FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 3 / 24. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Target 29.03.11 21:43

evo išao i ja isprobat "domaću zadaću" sa manjim izmjenama

živim u veoma čvrstoj kući sa 2 kata, nema nikakvih zgrada koje predstavljaju opasnost.po potrebi mogu skočit sa balkona u vrt u 3 sekunde tako da sam si produžio vrijeme na meni optimalne 3 minute

napominjem da nemam pripremljene nikakve survival kitove niti posebno složenu opremu na jednom mjestu. neke stvari stoje u ruksaku koji nosim za izlete i to je to

idemo početi:
startna pozicija je u sobi, sjedim ispred monitora na forumu
hvatam ruksak, u njemu su ka-bar heavy bowie, Fenix E21 lampa, recta kompas, 30m paracorda, set prve pomoći za motocikle, jedne debele čarape i jedna kratka pamučna majica

sa polica pobacujem moru triflex, šiltericu, samsung bt 2710, zaštitne rukavice, suzavac za pse, cigare, zippo,šibice, jeftini ručni sat, firesteel, mala bočica dezinficijensa za ruke, 2 paketa papirnatih, lončić za kuhanje, leatherman wave, mali dalekozor, paket aspirina i andola, paket vate, žvakaće, 2 karabinera, 1m bakrene žice, 10m flaksa, jeftina naglavna lampa, oblačim magnum vojne čizme bez vezivanja, flis majicu i henry lloyd veoma čvrstu jaknu - 1min i 30-ak sekundi

uletim u kuhinju, grabim 1kg kruha i 1 paket tosta, bacam u ruksak sol i malu teglicu meda + malu bočicu propolisa (sve to je stajalo na šanku), u frižideru uzimam oko 1,5kg pancete, dvije zimske salame, 0,5kg sira, 2 boce jamnice od 1,5L i jednu bocu domaće šljive

idem prema izlaznim vratima, grabim ključeve skutera, auta i kombija, stavljam vodilicu psu i izlazim pred kuću.

ugrubo nešto sitno preko 3min

sad obrazloženje nekih postupaka - kuća mi je takva da imam više od 60s, u većoj katastrofi tih 60s nebi mi pomoglo

prema onom što sam gledao na tv-u, u slučaju eksplozije nuklearke snage 1 megatona na udaljenosti od 5km, nakon shockwave-a imam oko 10min prije ozračivanja alfa i beta radijacijom i 20min do gama zračenja

sad odgovor zašto svi ti ključevi: za slučaj potresa bih izabrao skuter zbog brzine i lakšeg provlačenja, auto za određenu vrstu situacije a u slučaju gadne katastrofe uzimam kombi - stara karampana sa branicima od čelika kojima se jednostavno mogu probiti na cesti kroz druge nesretnike. treba mi oko 11-12min za napuštanje zone najjače pogođene radijacijom i oko 40min da dođem do dugotrajnog utočišta




Target
honoris
honoris

Broj postova : 1242
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 30.03.11 2:48

NEWS ! NEWS ! NEWS !

Našao sam ekstra knjigu!
Abnormalno puno informacija!
Godinama da se čita!
Aaaaaaa

Pokriva sve što bi trebalo da nas zanima
-test spremnosti
-bug out bag (ja to zovem torba za beg) i to za 96 sati!
-kako se skladišti koja hrana
-u kakve kontejnere i kutije ide
-apsorbere kiseonika
-dehidriranu hranu
-semenje

-prezivljavanje u urbanoj sredini, u gradu
-pare
-samoodbranu
-odecu
-svetlo
-wc
-generatore

-terorozam
-pandemije
-karantin (i kako napraviti improvizovani karantin)
-nuklearnu opasnost
-biolosku opasnost

SVE ŽIVO POKRIVA I TEMELJNO JE OBRAĐENO!

Knjiga je LDS Preparedness Manual i besplatna je, može se skinuti sa www.ldsavow.com
Nosim je sutra na štampu i koričenje.

P.S. To LDS je skraćenica od Latter-day Saints, to je nekva crkva ali nema puno veze. knjiga je kick-ass

P.P.S. @Target! Wooooooow
Ili si malo preterao sa listom, ili si za sve nas ovde ĆAĆA!
Alal vera
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 30.03.11 9:17

Freeman je napisao/la:
NEWS ! NEWS ! NEWS !

Našao sam ekstra knjigu!
Abnormalno puno informacija!
Godinama da se čita!
Aaaaaaa

Pokriva sve što bi trebalo da nas zanima
-test spremnosti
-bug out bag (ja to zovem torba za beg) i to za 96 sati!
-kako se skladišti koja hrana
-u kakve kontejnere i kutije ide
-apsorbere kiseonika
-dehidriranu hranu
-semenje

-prezivljavanje u urbanoj sredini, u gradu
-pare
-samoodbranu
-odecu
-svetlo
-wc
-generatore

-terorozam
-pandemije
-karantin (i kako napraviti improvizovani karantin)
-nuklearnu opasnost
-biolosku opasnost

SVE ŽIVO POKRIVA I TEMELJNO JE OBRAĐENO!

Knjiga je LDS Preparedness Manual i besplatna je, može se skinuti sa www.ldsavow.com
Nosim je sutra na štampu i koričenje.

P.S. To LDS je skraćenica od Latter-day Saints, to je nekva crkva ali nema puno veze. knjiga je kick-ass

P.P.S. @Target! Wooooooow
Ili si malo preterao sa listom, ili si za sve nas ovde ĆAĆA!
Alal vera


FUUUUUUUUCK!!!!!!!

Ovi su spremni!!!! Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 481349


Odlično štivo.
Razrađeno do zadnjeg detalja.
Na samom početku ima jedna fantastična rečenica koja stvarno odlično opisuje trenutno stanje u svijetu.

"We do seem to be undergoing a quickening of the times"

Ubrzavanje vremena-nisam čuo bolji opis onoga što se događa u svijetu

Zahvaljujem se na linku Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 393492
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Target 30.03.11 10:45

Freeman je napisao/la:
P.P.S. @Target! Wooooooow
Ili si malo preterao sa listom, ili si za sve nas ovde ĆAĆA!

pazi, uzeo sam si 3min, da sam imao onih početnih 60s doslovno bih izletio samo sa onim u ruksaku, obukao čizme, jaknu i uzeo psa i to je to, bez hrane
ima nekih prednosti što sam neuredan, sve stoji lijepo vani i samo rukom guraš sa police u ruksak

a i zbog svih tih današnjih emisija o katastrofama na discoveryju znao sam se uhvatiti kako razmišljam što bih ja napravio u tim situacijama
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 07.04.11 22:42

Portugal ne može više da plaća svoje dugove...
Prvo Grčka, zatim Irska, sada Portugal...
Ostala je još samo Španija i zbogom EU.

Takodje, čeka se i SAD...
To će biti zanimljivo...
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 08.04.11 0:35

Freeman je napisao/la:Portugal ne može više da plaća svoje dugove...
Prvo Grčka, zatim Irska, sada Portugal...
Ostala je još samo Španija i zbogom EU.

Takodje, čeka se i SAD...
To će biti zanimljivo...


Sve ide svojim tokom.
Resistance is futile.
Nafta raste, zlato raste, hrana raste.

Kad Španjolska dođe na red, a doći će, to će potopiti EU financijski sistem i započeti novu još veću krizu.
Ne moram ni napominjati da je pitanje vremena kad će početi sranje u Saudijskoj Arabiji.
A onda možete očekivati benzin +50% u roku od 10 dana, a to bi značilo početak raspada sistema.
Imamo realne razloge rasta sirovina u kombinaciji sa padom vrijednosti valuta što daje još eksplozivniji rast sirovina a što će uzrokovati potpuni kolaps ekonomske aktivnosti.
Rastom cijene sirovina, padom vrijednosti valuta i kolapsom ekonomije koji će urušiti i financijski sustav, dobit ćemo globalni raspad sistema i novu svjetsku depresiju.

Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 08.04.11 1:15

Globalni raspad sistema više nije pitanje HOĆE li se desiti već KADA.

Nego znaš šta me muči Surviver, koliko će daleko taj globalni haos da ode?
Možda još pametnije pitanje je: koja će se imperija ovog puta roditi iz pepela?
A svakako mi ne da mira pitanje: na koji način će se uzdignuti?

A planeta prenaseljena.
A resursa sve manje.
A kriminal nikad viši.
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 08.04.11 2:57

Ljudi, nemojte se bojat. Postoji ljubav i postoji strah. Ako dopustite strahu da ude u vas takav ce svijet napraviti oko vas. Strah je bolest. Upuzat ce u dusu svakoga tko petlja s njim. Istjerajte strah iz svoga srca. Ljubav pomaze. Ljudi su danas toliko zauzeti svojim poslovima, utrkom za novcem a sve zbog straha, da ce ostati gladni, bez posla, bez doma, bez prijatelja... ne stignemo se zaustavit malo i istinski pogledati oko sebe. U svemu vidimo sve osim ljepote i Ljubavi. Kada covjek iskreno prihvati Ljubav vidi je u svemu, jer je ona u svemu prisutna, i vise se nicega ne boji. Pogledamo sefa na poslu i vidimo nekog tko nam nareduje sto da radimo, tko nas tlaci ako nesto krivo napravimo... pogledamo politicara i vidimo manipulatora koji je dosao na vlast kako bi mogao izmust sto vise para i zadrzati nas u iluziji... bankare koji nas pljackaju, poznanike koji nas ogovaraju, policiju koja nas tuce i maltretira... a nigdje Ljubavi... i pogodite sto, oni to sve i jesu zato sto mi na njima vidimo samo to, a ne vidimo Ljubav koja se onda nema snage sama probuditi u njima, koja onda sakrivena cuci negdje u nekom tamnom kutku njihovog ega, neke lazne osobe koju su stvorili, a nisu ni svjesni da se sve vise udaljuju od svojeg istinskog iskrenog JA. Sto ih vise ne volimo i ogovaramo to se vise gasi Ljubav... u njima i u nama
Budimo svjesni kakva je situacija al nemojmo se bojati, ja se veselim promjeni jer samo tako vidim izlazak iz ovog bolesnog sistema zivljenja koji smo prihvatili.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 08.04.11 15:38

Freeman je napisao/la:Globalni raspad sistema više nije pitanje HOĆE li se desiti već KADA.

Nego znaš šta me muči Surviver, koliko će daleko taj globalni haos da ode?
Možda još pametnije pitanje je: koja će se imperija ovog puta roditi iz pepela?
A svakako mi ne da mira pitanje: na koji način će se uzdignuti?

A planeta prenaseljena.
A resursa sve manje.
A kriminal nikad viši.

Zanima te koliko ce daleko otici, koja ce se imperija roditi i na koji nacin se uzdignuti. Nisam precizirao al na to se odnosio moj post. Ukoliko ce se rjesavati sve to uz strah i paniku, sto god se izrodilo iz toga, sumnjam da ce biti puno bolje nego sto je danas. Ukoliko prevlada ljubav i zajednistvo u mozemo napraviti nesto prekrasno, mnogima nezamislivo i do sada nevideno. Ljubav se ne maze na kruh, ona je duhovna hrana.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by kengur32 08.04.11 15:46

Kuzim ja Sinketa, cinjenica je da ako se nekom obratis ljubazno i sa smjeskom da ce ti ovaj uzvratiti ili bar ostati zbunjen tvojim dobrim i pozitivnim odnosom.....
Ali tko ima snage i volje stalno se smjeskati!!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 08.04.11 15:56

@sinke


Da se nešto promjeni trebat će sve osim ljubavi, ali u pravu si ljubav će biti potrebna da se krene ispočetka NAKON što dođe do raspada.

U nesigurnim vremenima kao što su ova danas i kad su stjerani pred zid, bojim se da ljudi reagiraju na način da iz njih progovori ono najgore u njima jer to je urođen refleks.
Tako će biti i ovaj put.
Zato treba biti spreman i držati otvorene oči.

Ali vjerujem da će promjene koje će se vjerovatno dogoditi biti toliko monumentalne da će se i razina svijesti promjeniti kao i čitav sklop vrijednosti.
Nadajmo se samo da će biti preživjelih koji će biti u stanju to iskusiti ako dođe do najcrnjeg scenarija.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 08.04.11 16:03

Stvar je u tome da ne mjenjas druge vec sebe i svoj odnos prema njima... poceo sam to primjenjivat prvo sa familijom i stvarno su nestale one bespotrebne svade. Ako nekome stvarno ne mozes dokazat da poviseni tonovi ne rjesavaju problem vec samo dolazi do jos veceg konflikta, u tom slucaju se jednostavno maknem od te osobe, bez ljutnje i zamjerki s moje strane. Svatko ima pravo na svoje misljenje i tko sam ja da mu sudim. Istina da treba u pocetku puno strpljenja, osjecas da trebas branit svoj neki stav i prkosit onome tko se ne slaze s tobom. Ma ak se ne slaze to je njegovo stajaliste i bok, bas me briga sto ce mi netko govorit iza leda, to nije moj problem. Nikog necu forsirat da prihvati moj pogled na svijet. Tesko je ali popravlja odnose... to je moje iskustvo
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 08.04.11 16:29

Freeman je napisao/la:Globalni raspad sistema više nije pitanje HOĆE li se desiti već KADA.

Nego znaš šta me muči Surviver, koliko će daleko taj globalni haos da ode?
Možda još pametnije pitanje je: koja će se imperija ovog puta roditi iz pepela?
A svakako mi ne da mira pitanje: na koji način će se uzdignuti?

A planeta prenaseljena.
A resursa sve manje.
A kriminal nikad viši.



Postoje mnogi scenariji.
Odigrat će se onaj koji nitko ne očekuje.
Moguće i kombinacija svih scenarija zajedno.

Možda se moje pripremanje za raspad sistema ili sama spoznaja o tome neće pokazati kao presudni čimbenici u determiniranju mog preživljavanja ili smrti nakon raspada ali mislim da moram barem sebi dati lažni osjećaj sigurnosti da sam nešto pripremio ako do toga dođe.

Jer budimo realni, a ja sebe smatram realistom- skeptikom, stvari su u većini slučajeva van moje kontrole.

Kako se pripremiti za nešto kad ne znaš što?
Možeš se samo probati pripremiti za sve.
A i kad se pripremiš za sve, tu je Murphyev zakon.
A opet ne mogu ne raditi ništa.

Po meni najizgledniji scenarij je onaj najgori, a to je dugogodišnja inflatorno-deflatorno depresija, izazvana potpunim kolapsom vrijednosti svega što posjedujemo i abnormalnim porastom vrijednosti svega što nam treba.

Stvari se već kreću u tom pravcu, kao što možete vidjeti padaju cijene nekretnina, pada vrijednost novca što se mjeri u količini novca potrebnoj da se recimo kupi unca zlata ili srebra. Realno, zlato i srebro ne rastu na vrijednosti nego usklađuju svoju vrijednost sa vrijednosti valuta koje padaju..

Prateći pad vrijednosti valuta, pada i realna platežna moć građana.
Plaće po rastu više ne mogu pratiti niti inflaciju a kamoli biti usklađene sa realnim troškovima života.Štoviše, plaće padaju uz to što troškovi života rastu i inflacija polako jede vrijednost novca.
Jer svjetska ekonomija je temeljena na rastu koji je temeljen na dugu i ako rasta nema čak niti putem duga, a nema ga, onda nema ni rasta plaća nego samo pad.

Nafta, hrana, plin, struja, voda rastu iz dana u dan.
Protesti koji se događaju u Sjevernoj Africi uzrokovani su teškom ekonomskom situacijom koja je dovela narod na rub gladi.

Vjerujte da Europa nije daleko od toga, dovoljno je da nafta poraste još 40% da u domino efektu sruši kompletnu svjetsku ekonomiju koja je bazirana na nafti kao jedninom gorivu te poskupi ionako preskupu hranu i sirovine.

Kad benzin na Ininoj crpki dođe na 20 kuna za litru i kad kila mrkve bude 50 kuna,
onda ljudi izlaze na ulicu jer su GLADNI.
A kad gladni izađu na ulicu onda ne pitaju.

Problem je što je većina svjetskog bogatstva i resursa u rukama male skupine ljudi koja raste sve bogatija i bogatija dok 90% svjetske populacije je sve siromašnije i siromašnije.

To stanje je neodrživo.
Kad ljudi nemaju za jesti onda dolazi do ratova.
Uvijek u povijesti je tako završilo, tako će i ovaj puta.
S tim da je ovaj puta situacija još gora jer će se ovaj puta voditi ratovi i zbog nafte i vode što dosad nije bio slučaj.
Globalni raspad sistema može biti ekonomske prirode, može biti političke, može biti galaktičke, a može biti i kombinacija svega navedenog.

NE znam da li ste primjetili ali iako većina ljudi nema pojma o ovom o čemu ja pričam i smatraju nas čudacimaako pokrenemo ovakvu temu u društvu, ipak možete čuti od njih da im je ova kombinacija potresa, tsunamija, ratova, virusa, financijskih slomova,galaktičkih poravnanja,Majanskih kalendara vrlo čudna i ljudi instinktivno osjećaju da se NEŠTO SPREMA.

Kao što je moguće da se sutra nitko od nas ne probudi, tako je moguće i da se ništa nikad ne dogodi.
Ali ja se ne bi na to kladio

Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 08.04.11 22:14

Lepo napisano Surviver, vidi se da pratiš i razumeš stvarno stanje stvari.
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by bobrok 09.04.11 11:12

Odlično napisano Surviver. Nazalost vecina ljudi misli da je to pretiravanje, a u sustini je cinjenica pred kojom si ljudi zakrivaju oci...
Jedino sta se ja pitam,je koliko vremena mora jos proc do tog sr...., a ako pogledas 1929 i slom borze pa 10 years after....
bobrok
bobrok
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 47
Lokacija : Koper
Datum registracije : 06.07.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 11.04.11 2:45

Narod Islanda odbio da plati bailout, sa preko 60% glasova.
Razlog zašto su njihovi građani izglasali na referendumu da im ne pada na pamet da plate jeste to što građani nisu ni napravili te dugove - već pohlepni bankari i politički režimi.
Citiram:

Svanhvit Ingibergs, 33, who works at a rest home, said: "I had no part in causing those debts, and I don't want our children to risk having to pay them. It would be better to settle this in a court."

Mali info: 2008. godine Island je doživeo krah bankarskog sistema.
Velika Britanija i Holandija su tada njima posudile 3 hiljade milijardi evra (ono što ameri zovi bilion).

Šta sve ovo znači: zbogom EU.
Evo kako će se to ostvariti: uskoro, kada Španija proglasi bankrot, neće imati izbora nego da traži bailout(što je ustvari ooogromna pozajmica evra od članica EU). Tu će se ostale članice EU pobuniti: V. Britanija i Holandija neće dati ni centa zbog situacije sa Islandom, što znači da ostaju Nemačka i Francuska, jedine dve članice koje imaju dovoljno resursa da to urade. Francuska je u ratu sa Libijom(što je dosta interesantno s obzirom kakvu situaciju imaju sa islamskim stanovništvom u svojoj državi) a Nemačka je platila za Grčku i to im se nikako nije dobro vratilo... Nemci će prvi da izađu iz EU.
Posle toga - kud koji mili moji.
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 11.04.11 8:11

Svaka čast narodu Islanda, vidi se da nisu ovce.
Zamislite da narod od 300 000 ima muda odhebati ovu britansku i nizozemsku bandu.
Zamislite vi tu foru, Englezi i Nizozemci ulože novce u Islandsku banku koja im daje ogromne kamate( što svakom sa kvocijentom inteligencije većim od 63 dovoljno govori), onda banka propadne(kao što su oni sa kvocijentom većim od 63 znali unaprijed da će se dogoditi) i onda Englezi i Nizozemci kažu da bi oni da im sad Island vrati novce koje su popušili. Halo?!?!?
I onda Vlada Islanda pod prijetnjom da neće ući u EU ako ne plate novce Englezima obeća da će vratiti novce , pa raspišu referendum na kojem građani Islanda kažu
" E, pa neće ići.nećemo mi vraćati novce Englezima koji su ulagali vlastiti novac u privatnu banku"

Ma,skidam Islanđanima kapu. To je recept za sve.I vrlo moguće da će biti zarazno. Jedan od mojih poznanika je još prije 2 godine predlagao da Hrvatska bude prva koja će defaultati po dugu i lijepo reći bankama koje drže dug da odhebu jer im nećemo ništa platiti.
Pa da vidimo što će se dogoditi. Ništa.
Vrijeme je da se stane na kraj bankarskom lobiju koji je uzrok 90% zla na ovoj planeti.
Sad se Islanđanima prijeti da neće ući u EU i slične idiotarije, kao da se netko boji tih europskih idiota.
Samo je pitanje vremena kad će netko puno veći defaultati po dugu i reći jako nam je žao ali nećemo vam platiti ni euro duga više pa se vi lijepo hebite.


Što se tiče Španjolske, govorimo o 1 trilijun ekonomiji. Njen krah bi vrlo vjerovatno potopio EU.
Kad pričamo o razlozima nastanka problema oni su isti kao i kod većine drugih zemalja koje su potonule ili će potonuti.
To je ogroman državni aparat gdje je zaposlen velik broj građana, početak kraha tržišta nekretnina koje su građene jeftinim kreditima koje su bilo kome davale i gurale te iste banke koje danas traže da im se vrate njihovi prljavi novci, korupcija vlada cijelim sistemom i problem Eura koje ne omogućava državama da smanje vrijednost vlastite valute da bi bile konkurentne.

Kolega Freeman dobro priča.
Njemačka će biti ta koja će odlučiti da li će EU više postojati ili neće.
Oni bi to odavno već napravili, međutim Njemačkoj strašno odgovara Euro i Unija.
U slučaju da Njemačka istupi iz EU i uvede njemačku marku, imala bi taj problema da bi njemačka valuta bila toliko jaka da bi ubila konkurentnost njemačkog izvoza.
Tako da su oni uhvaćeni kao što Ameri kažu "between rock and the hard place".

Ali da vas ne davim više s time.
Uglavnom kad se jednom kotačić okrene , onda nema stajanja.




Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by robert 13.04.11 18:07

I te kako ce Islandani vratit te novce , . .. i to sa kamtama !
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Marko93 26.04.11 4:25

Jedna od najboljih tema na forumu,čitao sam bez treptanja. :bog:
Marko93
Marko93
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 30
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 10.04.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Vikingson 27.04.11 8:29

ne treba zaboraviti ni klimatsko /ekološki slom kojem jurimo u zagrljaj.

Vikingson
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.03.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 28.04.11 11:22

28.04. Amerika, Alabama, strašni vjetrovi i nevrijeme, poginulo 85 ljudi, nuklearka u Alabami trenutno radi na backup napajanje preko generatora.
Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Freeman 28.04.11 20:51

Kina i Rusija zabranile izvoz nafte do daljnjeg Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 15955
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Surfer 06.05.11 9:51

"Radio France International izvijestio je o dva opasna nuklearna incidenta na istoku Europe. Tijekom redovitog održavanja u bugarskoj nuklearki Kozloduy otkrivene su pukotine u kontrolnim polugama nuklearnog goriva te je zabilježena povećana radijacija unutar petog reaktora te nuklearke. Istovremeno, ruski ledolomac na atomski pogon Taimyr morao se vratiti u matičnu luku nakon što je otkriveno da pušta radijaciju, prenosi vijesti Radio Francea."


Noćas sam naručio Iosat tablete sa Amazona. Paket od 14 komada, 135 mg, 8$ paket jedna tableta za jednu osobu za jedan dan.

Uz Thyrosafe ovo su jedine tablete koja je FDA approved i koje su kupile državne agencije i ministarstvo zdravstva.

Iosat tablete su bolja varijanata od Thyrosafe koje su 65mg i trebaju ti dvije dnevno a koštaju na Amazonu 24$ 20 komada, dakle 24$ za deset dana.
Našao sam ih na jednom sajtu za 14$ u AMerici ali svejedno i po toj cijeni ispada da plaćaš 14$ za deset dana a Iosat tablete plaćaš 8$ za 14 dana.

I ono najbolje Iosat tablete traju do 2018. godine

Surfer
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 335
Godine : 55
Lokacija : ZG
Datum registracije : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by plazzi 10.05.11 16:03

Malo ili ništa se spominje kina.

Vrlo je vjerovatno da će nestati svijet kakav poznajemo, ali na načinu rasporeda svjetskih sila, moci i interesa. Rodit će se neke nove sile koje ce voditi glavnu riječ, interesi kojima će se voditi će biti neki drugi, umjesto nafte..., sigurno vezani uz energiju ali i stosta drugo, hranu i vodu, farmaciju (bolestina ce uvijek biti, ako ih pofali sami cemo ih proizvesti a i uvijek će biti onih koji ne žele ostariti imati bore i umrijeti)

uostalom neki interesi se i neće promijeniti, a za moci ce uvijek svi teziti.
Vjerujem da je Kina jedna, pa cak prva od tih novih sila, oni su bili civilizacija i velesila prije 4-5 tisuća godina kad smo se mi a i ostatak poznatog svijeta tukli kamenim sjekirama.

Sve u svemu nisam sklon vjerovati da će biti smak niti apsolutni kaos svijeta ali promijena će biti. Nije prvi put u povijesti, koju pamtimo, a neće biti ni prvi put da smo gladni ( mislim na čovjeka kroz povijest). Zadnji put na vise manje globalnoj razini je bilo u WWII.

Sve u svemu moje mišljenje je da netreba previse vremena provesti niti novaca potrositi u nekim petjeranim pripremama jer vjerujem da nitko od nas ovdje nemoze napraviti zalihu hrane i recimo vode od nekih 10 godina što i nije neki rok koji će garantirat oporavak svijeta a niti ćete je moći neopaženo proizvoditi za svoje potrebe u trenutcima velike gladi na svijetu, a niti kupiti neznam kojim zlatom kruh ako kruha niko nema.

Vrijeme potrebno za oporavak svijeta od ovakvih scenarija je ključan faktor koji će samo sretnici prezivjet. Stara poslovica kaze "nije kome je namijenjeno nego kome je sudjeno"

tako da nije lose praviti zalihe jer nekome ce mozda i valjati samo ne vama buuahahahahahahha.

I one fore iz filmova koje nam je tako gust gledati, tipa kad mad-max vadi konzervu psece hrane i uziva u rucku, zamislite koliko bi takvih konzervi morao imati da dnevno pojede jednu ili dvije, a sigurno nebi bio onako bucmast i zdravog izgleda da je jeo jednu konzervu psece hrane dnevno.

Trebao bi mu jedna hladnjaca za prezivit 3 mjeseca a on nije vozio hladnjacu. Voda je skroz druga priča koja uopće nema usporedbe osim ako niste izmislili kako nositi sa sobom jedan mali izvor ili bunar.



plazzi
plazzi
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Godine : 45
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.08.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 13.05.11 15:59

Smatram da su drzave i granice alati za lakse kontroliranje populacije, pošto nas je sve vise i vise to nas je teze kontrolirat, to je jedan od razloga teznje odredenih manipulatorskih sila iza zavjese ka smanjenju populacije na otprilike 500 milijuna. Ratovi , vremenske nepogode, razlicite ekonomske i zdravstvene krize itd. su isprovocirani da bi se ljudi drzali u niskom vibracijskom polju, zbog straha paralizirani djelovati u interesu cjelokupnog covjecanstva. Jos nesto bitno, to djelovanje mora biti nenasilno ukoliko zelimo kvalitetne rezultate.
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by marinko 15.05.11 1:31

sinke je napisao/la:Smatram da su drzave i granice alati za lakse kontroliranje populacije, pošto nas je sve vise i vise to nas je teze kontrolirat, to je jedan od razloga teznje odredenih manipulatorskih sila iza zavjese ka smanjenju populacije na otprilike 500 milijuna. Ratovi , vremenske nepogode, razlicite ekonomske i zdravstvene krize itd. su isprovocirani da bi se ljudi drzali u niskom vibracijskom polju, zbog straha paralizirani djelovati u interesu cjelokupnog covjecanstva. Jos nesto bitno, to djelovanje mora biti nenasilno ukoliko zelimo kvalitetne rezultate.
slazem se sa svime sto si napisao, sve to stoji, procitao sam dosta toga o djelovanju skupine bilderberg koja i između ostalog radi na smanjenju broja stanovnika na planeti. ali sta normalan covjek moze rec na takvo sto? Tko se moze usprotivit takvim silama koje su nama nezamislive i o kojima je uopce bezpredmetno razgovarat?-mozda moze neka osvjestena kriticna masa koje nikad na planeti nece biti jer prevladava siroka masa koja jos uvijek vjeruje da je covjek bijo na mjesecu! I to ce tako ostat dovjeka neko drugi ce upravljat svima nama htjeli mi to ili ne! svako svoje zna nedjelja je dosla ja sutra na bicikl i suma rostilj 2-3 pive i niko sretniji od mene. hebe mi se za manipulatorske sile
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 18.05.11 17:12

Sreća da i ovde na Balkanu ima nekoga ko razmišlja o tome šta ćemo prekosutra. Za svaku pohvalu.

Tema se jako dobro obrađuje i nadam se da će onima koji brinu o svojim porodicama pomoći ako (kada) dođe do opšteg kolapsa.

Globalni raspad sistema, kao što je već neko napomenuo dovodi do opšte anarhije, i sve što proističe iz nje.

Pošto vidim da ste svi dobro obavešteni i zainteresovani, sada ne bih pisao o nekim detaljima, već o nekim konkretnim radnjama.

Znamo da za samoodrživost treba puno toga, ali koliko god da je tešto, za godinu dana svima će biti normalno da pomuzu kozu, i da posade šargarepu (mrkvu). Jedino što jeste neophodno i bez čega ne možemo jeste brojnost u ljudstvu i održavanje morala.

Možda preterujem, ali pored pojedinačnih, porodičnih priprema, mogli bi se pripremiti i tako što ćemo se upoznati sa istomišljenicima koji žive u našoj okolini i sa njima raditi na planovima za zajednički život u slučaju nekog od pretpostavljenih scenarija.

Tražiti istomišljenike u vašem okruženju će uglavnom rezultovati time što će vam se podsmevati i praviti vas ludacima, a u slučaju kolapsa, ubiti i opljačkati. Zato birati ili proverenog prijatelja za koga znate da je na istoj razini kao i vi, ili ovde, na ovakvim forumima. Daljina između članova budućeg tima ne bi trebala biti preko 100 km, zato što je to neka razdaljina koju relativno lako možemo prepešačiti za par dana, ili se naći na nekoj zajedničkoj tajnoj lokaciji negde između. Posle toga se mogu praviti "izleti" po ostatak opreme koji nije stao u vozilo ili nije moglo biti ponešeno na leđima.

Ovo je korisno zato što ćete sa već pripremljenom osobom ili porodicom lakše krenuti sa planom. Nasuprot tome, u slučaju katastrofe, bićete prinuđeni da se krijete, ili da se priključujete porodicama koje su voljne da rade i prežive, ali koje nemaju na sebi ništa osim para prljavih čarapa, čiji su članovi u šoku i još uvek u fazi neprihvatanja (opasna stvar) i koji, naravno, mogu biti jako opasni po sebe i druge na mnogo načina.

Ovo će delovati komplikovano na početku, ali kada jednom počnemo ostvarivati kontakte i druženja, plan će dobijati na obliku. U svakom slučaju stvar nije obavezujuća, ali WTSHTF i kada sve komunikacije budu bile prekinute, nemojmo da nam bude žao što nismo probali da se udružujemo. Bolje je imati nekakav plan, nego nikakav.

Svakome ko nije pročitao "Patriots" - James Wesley Rawles, preporučujem. Tu je sve ono o čemu pišemo na ovoj temi i vrlo verovatna budućnost.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 23.05.11 1:18

Nadam se da ste primetili kako je CDC u Americi izdao saopštenje kako se pripremiti za ZOMBI APOKALIPSU

http://pediatrics.about.com/b/2011/05/19/cdc-zombie-apocalypse-preparedness-101-really.htm

Meni je u početku bilo smešno, a posle mi je sinulo...i nije uopšte bilo smešno.

Svi znamo da je prosečan Amerikanac uspavan. Svi znamo da prosečan Amerikanac ni u snu neće otići na sajt CDC da vidi ima li novosti u programu civilne zaštite.

E sad, njihova vlada očigledno zna da se nešto krčka (i ne samo njihova, ali ovo nije forum politika, pa neću više o tome), pa je rešila da upotrebi imenicu Zombi i BAM... Sajt je odjednom mnogostruko posećeniji nego ikada. A na sajtu - standardna neophodna oprema za preživljavanje zemljotresa, poplava...ili nečeg većeg.

U tom duhu, voleo bih da se ova tema oplemeni novim idejama i planovima...i novim vestima i saznanjima.

Pozdrav svima.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 28.05.11 5:53

Marinko želi biti realan. Ali realno ne podrazumeva predviđanje budućnosti. Neće biti smaka sveta je isto ko i tvrditi da će ga biti.

Prvo. Mi ovde uopšte i ne govorimo o smaku sveta.

Drugo. Ne znamo šta će biti sutra, ali želimo da ga spremno dočekamo. Za lep i miran dan smo se spremamo svi - svaki dan, s tim što neki od nas žele biti spremni i za mali preokret gde neće biti moguće odvrnuti slavinu da bi potekla voda. A dobro znamo da se takva situacija na lokalnom nivou već desila dva puta u poslednjih 10 godina (Argentina, SAD).
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by cvelle89 28.05.11 17:14

Slazem se sa Branimirom 1/1 Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 747986
Ja sam cak razmisljao da napravimo neki sajt posvecen okupljanju, aktivnostima i ostalim stvarima vezanim za ovu temu.
Posto studiram IT, ne bi mi bio problem da napravim sajt, pocetni kapital za aktiviranje sajta bi cak i licno dao (za servere i sl.)
Mogli bi da krenemo da se organizujemo Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 478256

cvelle89
bebač
bebač

Male
Broj postova : 14
Godine : 34
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 22.03.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 28.05.11 22:04

OK Marinko. Biće da sam ja isuviše bukvalno shvatio. Izvini.


Zanimljiva ideja cvelle. I velikodušna ponuda. Ali moramo da predvidimo jednu bitnu stvar. Primarna svrha je udruživanje radi lakšeg preživljavanja nekih od mogućih kolapsa i naravno, razmena iskustava i druženja koja su korisna i u normalnim uslovima.

Ako bi mi sada imali sajt isključivo za to, koliko bi bilo poželjno da to bude jasno vidljivo i transparentno svima i koliko bi u startu privuklo više pažnje od neke teme zavučene u nekom forumu ispod dva ili više nivoa. Bojim se da bi ta pažnja privukla mnogo više ljudi koji bi tu dangubili i na kraju ugrozili našu migraciju ako dodje do krize.

Zamislite scenario gde se grupa približila svom odredištu a tamo masa viče: Pa gde ste do sad!!! hehehehe

Šalu na stranu, projekat je moguć, s tim da bi smo mnogo više morali da pazimo šta pričamo na javno. Da ne preteramo pa da nas posete ljudi u crnom.

Sve u svemu, ja sam za ako se dogovorimo i ako su i ostali za da se tako nešto odradi. Naravno bez politike i rasno-verskog vređanja, jer koliko ja vidim, meni će više vredeti razuman i spreman čovek, nego bilo kakav samo da je "naš".
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 3 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 24. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.