FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Pčelarstvo

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
goxxon
guru
guru

Broj postova : 3812
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   21.05.13 16:49

očekujem litru medice od tebe
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2847
Godine : 25
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   21.05.13 19:33

Ne baš striktno vezano za pčelarstvo, ali ove zamke sa prepiljenom bocom punjenom tekućinom... sve beštije idu na CO2, naročito komarci (navodno imaju jedan od boljih njuhova u carstvu živina)...kažu piva, ishlapi, kažu gemišt, gox ga popije prije nego ulije, kažu slatko, padaju i pčele i bumbari. Ja sam najviše komaraca ulovio sa kvascem, octom i vodo. Nikad kraja CO2...osim kad ih se toliko utopi da liči na gulaš.
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 182
Godine : 53
Datum registracije : 19.01.2012

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.05.13 11:27

Jučer sam oko pčelinjaka postavio boce sa jabučnim octom i malo žuje. Čekamo rezultate. U međuvremenu sam stajao mirno ispod oraha u blizini košnica sa teniskim reketom! Za 15 min. dva sam s guštom pogodio.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Godine : 38

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.05.13 13:26

probaj i ti popiti piva i octa tako da privlačiš stršljene pa udri s reketom!
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 969
Godine : 56
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.05.13 17:30

Za ovu tehniku, mislim da bi bilo najbolje lokati do malo prije izlaska sunca, odspavati tri sata, onda otići do pčelinjaka i kad se stršljeni počnu skupljati na prirodni miris mamurnog junaka, vježbati backhand i forehand. Ako te koji i ubode, više štete njemu, a ti si svakako još pod dozom, pa nećeš ni osjetiti.
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.05.13 17:37

možda bi bilo bolje unajmiti pijanog Ivaniševića? da bude sigurniji
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.05.13 19:24

goxxon je napisao/la:
možda bi bilo bolje unajmiti pijanog Ivaniševića? da bude sigurniji
jb li vas patak neozbiljni! nebute dobili ni kap medice!
[Vrh] Go down
mirDaK
tipko
tipko

Male
Broj postova : 70
Godine : 50
Datum registracije : 17.02.2013

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.05.13 19:39

a ništ, kad dođe gore, reket u ruke i bekend, forhend,... samo da ne dobije teniski lakat,
kak bu onda gemište pil?
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2847
Godine : 25
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.05.13 22:35

Na slamku najvjerojatnije.
[Vrh] Go down
marko5000
lingua
lingua

Male
Broj postova : 303
Godine : 27
Datum registracije : 21.03.2013

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   08.06.13 10:04

Da ne otvaram novu temu samo zbog ovog, pitanje jedno za pčelare... Da li je pčelinji vosak ono od čega su napravljene one kupovne saće? Konkretno treba mi za pokušaj impregniranja drveta da vidim kako će ispast pa da ne kupujem ako je to to...
[Vrh] Go down
oetzi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 984
Godine : 34
Datum registracije : 25.07.2010

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   08.06.13 12:17

Najbolje ti je otići do lokalnog pčelara i zamoliti ga da ti da vosak 50kn/kg,a vosak za svjeće može osim pčelinjeg voska sadržavati parafin i dr.dodatke
[Vrh] Go down
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 244
Godine : 31
Datum registracije : 15.11.2010

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   08.06.13 13:45

a sve ti zavisi od koje su tvrtke saće pravljene. neke koriste parafin, pa ni pčela ne želi na njima raditi.
najbolje bi ti bilo ako baš želiš čist vosak ovo što je Oetzi rekao. nađi nekog pčelara i zamoli ga nešto voska. da sam ja bliže, dao bih ti, ja to ne prodajem(vosak).
[Vrh] Go down
marko5000
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   08.06.13 17:34

Hvala na savjetima
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   10.06.13 9:44

marko5000 je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu samo zbog ovog, pitanje jedno za pčelare... Da li je pčelinji vosak ono od čega su napravljene one kupovne saće? Konkretno treba mi za pokušaj impregniranja drveta da vidim kako će ispast pa da ne kupujem ako je to to...
Koliko ti treba voska? Manje količine potpuno čistog pčelinjeg voska imam.
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 317
Godine : 43
Datum registracije : 02.01.2011

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   10.06.13 11:16

Ehhh, jedva čekam da se ponovo pridružim mojim pčelarima..počeo, pa posao i obaveze ne daju, ali se nadam da ću početkom jeseni početi sastavljati košnice i pripremati se.. pozitivno vam zavidim,samo naprijed!..

Ima li pčelara iz Dalmacije, Split i okolica?
[Vrh] Go down
marko5000
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   10.06.13 13:39

@shpaga
Nabavio, al hvala na ponudi...
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   16.06.13 13:37

kako bi izgledala trgovina da pčela više nema

http://www.prnewswire.com/news-releases/this-is-what-your-grocery-store-looks-like-without-bees-211164141.html#prettyPhoto
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   24.06.13 16:34

Gdje ste pčelari? Skinuh ovog proljeća 4 roja u Novom Zagrebu, jeste li imali sličnih iskustava?  
Zamke za stršljenove rade, predatori se utapaju u pivu i octu! S čim krećete protiv varoe ?
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   09.08.13 10:44

Momci, može jedna informacija?, da li znate hoće li uskoro biti tečajeva za pčelare na području Dalmacije odnosno Splita i okolice, u koje doba godine su inače takvi tečajevi i koliko se tečaj plaća?, ako imate kakvih informacija molim vas da podijelite ovdje na forumu.
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   09.08.13 12:19

Tečaj košta oko 2000 kuna. Neke županije čak vraćaju sredstva nakon položenog tečaja. Za područje Split i okolica najbolje pitaj u pčelarskim udrugama da li će organizirati pčelarsku školu.
Inače prof Nikola Kezić održava pčelarske škole na terenu pa ga možeš pitati da li planira tečaj u Dalmaciji i kada. Njegov mob. ću ti poslati u pp.
[Vrh] Go down
wolwerine502
bomber
bomber

Male
Broj postova : 118
Godine : 22
Datum registracije : 27.07.2013

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   09.08.13 13:43

bi valjalo završti takav tečaj
[Vrh] Go down
http://bushcraft-ba.weebly.com/
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 270
Godine : 35
Datum registracije : 29.01.2011

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   09.08.13 15:08

prije mjesec dana sam dobio pčelarsku diplomu, kostalo me 2400kn s tim da nam županije vraca 1400kn. tako da je nasa zupanija pčelarima izasla u susret, vec trecu godinu zaredom
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   09.08.13 15:54

Ako je netko u Zagrebu ili u blizini mogu ga uputiti gdje može pohađati tečaj i dobiti zvanje pčelar koje može upisati i u radnu knjižicu.
[Vrh] Go down
marinko
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   09.08.13 18:08

ovo ti je adresa na koju mozes uputit sve svoje upite vezane uz pčelarsku skolu!

http://www.pcela.hr/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=8&Itemid=70
[Vrh] Go down
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 244
Godine : 31
Datum registracije : 15.11.2010

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   10.08.13 10:20

shpaga je napisao/la:
Gdje ste pčelari? Skinuh ovog proljeća 4 roja u Novom Zagrebu, jeste li imali sličnih iskustava?  
Zamke za stršljenove rade, predatori se utapaju u pivu i octu! S čim krećete protiv varoe ?
varoe ove godine ima poprilično u mene. prošle godine sam bio začuđen i mislio sam da sredstvo protiv nje ne radi, ali stvarno je nije bilo previše, cca 30 po košnici...
protiv nje sam bio probao neko prirodno sredstvo, ne mogu se sad sjetiti naziva. nije se baš nešto pokazalo, tako da sam poslušao starije i sad radim sa nekakvim superstripsom ili kako li se već zove. dobro obara varou.

s tim da neki koriste i amitraz. jako dobro rješenje, samo treba biti jako pažljiv i tretirati s njim kad nema unosa ili tek poslje vrcanja, jer je ipak jak otrov.

a protiv te beštije i nema neko ekološko rješenje. nažalost.. samo možeš kontrolirati štetu. sva ona ekološka naklapanja NE MOGU varou efikasno otkloniti!! tko god mi dokaže da mogu, dajem mu cijel pčelinjak.
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   11.08.13 13:57

marinko je napisao/la:
prije mjesec dana sam dobio pčelarsku diplomu, kostalo me 2400kn  s tim da nam županije vraca 1400kn.  tako da je nasa zupanija pčelarima izasla u susret, vec trecu godinu zaredom
Marinko, ovo je baš dobra stvar kad ti županija pripomogne i vrati novce, a ti imaš diplomu u džepu i zanimanje. Čini mi se da se puno više vodi računa o tečajevima i sl. gore po Zg i okolici, Zagorju i Slavoniji nego ovdje kod nas oko Splita. Valjda je to radi većeg broja interesanata za ovakvu vrstu zanimanja.

Koliko je trajao tečaj i koliko stvarno si morao prisustvovati na predavanjima(recimo da moraš izostati koji put radi posla itd.?)
[Vrh] Go down
marinko
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   13.08.13 17:34

za pretpostavit je da veci broj pčelara odnosno interesanata razlog uvođenja pčelarskog zanimanja u skolsko obrazovanje! naime to nije tecaj nego je skola koja traje neka 2mj, (iako se moze okarekterizirat kao tecaj) imali smo predavanja od strane uglednih pčelara iz hrvatske i bih, te profesora sa osjeckog poljoprivrednog fakulteta, i nakraju pismeni ispit koji je naravno proforme!
nikakav problem nije bio izostati sa svih predavanja ali mislim da svaki pa i najisusniji pčelar ima uvjek nesto novo za naucit, a i sama predavanja su bila itekako zanimljiva i poučna! posebno bih istaknuo gosp. Zlatka Puškadiju kao vrsnog poznavaoca pčelarstva, i covjeka od kog se stvarno ima sta za naucit!
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   14.08.13 12:13

Sve više dobrih informacija.

Ima li tko od ekipe onu pojilicu koja se sastoji od metalne šipke sa 4 koluta na njoj (promjer za tegle)?
Pa ako mu ne treba odnosno je viška il nabavlja neku novu neka mi se javi na pm za daljnji dogovor.
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   15.10.13 8:58

Ekipa,dobro jutro,di ste?, ne javljate se neko vrijeme. Ajde da čujemo kako ste vrcali, priprema pčela za zimu, zgode i nezgode pčelarske!
[Vrh] Go down
divlji grab
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   21.10.13 19:38

Zaspali pčelari zimski san, ajmo jedna informacija - imam priliku uzeti košnice po cijeni od 1000 kuna, puno malo?, košnice sam vidio, dobro su očuvane, pčele dobre, pošto su bile u Lici košnice teže i do 40 kila meda tako da se radi o dobrim zajednicama. Ne bi ih sad uzeo nego na proljeće, pčelar će mi ih pripremiti, sad je stavio štapiće za protiv varoe.
[Vrh] Go down
shpaga
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   22.10.13 10:37

divlji grab je napisao/la:
Zaspali pčelari zimski san, ajmo jedna informacija - imam priliku uzeti košnice po cijeni od 1000 kuna, puno malo?, košnice sam vidio, dobro su očuvane, pčele dobre, pošto su bile u Lici košnice teže i do 40 kila meda tako da se radi o dobrim zajednicama. Ne bi ih sad uzeo nego na proljeće, pčelar će mi ih pripremiti, sad je stavio štapiće za protiv varoe.
Ako se radi o LR košnicama sa 2 ili 3 nastavka sa pčelama i medom to je dobra cijena. LR košnica sa 3 nastavka i pčelama vrijedi oko 1200 kn.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Pčelarstvo   

[Vrh] Go down

Pčelarstvo
[Vrh] 
Stranica 9 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Pčelarstvo