postova : 143
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by sgt bear 04.08.11 23:05

špico, nama je najvažnije da si ti zadovoljan i da nam pošalješ koju fotku sa izleta. koliko para potrošio za nešto, nebitno. samo da te služi bolje nego što se nadao. uživaj!
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by NAVIGATOR 04.08.11 23:05

Igsy je napisao/la:Ma pusti čovjeka nek uživa u rukasaku... ja mislim da netko tko taj dotični ruksak nije nikad vidio uživo a kamoli stavio na leđa ili nešto više (makar pola sata šetao po stanu s 10 kg robe unutra) ne može blatiti i osuđivati rukasak samo na temelju izgleda i povoljne cijene... U većini slučajeva to je tako kako si ti naveo, ali uvijek postoje iznimke. E sad dali je ovaj ruksak iznimka kao što su npr. Morakniv ili Sanrenmu među noževima. Ja pošto također nisam vidio niti isprobao dotični ruksak ne znam. Ali znam da na nebi javno komentirao neki proizvod ukoliko nemam pojma o njemu i samo nešto mislim na temelju pretpostavki. Čak i da ruksak nije neke osrednje kvalitete možda je Špicu sasvim dovoljan za njegove potrebe... kao što je meni npr. dovoljna besplatna Kerumova PVC vrećica iz lokalne trgovine u kojoj držim rezervnu majicu i bocu vode za lutat par sati po brdu Marjan iznad najdražeg mi grada. To ne znači da ću je ponjeti i na trodnevni izlet po Velebitu... tu si nosim jedan Lowe Alpine od 65L kojeg ću rado prokomentirati ako na forumu bude riječi o njemu.

nakon 32 godine staža konstantno s ruksacima na leđima, 12 mjeseci godišnje 7 dana u tjednu mogu i po jednoj fotografiji zaključiti valja li nešto ili ne. ok priznajem da se iznenađenje može dogoditi i da nešto što izgleda, tak kak izgleda zapravo može biti bolje nego li se na prvu čini, dobar primjer more i sanrenmua, ali u ovome primjeru na žalost to nije slučaj.

istina je da možda čovjeku bolji ruksak od ovoga stvarno i ne treba, no svatkome tko ide na barem trodnevni izlet biti će daleko ugodnije ako na taj izlet na leđima ponese nešto što stvarno ruksak jest a ne nešto što se samo tako zove. prosječna težina ruksaka za trodnevni izlet je bliže 20 nego 10 kilograma.

čovijek je iznio svoje mišljenje i ja ga i njegovu kupovinu poštujem iako za mene takav artikl nema funkcionalnu vrijednost. mislim da bi bilo pametnije da je kupio polovan kavlitetniji ruksak za samo malo više novaca.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by Igsy 04.08.11 23:14

Evo Špico se malo prije ovoga tvoga posta izjasnio o svojim potrebama i kao što sam i pretpostavio, njemu će taj ruksak biti sasvim OK kao početniku i nekome ko ga misli nositi samo na jednodnevne izlete. Ukoliko nastavi s jednidnevnim aktivnim izletima, te ih s vremenom produži i na višednevne i on će osjetiti kvalitetu na svojim leđima pa će drugačije razmišljati. Ja ga također nebi uzeo ni da je 10 eura jer već imam 3 ruksaka koji ispunjavaju sve moje dosadašnje potrebe, a i nisam neki fan tog "american soldier guy" dizajna.


Zadnja promjena: Igsy; 04.08.11 23:14; ukupno mijenjano 1 put.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by NAVIGATOR 04.08.11 23:14

špico svatko zna naj bolje što mu zapravo treba i koliko je spreman potrošiti da to dobije.
kod kvalitete i cijene je odnos ovakav
u 7 puta skupljem ruksaku ti teret neće biti 7 puta lakši ali češ ga moći ugodno nositi 3 puta dulje doživljaj izleta će ti biti 30% bolji a ruksak će ti trajati 10 puta dulje.

to onda ima i neko ekološko uporište.

pouzdano znam da većina prodavaća u outdooru radi sa 25-40 posto marže
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by NAVIGATOR 04.08.11 23:15

igsy
sve stoji što si zadnje napisao, nisam to ni vidio što je napisao dok sam kucao post no opet stojim iza svog iznešenog
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by Igsy 04.08.11 23:29

Ma NP, ja također. Da svi imamo iste stavove i potrebe oko nečega bili bi ko roboti. A to nikako nebi bilo zanimljivo za čitanje i diskutiranje. Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 350615

Da pojasnim i ovo s profitom nekih prodavača kada spuste cijenu nečega 50% i još uvijek su u plusu. Naime to je zbog toga jer oni često npr. puste u prodaju 100 rukasaka i drže visoku maržu na njima sve dok ne dođu na nulu tj. pokriju troškove svih ovih 100 što su ih naručili preko proizvođača/uvoznika nebitno. E sad kada su na nuli i ostane im od tih 100 još npr. 30, 40 neprodanih ruksaka oni ih mogu prodavati i po 1 euro i opet bi bili u plusu. Dakle mogu dat i 99 % popusta na taj proizvod što naravno nitko ne radi jer bi im profit bio mizeran. Nego fino opale nekih 30 - 50% popusta i riješe se prošlosezonskih zaliha u par dana.

Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by ™pico 04.08.11 23:33

forumaši hvala vam na preporukama, mišljenjima i iskustvima ....koje ja uzimam vrlo ozbiljno ..... a od koga ču nego od vas ...neču valjda od neke prodavačice za blagajnom koja se boji utipkati cijenu u blagajnu a da ne bi prebila nokat na prstu i nema nikakvog iskustva sa opremom koju prodaje hahahaa
dečki znači dogovoreno....nakon prvog malo aktivnijeg izlet stavit ču gore slike i moja terenska opažanja o ruksacku... Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 350615
™pico
™pico
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 41
Lokacija : Sežana
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by ™pico 04.08.11 23:40

igsy, NAVIGATOR... Jasno mi je da i trgovine moraju nešto zaraditi ... ali svakako mi se čini jednostavno da previše puta imaju visoke marže... npr zato i jesam naručijo moru force u militisu i sa poštarinom me je izašla jeftinije neg ko ovog mog slovenca.... vrlo malo se razumijem u trgovinu...naime radio sam 5 godina u privatnoj trgovini ...a tamo sam radio skoro sve poslove
™pico
™pico
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 41
Lokacija : Sežana
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by PJER 22.09.11 11:57

Bio sam jutros u Replikartu pa mi rekoše da za kupnju s popustom treba VIP broj ili nešto tome slično ako kupuju članovi foruma.Kako do broja?Nisam baš kupio sve što sam planirao ali evo saznao sam da za koji tjedan imaju u ponudi Olight svjetiljke i to bar jedno dvadesetak modela kao i Snugpak šatore pa ću se onda malo strpiti i nazad u šoping.
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by Login 22.09.11 16:15

@PJER - Ukratko da bi bio aktivan član foruma i dobiti taj broj treba imati preko 200 postova. Evo ovdje je sve opisano:
https://survival.aforumfree.com/t2763-pravila-za-popust-kod-partnera

Za detalje oko tog broja javi se nekome od forumskih moderatora.

Također možeš tražiti i majicu foruma u trgovini ako imaš preko 500kn potrošenih kod njih.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by PJER 22.09.11 16:27

Suze liju tužne oči Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 592423
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by MrMoo 13.06.12 15:26

Pogledao sam malo po ReplikArtu i nasao sam ovaj ruksak:

Snugpak Xocet 35
masa: 860 grama
zapremina: 35 litara

http://www.replikart.com/ruksaci/1522-snugpak-xocet-35.html

Takodjer sam provjerio American Shop, i nasao ovo:

Highlander Ruksak | TT161 | Tomahawk Elite Nylon
Materijal: 1000 Den Cordura Naylon
Kapacitet: 35 litara

http://www.americanshop.hr/torbe-ruksaci-ruksaci/4367/highlander-ruksak-tt161-tomahawk-elite-nylon

Osobno preferiram sto manje na ledjima. Volio bi jedan maleni, kvalitetan i kompaktan ruksak. Prije sam imao sack od 50 litara i uvijek sam ga napunio do kraja, dok nisam shvatio jednog dana da vecina stvari koju nosim sa sobom nije potrebna, vec ju furam da bi popunio ruksak.

Znaci, treba mi ruksak od 35 do 40 litara, boje multicamo, BDMP ili nesto slicno maslinasto sto se stapa s prirodom. Malen, lagan i kompaktan, ispod 1000 kn bi bilo predivno =)
Ako netko ima iskustva sa navedenim ruksacima volio bi da pomogne, takodjer ako netko zna jos par artikala koji odgovaraju ovim specifikacijama neka navede.

Zahvaljujem unaprijed!
MrMoo
MrMoo
bebač
bebač

Male
Broj postova : 12
Godine : 34
Lokacija : Earth
Datum registracije : 07.06.2011

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by gravesen 05.09.12 10:42

Pozdrav,imam jedno pitanje....Drugar mi cesto putuje u Zagreb,pa bi kupio preko njega neke stvari iz Replikarta.Sad me zanima da li ima neka lokacija(radnja) u Zagrebu gde je Replikart ?
Hvala unapred!

gravesen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 44
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 09.03.2012

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by Utvara 05.09.12 11:16

Replikart ti je u Križevcima. Pogledaj pod "o nama/gdje smo"
http://www.historicalweapons.com/

Na naslovnici im stoji da se polovinom 9. mjeseca otvara dućan i u Zagrebu, pošalji im upit o točnom datumu i lokaciji, ako ti nije pre dugo za čekati još koji dan.
Utvara
Utvara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 10.08.2011

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by gravesen 05.09.12 15:34

Utvara je napisao/la:Replikart ti je u Križevcima. Pogledaj pod "o nama/gdje smo"
http://www.historicalweapons.com/

Na naslovnici im stoji da se polovinom 9. mjeseca otvara dućan i u Zagrebu, pošalji im upit o točnom datumu i lokaciji, ako ti nije pre dugo za čekati još koji dan.

Hvala puno,pozdrav!

gravesen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 44
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 09.03.2012

[Vrh] Go down

Replikart ruksaci i druga oprema - Page 2 Empty Re: Replikart ruksaci i druga oprema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.