FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Wolf sa Dinare

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
skyrunner
lingua
lingua

Broj postova : 345
Datum registracije : 01.01.2011

PostajNaslov: Re: Wolf sa Dinare   29.01.11 19:22

mislim da tebi ova priča nije ni bila preživljavanje nego za tebe izlet i noćenje na snjegu.arsenal ti je strašan.u hrvatskoj po novom zakonu je puno teže dobiti dozvolu i za držanje a kamoli za nošenje.(osim ako si lovac).ja sam imao beretu 7.65 na dozvolu i lani je policija došla u pregled dali propisno držim oružje i uzeli su mi nju i oduzeli dozvolu zato jer je spremnik bio u pištolju.nije bio u cijevi,pištolj je bio u metalnoj kutiji i pod ključem i svjedno su ga uzeli.tu je po tom pitanju zakon heben i jeko me to živcira.i onog mavericka si malo platio(dobra trgovina).onaj nož iz jna je super stvaz.imam dva a jednog sam dao nabrusiti(dugo je trajalo jer je oštrica debela i tvrda) ali je jako kvalitetno i uvijek ide samnom u šumu. živio ti meni
[Vrh] Go down
betoveen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 40
Godine : 28
Datum registracije : 19.01.2011

PostajNaslov: Re: Wolf sa Dinare   31.01.11 14:57

skyrunner je napisao/la:
mislim da tebi ova priča nije ni bila preživljavanje nego za tebe izlet i noćenje na snjegu.arsenal ti je strašan.u hrvatskoj po novom zakonu je puno teže dobiti dozvolu i za držanje a kamoli za nošenje.(osim ako si lovac).ja sam imao beretu 7.65 na dozvolu i lani je policija došla u pregled dali propisno držim oružje i uzeli su mi nju i oduzeli dozvolu zato jer je spremnik bio u pištolju.nije bio u cijevi,pištolj je bio u metalnoj kutiji i pod ključem i svjedno su ga uzeli.tu je po tom pitanju zakon heben i jeko me to živcira.i onog mavericka si malo platio(dobra trgovina).onaj nož iz jna je super stvaz.imam dva a jednog sam dao nabrusiti(dugo je trajalo jer je oštrica debela i tvrda) ali je jako kvalitetno i uvijek ide samnom u šumu. živio ti meni

Ti si u Republici Hrvatskoj,a ja sam Hrvat u Bosni,a državljanin sam obe republike i zakon mi ovdje dozvoljava takve arsenela,iako sam ja često i Hrvatskoj(dalmacija,Korčula koju poznajem kao svoj džep,na korčuli sam dva tri puta godišnje u lovu,pretežno u Žrnovu.)
[Vrh] Go down
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 21
Datum registracije : 14.03.2011

PostajNaslov: Re: Wolf sa Dinare   15.03.11 14:13

Ovaj survival kit nemože koštati 500.kuna sigurno.
Tu ima kremen za vatru,žićana pilica,led lampica,550 Cobra padobransko uže,mali karabiner,zviždaljaka i kompas u jednom i mala kartica za otvaranje i rezanje.

Ja imam sličan KIT i ne košta ni 250.kn
[Vrh] Go down
Elp
spikač
spikač

Male
Broj postova : 502
Godine : 31
Datum registracije : 25.02.2011

PostajNaslov: Re: Wolf sa Dinare   15.03.11 14:52

Bethoween, samo jedno pitanjce, cisto informativno. Ja sam Sarajlija, međutim citav svoj lovacki staz sam zaradio u istocnoj Bosni (Praca, Rogatica, Rudo, Gorazde). Sada me zanima kako si uspio dobiti dozvolu za papovke (cini mi se da su to prva slijeva i druga sa desne strane, samo su bajoneti skinuti), ako se zna da poluautomatsko oruzje ne potpada pod lovacko. Dakle priznaje se oruzje sa magacinom, ali "bolt action". Ne pitam iz razloga osude ili nevjerice u tvoje izjave, cisto zato sto sam je i ja imao, ali je nisam mogao niti legalizovati niti amnestirati. Da li je to od kantona do kantona ili kako? Ista prica i za pistolje. Po zakonu BiH u mogucnosti si legalno posjedovati jedan pistolj i jedan revolver, nikako vise. Inace radim u državnoj sigurnosti, samo mi ovaj aspekt i nije blizak pretjerano. Ako ti nije tesko, molio bih pojasnjenje...

Srdacan pozdrav
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Wolf sa Dinare   

[Vrh] Go down

Wolf sa Dinare
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2