FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Sunčeva superoluja sve bliža ?

+15
Mad Max
Morska_glista
Guru
bushman
Stoney
ficovk
fallenangel385
LUKSA
tonka
mariobab
Mshai
D@nijel@
mimir
bowhunter
Stermotich
19 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Stermotich 20.04.09 18:31

index.hr (najnovije vijesti više) / Novi film sa istom tematikom Knowing

Signalizirao Bowhunter


NAJNOVIJE istraživanje pokazalo je kako bi u naredne tri godine Zemlju mogla pogoditi "sunčeva superoluja" koja bi našu civilizaciju vratila u mračno doba.

Sunčeva superoluja sve bliža ? Sunce_AFP_540px

Nakon najspektakularnije aurore borealis u posljednje 153 godine svjetla će se ugasiti, i to ne ona na nebu nego na Zemlji. Veliki dio Zemlje će do jutra ostati bez struje, a nešto prije ponoći će se ugasiti Internet i svi mobiteli. Već drugoga dana cijela civilizacija bit će u kaosu. Predviđa se i kako će do kraja 2013. godine 100 tisuća Europljana umrijeti od gladi.

Takav scenarij može se ponavljati svakih 11 godina

Predviđanja kažu da će oporavak od te "krize" za koju će ova "ekonomska" izgledati kao "mala beba" trajati dva desetljeća. Ovakav "crni scenarij" za Zemlju donio je magazin New Scientist te se ga on smatra jednim od najvećih prijetnji našoj generaciji. To se događalo i prije, a izračunato je da se može ponavljati svakih 11 godina.

Sunčeve oluje u normalnim slučajevima ne izazivaju toliku zabrinutost. Nabijene subatomske čestice uglavnom ne uznemiruju većinu Zemljana, nego samo astronaute i vlasnike satelita. Ljudi na Zemlji te "napade" ne osjećaju, jer nas štiti Zemljino magnetsko polje. No, svako toliko Sunce izbaci ogromnu količinu topline koja se kreće brzinom od milijuna kilometara na sat te može prouzročiti probleme na Zemlji.

Problem će nastati zbog ovisnosti o električnoj energiji

Zadnji takav "veliki napad" Sunca na Zemljane dogodio se 1. rujna 1859. godine kada je bilo moguće, zbog jačine svjetla odaslanog sa Sunca, u pola noći čitati novine. U Kaliforniji su se radnici u rudniku ranije probudili i krenuli na posao zbog količine svjetla koja ih je "zapljusnula" u noćne sate. No, štetu od tog "električnog šoka" u tim godinama bilo je lako popraviti zbog toga što je civilizacija funkcionirala na temelju "željeza i mišića".

Danas kada civilizacija funkcionira na temelju supermreža temeljenih na električnoj struji i komunikacijama, štete će biti nesagledive. "Svake godine naša ljudska tehnologija postaje sve ranjivija", napisao je u svojem izlaganju Američkoj akademiji znanosti stručnjak za svemir Daniel Baker. Problemi će doći zbog naše ovisnosti o električnoj energiji i načinu na koji se ona prenosi. Takva će solarna superoluja "upumpati" milijarde novih gigavata u sustav. Transformatori koji visokonaponsku struju pretvaraju u kućnu bi se rastopili.

"Treći svijet" prolazi najbolje zbog svoje "zaostalosti"

Možemo samo zamišljati kako bi današnja civilizacija funkcionirala u takvim uvjetima. Znanstvenici su predvidjeli tu oluju za 2012. godinu zato što se ona dogodila 1859. godine i zbog manje oluje koja je prije 20 godina pogodila istočnu Kanadu i ostavila 20 milijuna ljudi bez struje. Trenutno je Sunce u mirovanju, ali se njegova najjača aktivnost predviđa za 2012. godinu i to negdje tijekom ljeta ili jeseni.

Predviđanja su da će najmanje pogođeni dijelovi Zemlje biti baš oni najsiromašniji, jer će se Treći svijet, koji nije u tolikoj ovisnosti o struje, najlakše prigoditi na život bez nje. Spriječiti ovu katastrofu Zemljani mogu tako da pošalju u svemir više satelita koji bi ih na vrijeme upozorili na napad, jer će najjači val biti na početku.

Sunčeva superoluja sve bliža ? Cme_c3_big
Stermotich
Stermotich
support
support

Male
Broj postova : 221
Godine : 51
Lokacija : Forum
Datum registracije : 10.06.2008

https://www.stermotich.com

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Gost 20.04.09 20:26

Nakon najspektakularnije aurore borealis u posljednje 153 godine svjetla će se ugasiti, i to ne ona na nebu nego na Zemlji. Veliki dio Zemlje će do jutra ostati bez struje, a nešto prije ponoći će se ugasiti Internet i svi mobiteli. Već drugoga dana cijela civilizacija bit će u kaosu. Predviđa se i kako će do kraja 2013. godine 100 tisuća Europljana umrijeti od gladi.

NEEEEEEEEEEEEEE nedam internet, kak bumo onda razmjenivali iskustva???

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by bowhunter 20.04.09 20:32

onda ce biti stvarni survival, zato sada treba stjecati praksu.
bowhunter
bowhunter
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 38
Lokacija : Jastrebarsko
Datum registracije : 24.01.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Gost 20.04.09 20:36

ako bude nek bude....ali nije to to kad necemo moci slikati i stavljati slikice Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986 izmjenivati iskustva, cak ni mobitelima Sunčeva superoluja sve bliža ? 368870 e svasta, ludi neki scenarij Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Gost 21.04.09 23:11

opaaaaaaaaaaaa mozda ima nesto istine u svemu tome

vidite sljedeci clanak:



NEOBIČNO niska aktivnost Sunca, koja je na najnižoj razini u ovom stoljeću, zabrinula je britanske znanstvenike koji se pitaju dolazi li nam novo "Ledeno doba".

Stručnjaci koji su se okupili na skupu Britanskih astronoma primijetili su kako na Suncu nema pjega te ima vrlo malo solarnih izboja, a i taj "izvor života na Zemlji" je "najtiši" u vrlo dugom razdoblju. Ta promatranja su zabrinula astronome koji su svoje zaključke temeljili na posljednjim fotografijama Sunca snimljenima iz svemira, piše BBC.

"Nema znakova da će se aktivnost Sunca ubrzo povećati"


Sunce uobičajeno prolazi kroz ciklus aktivnosti od 11 godina. Na vrhuncu toga ciklusa izbacuje vruće plinove, a može se dogoditi i "superoluja" koja bi uništila sav elektricitet na Zemlji i vratila nas u doba prije ove civilizacije. Nakon toga dolazi "slabije" razdoblje Sunčeve aktivnosti. Znanstvenici su očekivali da bi prošla godina trebala biti ona u kojoj se Sunce trebalo zagrijati, no umjesto toga ono je dostiglo svoje 50-godišnje dno u pritisku solarnih vjetrova, 55-godišnje dno u zračenju i 100-godišnje najnižu vrijednost u pjegama.

Profesorica Louise Hara s University College u Londonu izjavila je kako je neobjašnjivo zašto se aktivnost ne povećava. Tvrdi da nema znakova da će se to ubrzo dogoditi, ali da neki znanstvenici predviđaju da će Sunce ubrzo ući u normalnu fazu svoje aktivnosti.

Zemlji prijeti novo "Ledeno doba"?

"Drugi kažu da ulazi u još jedno minimalno razdoblje te se oko toga vodi žestoka znanstvena rasprava", zaključila je Hara. Sredinom 17. stoljeća Zemlju je kroz 70 godina "pogodilo" kratko "Ledeno doba", a neki znanstvenici tvrde da bi se to moglo dogoditi i tijekom ove smanjene aktivnosti Sunca.

Neki na predviđanja o ponovljenom "Maunderovom minimumu", kako je nazvano to razdoblje u 17. stoljeću, samo odmahuju rukom te tvrde da je to pojednostavljeno gledanje na stvari. Profesor Mike Lockwood sa sveučilišta iz Southamptona kaže da je sunčeva aktivnost svoj vrh dosegla 1985. godine te je sada u fazi silaznog trenda koji će trajati nekoliko desetljeća.

Ne postoji samo ciklus od 11 godina, nego i oni koji traju više stotina godina

On vjeruje kako uz ciklus od 11 godina, Sunce prolazi i kroz druge cikluse koji traju i stotine godina. Tvrdi da je 1985. godina bila vrh aktivnosti u tom "drugom ciklusu" dok je "Maunderov minimum" označavao njegovo dno. "Ponovno ulazimo u razdoblje srednjih vrijednosti nakon što smo prošli kroz dio u kojem je Sunce bilo u najvišim vrijednostima", rekao je Lockwood te dodao kako se može očekivati da će proći još stotine godina do ponovnog "Maunderovog minimuma".

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by mimir 22.04.09 1:10

moglo bi biti zanimljivo samo da nebude prezanimljivo
mimir
mimir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 259
Godine : 34
Lokacija : np-kc-zg
Datum registracije : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by D@nijel@ 22.04.09 13:45

Trudim se ne doživljavati ove apokaliptične teme. Za sada. Sunčeva superoluja sve bliža ? 166116
D@nijel@
D@nijel@
lingua
lingua

Female
Broj postova : 218
Godine : 46
Lokacija : Vukomeričke Gorice
Datum registracije : 12.04.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Mshai 22.04.09 14:53

Ajde ajde... gledajte s ljepše strane - barem imamo još pune dvije godine za izoštriti sve potrebne vještine preživljavanja.

Sunčeva superoluja sve bliža ? 450789
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by mariobab 22.04.09 20:25

Vatrice, mi jesmo u ledenom dobu, u razdoblju Holocenskog interglacijala, toplijem razdoblju zemlje između dva vrhunca zaleđivanja.I to traje već 11000 god, a koliko će još, ne zna se.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by bowhunter 22.04.09 21:02

Mariobab daj mi malo pojasni to kaj si napisao.
bowhunter
bowhunter
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 38
Lokacija : Jastrebarsko
Datum registracije : 24.01.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Gost 22.04.09 21:07

zivimo izmadu dva ledena doba
bar sam ja tak nekad ucil u skoli

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by mariobab 22.04.09 21:18

Tj. unutar ledenog doba u toplijem razdoblju između dva velika zaleđivanja. I ja sam učio da smo između, ali to je bilo davno, znanost je od tada revidirala svoje stavove.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Gost 22.04.09 22:12

tocno tak!
jedno vrijeme su znanstvenici mleli svasta, da cve nas sprziti sunce, ali oni valjda malo iskusniji u toj tematici lijepo su pisali da nas zapravo ceka ledeno doba, dal vec nas ili neku generaciju iza nas....vidjet cemo ili necemo vidjeti Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986
meni se jedino ne svida biti bez struje.... pa prati ves na ruke i iskuhavati ga na sparetu, zapravo ne svida mi se ni ideja da necu moci isfenirati kosu, ali boze moj, kad budu drugi cupavi bum i ja, pa na kaj budemo licili Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986
a vi muskici cete lijepo zaboraviti na aparate za brijanje..zilete budu opet zakon Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986
svida mi se razmisljanje kaj bi bilo ako BUDE tak nekaj za par godina...pa nije lose pripremiti se, makar u mislima, iako i dalje mislim da nebu nist

no ljudi su postali takvi da je to prestrasno, sve se izokrenulo, ali sve kud god se pogleda...

ah da....pricala sam o tome s vukom, kaze vuk: " bilo bi dobro da znamo tocno sto ce biti, pa dignut veliki kredit i putovati svijetom" Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986 Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986
banke ce za tri godine biti u kurslusu i fino penezeki ostanu Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986
fantasticno! Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986 Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986
isuse kak mi misli lete s teme na temu...umorna sam Sunčeva superoluja sve bliža ? 166116

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by tonka 13.06.09 20:29

učili su nas iz kozmologije ako sunce ne bu iz bilo kojeg razloga sjalo, neće moći biti nikakve svjetlosti na zemlji, totalni mrak, niti svijeća se neće mći upaliti, niti šibica....
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by LUKSA 13.06.09 20:32

boli me dupe , za smak svijeta i 2012 i nosterdamusa i sve te pizdarije!
Uživajte u životu dragi ljudi!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by tonka 13.06.09 20:40

ma ni ja se ne brinem, ali zato i jesam donijela neke odluke i pomijenila stil života, baš me briga, ovako mala, beznačajna, mogu puno sebe usmjeriti kako stvarno želim, baš uživat u životu, u prirodi i stvarno mogu mrziti asfalt a da ta mržnja nikog ne vrijeđa.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by fallenangel385 15.06.09 7:53

uff...netko stvarno moze da se nase.. govana i to u izobilju, al to nije ono najcudnije, najcudnije od svega je sto postoje ljudi koji ce to sa velikom slascu pojesti...

mislim da je poanta jasna

fallenangel385
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 39
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 06.02.2009

http://fallen-angel.fotozine.org

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by ficovk 15.06.09 12:01

Zaboli mene Tuki za 2012tu Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986

ficovk
bomber
bomber

Male
Broj postova : 130
Godine : 30
Datum registracije : 14.04.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Stoney 15.06.09 12:11

Opet ista stvar ko i za docek 2000, 300 datuma prije tog i 50 nakon tog datuma...
Glupo je dat otkaz i preselit se u sumu jer ti ZNAS da ce bit smak svijeta. Nastavi radit jer ako te posao veseli, bolje nemoze, a ako ne, trebao/la si trazit novi posao prije jer svi smo rodjeni sa istom strukom i zanimanjem.
Ako te zivot ne veseli i totalno ga zelis promjenit (kao sta zelis nakon sta pocnes vjerovat u smak svijeta na neki datum) onda pocni vec sad... jer smo i manje od zanemarivog komadica ugljika tako da jedini razlog zasto ne legnem i ne umrem je da se trudim bit sretan i radit stvari koje me vesele pa ako je netko pored mene, zasto i njega/nju ne razveselit.
Mozda sebicno ali meni pali.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by tonka 15.06.09 12:36

mislim da uopće nije nikakav datum bitan, važnije je to što svi uočavaju da se događa nešto i to velikom brzinom posebno na suncu. i nitko na ovoj zemlji nema za to rješenje. ali od malog čovjeka se ni ne očekuje, zato smo slobodniji za izabrati kako provesti ovo vrijeme,... još tko ima djecu shvaća sve ovo još ozbiljnije...ne bojim se ali razmišljam, jer se sve događa velikom brzinom. ja sam isto kao ti Stoney izabrala truditi se biti sretna i radit stvari koje me vesele i razveseliti ljude oko sebe. i nije sebično i pali.
tonka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1535
Godine : 48
Lokacija : Pula
Datum registracije : 08.06.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by bushman 15.06.09 13:53

Hrabar covek umire samo jednom,a kukavice hiljadu puta!
Ko od nas zna kada ga ceka kraj?
Smrt je sastavni deo zivota,i jedino sigurno sto znamo da ce nas zadesiti.
Zato covek treba da u svakom trenutku bude spreman na to.
Ziveti dostojanstveno i u sudnjem casu isto tako postupiti.
Samuraji su sebe smatrali mrtvim za zivota,i zahvaljivali bogu za svaki dozivljeni novi dan.
Zato ispunite sebe za zivota,uzivajte u svakom treptaju lista na vetru,toplom zraku sunca,...
I nece vam biti tesko kada vidite kraj.
Ispunjeno srce je neunistiva energija!
Oni koji uludo protrace zivot treba da brinu o tome.
bushman
bushman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 55
Lokacija : INDJIJA,SRBIJA
Datum registracije : 07.05.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Guru 14.12.09 14:39

Ne brine me ovo mnogo. Koristim naravno modernu tehnologiju ali nisam toliko zavistan od nje.
Na neki način bi mi bilo i milo jer je cijela planeta otišla u ono... Sunčeva superoluja sve bliža ? 69343

A isto bi mi bilo zanimljivo gledat neke pune para u odijelima kako "preživljavaju" kad im to ništa ne znači, a vjerujem da bi se skoro svi sa ovoga foruma snašli da se ovaj scenario desi!
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Morska_glista 07.01.10 16:40

Ne pa moci cemo mi proizvesti struju Sunčeva superoluja sve bliža ? 611886
Samo sto ju necemo moci iskoristiti jer ,
ce uredaji na duze vrijeme biti neupotrebljivi (unisteni).
Npr. lagano cemo moci proizvesti jednostavni generator i zaruljicu.
Okretati cemo rucicu i voila.(zaruljica svijetli).
Morska_glista
Morska_glista
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 114
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 05.01.2010

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Stoney 07.01.10 18:41

Nije problem toliko u izradi novih tehnologija nego u tome da se ona ne radi rucno. Ajde ti napravi mikroprocesor i lemi sa necim sto je 100 puta tanje od dlake. Znaci trebas potrosit najmanje 2 godine (ako se cijeli svijet ukljuci) samo da mozes proizvodit "jednostavne" predmete kao recimo zarulje masovno posto prvo trebas napravit stroj a nemas nikakve tehnologije - pa ni lemilicu Sunčeva superoluja sve bliža ? 69343
Samo se vrti u krug...koji stroj prvo napraviti jer rucno nemozes nijedan posto je sve presitno - nemozes samo zalemit komponente posto nepostoji stroj koji moze napraviti te komponente.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Morska_glista 08.01.10 0:21

istina,u pravu si....
Ali nebi proslo dugo da ne bi ljudi (mi) "dosli na noge".
Morska_glista
Morska_glista
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 114
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 05.01.2010

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Stoney 08.01.10 12:57

To da, samo u obliku anarhije -po meni.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Morska_glista 08.01.10 19:35

Istina pogubio bi se red u svijetu.
Po mom misljenju nesto kao u filmu Mad Max... Sunčeva superoluja sve bliža ? 166116
Morska_glista
Morska_glista
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 31
Godine : 114
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 05.01.2010

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Mad Max 24.02.11 2:16

Ma nee ljudi ... neče biti kraj sveta 2012-e jer sam bankom podpisao ugovor o vračanju kredita do 2025-e godine !
Ako oni vragovi na banci ne znaju za to - onda taj kraj sveta 2012-e sigurno ne postoji bwahahaha
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Fratt 24.02.11 8:18

Mad Max je napisao/la:Ma nee ljudi ... neče biti kraj sveta 2012-e jer sam bankom podpisao ugovor o vračanju kredita do 2025-e godine !
Ako oni vragovi na banci ne znaju za to - onda taj kraj sveta 2012-e sigurno ne postoji bwahahaha

Ako smak svijeta znači da ću zahebati banku onda smak svijeta nije ni tako loša opcija... Sunčeva superoluja sve bliža ? 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Stevan Feher 24.02.11 14:25

Jedino sto bi bilo lose u tom scenariju tj. kad bi se nesto tako stvarno desilo, je to sto bi sasekli i ono malo suma sto je ostalo a onda smo ga stvarno svi ugasili Sunčeva superoluja sve bliža ? 166116. Tako da mislim da to i nije bas dobro. Jeste da bi nama odgovaralo sto se tice primene svih znanja stecenih ovde, ali nestankom suma nestace i mnoge vrste a samim tim i mi koji smo na vrhu lanca. A sto s eksplatacije vode tice, to ne bih ni da pominjem.
Stevan Feher
Stevan Feher
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 49
Godine : 42
Lokacija : Vrsac, Srbija
Datum registracije : 18.01.2011

[Vrh] Go down

Sunčeva superoluja sve bliža ? Empty Re: Sunčeva superoluja sve bliža ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.