FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

EnZo Trapper s Kydex koricom

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 46
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: EnZo Trapper s Kydex koricom   20.01.11 14:41

dok sam tražio nešto za prijatelja, naletio sam na interesantnu izvedbu EnZa s kydex koricom:
http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?86043-First-knife-amp-sheath-project-Enzo-trapper.

meni izgleda odlično...
[Vrh] Go down
Nino G
lingua
lingua

Male
Broj postova : 460
Godine : 48
Datum registracije : 26.09.2009

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   20.01.11 16:13

Ručka izgleda strašno neudobno. Trebao je malo zaobliti te rubove.
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 46
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   20.01.11 16:58

tu si u pravu - nisam mislio na detalje izvedbe već na koncept, tim više što je rađeno u kućnoj radinosti...
[Vrh] Go down
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1298
Godine : 30
Datum registracije : 22.10.2009

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   20.01.11 17:11

Imam nož koji ima takvu sličnu dršku i mogu vam reći da uopće nije neudobna. Izgedom djeluje tako ali nije...još pogotovo ako imaš veće šape..
Nož mi se stvarno sviđa...a i kydex je dobro napravljen.
Mene zanima kojeg bi vi Trappera preporučili za kupnju....flat grind ili scandi grind.
iskreno flat mi se čini nekako ljepši, ali opet svi znamo rezne sposobnosti scandia.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7260
Godine : 42
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   20.01.11 23:27

osobno mi se ručka ni malo ne sviđa, stvarno je čoškasta. na taj mi nož nekako ne paše metalni bolster. s njime mi nož ima nekak jeftini kineski štih.
futrola mi je grozna, takva kvrga plastike za tak mali nožić, po meni bedastoća, a ni inače ne volim kydex.
ja osobno volim flat grind, zbog činjenice da je takvu oštricu sa malim sekundarnim grindom puno lakše na terenu naoštriti nego scandi. neznam jel neko probao naoštriti neki scandi nož na recimo DC4 koji je sasvim dovoljno velik za bilo koju oštricu osim ako nije scandi, za scandi treba velika stabilna ploha.
paralelno sam enza probao u scandi i flat grind izvedbi i mogu reči da scandi nema apsolutno nikakve rezne prednosti nad flatt grindom a ima mana. tak da ray mears bushcraft scandi nož(iako ga kao prirodnjaka jako cijenim) šljkaka ali niš bolje od bilo kojeg flatt noža. scandi grind se tradicionalno zadržao u skandinaviji gdje za to postoji realna potreba. dakle rad i dooštravanje na terenu u uvjetima velikih hladnoća koje podrazumjevaju rad u rukavicama. tada velika ploha grinda koji određuje kut brušenja noža ima svrhu i logiku ali da je najbolji za bushcraft ne bi se nikada složio.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2696
Godine : 28
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   20.01.11 23:49

Ja npr. naoštrim moru triflex koja je scandi bez problema samo sa DC3... i lijepše su mi općenito scandi oštrice od full ili high flat grind oštrica. :bog:
[Vrh] Go down
jratko30
lingua
lingua

Male
Broj postova : 389
Godine : 26
Datum registracije : 23.11.2010

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   21.01.11 2:14

skandi mi se sviđa, štitnk-ružan, drška-ako nema druge dobro, korice- katastrofa (ružne, a HS 2000 ima manje)
[Vrh] Go down
boletus
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 41
Datum registracije : 22.02.2010

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   21.01.11 10:09

Citat :
osobno mi se ručka ni malo ne sviđa, stvarno je čoškasta. na taj mi nož nekako ne paše metalni bolster. s njime mi nož ima nekak jeftini kineski štih.
futrola mi je grozna, takva kvrga plastike za tak mali nožić, po meni bedastoća, a ni inače ne volim kydex.

Ne da liči na kineza sa bolsterom, nego meni liči na neki jeftin kineski folder.
A futrola može poslužiti za kopanje zaklona u snijegu i za struganje leda sa stakala na autu.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: EnZo Trapper s Kydex koricom   

[Vrh] Go down

EnZo Trapper s Kydex koricom
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Enzo Trapper 95
» Božićni samopoklon
» Moja kolekcija