FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
baracuda
tipko
tipko

Male
Broj postova : 83
Godine : 53
Datum registracije : 09.01.2011

PostajNaslov: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   09.01.11 23:44

ovako,frend mi je iz metroa donio to čudo na dršci kao štrajher ali oval i dugačak cca 30-40 cm
što s njim,vrijedi li,navodno košta cca 100 eura
smijem li time i kako oštriti svoje s&w,spyderco i cold steel preklopne noževe
za sad se igram s kuhinjskim noževima(također dick)
fala unaprijed
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 266
Godine : 27
Datum registracije : 15.04.2009

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   09.01.11 23:47

to je za prave koljače, to su kuhinjski odnosno mesarski nožev i to kvalitetni. Tu staje moje znanje,mislim da bas nije namjenjeno oštrenju drugih noževa osim možda sa istim grindom
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7260
Godine : 42
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 15:46

štrajher zapravo nije za oštrenje, on služi kako bi se već oštri mesarskai brid oštrice iskrivljen na kosti vratio u ravninu. iako je moguće i štrajherom raditi minimalna dooštravanja jer je često od vrlo tvrdo kaljenog čelika ili keramike, no kako sam naveo nije predviđen ostrenju nego štrajhanju.
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 19:18

ovo nisam znal, kolko sam vidio svi mesari uvjek bruse noževe na strajheru. Koga god vidim svako malo se provuće par puta da je nož non stop oštar.

vjerovatno za veća brušenja bruse i na druge načine ali ovo sam uvjek videl da se kokristi i radi na mjestu akcije
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2580
Godine : 35
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 19:39

to tako izgleda ali to nije brušenje nego kako navigator kaže za ravnanje ivice ili čak i skudanje ako se previše savine...

mesarski noževi imaju jako tanku ivicu ili rezni brid noža pa se on prilikom rezanja sa kosti dosta lako savine...

jako lako možeš sam vidjet šta štraiher radi ako imaš dobro povečalo pa gledaj šta se ogađa sa nožem kad ga vućeš po štajheru...
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 19:44

hvala
[Vrh] Go down
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 345
Godine : 38
Datum registracije : 01.01.2011

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 21:20

kad smo već kod toga i ja sam htio pitat u vezi oštrenja sječiva. dali čemu vrijede oni oštrači za 70-100kn kroz koje se nož par puta povuče i sa čime je najbolje oštriti kvalitetnu oštricu? isto me zanima gdje ima za kupiti brusnog kamena za ručno brušenje?nekad sam to imao od djeda ali se izgubilo
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2875
Godine : 23
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 21:40

skyrunner je napisao/la:
kad smo već kod toga i ja sam htio pitat u vezi oštrenja sječiva. dali čemu vrijede oni oštrači za 70-100kn kroz koje se nož par puta povuče i sa čime je najbolje oštriti kvalitetnu oštricu? isto me zanima gdje ima za kupiti brusnog kamena za ručno brušenje?nekad sam to imao od djeda ali se izgubilo
Ja ti imam taj oštrač 70-al kn,iako oštri,al brzo se istupi,skida previše materiala noža..rađe brusni kamen.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7260
Godine : 42
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 21:48

ako je štarjher dijamantni onda on sigurno ujedno i brusi nož, odnosno skida dio metala oštrice i time tanji rezni brid(oštri ga). najme tek sam sada vidio naslov u kojem stoji da je to dijamantni štrajher. inače su pravi štrajheri metalni okruglasto rebrasti ali ako je ovaj dijamantni, vidio sam takve, onda on i oštri i tu nema pogovora ali moraš paziti pod kojim kutem štrajhaš(to imaš dosta dobro objašnjeno pod temama o oštrenju noža).
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2580
Godine : 35
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 22:12

@ludi rus nadam se da ne koristiš taj oštrać za srk.

@skyrunner šta se tiće oštrenja o tome je bilo pisano skoro kolko i o fallku
imaš na stranicama od replikarta dosta brusnog kamenja večina će ti predližit dc4 brus sa jedne strane dijamant a sa druge keramika. i udri dok se ruka ne izvježba i ne uđe u rutinu (pokret i kut)
imaš dosta clipov i na youtube-u
[Vrh] Go down
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 345
Godine : 38
Datum registracije : 01.01.2011

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   11.01.11 23:16

ikarus je napisao/la:

imaš na stranicama od replikarta dosta brusnog kamenja večina će ti predližit dc4 brus sa jedne strane dijamant a sa druge keramika. i udri dok se ruka ne izvježba i ne uđe u rutinu (pokret i kut)
imaš dosta c lipov i na youtube-u
hvala,replikart mi je tu blizu pa ću se još i tamo raspitati i vidjet koji ću kamen uzeti
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2875
Godine : 23
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   12.01.11 0:26

ikarus je napisao/la:

imaš dosta clipov i na youtube-u

SRK ide pod brus
sry na offtopic.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????   

[Vrh] Go down

dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» dick-ovalni dijamantni oštrač ili štrajher????
» Dick Proenneke
» Smith's pocket pal džepni oštrač & Jedna Mora
» oštrenje turpijom
» TRAČAK PROŠLOSTI