FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
ODGOVOR Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ODGOVOR Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ODGOVOR Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ODGOVOR Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ODGOVOR Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ODGOVOR Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ODGOVOR Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ODGOVOR Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ODGOVOR Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ODGOVOR Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ODGOVOR Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ODGOVOR Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
ODGOVOR Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ODGOVOR Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ODGOVOR Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ODGOVOR Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ODGOVOR Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ODGOVOR Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ODGOVOR Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ODGOVOR Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ODGOVOR Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ODGOVOR Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ODGOVOR Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ODGOVOR Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ODGOVOR Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ODGOVOR Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ODGOVOR Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ODGOVOR Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ODGOVOR Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
ODGOVOR Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ODGOVOR

+24
robert
Mladen
zeleni
mimir
ben-66
Drvo
Fratt
bushman
Spuzva Bob
damjan
skyrunner
Mraz
Marko
Nero Rii
Jolender
Sandman
redbeard rum
girdeaux
amiklic1
glock
Adept
Igsy
hankok
NAVIGATOR
28 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

ODGOVOR Empty ODGOVOR

Postaj by NAVIGATOR 19.02.11 21:02

pišem ovu temu u ovoj rubrici mada joj ovdje nije mjesto ali zapravo ne znam gdje bi ju smjestio. bio sam odsutan na dva dana pa nisam imao prilike odgovoriti na neke tvrdnje koje su rečene a ne stoje.

ne bi htjeo da ova tema bude nastavak neke svađe nego samo kulturan odgovor bez tenzija forumašu Igi2 i još nekima koji su participirali u toj raspravi nepromišljenim optužbama.
dakle kolega igi2, s obzirom na tvoje godine čovijek bi očekivao i neko iskustvo,da ipak malo i razmisliš o tvrdnjama koje iznosiš a ne da bubneš na prvu i ostaneš živ. dakle moja usporedba GB sjekira koje stvarno prodaje replikart nikako nisu mogle ići u korist niti GB-u niti replikartu a bome ni meni. jer sama moja tvrdnja da je proizvodni proces GB-a jednak oneome kojim se proizvode duplo jeftinije husqvarnine sjekire govori debelo u korist Husqvarne jel ko bi bio lud i davao duplo više love za gotovo identičan proizvod.
e ali kad me već vučeš za jezik da mislim da GB bez obzira na sličnost u proizvodnji radi nešto kvalitetnije alate. nekima ta relativno mala razlika u kvaliteti(tanji profil oštrice, bolja i ujednačenija završna obrada, bolja futrola, veći izbor velićina i težina) ne opravdava razliku u cijeni ali meni opravdava i zato sam KUPIO 4 GB-ove sjekire i uvijek ću koristiti njih a ne husqine.

druga stvari koje mi zamjeraš su, nabrojat ću samo neke, reklamiranje ferrino blow šatora i garmont idaho gtx gojzerica. to su proizvodi koji se više ne proizvode i nema ih više na zalihama ni u novim katalozima, tek pokoji model koji je zaostao u trgovini. ti modeli su bili dugo godina na policama renomiranih prodavaća pa i iglu sporta ali ih više nema, zamjenit će ih novi modeli, te nitko nema koristi od reklamiranja proizvoda koji se ne mogu kupiti i na njima zaraditi. ja sam ih godinama koristio na najzahtijevnijim dijelovima svijeta, besprijekorno su me ti artikli služili i to sam samo podijelio s ljudima, kao što su mnogi pisali o različitim drugim artiklima ali ti " jalnom" ipak nisu zapeli za oko.

nikada nisam krio da su Firme poput Navigo-sistema(Garmin), Iglu sporta, Sony-ja, Maestralproma, Replikarta koji puta dale podršku mojim projektima ali sam iz njihovih asortimana uvijek birao najkvalitetnije od najkvalitetnijeg jer je sve bilo predviđeno za iznimno zahtjevne, nepredvidljive terene i ti proizvodi su me nakon više desetlječa korištenja allaround artikala oduševili.
uvijek sam si ostavio luksuz zadržavanja prava na objektivnu procijenu tako da ni među dobivenim artiklima nisu svi dobili prolaznu ocjenu.

pozivam sve koji dijele igi2-ovo mišljene da ga slobodno ali argumentirano iznesu i neka navedu jedan artikl koji sam hvalio a da te tvrdnje ne stoje. i da u GARMONT IDAHO GTX gojzericama sam stajao danima po pola sata u dravskoj vodi prilikom snimanja i NISU propustile i da imam ih tri para, sve zalihe broja 43 u dućanu dok ih je još bilo.

i na kraju sve mudrijaše pozivam budući da se i o tome raspravljalo naka navedu makar jedan kvalitetan nož a da je bolji i jeftiniji od More 711 koja košta, da u Replikartu, 70 kn.


NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by hankok 19.02.11 22:13

nekima koji nemaju love ,a ni sponzore dobre su i bauštelske koje isto cijepaju ,i godinama mi služe ,nemoj se naljutit ,ali ipak mislim da je posrijedi reklama ,jedno vrime je bilo CS-ovo CS-ono,pa Borisov kukri,mora,eka i sad GBsjekira,svako par miseci reklama.
ovo je moje osobno mišljenje i neželim nikog omalovažit i podcijenit,nisan neki stručnjak,dobar proizvod ne treba reklamu bar ja tako mislim. ODGOVOR 393492
i istina je za 70kn nema boljeg noža od more
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Igsy 19.02.11 22:34

Nije to reklama kao takva (plaćena) nego više ona "svatko svoga konja hvali" manje ili više objektivno i s popratnim argumentima zašto je to nešto bolje od toga drugoga, pa sad na korisnicima foruma je da sami prosude jeli to baš tako kako netko tvrdi ili nije. Nitko ih ne sili na ništa. No međutim nastup ovog igija2 koji je sad pobrisan je bio krajnje neprikladan i uvredljiv. Mislim da je tu najveću ulogu imala ljubomora i prkos.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Adept 19.02.11 22:41

Puno je ljudi probalo, reklo svoje mišljenje (koje očigledno ovdje ničemu ne vrijedi), pokušalo se na nekakav način oglasiti protiv nepotrebnog i krajnje degutantnog "preferiranja" raznoraznih ekskreta - sjetite se """recenzije""" karesuanda...
Puno je ljudi pokušalo staviti do znanja kako nisu ovce i kako se njihovo mišljenje ne može i neće oblikovati vanjskom produkcijom HRT-a koja se kiti našivcima ...
Puno ljudi nikada nije posegnulo za prostačkim vokabularom sljedbenika tih i takvih individua - dajući svima do znanja tko su i što su (šteta što je taj dio maknut u Trash - ja bih ga osobno ostavio na forumu)...
Puno ljudi nije niti do koljena odrađivalo ovako dobar posao kao dotični forumaš - jel on stvarno odrađuje dobar posao i , neznam pa predpostavljam i pitam, dobro zarađuje a conto neprobuđene gomile - velikoj većini pred očima - onako naočigled - gledajte i učite, pa zar ne :-) ?
Puno ljudi nije odavno "konzumiralo" ovakve predloške kakvi se serviraju ovdje...
I puno ljudi nije davalo preference i pažnju općenito većem nonsenu od ovog...
I loša reklama je bolja od nikakve/nepostojeće reklame, stoga od sada pa na dalje, od strane nekoga tko je "plivao" u istim vodama sa navedenom tematikom - i kojemu je to bio jedan od (ako ne i...) glavnih razloga poradi kojeg se odrekao """časti upravljanja""" na ovom i ovakvom forumu, sa svoje strane - i samo sa svoje - ja samo prijezir i nepodudarnost deklariram sada i ovdje - pred cijelim forumskim auditorijem...
No, svatko od nas ima pravo izbora...
Cijenim svačiji izbor...
Nije plebs kriv...
Nipočemu, niti je ikada bio, niti će ikada biti...


Zadnja promjena: Adept; 19.02.11 23:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by glock 19.02.11 22:56

Sam se sponzoriram uvijek al te doticne Garmont Idaho su stvarno recimo do sada najbolje allround gojze sto sam imao ,4 pune godine po svemu i svacemu i jos goretex drzi.Ako ih jos ima u Igluu kupujem opet.Good choice,Navi.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by amiklic1 19.02.11 23:38

Nisam sudjelovao, al' evo, mislim da imam nešto reć' iz svog iskustva.

postoji mnogo vrsta ljudi u ovim "našim" vodama. Rijetki među njima mogu birati opremu koju žele. Srećom, od prije par godina i sam se ubrajam u takve. Ne zato jer mi netko kupuje, nego zato jer sam si život uredio na način da si mogu priuštiti najbolje od najboljeg.

S druge strane, to opet ne znači da neću kritički spomenuti sver mane "navodno najboljeg" proizvoda. Nisam baš primijetio niti da navigator piše u superlativima o svoj opremi marki koje koristi, a činjenica što je zadovoljan opremom koju je dobio od sponzora dosta govori i o njegovom iskustvu i znanju.

Duboko sam uvjeren da bi velika većina ljudi, da ih odvedeš u trgovinu i dozvoliš im da uzmu što god žele na tvoj račun, odabrala previše nepotrebnih i nekvalitetnih stvari...

ja imam Husqvarnu. malu, 35cm. Savršena mi je. Mogao sam kupiti i GB, ali nisam jer smatram da je razlika u kvaliteti premalena da bi opravdala preveliku cijenu. Nisam htio niti novi falk. F1, pa sam uzeo polovni, jer sam sad dao cijenu koju smatram da vrijedi.

Gojzerice imam Zamberlan 540 Rise, i nema šanse da me netko uvjeri da sam trebao uzeti druge... tako je i sdrugom opremom. Dosta stvari mi dolazi izvana, jer ih kod nas nema nabavit...

U napadanju spominjanja opreme koju je netko koristio, koristi i odgovara mu, vidim dosta ljubomore i pokušaja da se stvari relativiziraju na način "ma nije to toliko dobro, dobre su i kožne JNA čizme, nema smisla davati toliku lovu za te koje je on spomenuo".

na um mi pada jedna basna. basna o lisici i kosu:

Sjedio kos visoko na lozi, i polako kljuckao grožđe. Uživa on tako na suncu, kljuc, kljuc, kad naiđe lisica.
Što radiš? - upita ga ona...
Ma ništa, uživam - reče on - onako kako ti nikad nećeš.
kako to misliš? - upita onaopet?
Lijepo - reče on - ti nisi sposobna popeti se i dohvatiti ovo lijepo grožđe... - reče on
A da mi malo dobaciš? - upita opet ona...
Nema šanse - reče kos - ovo je privilegija za odabrane.
Lisica se okrene, prezrivo pogleda i reče "Pih, ionako je kiselo!".

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by girdeaux 20.02.11 0:09

NAVI nadam se da se nisi uvrijedio, mi smo tamo razvukli jednu zafrkanciju na temu ovih prepirki!? :bog: ODGOVOR 469245
Mislim da ti imaš dovoljno iskustva da ocijeniš dali neki proizvod valja ili ne. I u svakoj tvojoj reportaži ili postu sam do sada zamjetio da imaš dosta objektivno mišljenje. To cijenim i drago mi je zbog toga. Ove optužbe za reklamiranje su sulude i nepotrebne. Živio! =)
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by redbeard rum 20.02.11 7:56

mislim da je ova tema trebala ići u rubriku caffe bar - pri bety.

komentar igi2 u temi 'husqvarna sjekire' je bio ishitren i neopravdan,a navigatorov post je trebao ostati u temi(koju je naknadno očistio mrazomor) jer je samo konstatirao činjenicu da se husqvarna i GB sjekire proizvode na isti način(zaboravio je spomenuti,i na istom mjestu),bez insinuacija ili subliminalnih poruka.

također,kao i amiklic1,vjerujem da je dio kritika neosnovan i plod ljubomore na životni stil koji si ne mogu priuštiti - a htjeli bi.

logično je da odabireš samo ono za što misliš da je najbolje i da te velika razlika u cijeni između proizvoda praktički istih perfomansi ne sprečava u odabiru - na kraju krajeva,ne plaćaš ti tu razliku u cijeni.
ali sugerirati takve stvari ljudima (koji vjeruju tvom sudu) kojima je razlika u cijeni itekako bitna,a potrebe drugačije,ili im ponuditi "alternativu" samo u okviru ponude dućana sponzora..

imam garmont gtx idaho,gojze su odlične - čvrste,robusne,udobne,ali ne i besprijekorne/škripe pri hodu,vezice su loše,na unutarnjem dijelu pete nije ušivena koža koja bi onemogućila habanje materijala.
predložiti takvu cipelu nekome u temi 'gojzerice u gradu' je krajnje neutemeljeno - hodati u njima po asfaltu ili voziti bicikl je potpuno besmisleno.
možda to jest tvoj izbor - ali definitvno nije objektivan.

zašto si kupio 4 gransfors bruks sjekire,ako je to alat koji s malo pažnje nadživi nekoliko generacija teške upotrebe?
ni profesionalni drvosječe ne koriste toliko sjekira..
manjak objektivnosti ili stravični konzumerizam?
ili oboje?


u cjenovnom rangu more 711 je bahco clipper u plavom oglasniku - da,proizvodi ga mora of sweden i ne,poštarina nije 40kuna.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by hankok 20.02.11 9:17

da čemu 4 gb sjekire,ako je jedna dovoljna za cijeli život i da se unucima ostavi
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Sandman 20.02.11 10:15

Ne razumjem cemu ovoliko prašine za sve ovo,

Ljepo je procitati recenziju -kvalitenu naravno, nekog proizvoda, saznati vise o karakteristikama koje dobijemo za određenu kolicinu novaca, a to nam je Navigator upravo nudio, zajedno s jos nekolicinom drugih ljudi.

I da, te recezije pomažu, bile one negativne ili pozitivne, jer na zalost ja nemam toliko iskustva u nekim stvarima - a to je vecini ljudi najteze priznati, niti imam toliko novaca da mogu kupit neku stvar, skupo je platiti pa onda skuzit da mi to bas nije to ili da sam mogao kupiti jeftiniju koja bi me isto toliko dobro sluzila.

Nismo djeca svatko zna s cime raspolaze i kolko moze u sta uloziti, u konacnici donosi svatko sam odluko sta ce kupiti - svatko sam, nitko te ne nagovara da kupis bas tu ili neku drugu stvar

Bespredmetno je pricati o tome zasto neko ima jednu, dvije ili pet sjekirica neke marke, zasto koristi bas neke gojzerice i raditi kritike na tome, covjek zna zbog cega ih je kupio, ocemo pocet prozivat sve koji imaju vise od 3, 5 ili vise kvalitetnih nozeva i nedaj boze da kostaju svaki vise od 700 kuna (objektivno se koristi dva tri noza !!! ali nije mi nikada na pamet palo da nekog pitam zasto ti imas 8 nozeva), ili dva, tri ruksaka, to su odluke koje je donio njihov vlasnik.


Kolege drage ovaj forum i ljudi koji se njime koriste su mi jako dragi, uz vas sam ovdje puno naucio, peko vasih savjeta, prica, iskustava i naravno recenzija pojedinih proizvoda i to jako cijenim, ljude poput Vuka, Navigatora i ostalih ... da sve sada ne nabrajam - ne bih zelio nekoga uvrijediti, ljudi koji imaju strasna iskustva, puno su toga prosli, naravno i sve druge ljude koji se ukljucuju u rad ovog foruma i pridonose znanjem i iskustvima. Pojedine recenzije su mi strasno pomogle, opisi kitova (EDC, prva pomoc ...), i objasnjenja, ali opet kazem da svatko od nas zna s cime raspolaze i koliko moze ulozit u nesto, za sto ce mu to trebati i koliko ce koristiti.


Vjerojatno ovdje ima ljudi koji se natjecu ovdje u skupljoj i markiranoj opremi, kolicini i prestižu, ali iskreno to me ne zanima, to je njihova stvar. Svo znanje i vještina dolaze do izražaja na terenu i nikome nece pomoci skupi markirani noz ako ga nece znati koristiti i nesto napraviti s njime, to su situacije vec pokazale.

Zato energiju trositi na nesto korisno, ne u prepirke ....
- veselim se organiziranim okupljanjima ljudi sa foruma (nadam se uskoro i sam sudjelovat u nekima) i takvom prenosenju znanja i iskustava


Nadam se da mi niko nece zamjeriti na poduzi komentar citave situacije i na moje viđenje i misljenje

LP svima
Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by hankok 20.02.11 10:23

upravo tako
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Jolender 20.02.11 10:32

hankok je napisao/la:da čemu 4 gb sjekire,ako je jedna dovoljna za cijeli život i da se unucima ostavi

Mene ne zanima zašto će nekome 4 sjekirice, može ih poklanjati ako želi, a da postove radi marketinga čitam sa rezervom to DA.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by NAVIGATOR 20.02.11 10:33

hankok
da tebi lova ne predstavlja velik problem u životu, dali bi ti kupovao bauštelske sjekire za 50 kn u pevecu kojij se svaki drugi izlet rasklima ručka, pitaj ludog rusa ili bi si kupio jednu poštenu pa da o tom alatu više ne moraš ni razmišljati. da li si imao prilike u životu stvarno raditi sa GB ili Husqinom sjekirom da možeš osjetiti razliku od ovih bauštelskih. to je otprilike razlika kao između juga 45 i honde accord, i u jednom i u drugom možeš skoćiti do trafike po pljuge ali da mogu radije bi sjeo u hondu nego u yuga(iako ne pušim)

Igsy
da svako svoga konja hvali to ima logike. imam sreće pa koristim samo najkavlitetnija trkaća grla iz ergele tako da nije upitno dali su ti artikli dobri meni jer su dobri apsolutno svakome ali ne i dostupni. i sam posjeduješ rafinirane bushcrafterske artikle.



a za stvari za koje tvrdim da su odlične nitko nikada nigdje nije rekao suprotno, dakle te stvari su stvarno dobre. nikada nisam raspravljao o tome da li ih treba baš svatko kupiti. da ja zarađujem 3000kn mjesečno ni ja si ih ne bi mogao priuštiti. istina je i ta da većina plača mjesečno 300 kn za mobitel, xxx za cigarete, xxx za gorivo i bar 150 kn za internet kako bi i ovo pročitali. znači dovoljno je samo mjesec dana odreći se toga i možeš si priuštiti i odličnu sjekiru i odličan nož i sve ostalo, a umjesto čitati moja pametovanja provedi radije mjesec u divljini. ionako je kao što sam uvijek tvrdio ovoj temi mjeso u divljini a ne pod računalnim tipkama. na sreću ne pušim, ne plaćam mobitel, ne vozim se autom nego biciklom.

Adept
citiraj mi jednu tvrdnju u testu karesuando noža koju sam napisao a da ne stoji.
nisi ti otišao zato jer imaš problema sa mojim ili tuđim sponzorstvima nego jer sam te konstantno prozivao da kao TEAM-ovac ne glumiš na forumu lokalnog šerifa, jer ljudi su ovdje na forumu dobrovoljno iz gušta i u svoje slobodno vrijeme i da im ide lagano na k...c da im neko za svako slovo dahće za vratom.(kad si to već tu temu spomenuo)


glock
slažem se s tvrdnjom, imao sam tone raznih i još ih imam ali model idaho mi najviše odgovara.



i ne tvrdim da moraju odgovarati svima mada me malo živcira kaj su najveći prigovaraći upravo oni koji artikle koje spominjem nisu nikada ni držali u rukama. kao i mnogi samo sam naveo da su meni odlične kao što su mnogi pisali o alpininim, planikinim, i brdo ostalih. pa im nitko za to nije prigovorio, al jal je jal, nema kaj pa ipak smo "hrvati" na sreću nismo baš svi takvi hrvati.


amiklicic1
slažem se s tvojom filozofijom i ne vidim razlog zakaj davati puno više love za novu stvar ako imamo prilike istu u odličnom stanju nabaviti polovnu. ima brdo primjera takve odlične opreme pod našom rubrikom prodajem.



girdeaux
hvala, živo i ti meni ODGOVOR 393492



redbeard rum
dakle sve GB sjekire njih 4 sam KUPIO u replikartu dakle razliku u cijeni sam itekako osjetio, između GB-a i Husqe.


ali kao što sam već naveo Husqa ne radi model sjekire koji veličinom odgovara GBovoj small forest axe nego radi onu malu od 35cm. ja umjesto te male bi uvijek radije nosio Foxov kukri, trailmaster ili Ka barovu cutlass mačetu. u životu sam izuzetno puno koristio sjekire tako da mogu TVRDITI da je Husqina mala pre mala za ozbiljnije radove i cijepanja, no istina je da je puno bolja od batoniranja raznoraznim malim nožićima tipa Eka ili Mora ili slično.



redbeard rum i hankok
KUPIO sam 4 sjekire iz razloga jer imam 3 vikendice i kuću sa dvorištem. na svakoj vikendici imam roštilj i potrebu za obradom drveta, kao i u obiteljskoj kući u zagrebu. no na kraju sam jednu ipak poklonio dragom prijatelju za poklon, i on cijeni kvalitetne i trajne stvari, i ima vikendicu i pčelinjak i cijelo obiteljsko gospodarstvo i puno je koristi i također dijeli moje oduševljenje tim majstorskim uradkom.


Jolender
i to je mislim potpuno Ok. nitko ovdje nije bogom dan niti popio svu midrost svijeta da bi se njegove izjave trebale uzimati zdravao za gotovo.




NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Sandman 20.02.11 11:08

Svatko vidi stvari na svoj nacin - to se svakako mora spomenuti, a sad marketing ili ne, ne bih htio ulaziti u to, ne na taj nacin, jer svaka recenzija se po tome moze provuci pod marketing - iznosis pozitivne i negativne stvari predmeta,
Sve moze biti marketing pa i naljepnica neke marke na nakom predmetu kojega fotkam i pokazem vam na forumu ....

- iznositi misljenje je dozvoljeno na ovom forumu, pa tako i u recenztiji, LOL a sta je i sastavni dio recenzije, je li tako - to je moje viđenje stvari - mozda neko to drugacije vidi.
- slaganje ili ne slaganje s necime uz pripadajuce argumente, ako cemo tako onda je svaki artikl o kojem pisemo na forumu reklama, svaka fotografija nekog predmeta, opis, ime tip i marka, mozemo tako u nedogled,



- recenzije su apsolutno potrebne
- sluze da se upoznas s karakteristikama predmeta, iskustvom recenzenta s tim predmetom .....

Sad cu se opet ponavljati:
- bila reklama ili ne opet napominjem da li ces nesto kupiti ili neces ovisi samo o tebi, ne o meni, Navigatoru, nekom ''guru'' survivala ili trecoj osobi, kome ne odgovaraju neka ih preskoci, a ako te svaka pozitivna recenzija tjera da nesto kupis ona nije problem u recenziji, forumu ili osobi koja ju donosi vec u tebi



ja dajem apsolutnu podrsku svima koji nam donose argumentirane recenzije i opise proizvoda, pa tako i Navigatoru,

jer ako cemo smatrati recenzije marketingom, a i poneke izjave kroz opise situacija i neobavezne razgovore u drugim postovima ovoga foruma onda cemo nazalost morati pobrisati gotovo sve postove foruma


=)


Zadnja promjena: Sandman; 20.02.11 11:59; ukupno mijenjano 1 put.
Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Nero Rii 20.02.11 11:12

pa sta da covjek i zarađuje na taj nacin (sto ne, barem tako kaze - meni je svejedno) , ali i vi bi da mozete!
zivi mi bili... pozdrav
Nero Rii
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 472
Godine : 33
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.11.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by hankok 20.02.11 12:37

Adept
citiraj mi jednu tvrdnju u testu karesuando noža koju sam napisao a da ne stoji.
nisi
ti otišao zato jer imaš problema sa mojim ili tuđim sponzorstvima nego
jer sam te konstantno prozivao da kao TEAM-ovac ne glumiš na forumu
lokalnog šerifa, jer ljudi su ovdje na forumu dobrovoljno iz gušta i u
svoje slobodno vrijeme i da im ide lagano na k...c da im neko za svako
slovo dahće za vratom.(kad si to već tu temu spomenuo)



e za ovo si zaslužio od mene doživotno poštovanje,a da iman novca normalno da bi uzeo neku kvalitetu,zasad je ovako kako je ,a ko pazi i provjerava alat tome se neće desit da otpadne sjekira s drške.

i nemoj se naći uvrijeđen , svi vidimo da puno znaš o nekim stvarima ,valjda imamo pravo i reći neki svoj komentar
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by hankok 20.02.11 12:40

redbeard rum i hankok
KUPIO sam 4 sjekire iz razloga jer imam 3
vikendice i kuću sa dvorištem. na svakoj vikendici imam roštilj i
potrebu za obradom drveta, kao i u obiteljskoj kući u zagrebu. no na
kraju sam jednu ipak poklonio dragom prijatelju za poklon, i on cijeni
kvalitetne i trajne stvari, i ima vikendicu i pčelinjak i cijelo
obiteljsko gospodarstvo i puno je koristi i također dijeli moje
oduševljenje tim majstorskim uradkom.

a ode bi i uskok imo posla
ODGOVOR 478256 ODGOVOR 478256
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by NAVIGATOR 20.02.11 13:09

Sandman
Mislim da je tvoje misljenje stvarno objektivno i da si u svoja dva posta taknuo srz problematike.

SAS
Pa u krajnjoj liniji i to kaj kazes pod uvijetom da su recenzije objektivne, a ja mislim da moje jesu i ponovno tvrdim citirajte me slobodno i navedite bilo koji primjer moje kritike ili pohvale iz bilo kojeg posta koji ne stoje odnosno koji nisu istiniti.

Hankok
Nema ljutnje ni zamjerke s moje strane. Svako bi ovdje trebao imati pravo iznjeti svoje misljenje ako pri tome nikoga ne vrijedja. A ti me nisi nikada nicime uvrijedio

NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Marko 20.02.11 13:33

Navigatore, ti samo nastavi sa svojim recenzijama, reportažama itd.
Reklamiranje da bi bilo uspješno je ipak malo kompleksnije nego ekipa ovdje misli, a ti ako imaš sredstava da si priuštiš vrhunske proizvode, Bože moj, samo daj ODGOVOR 747986
ODGOVOR 393492
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Mraz 20.02.11 14:22

Dali je do potrebe nametanja svojeg mišljena ili nekaj drugo, mene čudi kaj se uopće upuštate u ovakve rasprave iako svi znate da ne vode nikuda. Svi imamo pravo na svoje mišljenje, no to ne znaći da ih automatski moramo javno iznostiti ili se opravdavati za ista.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by redbeard rum 20.02.11 15:18

o huskicama smo puno toga napisali i citirali,a i o upotrebljivosti sjekirice(hatcheta) u istoj rubrici - ako je tko zainteresiran,može pronaći mnogo materijala za razmišljanje.

ovo jest besmisleno,a objektivnost očigledno iznimno subjektivan pojam ODGOVOR 30210

kako bi rekao nelson muntz - some of us prefer delusion to despair ODGOVOR 229322
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by amiklic1 20.02.11 16:53

Zbilja nema smisla raspredati priče o tome...

Malo mi smeta nekakav napad i napadački stav nekih (kako rekoh, nisam sudjelovao u raspravi prije, niti me zanima) čim se netko pojavi sa svojim mišljenjem o nekom omadu opreme... neki su kao gurui, ostali ne valjaju...

Mislim da je, npr., korištenje noža ovdje kod nas na Mosoru, gdje sam stalno, pod puno manjim testom nego u nekim drugim uvjetima. također, ja uvijek nosim hrpu opreme, čak i do tri noža raznih veličina, pa mi taj jedan i nije tako ključan. netko, pak, tko nosi samo i isključivo nož , uz eventualno SK, može puno više reći o situacijama u kojima su neke njegove karakteristike došle do izražaja.

također, vidim da se mnogo ovdje pridaje estetici, čak i kod materijala, pri čemu se unaprijed odbacuju, recimo, drške noževa od umjetnih materijala. za mene je to glupost, al' evo prvi put t napisah. Svatko kupuje što mu treba.

Gledajte malo šire, ne ljutite se čak i ako netko nešto subjektivno napiše, uzmite od svakog posta ono što vas zanima, i ne napadajte nikog. Svi smo tu zajedno, al' ipak smo svak za sebe...

Mislio sam napisati par recenzija u bliskoj budućnosti, al' kad vidim da se nekog lako napadne zbog iznošenja svog mišljenja, nemam pojma kako se na to odlučit. Svaka recenzija i test, koliko god subjektivni bili, ipak zahtijevaju izdvajanje nešto vremena koje bi trebalo cijeniti...

>Neću više, stojim po strani i promatram...

amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 48
Lokacija : Stobreč
Datum registracije : 26.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by skyrunner 20.02.11 17:15

čitam i stvarno mi nije jasno oko čega toliko rasprave.primjetio sam da navigator ne koristi opremu srednje kvalitete već stvarno vrhunsku koja je vrhunska i kvalitetna i bez da je on hvali(neke su stvari općepoznate).svatko si kupuje po svojim mogućnostima i saznanjima.isto tako svako o nečem svojem ili tuđem ima mišljenje i dijeli ga sa drugima.zato i postoji forum.doduše ima nečeg i u onoj da svaki cigo svoga konja hvali.
NAVIGATOR:što se adepta tiče apsolutno se slažem i jako mi je drago što je njegov status promijenjen
skyrunner
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 44
Lokacija : sveti ivan žabno,hrvatska
Datum registracije : 01.01.2011

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by NAVIGATOR 20.02.11 21:33

ma ovu sam temu napisao isključivo zato jer sam se našao prozvanim za nekaj kaj ne stoji, a kada se o tome vodila žućna rasprava za koju bi radije da se nije dogodila, nisam mogao niš postati jer nisam bio u blizini računala. nije dobro da neke stvari konstantno vise u zraku i da su nedorečene iz razloga jer onda svako malo se netko nađe pikat i provocirat sa strane, i onda dođe do žućnih rasprava kakvima ovdje nije mjesto. ne pada mi na pamet se nikome opravdavati za stvari koje pišem ali je mislim fer da onima koje interesira objasnim kako stvari stoje pa da krenemo svi skupa dalje a onome ko misli da je moje mišljenje i vrednovanje opreme pristrano neka ga jednostavno preskoći.

živili ODGOVOR 393492
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Adept 20.02.11 22:10

NAVIGATOR je napisao/la:
nisi ti otišao zato jer imaš problema sa mojim ili tuđim sponzorstvima nego jer sam te konstantno prozivao da kao TEAM-ovac ne glumiš na forumu lokalnog šerifa
I ti misliš da sam ja zbog toga otišao iz tima, jel sam sa Mrazom radio svoj posao na forumu, a ti si mi bio za vratom i prozivao me, špotao i grdio - neka drugi timovci kažu što misle o ovoj abominaciji - počev od vlasnika foruma (kojeg sam pitao da me makne iz tima - valjda zato jel sam se osjećao jadan zasjenjen tvojim prozivanjem ODGOVOR 747986 ) pa na dalje - do svih ostalih ODGOVOR 747986
Ili je možda bilo sasvim nešto drugačije, a ODGOVOR 368870
E, moj Tomislave, ti stvarno misliš kako si najveći i najjaći i kako svi zbog tebe negdje odlaze i bježe - ja pobjegao jel si me ti prozivao ODGOVOR 368870
Jedan od razloga je bio taj što se gnušam toga, no - to je bio jedan od razloga - gnušanje :migg: (kad si to već tu temu spomenuo).
Znam da ćeš odgovoriti na ovo, pa ću se odmah ograničiti i neću više trošiti forumsko vrijeme na to, nije vrijedno - neka tvoja bude zadnja - jasno mi je koliko ti je to važno i ne krivim te zbog toga - jednostavno si takav...
Rekapitulacija: JEDAN od razloga zašto nisam u timu je taj što te se gnušam i ne želim nositi iste insignije pored svog nicka, a kojima se i ti kitiš (to je barem lako provjerljivo - pa nije nas bilo 100 u timu, zar ne) - ili ja i opet ne govorim istinu :migg: ODGOVOR 747986
Ovo ovdje: nego jer sam te konstantno prozivao da kao TEAM-ovac ne glumiš na forumu lokalnog šerifa je toliko patetično da nije vrijedno daljnjih rasprava, nikako - no ukoliko želiš i tu nešto dodati - ništa čudno - déjà vu...
Sretno ti bilo - u svemu :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by hankok 20.02.11 23:21

Adept bez ljutnje,ko te je god prozvao ili ti se suprostavio u raspravi bio je ili povremeno ili za stalno BANIRAN,to je bilo tvoje oružje protiv istine i slobode mišljenja.Navigatora nisi moga banirat kao člana tima pa si popustio pod pritiskom istine,ako lažem sjeti se kako si odmah izvršio atak na mene preko pp,a nisam uspio ni tri komentara napisat .sve se može pročitat na forumu ako i to nisi obrisao kao moju temu s kojom sam htio razjasnit tvoj postupak prema meni i nekim drugim članovima,ta objava je obrisana u roku 5 minuta ,a ja opomenut i da glumio si šerifa i potjerao si mnoge svojom arogancijom i pretjeranom strogoćom na koju sam te upozorio.dužan si se ispričati mnogim bivšim forumašima koje si uklonio brzopleto bez objašnjenja samo zato jel su ti se suprostavili,a sad glumiš jednog od nas i tražiš svoju žrtvu u Navigatoru,stvarno si jadan,
LJUDI SORY NA OVOM,ALI PUKO SAM I MORO SAM ODGOVOR 806172 ODGOVOR 393492
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by NAVIGATOR 21.02.11 8:47

Adept s obzirom da je vrijednost ovog foruma daleko veća za ljude koji ovdje pronalaze znanje, gušt, i razonodu, od moje i tvoje vrijednosti, suzdržat ću se od daljnjeg komentiranja i iznošenja prljavog veša u javnost, a nije da nemam kaj napisati. zato te molim da me ne vučeš za jezik (a vezano za temu TEAM-a)kao što si se već u ovoj temi pokušao oprat od tvog izlaska iz TEAM-a, ali te još jedanputa pozivam, budući da si bio konstantan kritičar svih mojih postova a pogotovo recenzija opreme, molio bi te da navedeš, da me citiraš, u testu karesuando noževa koji sam napisao, koja moja tvrdnja ne stoji. to je jedino vezano uz ovu temu čega si se u svojih par zadnjih postova dotaknuo. pa bi te molio da argumentiraš.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by damjan 21.02.11 10:27

mislim da je svaka tuđa recenzija opreme, upravo to. tuđa recenzija i tuđe mišljenje.. šta god neko napisao pa ko god to bio i kakvo god ja imao mišljenje o dotičnoj osobi neću uzeti njegovo mišljenje zdravo za gotovo. prema navigatoru, tj. njegovom iskustvu imam respekt ali šta god on rekao za neku opremu, nemogu biti siguran da li će i meni taj komad opreme toliko odgovoarati i izazvati toliko oduslevljenje kao njemu ukoliko i sam taj proizvod ne isprobam,, kad sam poceo kupovati opremu prije nekih 9 godina imao sam popis koje stvari su mi potrebne, popis je bio u 3 varijante.. 1. varijanta je bila sta moram imati, druga sta bi bilo bolje imati i 3. sta bi kupio da dobijem na lotu.. taman kad sam počeo kupovati buraz i ja smo nasljedili kucu od bake koju smo brzo prodali i najednanput sam se nasao sa hrpom para i hrpom stvari koje zelim i mogu kupiti (sad vise nemam para ali i dalje imam dobru opremu, jest da je vecina te opreme stara 8-9 godina ali i dalje je fenomenalna) tako imam garmont gojze gtx picos2, prosao sam s njima cijelu europu, dio afrike i dalje su nepromočive nakon 8 godina, sator i vreca su kostale kao 2 kvadrata stana ali to je bilo prije 8 godina i dalje su kao novi.. svu svoju opremu cesto koristim i mislim da se sva vec vise puta sam otplatila jer da sam kupio nesto nekvalitetnije vec bi ju 9 puta morao mjenjati... jedina stvar koju sam kupio na temelju tuđih hvalospjeva je f1 koji je ujedno i jedini dio opreme koji sam prodao jer mi ne odgovara..
..da rezimiram, uzmite u obzir tuđe mišljenje, ali iskustvom stvarajte svoje ODGOVOR 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Spuzva Bob 21.02.11 10:31

Nije me dugo bilo, ali sam bez teksta, cijelo ovo vrijeme od kada pratim forum, nisam vidio ništa zbog čega bi rekao jednu riječ protiv Navigatora, naprotiv!
Ako čovijek dobije opremu od sponzora i napravi recenziju pa što onda? Koliko se sjećam, nije bio oduševljen Kerasundom toliko...
Spuzva Bob
Spuzva Bob
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 43
Lokacija : Na poslu :)
Datum registracije : 13.05.2010

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by bushman 21.02.11 10:36

Pozdrav drustvo.
Malo malo,na forumu plane neka rasprava koja se ubrzo pretvori u bojno polje.
Ima li potrebe za tim,s obzirom da je ovde rec o edukaciji a ne o profitabilnoj delatnosti koja bi nekom od clanova donela licnu korist.
Nije rec o meni,licno se nikada nisam nasao prozvanim,vec stajem u odbranu opste dobrobiti.
Licno se nisam upustao u pravljenje recenzija opreme,ne zato sto nemam iskustva,radio sam to za neke poznate kuce,vec zato sto je to stvar licne percepcije i tesko je to pribliziti ovako sirokom spektru korisnika.
Sto ljudi,sto cudi.
Ono sto je dobro meni,nemora biti dobro i drugome.
Pri tome smo oboje u pravu,te je besmisleno nalaziti argumente i kontraargumente.
Navigator je ovde cesto pravio recenzije,deo toga sam i pratio.
Covek defakto ima sta da napise,a svako od nas treba da odmeri koliko je to prihvatljivo za nas licno.
A umeo je on da inese kritike koje su smatrane za jeres,setite se kydex futrola.
I tu je bio napadan,al se to zaboravilo.
Netreba nikoga meriti po jednoj temi,vec po opstem doprinosu.
I netreba reagovati iz ugla ega i sujete,nismo pubertetlije pa da merimo ko ima veci.
Prihvatite jednostavno ono sto vam odgovara,imajte svoj stav a postujte tudji.
Ajde sada,kada se vec pravim pametan,da predlozim nesto.
Svima je poznato da je GB i HUSQ neki vrh produkcije,ali mi zaboravljamo jedno.
Nasi ocevi,dedovi,...nisu imali takvo nesto,pa su preziveli vekove na ovim prostorima.
Bez GB,bez FALK,bez .......
A pomocu cega?
Otvorite takvu temu pa dajte svako svoj doprinos.
Iskopajte takve komade opreme,testirajte i osetite duh svojih predaka.
Shvaticete onda koliko je mala razlika izmedju savremene opreme.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

ODGOVOR Empty Re: ODGOVOR

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.