FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Upaljači

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Autor/icaPoruka
Redneck
bomber
bomber

Broj postova : 189
Datum registracije : 08.01.2014

PostajNaslov: Re: Upaljači   31.10.16 17:33

UBERSOLDAT je napisao/la:

Evo jedna malo skuplja alternativa ZIPPO-u, kao i ostalim jeftinijim verzijama upaljača.

Windmill, relativno skup plinski upaljač s zahtjevom za puenjenje posebnim pročišćenim plinom, no zato pali bez pogovora i u uraganu pete kategorije, a svojim plamenom može prepiliti i neke lakše taljive metale.

Citat :
Windmill created the Delta Shockprrof Series, with all the stormproof qualites of the standard lighters plus incredible impact resistance for the most demanding conditions. Features an oversize fuel window for quick, easy check on fuel status and a stainless steel wire closure to keep your Delta watertight. Windmill lighters will work in extremely low temperatures. Simply storing the lighter in an inside pocket will accomplish this. Windmill lighters can withstand 70-80 mile per hour winds, extremely water-resistant, functions well over a broad range of temperatures and altitudes, and backed by a Lifetime warranty.

Mislim da bi ovo bila isplativa kupnja ...
Nemoj kupovati te windmill, nisu dobri, i komplicirani za punit (ak ostane samo mali mjehurić zraka, lagano zaboravi paljenje).
Kaj se tiče Zippa i smanjenja gubitka goriva, dvije riječi - ranger band, ne bude skroz zadihtal ali značajno smanjil bude:

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7260
Godine : 42
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Upaljači   31.10.16 18:28

Imam Windmill Clasic več 4-5 godina. To je upaljač koji najčešće koristim i njega uvijek imam u svom EDC-u. Kupio sam za njega kvalitetan njemački Centralin plin u milleru za 19 kn piksa i traje mi svo vrijeme, nisam štedio pa uzeo tursko smeće od plina za 9 kn piksa na kiosku. Nikada nisam s njime imao problema. Uvijek pali od prve i u svim vremenskim uvjetima.
Preporučam windmill. Šteta da ih u hrvatskoj više ne drže. Kupovala ih je ekipa pa su ih tankali sa smećem od nerafiniranog plina za tri i pol kune piksa pa su se čudili što se dizne štopaju. Također blue light zippov plin je odličan za windmill.

Sad još malo experimentiram s jednokratnim upalajačima, evo neki od ranije spomenutih clippera koje sam za 2 kn po komadu jučer uzeo u intersparu.

skroz su mi fora ovi prozirni u kojima odma vidiš koliko imaju plina.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6671
Godine : 31
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Upaljači   31.10.16 22:50

Bilo je tih kojekakvih "turbo" upaljača i svi do jednoga su zakazali na niskim temperaturama što su i sami forumaši pisali. BIC je zakon.

[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3365
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Upaljači   31.10.16 22:56

Mraz je napisao/la:
Bilo je tih kojekakvih "turbo" upaljača i svi do jednoga su zakazali na niskim temperaturama što su i sami forumaši pisali. BIC je zakon.

Je, bez sumnje, ali ga na velikoj studeni treba držati uz tijelo.
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2967
Godine : 48
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Upaljači   31.10.16 23:51

ivo je napisao/la:
Mraz je napisao/la:

I trebalo bi napraviti zalihu dok ih ima obilje i ,nedajbože,presele proizvodnju u Kinu!

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Upaljači   01.11.16 0:07

maxina je napisao/la:
ivo je napisao/la:
Mraz je napisao/la:

I trebalo bi napraviti zalihu dok ih ima obilje i ,nedajbože,presele proizvodnju u Kinu!

Najbolje kupiti tucet pa vakumirati. Za svaki slučaj.

[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2967
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Upaljači   01.11.16 0:38

Viš,viš dobra ideja mr. Jimny!

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7260
Godine : 42
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Upaljači   01.11.16 1:38

Slažem se da kojekakvi jeftini turbo jet upaljači s kioska nisu najsretnije rješenje. Ja osobno imam iskustva sa prvim modelom primus jet lightera do visine od 4000m i temperature niže od -20. I radio je pouzdano. Primusov kasniji model jet upaljača pokazao se potpuno nepouzdan čak i u uobičajenoj upotrebi. Sa Windmilom nisam nikada imao problema ali slažem se da moram odabrati samo jedan upaljč mislim da bi to bio full size bic.
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1934
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Upaljači   01.11.16 11:02

ivo je napisao/la:
Mraz je napisao/la:

Gospon Ivo uvijek drži opaljač uz tijelo..kako bi inače kresnuo na hladnom..sto se tiče upaljača..bic i zipač sasvim zadovoljavaju moje potrebe...a i jeftini breneri kupljeni za dvadesetak kuna dosta dugo su izdržali
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Upaljači   01.11.16 17:11

maxina je napisao/la:
Viš,viš dobra ideja mr. Jimny!

Dugo je trebalo da saznaš

[Vrh] Go down
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 40
Datum registracije : 08.06.2010

PostajNaslov: Re: Upaljači   11.11.16 9:04

Teško je donjeti odluku koji je upaljač najbolji?

Prvo treba postaviti pitanje: A za što najbolji?

- Za outdoor u normalnim okolnostima kombinacija zippo-a izoliranog izolirtrakom i elektronskog BIC-a ili cricketa.

- Za dobru logistiku, avanturu i podeblji novčanik ... Windmill

- Za "Bug out Bag" u slučaju totalnog kolapsa društva i nuklearnu apokalipsu: najmanje 10 firesteelova neke poznatije marke(tipa litemyfire iz Švedske), najmanje tucet bicovih upaljača i jedan dobar ZIPP0 izoliran s izolirtrakom i dvolitrena kantica s benzinom za čišćenje... uz naravno rezervne fitilje i kremene.

Za sve ostalo mastercard

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Upaljači   

[Vrh] Go down

Upaljači
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 8 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» zippo upaljači
» WENGER CLAVA UPALJAČ