FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Viseća mreža za spavanje-pomoć

+18
Drobny
orao
Medo Gradela
Elp
Olimp
Mraz
Ris
rinos
Sandman
damjan
Target
girdeaux
Unkas
vandall
neven
Storo
Slym
djomla
22 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by djomla 15.02.11 1:00

Planiram kupiti tu mrežu u american shopu ili ako znate da ima još negdje da je kvalitetnije a da nije puno skuplje? Zanima me zna li tko kakve je to kvalitete, je li dovoljno čvrsto za mojih 90ak kila? Vidim na slici je mreža za komarce, je li to isto dođe u kompletu ili je to samo na slici?
http://www.americanshop.hr/index.php?opt=shop&act=show&id=3018&lang=hr
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Slym 15.02.11 4:14

Imaš u Militisu isto:

http://militis.hr/index.php?option=com_content&view=article&catid=84&id=213

Mislim da ti ova iz American Shopa podnosi manje opterećenje nego ova iz Militisa, ali nisam siguran pa me nemoj uzeti za riječ. Najbolje nazvati ili poslati mail American Shopu i pitati. Inače ne mislim osobno da je to neko zgodno rješenje, sve takve mreže koje sam imao prilike vidjeti su bile problmatične a pričvrstiti na drvo ili bi konopci kojima se pričvrušćuje na drvo relativno brzo pukli...
Slym
Slym
bomber
bomber

Male
Broj postova : 183
Godine : 114
Lokacija : U šumi
Datum registracije : 20.04.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Storo 15.02.11 7:26

Hammock iz american shopa, a cijena prava sitnica mislim da je bilo 30 ili 40 kn.

Savršena stvar, čim skupim neke novčeke ide novi kvalitetniji. A šta se tiče ovog super stvar, samo kaj moraš uzet u obzir da za spavanje i nije jel je mrežičast pa se nakon duljeg vremena urezuje, ali ako staviš vreču ili šatorsko puno je bolje.

Drži bez beda moju težinu 90 kg+ tako da za to nemaš beda. Makar na deklaraciji piše 450 lb-a, u što čisto sumnjam da bi tolko izdržal.

Uglavnom vrijedi svake kune.

P.S. Ono ti je samo mreža protiv komaraca...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by neven 15.02.11 7:51

Storo je napisao/la:Hammock iz american shopa, a cijena prava sitnica mislim da je bilo 30 ili 40 kn.

Savršena stvar, čim skupim neke novčeke ide novi kvalitetniji. A šta se tiče ovog super stvar, samo kaj moraš uzet u obzir da za spavanje i nije jel je mrežičast pa se nakon duljeg vremena urezuje, ali ako staviš vreču ili šatorsko puno je bolje.

Drži bez beda moju težinu 90 kg+ tako da za to nemaš beda. Makar na deklaraciji piše 450 lb-a, u što čisto sumnjam da bi tolko izdržal.

Uglavnom vrijedi svake kune.

P.S. Ono ti je samo mreža protiv komaraca...

Imam mrežu za spavanje od ferina kupljenu 2000.godine, moje iskustvo je da ona je dobra
za silu, znači kada nemaš vremena ili si preumoran za postavljanje šatora.Moraš ju fiksirati
na bočnim stranama konopcem da bi bila stabilna,(razvuči ju) kada se okrečeš na bok pa da ne pljusneš na zemlju.Ove nove koje se mogu kupiti u replikartu čine mi se dobre, ali bez
probe nebi ih uzeo.Ako se može u nju postaviti dobar karimat onda ok.Ipak skeptičan sam
dok ne probam.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by vandall 15.02.11 10:33

pogledaj si hammocke u replik artu, imaju od nedavno u ponudi DD Hammocks, nemam iskustva sa njima ali sam jako puno proucavao kampiranje u visecoj lezaljci i po netu pisu da su dobre.. ja sam si sam napravio od kisobranskog platna i prezadovoljan sam, puno udobnije nego spavat na podu, a sa tarpom ili ceradom u kompletu zauzima daleko manje prostora od satora sa popratnom opremom... a postavlja se, ak si slozis dobar sistem, za manje od minute (bez krova).. znaci ako ces kupovat, preporucam ti DD Hamocks iz replik arta
evo jedan dobar komplet sa tarpom.. http://www.replikart.com/-zaklon-kamp/886-dd-frontline-combo-frontline-tarp.html
svi njihovi hammoci imaju duplo dno tako da mozes koristiti i zimi jer mozes nutra stvait neku izolaciju.. ak nist drugo stavis lisce..

a ako se odlucis za samogradnju javi pa ti dam savjete jer sam isprobao bezbroj kombinacija i nasao dobar, jednostavan sistem... mogu stavit koju sliku kad dodjem s posla
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by neven 15.02.11 10:39

vandall je napisao/la:pogledaj si hammocke u replik artu, imaju od nedavno u ponudi DD Hammocks, nemam iskustva sa njima ali sam jako puno proucavao kampiranje u visecoj lezaljci i po netu pisu da su dobre.. ja sam si sam napravio od kisobranskog platna i prezadovoljan sam, puno udobnije nego spavat na podu, a sa tarpom ili ceradom u kompletu zauzima daleko manje prostora od satora sa popratnom opremom... a postavlja se, ak si slozis dobar sistem, za manje od minute (bez krova).. znaci ako ces kupovat, preporucam ti DD Hamocks iz replik arta
evo jedan dobar komplet sa tarpom.. http://www.replikart.com/-zaklon-kamp/886-dd-frontline-combo-frontline-tarp.html
svi njihovi hammoci imaju duplo dno tako da mozes koristiti i zimi jer mozes nutra stvait neku izolaciju.. ak nist drugo stavis lisce..

a ako se odlucis za samogradnju javi pa ti dam savjete jer sam isprobao bezbroj kombinacija i nasao dobar, jednostavan sistem... mogu stavit koju sliku kad dodjem s posla

Hmm bilo bi dobro da ekipa iz replikarta ustupi nekome taj hammock na testiranje
i to kada pada jaka kiša i puše jak vjetar pa da vidimo kakve su reakcije osobe koja
spava u tome.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by neven 15.02.11 10:55

neven je napisao/la:
vandall je napisao/la:pogledaj si hammocke u replik artu, imaju od nedavno u ponudi DD Hammocks, nemam iskustva sa njima ali sam jako puno proucavao kampiranje u visecoj lezaljci i po netu pisu da su dobre.. ja sam si sam napravio od kisobranskog platna i prezadovoljan sam, puno udobnije nego spavat na podu, a sa tarpom ili ceradom u kompletu zauzima daleko manje prostora od satora sa popratnom opremom... a postavlja se, ak si slozis dobar sistem, za manje od minute (bez krova).. znaci ako ces kupovat, preporucam ti DD Hamocks iz replik arta
evo jedan dobar komplet sa tarpom.. http://www.replikart.com/-zaklon-kamp/886-dd-frontline-combo-frontline-tarp.html
svi njihovi hammoci imaju duplo dno tako da mozes koristiti i zimi jer mozes nutra stvait neku izolaciju.. ak nist drugo stavis lisce..

a ako se odlucis za samogradnju javi pa ti dam savjete jer sam isprobao bezbroj kombinacija i nasao dobar, jednostavan sistem... mogu stavit koju sliku kad dodjem s posla

Hmm bilo bi dobro da ekipa iz replikarta ustupi nekome taj hammock na testiranje
i to kada pada jaka kiša i puše jak vjetar pa da vidimo kakve su reakcije osobe koja
spava u tome.

Još nešto da dodam sa poštarinom taj Hammock košta cca 800 kn mnogi od nas
imaju šatore od 300, 400.kn a isto tako mnogi koriste cerade kupljene u pevecu pa se
snađu.Prevelika lova za nešto što ti baš ne garantira neku udobnost i sigurnost od vremenskih neprilika.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by vandall 15.02.11 11:29

onda imas najjeftiniju mogucu varijantu.. nabavis kisobransko platno ili neki slicni materijal.. 1.5m sirine i jedno 3 metra duzine.. kupis 5-6 milimetarsku spagu u nekoj robnoj kuci.. prodaju se negdje i na kile pa te ispadne manje od kune po metru i to je sve sto ti u principu treba.. a da pojednostavis sistem postavljanja uzmes i par karabinera u bauhausu ili tako negdje jer kostaju par kuna, ne trebaju ri planinarski po 80kn

a sto se tice spavanja.. samo lezanje je meni udobnije od poda sa samonapuhavajucom podlogom samo je bitno dobro zateci hammock, a ne da si unutra savinut ko banana Viseća mreža za spavanje-pomoć 350615

za zimu bas i nije jer si u zraku pa ti vjetar odnosi puno temperature al ak stvais izolaciju dobru nema problema.. ja i frend smo kampirali na oko 0°C ove zime i nije nam bilo zima..
a od kise se ne moras bojati.. uzmes ceradu 3*4m za nekih 40-50kn i napnes ju iznad hammocka.. kad je toplo i nema padalina/vjetra ju postavis da je otvorena, a kad je nevrijeme spustis stranice nize da ti ne puse..

stavit cu par slika danas navecer da vidis kako sam ja postavljao

inace, jednom kad sam iznenada prenocio u prirodi, napravio sam si hammock od cerade 3*4m.. sve sto ti treba je platno i spaga
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Unkas 15.02.11 14:01

Ja imam nešto takvo, malo za po ljeti ubiti oko di poželim
http://amazonas-online.de/englisch/index.html
u iglušportu sam dao nekih 200 - 250 kn, velika je prednost što je jako lagana i mala( ima pripadajuću malu vrećicu) i materijal je ''padobranska svila'' što je dosta ugodnou dodiru s golom kožom i nema mreže da ti se ureže u leđa, jedina mu je zamjerka ovi vrpce na kraju za zapetljaju pa je tu dosta heb oko toga.
Deklarirana nosivost je 150 kg, ja imam 90 i bio sam unutra s curom koja po mojj slobodnoj procjeni ima više od 60 kg ( ne godina, nisam je pitao da dobijem točnu informaciju a i sumnjam da bi je dobio) tako da nisu lagali što se tiče nosivosti
Unkas
Unkas
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 33
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.05.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by djomla 15.02.11 14:13

Hvala na savjetima, malo sam bacio oko u replikart i pronašao sam ovaj model http://www.replikart.com/-zaklon-kamp/872-dd-camping-hammock.html, nije pretjerano skup (289kn) a čini mi se kvalitetniji i praktičniji od onog kojeg sam prvotno spomenuo...
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by girdeaux 15.02.11 14:18

Nisam nikada spavao u takvoj vrsti mreže pa me zanima da li je to išta udobno? Nekako mi se čini ne udobno spavati tako savijen sa nogam prema gore ili se varam?! Čini se kao dobra stvar i sam razmišljam o kupnji...
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Target 15.02.11 14:19

evo ti osnovniji model te iz replikarta, bez zatvaranja na patent
za 150kn sa dostavom

http://cgi.ebay.com/NEW-DD-SCOUT-HAMMOCK-Camping-Hiking-Bushcraft-/220733717335?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3364c13b57
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by neven 15.02.11 14:30

Unkas je napisao/la:Ja imam nešto takvo, malo za po ljeti ubiti oko di poželim
http://amazonas-online.de/englisch/index.html
u iglušportu sam dao nekih 200 - 250 kn, velika je prednost što je jako lagana i mala( ima pripadajuću malu vrećicu) i materijal je ''padobranska svila'' što je dosta ugodnou dodiru s golom kožom i nema mreže da ti se ureže u leđa, jedina mu je zamjerka ovi vrpce na kraju za zapetljaju pa je tu dosta heb oko toga.
Deklarirana nosivost je 150 kg, ja imam 90 i bio sam unutra s curom koja po mojj slobodnoj procjeni ima više od 60 kg ( ne godina, nisam je pitao da dobijem točnu informaciju a i sumnjam da bi je dobio) tako da nisu lagali što se tiče nosivosti

Ok hajde da malo stavimo pluseve i minuse što se tiče Hammock mreže.
Ja sam svoju kupio 2000 te, prvo sam u njoj spavao u zatvorenom prostoru.
s obzirom da je objekt bila napuštena vojarna JNA sve je bilo puno štakora,
oni koji su spavali na karimatima lagano su pošandrcali.Znači +
Mala težina +
Ako si vani i puše jak vjetar u kombinaciji sa kišom -
Ako je zemlja vlažna definitivno +
Ako si sa curom trebaju ti dva kompleta (a glupo je spavati odvojeno) -
S druge strane ako ste dvoje i pješačka tura je velika i svaki dodatni gram u ruksaku
predstavlja ti problem +
Ove skuplje imaju mrežu za komarce + (mene su te godine komarci zgazili na jednoj
ruci imao sam preko 40 uboda.)
Cijena ovisno o modelu ? Koliko imate love toliko i dobivate.
Da ju staviti u kit za preživljavanje ? Svakako. Slobodno dodajte ako se sjetite još
nečega.




neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by damjan 15.02.11 14:33

imam ovu iz militisa i prezadovoljan sam.. ne vezem ju sa spagama za drvo nego nosim dve male gurtne od 2,5 m koja svaka izdrzi po 250 kg, te gurtne su super jer ko prvo lakse ih je zavezat, ne klize i ne trgaju drvo..., mreza bez problema izdrzi mene a imam nekih 85-90 kg, ako nista ne pise za kilazu na mrezi, onda je minimalno za 90 kg, i to je sigurnosna granica na koju mozes jos bez problema dodat 20-ak %, ove iznad 100,150 kg ce to sigurno imat navedeno u specifikaciji. najviese kaj sam vidio je bilo u american shopu neka mala mreczica koja je imala specificirano do 1 tone, iako u to bas i nevjerujem.. a bila je jeftina.. najbolje mreze su ti one clark jungle mreze i te izdrze do nekih 350-400kg. ali za svaku kg koju izdrse kostaju po 1 dolar Viseća mreža za spavanje-pomoć 704997
mislim da ti je najbolje kod nas uzet tu iz miltisa, a ako imas para onda u replik artu onu travel dd hammock koja se moze postaviti i kao bivak jer ima nepropusno dno..
..i u tim mrezama je puno udobnije spavat nego u satoru, noge ti ne moraju biti savijene, mozes se opruzit i uzivat, jedino moras paziti da krajeve postavis paralelno jer ako jedan malo spustis do jutra ces skliznut u taj donji rub mreze..


Zadnja promjena: damjan; 15.02.11 22:06; ukupno mijenjano 1 put.
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by vandall 15.02.11 15:15

ovaj scout model sto je Red target stavio sa ebaya imaju i u replikartu po 179kn samo pazite, predvidjena je za osobe do 180cm visine..

kaj se tice udobnosti, na vecini slika po netu gdje netko lezi u hammocku je krivo postavljeno.. ja sam isporbavao sa svim i svacim.. od paracorda do gurtni i meni se pokazalo najbolje ne rastezljiva spaga debljine 5-6mm jer se moze dobro napnut, a ne zauzima puno prostora.. dobre su i gurtne al mi zauzimaju vise mjesta.. definitivno nije dobro stvait rastezljivu spagu jer onda kad legnes se sve skupa rastegne do poda... najbolje je imati na krajevima kratku spagu zvaezanu u krug i na to stvaiti karabin i onda karabinom zakaciti na spagu koja ide oko drva.. karabin tu osim za lakse postavljanje sluzi i za slucaj kise da se voda ne cijedi po spagi u hammock nego na karabinu kaplje dolje...
ak ce bit lijepo vrijeme za vikend snimit cu video da vidite kako sam ja slozio..

ako je dobro postavljeno moze se spavat i na boku.. ja se inace po noci okrecem stalno u snu tako da sam se u satoru uglavnom otkotrljao sa podloge pa mi je bilo kao da sam spavao na zemlji, a u hammocku mozes spavat kak got ti pase.. ispruzen, zgrcen, okretat se.. istina minus je ako ides sa curom/zenom onda spavate odvojeno al ak svu opremu nosite u ruksaku onda je plus.. ovo za vjetar i kisu.. po kisi nema problema cak i kad je pljusak, a na jakom vjetru nisam probao al mislim da ljeti nebi bilo problema
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Unkas 15.02.11 17:05

Inače bi pravilno i najudobnije bilo ležat na dijagonalu tako da ti onda ispadne dasu ti noge,glava i guzica na istoj visini

http://amazonas-online.de/englisch/index.html

tako brazilci leže , to je njihova šema, a i danas mnogi tamo spavaju u tome umjesto u krevetima
Unkas
Unkas
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 33
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 17.05.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by vandall 15.02.11 17:42

da to je tocno za lezanje po dijagonali.. isprobavao sam i to al onda treba imati puno siri hammock, a to znaci i veci/tezi paket za nositi, a meni je kod hammocka najbolje to sto mogu prakticki u djepovima hlaca imati sve sto mi treba za nocenje + udobnije mi je nego u satoru odnosno na podu
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by vandall 15.02.11 18:47

ovako je bilo jednom prilikom postavljeno.. spustena je cerada do poda sa jedne strane zbog zastite od vjetra...
Viseća mreža za spavanje-pomoć IMG_1531


tu ja lezim Viseća mreža za spavanje-pomoć 350615 sastrane izgleda jako stisnuto al slobodno se mogu namjestati kako mi pase i ne stisce me
Viseća mreža za spavanje-pomoć DSC00028


pogled iz nutra
Viseća mreža za spavanje-pomoć DSC00027


ovako je veliko zapakirano
Viseća mreža za spavanje-pomoć DSC00030


e da i kolko god se namjestate nemozete ispasti odnosno prevrnuti se.. naravno ako je sve dobro slozeno
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Sandman 15.02.11 23:36

hmm....

taman se i sam interesiram za hammock, pa mi ova tema dođe ko narucena Viseća mreža za spavanje-pomoć 368870,
gledao sam u replikart i ovo bi bio moj izbor: http://www.replikart.com/-zaklon-kamp/887-dd-travel-combo-travel-tarp.html,

samo me cijena ubije ... pa simšljam neku kombinaciju samogradnje od laganog i cvrstog materijala, Vandall je spominjao kišobransko platno, - kad nešto takvog nađem odme se bacam u rad.

spavanje na tome je predobro, imam jednu klasicnu vrtnu ležaljku kod na terasi i stvarno je uživancija na tome ležati, tako da se oko toga ne dvoumim.


Vandall,
ova tvoja plava sa slika je samogradnja ili si je kupio?
ako je samogradnja kako si rješio spoj platna sa užetom?
Sandman
Sandman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 162
Godine : 44
Lokacija : okolica Zagreba
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by vandall 16.02.11 0:03

samogradnja, platno je tesko nabaviti.. ak netko nabavi vece kolicine javite, ja jos trebam, a spoj je nesto najjednostavnije moguce... evo video

vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 43
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Target 15.03.11 19:45

zna li netko gdje bih mogao nabaviti materijal za izradu mreže protiv komaraca?

uzeo bi dd camping hammock preko neta i izradio prema mjeri mrežu da spojim sa visećom mrežom
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by rinos 15.03.11 19:54

skini neku zavjesu,ako ti se neda raditi, Hervis ima neke mreže za zaštitu od kukaca(velike)nisam siguran za cijenu, možda 100tinjak kn?
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Ris 15.03.11 20:17

pogledaj ovdje http://www.americanshop.hr/shop-554-outdoor-camping/spavanje imaš sigurno i neki popust pošto su nam partneri.
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Target 15.03.11 20:28

vidjeh to al to nije ono što mi treba... morat ću nać nekakve zavjese
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Ris 15.03.11 20:34

malo truda i lako se skroji onako kako tebi odgovara,a zavjese su ja mislim najekonomičniji izbor =)
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by damjan 15.03.11 22:52

kako je rekao rinos u hervisu imaju prilicno velike mreze pa bi se dalo iskrojiti nekaj od toga, jedino je to dosta nezahvalan materijal za krojenje i sivanje..

..ja svoju samo prebacim preko 1 ili 2 paralelne spage (ovisi o sirini i rasporedu drveta) iznad mreze za spavanje i na podu ucvrstim sa granama ili kamenjem, iznad mreze za spavanje i mreze za komarce je jos jedna spaga preko koje ide cerada/basha. na spagi preko koje ide mreza za komarce najcesce jos objesim ruksak i obavezno lampu tako da mi je na dohvat ruke unutar bug-free podrucja Viseća mreža za spavanje-pomoć 368870
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Target 15.03.11 22:56

već sam si ja u glavi zamislio cijeli dizajn kako će to izgledati, princip spajanja, šivanja itd...
"samo" sad treba nać maslinasto-zelene prozračne zavjese Viseća mreža za spavanje-pomoć 747986
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by damjan 15.03.11 23:01

uglavnom kako god ti to spajao uzmi u obzir da bude malo viška mreze/zavjese za komarce izmedu mreze na kojoj lezis i spage koja drzi mrezu/zavjesu za komarce jer koliko god zategnuo mrezu za spavanje uvijek malo ulegne tokom noci pa ako ti je mreza za komarce na knap bude pukla Viseća mreža za spavanje-pomoć 676815
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Target 15.03.11 23:11

hvala na savjetu, već uračunato u dizajn. krajnje mjere će se odrediti kad stigne viseća mreža a tad počinje potraga za "taktičkim maslinasto-zelenim prozračnim zavjesama"

naravno, to umjetničko djelo ću predstaviti forumskoj populaciji krojačica i muškaraca sumnjive seksualne orijentacije Viseća mreža za spavanje-pomoć 990630
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by damjan 15.03.11 23:33

mozda ce mrazomor imati u svojem taktickom repertoaru i takticke zavjese...
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Viseća mreža za spavanje-pomoć Empty Re: Viseća mreža za spavanje-pomoć

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.