FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kvarcni pjesak + epoxy smola

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6521
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Kvarcni pjesak + epoxy smola   14.03.11 14:16

Bila je rasprava o ovoj kombinaciji kao metodi poboljšanja gripa kod noževa pa da nebi ostalo samo na teoretiziranju danas sam kupio prozirni epoxy i napravio mali test.

1. epoxy pripremljen te u njega zamješan sitni kvarcni pjesak u omjeru 1:1:

Nakon 2h ubrzanog sušenja na 100 stupnjeva mješavina se stvrdnula, na prvi pogled izgleda sjajno no površina je neravna. Grip je gotovo isti kao na drvu.

Nakon toga površinu sam izravnao sa vodobrusnim papirom gradacije 200. Grip je ostao nepromjenjen, no površina više nije sjajna i izgleda "mramorasto" tj. kao da je komad kamena. Na dodir je ugodno i ovo bi mogao biti zanimljiv finiš na drškama, nešto kao funkcionalna imitacija kamena.

2. epoxy pripremljen te u njega zamješan sitan kvarcni pjesak u omjeru 1:1, nakon nanošenja na drvo sve je uvaljano u kvarcni pjesak:

Nakon 2h ubrzanog sušenja na 100 stupnjeva mješavina se stvrdnula. Površina je sjajna i gruba.

Grip je prilično poboljšan no ne u mjeri a je rad neudoban. Nakon toga sam površinu lagano prešmirglao vodobrusnim papirom gradacije 200, grip je nešto smanjen no i dalje puno bolji nego u 1. primjeru, a govora o "kidanju" kože nema ni pri radu s mokrim rukama. Daljnje brušenje bi skroz izravnalo površinu pa bi bilo identično 1. primjeru.

Da sumiram, ova mješavina nije nešto extra kada je poboljšavanje gripa u pitanju, no nudi zanimljivu alternativu drvenim drškama i uz kombinaciju sa poliranim bolsterima moglo bi izgledati zanimljivo.

Slike dodam kada se vratim s posla.

[Vrh] Go down
Elp
spikač
spikač

Male
Broj postova : 502
Datum registracije : 25.02.2011

PostajNaslov: Re: Kvarcni pjesak + epoxy smola   14.03.11 14:19

Svakako korisna informacija. Svaka cast na zivcima za eksperiment Dakle ipak nije kao brusni papir u ruci... Postoji li mogucnost da to uslikas, bas me zanima kako izgleda...

LP
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6521
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Kvarcni pjesak + epoxy smola   14.03.11 14:26

Naravno, slikati ću kada se vratim s posla.

Isti "test" napraviti su i sa epoxy metalom, zanima me kakva će biti tekstura i boja mješavine.

[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2501
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Kvarcni pjesak + epoxy smola   14.03.11 14:30

ja nikad nisam probao šmirglat tako nešto ali znam da u primjeru 2 da samo naneseš epoxi i kasnije zavaljaš u kvarcni pijesak je pre grubo za rad a bez daljnje obrade...

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kvarcni pjesak + epoxy smola   Today at 19:34

[Vrh] Go down

Kvarcni pjesak + epoxy smola
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kvarcni pjesak + epoxy smola
» Brusne trake
» Pomoć- smola ili materijal za staklenu dršku!
» SMOLA I BOROVE IGLICE
» Sta skida epoxy lepak?