FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
mini štapovi za ribolov... Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
mini štapovi za ribolov... Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
mini štapovi za ribolov... Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
mini štapovi za ribolov... Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
mini štapovi za ribolov... Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
mini štapovi za ribolov... Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
mini štapovi za ribolov... Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
mini štapovi za ribolov... Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
mini štapovi za ribolov... Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
mini štapovi za ribolov... Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
mini štapovi za ribolov... Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
mini štapovi za ribolov... Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
mini štapovi za ribolov... Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
mini štapovi za ribolov... Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
mini štapovi za ribolov... Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
mini štapovi za ribolov... Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
mini štapovi za ribolov... Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
mini štapovi za ribolov... Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
mini štapovi za ribolov... Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
mini štapovi za ribolov... Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
mini štapovi za ribolov... Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
mini štapovi za ribolov... Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
mini štapovi za ribolov... Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
mini štapovi za ribolov... Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
mini štapovi za ribolov... Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
mini štapovi za ribolov... Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
mini štapovi za ribolov... Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
mini štapovi za ribolov... Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
mini štapovi za ribolov... Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
mini štapovi za ribolov... Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

mini štapovi za ribolov...

+5
Luka B.
PRACKA
Filip
Elp
svarožić
9 posters

Go down

mini štapovi za ribolov... Empty mini štapovi za ribolov...

Postaj by svarožić 18.01.11 12:56

Neznam dali ste već vidjeli mini štapove ali meni je to novo. Danas sam naletio slučajno na tako nešto pa mi se učinilo jako zgodno za imati u ruksaku. A i cijena nije strašna.
Potražite na netu pen fishing rod. Ja nemam velikog iskustva u ribolovu sa štapom osim lignjolova s kraja i tu je nezamjenjiv.Cijeli život lovim ,,iz ruke'' ali na youtubu ima dosta filmića na tu temu.

svarožić
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 53
Lokacija : split
Datum registracije : 22.03.2010

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Elp 09.03.11 16:30

Gledao sam ih kada su se pojavili, duzina oko 1 metar kada se razvuce ako se ne varam, a masinica je minijatura prava. Onako na izgled simpa. S obzirom da se ribolovom bavim u daleko manjoj mjeri nego lovom, nisam neki pretjeran znalac, ali za moje licne potrebe ovo bi bilo lose. Rijeke na kojima lovim bogate su primjercima skobalja (podusta), plotice i klijena, i to primjeraka od kilogram i vise. Rijeka Praca na kojoj imam vikendicu u proslosti je obilovala pastrmkom potocarkom i lipljanom. Sada je zbog zagadjenosti i nekog pametnjakovica koji ispusta otpad sa farme svinja populacija riba dovedena do ruba propasti. Za oporavak ce trebati vremena. Vratimo se mi na temu. Ovi stapovi (po mom misljenju) napravljeni su za "ne daj Boze". Nije za poredjenje, ali ja sam od rodjaka iz Kanade dobio teleskopski stap duzine 1.7m, sklopi se u 40ak cm. Nasao sam najlaksu mogucu masinicu i ubacio u ruksak. Cisto da se nadje. 50 metara flaxa, koja udica velicine 12 i 14, par musica (stari to pravi), mali plovak 3 i 5 grama, kutijicu olova u sacmi, 2-3 virble i to je to. Nista tesko ili nezgrapno. Otprilike ovako to izgleda...

LINK

Moj je zelene boje, ostalo je isto, a masinica je jos za nijansu manja. Sve mi je to na vikendici, pa kad odem slikacu i poslati ti originalni. Ovo je cisto da mozes potraziti ako si zainteresovan.

Lijep pozdrav i bistro...
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by svarožić 09.03.11 17:25

To mi izgleda puno bolja opcija. Oni pen štapovi su ipak premali. Gledao sam neke kraće štapove ali ni jedan se nemože složiti na neku mjeru primjerenu ruksaku ili vožnji na motoru. Ja dosta lovim s obale onako iz ruke,bez štapa ali nije uvijek moguće naći dobru poziciju tj. da je teren ravan. Još kada zapuše malo...eto ti problema mini štapovi za ribolov... 592423 Zato mi je namjera kupiti neki štap koji ću moći uvijek imati sa sobom na putovanju...onako za svaki slučaj mini štapovi za ribolov... 747986

svarožić
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 53
Lokacija : split
Datum registracije : 22.03.2010

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Filip 09.03.11 18:28

http://za.awa-shima.com/index.php/component/content/article/56-travel-spin-rods/342-toronado-fast-spin
Svarožiću,ovo sam si ja kupio,verziju: 5-20g,210cm
Super je štap,za light varke.
Na njega sam ulovio bolena od 3.5-4kg.
Super je za putovanja!
Filip
Filip
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 26
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 03.11.2010

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by PRACKA 14.03.11 20:52

Mada,mene vise interesuje obican stap (plovak) da je 3m da jekratak kad se sklopi a onako deblji el video to neko negde?
PRACKA
PRACKA
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 33
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 30.04.2010

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Elp 15.03.11 9:09

U principu, debljina ti ne igra ulogu. Stvari na koje treba da obratis paznju su duzina stapa, akcija, broj ringli (sto ih je vise, manje je opterecenje), a debljina, vjerovatno mislis na dio koji drzis u ruci, imas u izvedbama od pluta, spuzve i sl. Da se to naci. Ako trazis namjenske stapove, tipa punog stapa za tezi ribolov, stapa za potezanje, stapa za musicarenje i sl. onda ce ti biti teze naci nesto kompaktno. Puni stapovi su obicno dvodijelni, stapovi za potezanje takodje, a musicari su 3-4 dijela.

Izbor masinice takodje igra veliku ulogu. Koliko novca, toliko muzike. Trazis brand (Okuma, Shimano, Cormoran), manju tezinu zbog nosenja, dobar obrtni moment i jos nesto na sta se danas gleda, a to je broj lezajeva. Imas masine sa 6, 8 i sl. Sto vise to bolje... i skuplje.

Nadam se da sam pomogao, a imas tu jos mnogo ribolovaca sa iskustvom daleko vecim od moga, pa nek i oni kazu sta misle.

Srdacan pozdrav mini štapovi za ribolov... 393492
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Luka B. 06.02.12 0:37

Ako si jako ograničen parama, uvijek je bolje više dati za rolu nego za štap.
Rola mora biti poštena, imati dobru kočnicu koja se da fino naštimati i koja ne bude zaštekala. Štap se pristojan može dobiti jako jeftino...

Luka B.
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 34
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 05.01.2012

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by ivo 06.02.12 14:38

Preširoka tema... Evo, moj odgovor na pitanje bi bio : bježi od kratkih štapića, eventualno ako iz broda loviš na dno, kao kanjčenicom. Također, teleskopi su uvijek lošija opcija u smislu čvrstoće, nego dvodijelni štapovi. Jedina njihova prednost, pored brojnih mana jest transportna duljina.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by sttomost 06.02.12 15:16

Slazem se s Ivom.Mini stapovi su odlicni kad lovis kancanicom na 25 i vise metara dubine,brze vadis ribu,a i krena ti se ne mota izmedju nogu jos ako puse vitar,pa se to sve zaplete onda si u problemu.Moja preporuka koristit samo iz broda,a u situacijama buschrafta ili prezivljavanja lako improviziras stap(grana,trskaitd.)ako imas udicu i krenu.

sttomost
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 44
Lokacija : split
Datum registracije : 08.12.2011

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Drobny 02.04.12 12:17

svarožić je napisao/la:To mi izgleda puno bolja opcija. Oni pen štapovi su ipak premali. Gledao sam neke kraće štapove ali ni jedan se nemože složiti na neku mjeru primjerenu ruksaku ili vožnji na motoru. Ja dosta lovim s obale onako iz ruke,bez štapa ali nije uvijek moguće naći dobru poziciju tj. da je teren ravan. Još kada zapuše malo...eto ti problema mini štapovi za ribolov... 592423 Zato mi je namjera kupiti neki štap koji ću moći uvijek imati sa sobom na putovanju...onako za svaki slučaj mini štapovi za ribolov... 747986

U Kauflandu sam nedavno kupio teleskopski štap transportne duljine 60 cm, 2,40 m, 20-40 g, proizvođač DAM, cijena 149 kn. Plastična tuba promjera 4 cm, čepovi, dvije vezice, i eto odlične kombinacije za transport motorom.

Drobny
tipko
tipko

Male
Broj postova : 67
Godine : 65
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 05.05.2011

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Molokai 02.04.12 16:11

Manji stapovi - brod
Veci stapovi - obala

@Gospon Ivo, vidi se da ste vrsni poznavatelj ribolova. Slazem se s vama. Ja osobno koristim teleskopske surf stapove i saranske dvodijelne stapove preko 4 m. Inace lovim samo orade na kvalitetnu jesku koju vadim sam, morski crv. Jeska br.1 a i bibi nije los, samo je preskup
Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by ivo 03.04.12 8:26

Molokai je napisao/la:Manji stapovi - brod
Veci stapovi - obala

@Gospon Ivo, vidi se da ste vrsni poznavatelj ribolova. Slazem se s vama. Ja osobno koristim teleskopske surf stapove i saranske dvodijelne stapove preko 4 m. Inace lovim samo orade na kvalitetnu jesku koju vadim sam, morski crv. Jeska br.1 a i bibi nije los, samo je preskup

Kolega Molokai, hvala na komplimentu, ja sam osrednji ribič, puno je većih majstora od mene, nego se tim hobijem (kao i lovom) bavim 40 godina, pa nekog vraga znam. S vašom opservacijom o štapovima se potpuno slažem. Za ješku bih vam još preporučio volka (po danu) i trpa, kacamarina, morskog kukumara (po noći). Prednost im je što su tvrdi ka sam vrag, teško će ih mala riba skinit s udice, a komarča ih nosi u naletu. Ajme što sam se na Krku nalovija ribe, prije 20 godina i to sve na ruku, "a volo", oko Plavnika ušati na kašete, a u krčkom portu ogromnih cipli i salpi, sve po noći, naravno. Inače, obožavam lovit ciple, koliko god je kakvoća njegova mesa katkad upitna, to mi je najsportskija riba, mudrijaš bez premca, a stravično jak borac. Imat cipla od dva kila na tunji 0,18 i izvuć ga vanka, bez špurtila, jest puno veći poduhvat nego Hemingway-eve pizdarije sa sabljarkama !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Molokai 03.04.12 19:14

@Ivo (Za ješku bih vam još preporučio volka (po danu) i trpa, kacamarina, morskog kukumara (po noći). )

Koristio sam te jeske kad nemam bolje sa ne bas dobrim rezultatima, jedino volak+lignja prolazi. Nisam cuo za to po noci i po danu, zasto?
Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by ivo 05.04.12 10:41

@Molokai, da budem iskren, nemam pojma, pričam iz iskustva. Rano ujutro, pa sve negdje do 7 h, a i oko podne (kad maestral malo pojača), komarča rado uzme volka. Po noći nisam ni jednu ulovio na volka, za razliku od trpa, koji radi danju i noću. Crv je, naravno, bolje ješka od obe spomenute, ali je zbog mekoće (pa bio i onaj tvrđi, iz šljunkovitog dna) danju praktički neupotrebljiv, ne može dočekat pravu ribu. Osim onih 10-ak cm od glave, sitna riba ga brzo razbije. Da nije tih problema s mekoćom ješke, najbolja ješka na svitu bila bi pedoča (dagnja, pizdica), sva riba je obožava, ali je raznorazni knezi, špari i slično prožderu dok nije ni pala na dno ! S cijelom pedočom u čiju je ljušturu samo ugurana udica, nisam imao nikakvih uspjeha. Biće da je to od terena do terena, vjerojatno cila pedoča "radi" blizu uzgajališta pedoči.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Molokai 05.04.12 20:47

@ Ivo
Trebali bi otvoriti neku novu temu, Morski ribolov ili sl. malo smo zastranili s Mini stapova za ribolov.
Inace probao sam i ja dagnju, cekao i cekao i nista. Cuo sam, i vidio slike, od covjeka koji lovi samo na dagnju, ono orade od 4, 5 kg.. Rekao mi je da baca dagnju na pijesak, zbog kontrasta, i ceka citav dan, ali kad primi onda uvijek kapitalka. Inace u krckoj luci je nekad bilo vise ribe, a danas manje, jos se nadje koja mrcina. Moj savjet je onaj puz sa koce, veliki 6,7 cm, mala orada ga ne moze pojesti, samo za velike.
Molokai
Molokai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 47
Lokacija : Krk
Datum registracije : 26.03.2012

[Vrh] Go down

mini štapovi za ribolov... Empty Re: mini štapovi za ribolov...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.