FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Recenzija čutura i porcija

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Drvo
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1693
Datum registracije : 13.03.2010

Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:33

Login je napisao/la:

Recenzija čutura i porcija - Page 3 203-US-CANTEEN

...
U American shopu sam vidio američke vojne posude za hranu gdje stane čutura.Kao ova na slici. To su korištene posude. Je li to sigurno za kupiti?
[Vrh] Go down
FrankyRC
spikač
spikač
FrankyRC

Male
Broj postova : 546
Godine : 32
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:39

@ratomir6: Sigurno da je lakše u odnosu na onu od Jna. Relativno je okrugastog oblika i manje površine dna tako da prije npr. voda uzavre, lakše se mješa, te se lakše čisiti.
@Drvo: Zašto nebi bilo sigurno, kad se dobro opere nema šta bit Recenzija čutura i porcija - Page 3 368870
[Vrh] Go down
ratomir6
lingua
lingua
ratomir6

Male
Broj postova : 381
Godine : 21
Datum registracije : 17.04.2012

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:41

neznam jel u onoj iz jna na plinu mi treba 15 min da uzavre voda kako tek na vatri zato pitam nači bolje je
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male
Godine : 39

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:42

FrankyRC je napisao/la:

@Drvo: Zašto nebi bilo sigurno, kad se dobro opere nema šta bit Recenzija čutura i porcija - Page 3 368870
Tko zna gdje je to bilo.
[Vrh] Go down
FrankyRC
spikač
spikač
FrankyRC

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:44

Pronađi na forumu u nekoj temi ima od čiščenju i dezinfekciji Jna čutura i porcija. Ako je opereš na previ način i sa pravin sredstvom bude "ko nova"
[Vrh] Go down
ratomir6
lingua
lingua
ratomir6

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:48

Drvo je napisao/la:
FrankyRC je napisao/la:

Tko zna gdje je to bilo.
ako je trebaš oprat malo vode stavi da proključa zali svaki dio po malo protresi uzmi porciju stavi vode i prokuhaj u njoj na plinu i sve opreš pomalo s detređentom ako ti čuturica smridi saspi malo kaladonta u nutra i isperi i ostavi sve da se suši prek noći
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:48

FrankyRC je napisao/la:
Pronađi na forumu u nekoj temi ima od čiščenju i dezinfekciji Jna čutura i porcija. Ako je opereš na previ način i sa pravin sredstvom bude "ko nova"
Napravit ću to. Usput znaš li gdje se kod nas u Hrvatskoj može kupiti nova posuda?

Zadnja promjena: Drvo; 23.11.12 21:49; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:49

ratomir6 je napisao/la:
ako je trebaš oprat malo vode stavi da proključa zali svaki dio po malo protresi uzmi porciju stavi vode i prokuhaj u njoj na plinu i sve opreš pomalo s detređentom ako ti čuturica smridi saspi malo kaladonta u nutra i isperi i ostavi sve da se suši prek noći
Nije loša ideja.
[Vrh] Go down
FrankyRC
spikač
spikač
FrankyRC

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:52

Mislim da orginalne nema nigdi nove, možda na ebayu, al imaš kopija po Army shopovima u kompletu sa čuturicama za sitnu lovu il kupi neku drugu posudu po izboru
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:54

FrankyRC je napisao/la:
Mislim da orginalne nema nigdi nove, možda na ebayu, al imaš kopija po Army shopovima u kompletu sa čuturicama za sitnu lovu il kupi neku drugu posudu po izboru
I kopija je dobra, samo kad bi bila od nehrđajučeg čelika.
[Vrh] Go down
FrankyRC
spikač
spikač
FrankyRC

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:55

nisam nikad vidio uživo orginalnu, al mi prijatelj ima kopiju i ona je od aluminija
[Vrh] Go down
ratomir6
lingua
lingua
ratomir6

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:58

Drvo je napisao/la:
FrankyRC je napisao/la:
Napravit ću to. Usput znaš li gdje se kod nas u Hrvatskoj može kupiti nova posuda?
imaš cjeli komplet u american shopu za 45 kn i u chechpointu to ti je iz jna a imaš one us army cjeli komplet za 80 ja bi iskreno to kupijo al več čuturicu imam torbicu tak da mi se ne isplati ja ću uzet samo psudu u american shopu za 45 kn i imam komplet
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 21:59

Draža mi je od nehrđajučeg čelika.Valjda stvar navike.
[Vrh] Go down
ratomir6
lingua
lingua
ratomir6

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 22:01

Drvo je napisao/la:
Draža mi je od nehrđajučeg čelika.Valjda stvar navike.
vidijo sam u jednom ribičkom dućanu ja mislim da je aluminiska neznam moram pogledat nju i torbicu za 100 kn
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 22:04

ratomir6 je napisao/la:
...imaš one us army cjeli komplet za 80 ja bi iskreno to kupijo...
Nisam uopće pronašao US komplet čutura i posuda za kuhanje.
[Vrh] Go down
ratomir6
lingua
lingua
ratomir6

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 22:06

u chechpointu
[Vrh] Go down
ratomir6
lingua
lingua
ratomir6

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 22:06

trenutno nemaju al trebali bi dobit
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 22:09

ratomir6 je napisao/la:
trenutno nemaju al trebali bi dobit
Hvala na informaciji.
[Vrh] Go down
FrankyRC
spikač
spikač
FrankyRC

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty23.11.12 22:14

imaš esbitovo posuđe od nehrđajučeg čelika u replik arta, a mislim čak da imaju i od titana samo jbg ladno al standard Recenzija čutura i porcija - Page 3 368870
[Vrh] Go down
Urd
zelembara
zelembara
Urd

Female
Broj postova : 29
Godine : 28
Datum registracije : 27.08.2012

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty05.04.13 1:55

Kupila bih neki set za kuhanje i jelo ovih dana pa mi recite što mislite o ovome?

http://www.americanshop.hr/surplus-vojni-visak-novo-quality-1/4985/porcija-za-jelo-q1-hv-jna-usw-olive

Praktično je, cijena je odlična, a komplet je neotvaran...

Znate li za još neki slični sklopivi set koji zauzima malo mjesta?
[Vrh] Go down
FrankyRC
spikač
spikač
FrankyRC

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty05.04.13 4:13

na ebayu, za puno manje možeš puno bolje
[Vrh] Go down
Urd
zelembara
zelembara
Urd

Female
Broj postova : 29
Datum registracije : 27.08.2012

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty05.04.13 5:29

Da, baš gledam Esbitove komplete na eBayu Recenzija čutura i porcija - Page 3 304316
[Vrh] Go down
ratomir6
lingua
lingua
ratomir6

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty05.04.13 11:53

Urd je napisao/la:
Kupila bih neki set za kuhanje i jelo ovih dana pa mi recite što mislite o ovome?

http://www.americanshop.hr/surplus-vojni-visak-novo-quality-1/4985/porcija-za-jelo-q1-hv-jna-usw-olive

Praktično je, cijena je odlična, a komplet je neotvaran...

Znate li za još neki slični sklopivi set koji zauzima malo mjesta?
Taj JNA-HV komplet koristim ponekad rijetko malo je zaj..... stvar zato što je komplet kockast pa je teško jesti iz njega draži mi je US ARMY komplet o kojem smo gore pričali a 70 kn stvarno previše za ovaj komplet može ih se naći tu po forumu i njuškalo po 30,40 kn
[Vrh] Go down
pirat
mr.spika
mr.spika
pirat

Male
Broj postova : 1264
Godine : 34
Datum registracije : 19.01.2012

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty09.04.13 20:53

kakav je ovaj set..? je li valja to..?
http://www.ebay.com/itm/2013-NEW-2pcs-High-Performance-PotBowl-Camping-Cookware-Cook-Set-Hiking-Survival-/370788285040?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5654b43a70

jel dosta za jednu osobu ovaj kapacitet posuda? mislim da je velika 900ml, a mala 350ml
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač
franciscus

Male
Broj postova : 969
Godine : 57
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty09.04.13 21:30

Navigator je napravio odličan prikaz tih posuda ovdje, pa pogledaj sam.
[Vrh] Go down
Redneck
bomber
bomber
Redneck

Male
Broj postova : 189
Godine : 59
Datum registracije : 08.01.2014

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty25.09.14 11:02

boletus je napisao/la:

Zapadno i istočno njemačka porcija, lijeva je zapadna a desno –siva istočna, obje slične no zapadni kvalitet se prepoznaje. Obje su trodijelne ali sa neki razlikama, po meni zap. Njem. Je najkvalitetnija alu porcija koja je došla na ove prostore.

Zanima me po čemu se točno prepoznaje "zapadni kvalitet"?
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika
PJER

Male
Broj postova : 1934
Godine : 50
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty25.09.14 13:22

vrag Jula ..vrag Manda..istočno ..zapadno..sve je to dovoljno dobro za nase izletničke potrebe..većina ljudi boluje od bolesti koja se zove konzumerizam..ipak sam mozda na krivu adresu ovo naslovio ..ovo je za posebnu temu..
[Vrh] Go down
Redneck
bomber
bomber
Redneck

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty26.09.14 19:08

Pitam zato jer imam obadvije, radijee nosim istočnonjemačku (zeru lakša, malo bolje "dihtaju"poklopci)....pa me zanimalo kak sam propustil uočiti "zapadni kvalitet".
[Vrh] Go down
Redneck
bomber
bomber
Redneck

Male

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty18.10.14 20:01

Baš sam nahvalil obadvije njemačke porcije i obadvije su riknule u isti dan. Istočnonjemačku odnijela Kupa, a zapadnonjemačka počela puštat na zakovici koja drži žicu za objesit. Ne pušta jako (zasad "slini"), ali nije za očekivat poboljšanje, a aluminij je, nemreš sam tak zalotat.

Ima ko preporuku za koji civilni kit za 2 osobe?
Kuhalo mi je riješeno, šalica mi je riješena, samo posuđe, a da nije vojna porcija ili zebra lončić (bar da ima još i tavicu - poklopac ili sl)..
Primijetil sam da previše robujem vojnim stvarima, a civilnih ima daleko boljih (čuturice npr.)
[Vrh] Go down
miles
lingua
lingua
miles

Male
Broj postova : 203
Datum registracije : 15.10.2011

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty19.10.14 16:55

Ima li koji materijal za čuvanje i kuhanje da nije štetan?
Za Teflon kažu da je toksičan, rostfraj isto tak, za ljevano željezo kažu da ispušta previše željeza u hranu, zemljano i stakleno posuđe kao ispušta olovo, plastika ima bisfenol A, za aluminij je sve rečeno itd...bog zna kaj budu za titanij zmislili da izaziva impotenciju il tak nekaj?
Kao ful panika lonci su štetni a ona velka žlica Vegete što se stavlja je tabu tema,o tom se ne priča...

Stari Rimljani su koristili olovno suđe i znali su za opasnosti međutim jelo je bilo ukusnije ako je bilo iz olovnog lonca.
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač
Franco G

Male
Broj postova : 776
Godine : 72
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty19.10.14 17:41

miles je napisao/la:
Ima li koji materijal za čuvanje i kuhanje da nije štetan?
Za Teflon kažu da je toksičan, rostfraj isto tak, za ljevano željezo kažu da ispušta previše željeza u hranu, zemljano i stakleno posuđe kao ispušta olovo, plastika ima bisfenol A, za aluminij je sve rečeno itd...bog zna kaj budu za titanij zmislili da izaziva impotenciju il tak nekaj?
Kao ful panika lonci su štetni a ona velka žlica Vegete što se stavlja je tabu tema,o tom se ne priča...

Stari Rimljani su koristili olovno suđe i znali su za opasnosti međutim jelo je bilo ukusnije ako je bilo iz olovnog lonca.

Osim olova sve materijale koje si naveo možeš mirno koristiti.
Priče o aluminiju su urbana legenda.
Teflon na visokoj temperaturi doista razvija bojni plin ali u kojoj količini? Jeli se itko ikad otrovao od teflona.

Teorije zavjere i paranoju često podupiru oni koji vam hoće prodati "prirodne lijekove" i sl. Stay safe.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Recenzija čutura i porcija   Recenzija čutura i porcija - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Recenzija čutura i porcija
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next