FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Za Početnike Survivala.

+12
Mačak
aldinbear
beargrylls12
Cave Bear
LUKSA
damjan
Nero Rii
Ikarus
Mladen
Knele.bl
Target
Šimun
16 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by aldinbear 28.06.11 14:11

ma u redu je...kako ti znaš kažem svoje mišljenje

aldinbear
tipko
tipko

Broj postova : 99
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Mačak 28.06.11 17:07

Psihička stabilnost,volja,znanje,fizička snaga,izdržljivost...Lanac je čvrst onoliko koliko je čvrsta najslabija karika
Mačak
Mačak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 68
Lokacija : split
Datum registracije : 08.09.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 28.06.11 18:55

Baš tako
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by aldinbear 28.06.11 21:57

=)
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Migach 28.06.11 22:10

Prava survivor situacija je kad se nađeš usred nečega ali s ničim pri sebi..možda samo obleka ako imaš sreće.. tako da, po meni bi PSIHA čovjeka bila na prvom mjestu, a onda znanje i sve ostalo.
Jer ako se ko nađe (nedaj Bog da se najdemo u toj situaciji) i ako nema izgrađen karakter i neku psihičku stabilnost potrebnu za preživjeti, garantiram da će počiniti samoubojstvo ili će se slomiti i čekati smrt.. Moje malo mišljenje..
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by aldinbear 28.06.11 22:21

Da,ali kako za koga uglavnom iglubljeni bez icega = SMRT !!! sigurno za profecionalca neznam uzeo bih kamen i napravio nož ( za profesionalca) a ovako....
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Migach 28.06.11 22:23

ali to je prava survivor situacija..nađeš se u nekom prostoru bez ičega. ako griješim, molim da me neko ispravi.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Mraz 28.06.11 22:35

Gle ovako, jednom zauvijek, najbitnije je psihičko stanje osobe kojoj se sranje dogodilo.

Sve ostalo je uzalud ako izgubite glavu u kombinaciji gladi-boli-dezorijentacije-straha-panike-tjeskobe, a to su stvari koje su u takvoj situaciji prisutne 0-24 i s njima se treba konstantno boriti.

Migach je praf rekao, šanse da vam se dogodi sranje i da pritom imate svu opremu ravne su nuli, zato radije gledajte glavu popuniti znanjima koja vas mogu spasiti nego razmišljanjima kakvu opremu treba imati kada se sranje dogodi.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Migach 28.06.11 22:37

Mraz je sve rekel..tak da..primimo se svi knjige i to je to :bog:
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by sgt bear 28.06.11 23:07

meni je za 24 sata dovoljno sljedeće: porcija čevapa, 5 piva, karte za šnaps, i karimat!
(i VIC, naravno!!!)
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 28.06.11 23:55

aldinbear je napisao/la:uglavnom iglubljeni bez icega = SMRT !!!

Odakle ti ta informacija..Da ne širim temu,Mrazova je zadnja!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by djomla 29.06.11 3:49

Jasna mi je nekakva romantična predodžba takvih situacija, pogotovo ljudi-entuzijasta s ovog foruma jer očito su privučeni time došli na ovaj forum, i mene je također to privuklo. Kao izgubimo se u nekoj vukoj....ni te onda iskušavamo vlastite sposobnosti, znanja, opremu. Ispitujemo svoje granice i suočavamo se sa vlastitim strahovima. Lovimo životinje, pravimo skloništa... Muškarcima su te stvari tisućama godina bile obveza i način života i vjerojatno sad u moderno vrijeme kada više nemamo potrebu za time, ovakvim survival interesima pokušavamo umiriti pračovjeka u nama Za Početnike Survivala. - Page 2 747986 Ali ako bolje razmislite kolika je šansa da se takva situacija dogodi prosječnom čovjeku, koji se ne bavi zanimanjima u kojima su šanse za takvu situaciju veće (vojnici, piloti, planinari...) Pogotovo u našoj malenoj državi. Prije će nas pogoditi grom Za Početnike Survivala. - Page 2 747986 Ako do slične situacije i dođe to se vjerojatno događa zato što smo "isključili mozak" na trenutak pa smo se našli u neugodnoj situaciji (zalutali u šumi, izvodili nekakve vratolomije pa zaglibili s ozljedom sami usred divljine i sl. nebrojeni su scenariji...) Mislim da se dobrom "prevencijom" masa takvih situacija može izbjeći (priprema prije izleta, provjera opreme, obavještavanje gdje se nalazimo...)

Po meni čovjek nije stroj pa da se može govoriti koji je dio najvažniji za neke ekstremne situacije i da se može izolirati jedan jedini aspekt koji je najvažniji. Naravno slažem se s vama, da je vjerojatno psihička stabilnost među bitnijim faktorima. Ali opet toliko je mogućih scenarija da će svaki zahtjevati novu kombinaciju osobina, sposobnosti i znanja koja međusobno djeluju kao jedinstvena cjelina te ako smo u deficitu samo s jednim faktorom, on će se negativno odraziti na sve druge... Jedan bezvezni primjer, što će vrijediti čovjeku koji je psihički vrlo stabilan ako ne zna dozirati fizičku aktivnost pri hladnom vremenu te spriječiti znojenje koje ga može ko od šale ubiti zbog pothlađenosti. S druge strane, što vrijedi čovjeku koji posjeduje dosta znanja o preživljavanju ako će zbog paničnog napada posjeći npr. femoralnu arteriju i iskrvariti do smrti...

Za mene osobno survival predstavlja način razmišljanja, smjer u kojem teče moje učenje i to je proces koji nema kraja. Po meni se ne treba ograničiti na usko poimanje survivala, jer to je na koncu svaka situacija gdje se borimo za život. Naravno, marketing i mediji učinili su neke aspekte zanimljivijima. Oprema, noževi, tehnike paljenje vatre... Ali to je samo djelić. Po meni će znanja koja naizgled možda nemaju veze sa survivalom biti često korisnija od već prožvakanih tema survivala. Recimo upoznavanje našeg tijela, fiziologije, anatomije, psihologije je vrlo bitno, jer na kraju krajeva naše tijelo nam je jedini alat za kojeg smo sigurni da ćemo ga uvijek imati. Poznajemo sve moguće čelike oštrica, kemijske sastave, ali slabo znamo od čega smo mi građeni, kako funkcioniramo, kako sami sebe održavati "oštrima" Za Početnike Survivala. - Page 2 368870
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by beargrylls12 29.06.11 11:35

djomla je napisao/la:Jasna mi je nekakva romantična predodžba takvih situacija, pogotovo ljudi-entuzijasta s ovog foruma jer očito su privučeni time došli na ovaj forum, i mene je također to privuklo. Kao izgubimo se u nekoj vukoj....ni te onda iskušavamo vlastite sposobnosti, znanja, opremu. Ispitujemo svoje granice i suočavamo se sa vlastitim strahovima. Lovimo životinje, pravimo skloništa... Muškarcima su te stvari tisućama godina bile obveza i način života i vjerojatno sad u moderno vrijeme kada više nemamo potrebu za time, ovakvim survival interesima pokušavamo umiriti pračovjeka u nama Za Početnike Survivala. - Page 2 747986 Ali ako bolje razmislite kolika je šansa da se takva situacija dogodi prosječnom čovjeku, koji se ne bavi zanimanjima u kojima su šanse za takvu situaciju veće (vojnici, piloti, planinari...) Pogotovo u našoj malenoj državi. Prije će nas pogoditi grom Za Početnike Survivala. - Page 2 747986 Ako do slične situacije i dođe to se vjerojatno događa zato što smo "isključili mozak" na trenutak pa smo se našli u neugodnoj situaciji (zalutali u šumi, izvodili nekakve vratolomije pa zaglibili s ozljedom sami usred divljine i sl. nebrojeni su scenariji...) Mislim da se dobrom "prevencijom" masa takvih situacija može izbjeći (priprema prije izleta, provjera opreme, obavještavanje gdje se nalazimo...)

Po meni čovjek nije stroj pa da se može govoriti koji je dio najvažniji za neke ekstremne situacije i da se može izolirati jedan jedini aspekt koji je najvažniji. Naravno slažem se s vama, da je vjerojatno psihička stabilnost među bitnijim faktorima. Ali opet toliko je mogućih scenarija da će svaki zahtjevati novu kombinaciju osobina, sposobnosti i znanja koja međusobno djeluju kao jedinstvena cjelina te ako smo u deficitu samo s jednim faktorom, on će se negativno odraziti na sve druge... Jedan bezvezni primjer, što će vrijediti čovjeku koji je psihički vrlo stabilan ako ne zna dozirati fizičku aktivnost pri hladnom vremenu te spriječiti znojenje koje ga može ko od šale ubiti zbog pothlađenosti. S druge strane, što vrijedi čovjeku koji posjeduje dosta znanja o preživljavanju ako će zbog paničnog napada posjeći npr. femoralnu arteriju i iskrvariti do smrti...

Za mene osobno survival predstavlja način razmišljanja, smjer u kojem teče moje učenje i to je proces koji nema kraja. Po meni se ne treba ograničiti na usko poimanje survivala, jer to je na koncu svaka situacija gdje se borimo za život. Naravno, marketing i mediji učinili su neke aspekte zanimljivijima. Oprema, noževi, tehnike paljenje vatre... Ali to je samo djelić. Po meni će znanja koja naizgled možda nemaju veze sa survivalom biti često korisnija od već prožvakanih tema survivala. Recimo upoznavanje našeg tijela, fiziologije, anatomije, psihologije je vrlo bitno, jer na kraju krajeva naše tijelo nam je jedini alat za kojeg smo sigurni da ćemo ga uvijek imati. Poznajemo sve moguće čelike oštrica, kemijske sastave, ali slabo znamo od čega smo mi građeni, kako funkcioniramo, kako sami sebe održavati "oštrima" Za Početnike Survivala. - Page 2 368870

Sve što si naveo je apsolutno točno,tvoja je zadnja
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by beargrylls12 29.06.11 11:36

Za Početnike Survivala. - Page 2 393492
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by djomla 30.06.11 11:40

Zadnja je modova, kad stavi lock na temu Za Početnike Survivala. - Page 2 747986 Za Početnike Survivala. - Page 2 393492
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. - Page 2 Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.