FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

obrana od mogućeg napada životinja

+90
Branimir76
Protector
PatrioticBacon
koštica
Hombre
Strider
maks1969
PJER
jimkukri
zac22
Otto Rino
poljičanin
puls
way
maxina
CroPrepper
dux aeron
Inspektor
FrankyRC
mamac za pecanje
pirat
markonvs
goxxon
madWez
Lupus3395
MIF
Mad Max
JillValentine
zb17ghost
RubberDuck
angel
mariobab
Marduk
robert
ivo
yasko
Šimun
baksek
Ziga
negro
trolshein
sttomost
DoomsdayST
ante5555
gibo
lololorenzo
dado2
Login
Lovac Marko
Odin
zenexf
gorance
Veleuceni
Surfer
Elp
MrMoo
gomar
urbana_gorila
malyfreddie
bobrok
explode
Fesch
Telcontar
Mladen
ljuska
mastershooter45
Quanah
Drvo
Ris
Ercimir
Target
glock
sumska_magla
Ito Ogami
Fratt
rambo
redbeard rum
Jolender
damjan
Cave Bear
Medo Gradela
Mraz
Ikarus
biga
snajps
Olimp
Zee
sgt bear
hankok
žohar
94 posters

Stranica 2 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Medo Gradela 15.02.11 0:08

ikarus, jeli to kangal?

kako se ponaša prema ostalim psima i prema ljudima?

kakav je u šetnjama?

Medo Gradela
spikač
spikač

Broj postova : 557
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by snajps 15.02.11 0:21

koja je razlika između suzavca za zvjerinje i za čovjeka? ja sam jednom isprobao na nekom živčanom mini cucku ovaj za ljude.. sorry al mali je pretjerao.. šmugnuo je ko metak u travu i 5 sec trljao njušku i vratio se ko da nije nista bilo. samo od onda mi vise nije radio sr... koja je izvodio prije..
snajps
snajps
tipko
tipko

Male
Broj postova : 57
Godine : 43
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 29.07.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Fratt 15.02.11 9:59

redbeard rum je napisao/la:obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Archibald5

Imaš lijepog prijatelja. obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 42368
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Ikarus 15.02.11 11:12

@medo gradela

da kangal...

jako smiren pas ko i većina velikih po mojem iskustvu...

da napomenem da to nije moj pas nego od poznanice...

kolko sam vidio u šetnji ne reagira na druge pse osim ako oni nemaju agresivan stav prema njemu...

onda ga gazdarica veže za stablo :bog:

prema ljudima je jako dobre naravi (barem ovaj,drugog nikad ni nisam vidio)

ja sam se dosta znao igrat sa njim ali kad se zaigra teško je obuzdat 70+ kg žive vage :bog:

još jedan info... to je pas sa naj jačim zabilježenim ugrizom...332kg ugriz ili ti ga 734pounds

njegov ugriz se mjeri sa ugrizom lava koj je 600+pounds-a

e da i još jedna stvar,pošto je to zaštićena vrsta,niti jedan na našim prostorima nemože imati ili dobiti papire da je čistokrvni jer ih je turska zaštitila...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Ito Ogami 20.02.11 11:21

ja cu se ipak vratiti na pitanje zohara posto se i meni isti slucaj dogodio u planinama,naletio sam na nekoliko sarplaninaca koji su cuvali ovce,kasno sam ih primjeto jer su se pojavili iznad mene.nekako bocno su naletili od mene.nisam imao apsolutno nista pri ruci.tako da sam cekao da ih gazda uhvati.e sada kad razmislim u zoharovom slucaju posto je imao biciklu,odmah bi stvavio biciklu izmedju mene i njih,stranicno bi se postavio od njih jer ako sam direktno okrenut njima to bi za njih bila prijetnja.ne bi ih gledao direktno u oci i pokusao bi se lagano udaljavati.ali nikako da mi ledja budu okrenuta njima.
Ito Ogami
Ito Ogami
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 45
Lokacija : Prilep
Datum registracije : 20.02.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by sumska_magla 17.04.11 16:43

uf... zanimljiva tema koja me zove na pisanje romana....

mislim da je prvo bitno da razjasnimo neke razlike. prvo tu su "domaće" i "divlje" životinje a onda su tu zdrave i bolesne/ranjene. meni su najdraže divlje i zdrave.

kod divljih i zdravih životinja se problem rješava najčešće tako da one skuže čovjeka na kilometar udaljenosti i promjene putanju bez da ih ikad vidiš. => problem riješen.
kada se čovjek pak kreče pre tiho (ja naprimjer) onda može doči do susreta. meni se tu pokazala najbolja strategija "pozdravi i uzmi drugi put". jedan primjer je bio na sjevernom velebitu... išli smo gledati valjalište divljih svinja. po običaju kretali smo se tiho kako ne bi bezpotrebno uznemiravali svijet oko sebe. kada je naš vodič dao znak da stanemo da on izvidi situaciju kako ne bi naletili na divlje svinje kojih 30 metara od nas sa lijeve strane izbije nešto veliko dlakavo iz grmlja i stane kojih 50 metara ispred nas na stražnje noge. medvjed šakom i bradom. čeka on nešto. kad tamo izbije prvi medvjedić za njom i sada nam nije svejedno mama medo sa mladim! i izbije i njeno drugo mladunče iz grmlja i pridruži im se. njih troje krene u smjeru u kojem smo mi htjeli ići a mi se okrenuli u drugom smjeru (180 stupnjeva) i otišli... donekle mirno.... cjelo vrijeme dok su se oni kretali mi smo stajali mirno i naizgled opušteno. na taj način smo mami medo dali do znanja da smo slučajno ovdje i da planiramo otići. rezultat toga je da imam još jednu (lovačku) priču za ispričat.
ovaj primjer nam pokazuje da divlje zdrave životinje ne traže konfrontaciju sa čovjekom i ostaju smirene ukoliko se mogu maknut. slična iskustva sam imao i sa divljim svinjama.

životinje koje me najviše brinu su poludivlje domače životinje (pa i veliki broj tornjaka spada u ovu kategoriju). njima nedostaje strah od čovjeka i veča je vjerojatnost napada. za njih imam za sada petarde, suzavac i mahetu a ako uspijem nekako onda ču tu dodati i vatreno oružje. ta sredstva koristim bez okljevanja, moram biti toliko ozbiljan u svojoj obrani kao one u napadu. po mom iskustvu psi lutalice su podosta odlučni. tu su i oni psi koje neodgovorni vlasnici šalu samostalno u šetnje. to je prava najezd i gamad.
usput imam i ja psa kojeg volim. nikad ga ne puštam samog van i nikada nejde nikud bez vodilice. siguran sam u njegovu dobru čud ali nikad nije izvan moje kontrole.
slično opasni kao psi su i poludivlje domače svinje. kod ovih životinaj je protunapad najbolja obrana. baci petardu (topovski grom) baci suzavac i ispali metak u njeom smjeru sa suzavcem iz plinskog revolvera. ako dođe dalje blizu zamahni oštrom stranom mahete na njenu njušku. ako imaš vatrenooružije pucaj da ubiješ ne da raniš. ako se nije sklonila od upozorenja ranjavanj je neče maknut od tebe. budi spreman je ubit kako bi izvukao živu i zdravu glavu. ako se iko dođe tužiti na to da si mu sredio tornjaka pitaj ga gdje je bio kada je isti ugrožavao tebe. znam što su trenirani psi čuvari, to nema veze sa ovime što baulja oko naših ovaca.
za one koji misle da sam pre radikalan; neka se prisjete one priče iz gorskog kotara gdje su tornjaci ubili staricu. nakom sezone ispaše bili su ostavljeni od vlasnika da se brinu sami za sebe. koga zanima neka si progoogla.

ako je životinja ranjena onda napravi veliki luk oko nje. veoma je vjerojatno da če se braniti od tebe (kao i od svega drugog). ako to nije moguče spašavaj svoj život kako znaš i umiješ, ovdje nema više nikakve šale.

sumska_magla
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 45
Lokacija : na putu prema gaji
Datum registracije : 06.01.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by glock 17.04.11 21:07

nisu bili tornjaci nego šarplaninci,ne u gorskom kotaru nego lici.Naravno,kriv je vlasnik bez sumnje ali čimi mi se da si pretjerao u svojim metodama i nakanama ubijanja.Osobno,u planini kad nosim gan,to nije radi životinja,prije radi ljudi.Kako kaže pjesnik,-U mrkim klancima Velebita nije me strah ni medvjeda ni vuka ni zmije prisojkuše,strah me susreta sa svojim bratom čovjekom.Kako može pas biti gamad ako ga je vlasnik pustio,bolje upucati tog gazdu nego psa.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Target 17.04.11 21:12

glock je napisao/la:nisu bili tornjaci nego šarplaninci,ne u gorskom kotaru nego lici.Naravno,kriv je vlasnik bez sumnje ali čimi mi se da si pretjerao u svojim metodama i nakanama ubijanja.Osobno,u planini kad nosim gan,to nije radi životinja,prije radi ljudi.Kako kaže pjesnik,-U mrkim klancima Velebita nije me strah ni medvjeda ni vuka ni zmije prisojkuše,strah me susreta sa svojim bratom čovjekom.Kako može pas biti gamad ako ga je vlasnik pustio,bolje upucati tog gazdu nego psa.

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 393492 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 393492
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Ercimir 18.04.11 0:31

wow, ovo mi je dosad od najzanimljivijih tema koje sam susreo. cesto sam se pitao slicna pitanja; sto uciniti u takvim situacijama kad se suocis s necim takvim (posebno me se dojmila maglina prica o medvjedu). ja drzim da je oko tih stvari potrebno biti pripreljen fizicki i sa opremom koja ti moze spasit zivot ali i psihicki jer ukoliko se smrznes u trenutku kad trebas reagirat nadrljao si. zato si ja znam govorit kad razmisljam o tome kako je covjek najopasniji predator koji postoji. Nije bezveze na vrhu 'hranidbenog lanca'. Mozda ga ne odlikuje prevelika snaga kao kod nekih ostalih divljih zivotinja ali ga odlikuje inteligencija i logika te je najgluplja stvar kretati u prirodu ne pripremljen i/ili uplasen da bi se sto moglo desiti jer nema smisla.

kakogod... ja sam se u zivotu svega 3-4 puta susreo sa psima lutalicama. nisu bili pretjerano veliki ali dovoljno. prvo sto sam ja cinio bilo je odmjeravanje situacije, jer vidis u prvih nekoliko sekundi kakve je prirode pas; smatra li te prijetnjom ili zeli samo svojim putem. ukoliko te smatra prijetnjom pokusas ga zastrasiti (vikom, kamenom, petardom... sto ti se nade pri ruci). ukoliko upali miran si, ukoliko ne pokusaj odstupiti, zaobici ga ako mozes i slicno jer nema potrebe natezati se s njim ili gore ukoliko to ne moras. ako nista ne upali i ako dode do borbe (sto mi se dosad nikad nije desilo) tad se nadaj da ce ti u ruku dopast nekakav stap il bilo kakvo oruzje jer kako god okrenes tu ste 1 na 1 i nema velike filozofije (naravno, ode pricam o nekim tipicnim, ne tako velikim i jakim psima. ukoliko je pas neka mrcina ili ako su dvojica sigurno da ces pri prvom koraku, odmjeravanju situacije postupit posve drukcije... freeze/pray/flee/pray/fight) obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 469245
Ercimir
Ercimir
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 32
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.02.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by hankok 18.04.11 1:13

ja svog psa vodim na povodniku,ali i to je nekad pogrešno,u mom slučaju dva puta u deset dana jedan tornjak doslovno mi je iščupao psa iz uzice,naime momak koji ga je šetao pustio bi ga bez uzice da pas ide ispred njega,ovaj je skužio mog labradora i napao mi ga na uzici dok sam ga držao,srečom moj je pas debelokožac u dobraoj formi i nije nejak,ali nije imao ni šansu na odbranu.vlasnika sam upozorio da če treći put ostati bez tornjaka ukoliko se to ponovi.prihvatio je kritiku ozbiljno jel sam mu spomenu da tim stazama šetaju roditelji s djecom ,i da pas ne treba napasti da dijete ili roditelj doživi šok od istog.nezgodno je to pitanje oko napada životinja,ali smatram da poludivlji pas ili pas bez nadzora trnutno je broj jedan životinje koja bi napala u prirodi ili s kojom će mo se najčešće sresti.zato pametno i bez okljevanja trba donosit odluke stvar je ozbiljna ,a pas od 60 kila je jači od nas .ako nisi spreman pa pa



a evo dokaz da su naizgled pitome i slatke životinje opasne
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Fratt 18.04.11 14:41

Mislim da je kod ovog videa bila u pitanju ljudska glupost tj. tip se namazao hormonima koje izlučuje drugi mužjak srnjaka (Ameri,go figure)...zato ga je ovaj napadao dok je žena snimala.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Ris 18.04.11 14:45

Ili ga je žena našpricala da on to nije znao obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Ercimir 18.04.11 15:59

Ris je napisao/la:Ili ga je žena našpricala da on to nije znao obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986

hahaha obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 393492 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 393492 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 393492
Ercimir
Ercimir
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 32
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.02.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by sumska_magla 18.04.11 16:03

što se slobodno šetajučih pasa tiće....
frendica mi je imala dobermannku koju smo zajedno šetali. kuja je stvarno bila mirna, mogao si je pustiti na igralište vrtiča i ne bi se ništa dogodilo... kuja je bila malo plaha, mirna i prema strancima rezervirana (kao prema psima tako prema ljudima). kako sam pogovornik da se psi drže pod kontrolom šetali smo je na vodilici. na žalost to nije radila jedna gospođa koja je šetala nekog tornjaka. kada je ovaj tornjak ugledao našu kuju zaletio se kojih 50 metara na nju i ravno ju je uhvatio za vrat. nekoliko sekunda kasnije smo svi bili u koštacu i uspjeli smo našeg psa izvuč iz čeljusti drugog. ženu smo upozorili (jako glasno) da ima držati svog psa na vodilici i da se ovo ne smije ponoviti. frendica je ostala bez kaputa i prošla bez ozljeda a kuja je morala do veterinara na 4 šava.

nakom što se kujica oporavila smo je opet šetali i opet naletimo na istog psa, naravno bez vodilice. ovaj put si je frendica ponjela palicu sa elektrošokerom sa sobom 8poučena iskustvom). kada je tornjak navalio dobijo je, prije nego što je dohvati našu kujicu, niz udaraca povezanih sa kojih 10000 volti strujnog udara. to ga je oborilo sa nogu. evo žene koja vrišti što joj radimo sa psom.

da mene nije bilo mislim da bi i ona bila dobila koj e-šok.... ponekad se pitam da li sam stvarno trebao zaustavit svoju frendicu.....

meni neodgovorni vlasnici pasa užasno idu na živac. hvala bogu ih više nismo susretali.

sumska_magla
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 45
Lokacija : na putu prema gaji
Datum registracije : 06.01.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Ercimir 18.04.11 17:29

pametna je frendica obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 393492
Ercimir
Ercimir
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 32
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.02.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Drvo 18.04.11 18:52

snajps je napisao/la:koja je razlika između suzavca za zvjerinje i za čovjeka? ja sam jednom isprobao na nekom živčanom mini cucku ovaj za ljude.. sorry al mali je pretjerao.. šmugnuo je ko metak u travu i 5 sec trljao njušku i vratio se ko da nije nista bilo. samo od onda mi vise nije radio sr... koja je izvodio prije..
Nisam sto posto siguran ali mislim da u spreju za samoobranu od životinja ima veći postotak nadražljivih tvari.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by glock 18.04.11 19:27

Ok,magla,kad se smirili tornjaka onda ste trebali preć na babu pa i nju zašvasat,al malo jače nego pesa,p. joj materina.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by biga 18.04.11 20:44

ja ne mogu vjerovati da su ti tornjaci tako opasni... mislim, sretao sam mnogo tih pasa, čak sam 10-ak ih onako iz zafrkancije zajašio kao konja... meni izgledaju nekako nezainteresirano, lijeno...
mora biti da je do odgoja psa...

@hankok, ti ameri nikako nisu normalni, tako da me to nimalo ne čudi...
gledao sam jednom na tv-u neki ameri pošli u lov na medvjeda. i momak odluta od skupine(naravno sam!!!) i u njega se zaleti medvjed.
njegova priča: "govorio sam mu da stane, on nije"...

previše je crtića gledao očito...
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Quanah 18.04.11 23:00

Hm...tornjaci su ovčarski psi . Stvoreni isključivo za čuvanje ovaca i dr stoke od bilo čega..
Bez imalo straha ce se i na medu zaletiti...
Prijatelj ima tornjaka. Nikad ne laje - nikad ne reži...samo te gleda.
Možeš da udješ u dvorište ali ne možeš da izadješ.
Legne pred vrata...i Čim ti kreneš on ustane i samo te preteći gleda.
Kao i svaki dobro dresiran pas...
Tornjaka u dvorištu ti je bolje imati nego ak -47...
Ovaj o kojem ja pričam je socijalizovan i ne napada niti ljude niti pse.
Ali...kada bi neko pokušao da udari njegovog gazdu...mislim da bi ga razgulio,
za deset sekundi...jer mu je to u krvi...

Pas je kao i svaka druga životinja i može da nanjuši strah...
Onog ko se plaši, uvijek će prije da napadne...
Ja se brzo sprijateljim sa životinjama...sa svim sem sa zmijama...
Tako da nisam nesto bas imao nemilih scena sa psima...

Meni je to surovo, sa tim suzavcima a o drugim metodama da i ne govorim...
Sve je to ljudska mašta i ono šta bi bilo kad bi bilo.
Ma da ima bahatih vlasnika pasa...kojima bih prije našpricao nos, nego psima.
kada bi me ugrizao njihov pas..Pas ce se ponašati onako kako ga tii naučiš da se ponaša..
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by mastershooter45 04.05.11 12:10

Činjenica je da su psi, kao i djeca, zrcala vlasnika (roditelja) i ponašaju se kao što se ponašaju vlasnici /roditelji.

Kum je imao dobermana kojem su mace (njegove, kućne) šetale po glavi. Pas koji kad ti stane na nogu izazove grimasu bola bio je potpuno socijaliziran i bezopasan. No, nepozvane goste nije trpio u dvorištu. Frend ima američkog staforda, maza za nevjerovati, ali kad vidi mačku, mačke više nema. Doslovno.

OK, što je sa tuđim ili divljim životinjama?

Divlje, kao što je to ovdje dobro rečeno, izbjegavaju čovjeka, a napadaju ga i prilaze mu ako su bijesne ili ranjene.

Do sada sam imao tri bliska susreta s psima. U prvom mi je kćer od 5 godina napao doberman, iz čistog mira, a vlasnik je sjedio, gledao i smijao se. Šutnuo sam ga nogom i izvadio pištolj, no kada sam ubacio metak u cijev, pas je pobjegao. Da nije, pucao bih.

Šetao sam lovištem i naletio na čopor pasa lutalica. Imao sam dvocjevku i kada su krenuli na mene refleksno ustrijelio najvećega, ostali su pobjegli.

Treći je bio pas vezan na lancu, ali na lancu dugom jedno 10 metara. S jedne strane žičana ograda, dosta visoka, s druge nečija zemlja i nekakva sklepana brvnara, a po sredini javni put. Pas leži, ja i frend ga zaobilazimo što više možemo, no pas se digne i pravo na mene. Put je bio širok jedno 6 - 7 metara, a lanac puno dulji, pa mi je pas došao pola metra od noge. Odgurnuo sam ga puškom, ali vratio se, "nanišanio " mi nogu , okrenuo glavu na stranu i pravo na moju nogu. Jednostavno nisam mogao vjerovati da se to događa (imao sam psa, volim životinje i nemam problema sa njima) i pucao sam tek kada me pas skoro ugrizao. Frend koji je bio samnom u šetnji, nije mogao sebi doći od straha par dobrih sati.

Moram reći da se prvi susret dogodio u gradu, druga dva u lovištu. Bio sam naoružan u sva tri slučaja i prošlo je po mene bezbolno. Da nisam, moglo je biti svašta.

Ne kažem da treba nositi pušku kada idete u šetnju, no zagovornik sam nošenja oružja.
Sve je dobro dok imaš vremena reagirati, izvaditi suzavac ili petardu, zapaliti je i baciti, no što ako vremena nema?

Nedavno je na Aljasci medvjed (to nije mali plišani medo nego mrcina teška jedno 700 kila) napao šetača na asfaltiranoj cesti, blizu kuće i to bez ikakvog upozorenja i najave. Sva sreća, čovjek je imao kod sebe Ruger .454 Cassul i obranio se.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Drvo 04.05.11 23:24

mastershooter45 je napisao/la:
...Do sada sam imao tri bliska susreta s psima. U prvom mi je kćer od 5 godina napao doberman, iz čistog mira, a vlasnik je sjedio, gledao i smijao se. Šutnuo sam ga nogom i izvadio pištolj, no kada sam ubacio metak u cijev, pas je pobjegao. Da nije, pucao bih.
...
Što je nakon toga napravio vlasnik psa?
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by mastershooter45 05.05.11 8:10

Vlasnik je bio u grupici klipana koja je stajala sa strane i cerekala se, a kada sam pitao čiji je pas i zašto nije vezan i nema brnjicu samo je slijegao ramenima. Kasnije sam čuo da taj pas napada prolaznike kada god ga taj klipan izvede van ali to je bilo prije rata, pa nitko nije reagirao niti zvao policiju.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by ljuska 12.05.11 18:24

start pištolj je zakon
ljuska
ljuska
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 42
Lokacija : varaždin
Datum registracije : 09.05.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Olimp 12.05.11 20:46

Protiv zmajeva samo kopljem sa konja obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 Ma koga su još sa ovoga foruma napale divlje životinje. Pa i one poznaju zakod i znaju da to ne smiju činiti. U strahu su velike oči obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 747986 obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 704997
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Mladen 12.05.11 21:11

Olimp je napisao/la: Ma koga su još sa ovoga foruma napale divlje životinje.

Kad se prvi put sretnemo pokazao ti budem ožiljke ..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Telcontar 12.05.11 23:53

Bez uvrede, ali u ovoj temi ima dosta gluposti, od preporuka da je najbolje otrčati ili tjerati psa sa "Marš" do dezinformacija, prvenstveno o ovčarskim psima.

Prvo i prvo, ovčari su na prvim mjestima po broju napada na ljude. Osobno mi je draže naletjeti na pitbulla (kojeg drži normalan vlasnik) koji se šeće bez povodca, nego proći na dohvat zubi šarplanincu na povodcu.

Drugo, psi (pritom ne mislim na one male parcove) imaju strašno jake ugrize, ugrize koji lome kosti. Pas koji je istreniran da napadne uljeza ili je odlučan u tome da izmrcvari čovjeka, napadat će i dalje ako mu polomite i noge, osobito terijeri i ovčari, kao i "opasne" pasmine s vlasnicima kretenima. Kad pas (ozbiljno) zagrize, nema tog boga koji će mu otvoriti usta. Jedan mamin kolega mi je pričao kako je jednom dvogodišnju kćerku njegovog prijatelja napao (njegov, gazdin!) husky ili malamut. Bilo je ljeto, a psi su jako labilni kad je vruće, osobito dugodlake pasmine, mala ga je možda naživcirala i eto je u zubima. Taj čovjek mu je na kraju morao šipkom slomiti vilicu da je pusti.

Psa se teško može zadaviti ili mu slomiti vrat jer imaju jaku vratnu muskulaturu, dakle i to otpada. Osjetljiva zona je, svakako njuška. A jedino (osim metka u čelo) što će ga natjerati da otvori usta je ako mu zabijete granu ili nešto u grlo, što će potaknuti refleks za povraćanje.

Treće, od "mršanja" psu do okretanja i bježanja od agresivnog psa (osim ako u blizini nema neko drvo ili sl.) nema apsolutno nikakve fajde, dapače kontraproduktivno je. Prvo što treba je pokazati odlučan stav i ne imati (ne samo ne pokazivati) straha, pokušati tonom glasa smiriti situaciju i polagano se udaljiti izvan zone koju pas smatra svojim teritorijem. Ako se radi o gladnom i neustrašivom lutalici, tada ovo ne vrijedi.

Četvrto, ako vidite da će vas pas napasti, da juriša prema vama, podmetnite mu cipelu ili tako neki zaštićeni dio tijela da ga ugrize.

Ali, po meni, očito nezastrašivanje psom i dobro čitanje signala koje on daje čuda radi. Od svih pasa s kojima sam se susretao, napala me jedino čivava, a vječito drapam i igram se s velikim džukelama (ako vidim da su raspoloženi) i nikad ništa. Dapače, većina pasa mi samoinicijativno prilazi mašući repom jer se inače bavim životinjama i volim ih, a to i oni osjete ili pročitaju iz mog govora tijela =)

I da, ako ima tko da to ne zna, kad "upoznajete" psa, najprije mu pružite ruku i parkirajte mu negdje ravnini s njuškom da je ponjuši (okrenite nadlanicu, ne prste). Kretanje rukom prema glavi (ili bilo kojem drugom dijelu tijela koji je psu izvan njegovog vidnog polja) plašljivog psa može završiti ugrizom upozorenja.

Telcontar
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 33
Lokacija : Zagreb - Slavonski Brod
Datum registracije : 19.04.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Fesch 13.05.11 0:10

"Psa se teško može zadaviti ili mu slomiti vrat jer imaju jaku vratnu muskulaturu, dakle i to otpada. Osjetljiva zona je, svakako njuška. A jedino (osim metka u čelo) što će ga natjerati da otvori usta je ako mu zabijete granu ili nešto u grlo, što će potaknuti refleks za povraćanje."

Vrlo korisno, uvijek sam nekako smatrao da cu ako me veliki pas napadne oboriti ga na pod i slomiti mu vrat (naravno samo ako je pitanje zivota i smrti). Znaci front kick džonom u njušku je nabolja obrana?

I jos nesto sto ljudi pricaju pa bih volio da potvrdite ili opovrgnete.
1) Ako se psa snazno udari u trbuh( mekani dio gdje nema rebara) on ce crknuti u roku dan ili dva.
2) Dva psa koji se tuku je nabolje razdvojiti tako da svako svog psa uhvati za straznje noge i povuce ga od drugog psa.
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 30
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by explode 13.05.11 0:16

i jos nesto, tehnika koja radi u 99% slučajeva sagnite se da uzmete kamen ili bar simulirajte da to činite. većina lutalica dobro zna šta je epilog pa gledaju da se sklone!

Gledajte da povredite ( pogodite ili mlatnete štapom) najagresivnijeg i najkrupnijeg psa jer ce njegovo cviljenje ili beg demoralisati ostatk copra .

Ako procene da im se neisplati da vas napadnu - onda to neće učiniti. Postarajte se da im stavite do znanja da ćete biti veoma skup i bolan plen u najgorem slučaju. Teško da če Vas napasto sem u ituacijai ako seu veoma, veoma gladni, ali i to je borba za opstanak pa je treba uvažiti kao deo bushcrafta. zašto bi uvek fazan ili zec morali da budu nekome ručak. Pošteno je da to ponekad budemo i mi životinjama.

pozz

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by explode 13.05.11 0:22

Fesch je napisao/la:"Psa se teško može zadaviti ili mu slomiti vrat jer imaju jaku vratnu muskulaturu, dakle i to otpada. Osjetljiva zona je, svakako njuška. A jedino (osim metka u čelo) što će ga natjerati da otvori usta je ako mu zabijete granu ili nešto u grlo, što će potaknuti refleks za povraćanje."

Vrlo korisno, uvijek sam nekako smatrao da cu ako me veliki pas napadne oboriti ga na pod i slomiti mu vrat (naravno samo ako je pitanje zivota i smrti). Znaci front kick džonom u njušku je nabolja obrana?

I jos nesto sto ljudi pricaju pa bih volio da potvrdite ili opovrgnete.
1) Ako se psa snazno udari u trbuh( mekani dio gdje nema rebara) on ce crknuti u roku dan ili dva.
2) Dva psa koji se tuku je nabolje razdvojiti tako da svako svog psa uhvati za straznje noge i povuce ga od drugog psa.

Pa sad ako mu podmetnes ranas i zabodes mu nož u vrat ili mu bar rasečeš njušku teško da će nastavitei. Psihički normalan pas kada vidi da je slabiji ili da mu se nanosi bol obično (logično) pokušava da se skloni itj pobegne

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Telcontar 13.05.11 0:29

E, baš si me dobro sjetio s ovim obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 368870

Pas legne na leđa i izloži svoje osjetljive dijelove kada želi izbjeći sukob, odnosno kao znak pokoravanja. To možeš vidjeti kod vukova. Recimo, vuk predvodnik poludi na nekog drugog vuka i ovaj mu želi dati na znanje da mu se pokorava i da se nema namjeru boriti s njim, liježe na leđa. Zbog toga, psa kojeg okreneš na leđa i držiš tako dok se ne smiri, shvatit će da se ti smatraš nadređenim, a njega podređenim. Zato je isto dobro (ali pitam se koliko lako izvedivo avarege Joe-u) kad dođe do stani-pani, zgrabiti psa za šiju, srušiti i koljenom ga pritisnuti za vrat (što bliže glavi, zbog opasnosti od ugriza) na zemlju i ne dati da mrda. Trgenjat će se neko vrijeme, ali kad vidi da nema zaje*ancije i kad se umori, pokorit će se (nadajmo se). Za to vrijeme nema smisla udarati ga ili biti agresivan, nego ga samo čvrsto prikeljiti za zemlju (ali paziti da se ne guši, jer će se tek onda trgenjati) i pokazati odlučnost.

A ovo s podizanjem psa je istina, to sam zaboravio spomenuti. Kad pas izgubi tlo pod nogama, pušta što god je ugrizao.

Udarci u slabine su za psa jako bolni, ali je upitno koliko su trenutno korisni. Možda te napadne neki stafford i ti ga izmlatiš do unutarnjeg krvarenja, a on te i dalje ne pušta pa onda bezveze ugine koji dan kasnije. Dosta negativnih iskustava sa psima proizlazi iz nerazumijevanja i da ljudi samo malo bolje promatraju ponašanje psa umjesto da se bacaju na njega u izljevu awwww-ičnosti, provociraju ga ili panično bježe od njega, dosta tih slučajeva ne bi bilo. Ne miješam to sa slučajevima u kojima je sudjelovao loše odgojen pas. Ako vlasnik nije kreten, ali nije ni iskusan sa psima, najgore što si može napraviti je nabaviti psa koji ima jaku volju, tvrdoglav je, temperamentan i sl. U najgorem slučaju, pas će shvatiti da ga se gazda u stvari boji i postavit će se kao vođa "čopora", umjesto da gazdu smatra vođom.

Jednog dana, ako budem financijski u mogućnosti, želio bih imati Cane Corso. Za nekoga kome pas ne bi služio samo za zabavu, ovo je najbolji omjer veličine, brzine urođenih čuvarskih predispozicija, inteligencije i dosta mirne naravi, a navodno je i krasan obiteljski pas i dobar s djecom. U biti, dreseri kažu da treba samo proći nekakav tečaj za obuzdavanje agresije i boljeg psa si čovjek ne može poželjeti.

Telcontar
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 33
Lokacija : Zagreb - Slavonski Brod
Datum registracije : 19.04.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by explode 13.05.11 8:36

Telcontar je napisao/la:E, baš si me dobro sjetio s ovim obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 368870

Pas legne na leđa i izloži svoje osjetljive dijelove kada želi izbjeći sukob, odnosno kao znak pokoravanja. To možeš vidjeti kod vukova. Recimo, vuk predvodnik poludi na nekog drugog vuka i ovaj mu želi dati na znanje da mu se pokorava i da se nema namjeru boriti s njim, liježe na leđa. Zbog toga, psa kojeg okreneš na leđa i držiš tako dok se ne smiri, shvatit će da se ti smatraš nadređenim, a njega podređenim. Zato je isto dobro (ali pitam se koliko lako izvedivo avarege Joe-u) kad dođe do stani-pani, zgrabiti psa za šiju, srušiti i koljenom ga pritisnuti za vrat (što bliže glavi, zbog opasnosti od ugriza) na zemlju i ne dati da mrda. Trgenjat će se neko vrijeme, ali kad vidi da nema zaje*ancije i kad se umori, pokorit će se (nadajmo se). Za to vrijeme nema smisla udarati ga ili biti agresivan, nego ga samo čvrsto prikeljiti za zemlju (ali paziti da se ne guši, jer će se tek onda trgenjati) i pokazati odlučnost.

"teoretski ljubav lepo zvuči, malčice je drugčije u praksi.... " obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 69343 što bi rekao jedan kant autor.

To za vukove je tačno. Ali samo kada su u pitanju vuk i vuk. Ako se bi ovca izvalila na ledja i podmetnula vrat vuku, šta mislite kako bi vuk odreagovao (ili slučaj mačke i psa, kada je ovaj obori na ledja). A nisam siguran da životinja koja bi kidisala na čoveka to radila sa pretpostavkom borbe za prevlast u čoporu. Pre mi se čini da bi te doživele kao plen tj. ovcu, mačku,...

Dakle u pitanju je socijalno-moralni instinkt vukova (postoje slični primeri drugih životinja, svi znamo za ono čuveno "vrana vrani oči nevadi" što je tačno). I još nešto , neke pasmine vode poreklo od vuka a neke od šakala. Kod vukova je izrazita dominacija vođe čopora, što kod pasa preuzima "gazda". To su psi koji poštuju i slušaju samo jednog čoveka, dok su prema ostalim čkanovima njegove podosice najčešće ravnodušni. Psi koji vode poreklo od šakala, a njih je najviše, nemaju izražen instinkt prema lideru pa je njihovo ponašanje drugačije od propomenutih.

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

obrana od mogućeg napada životinja - Page 2 Empty Re: obrana od mogućeg napada životinja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics
» OBRANA

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.