FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Za Početnike Survivala. Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Za Početnike Survivala. Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Za Početnike Survivala. Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Za Početnike Survivala. Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Za Početnike Survivala. Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Za Početnike Survivala. Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Za Početnike Survivala. Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Za Početnike Survivala. Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Za Početnike Survivala. Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Za Početnike Survivala. Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Za Početnike Survivala. Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Za Početnike Survivala. Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Za Početnike Survivala. Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Za Početnike Survivala. Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Za Početnike Survivala. Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Za Početnike Survivala. Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Za Početnike Survivala. Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Za Početnike Survivala. Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Za Početnike Survivala. Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Za Početnike Survivala. Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Za Početnike Survivala. Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Za Početnike Survivala. Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Za Početnike Survivala. Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Za Početnike Survivala. Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Za Početnike Survivala. Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Za Početnike Survivala. Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Za Početnike Survivala. Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Za Početnike Survivala. Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Za Početnike Survivala. Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Za Početnike Survivala. Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Za Početnike Survivala.

+12
Mačak
aldinbear
beargrylls12
Cave Bear
LUKSA
damjan
Nero Rii
Ikarus
Mladen
Knele.bl
Target
Šimun
16 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Za Početnike Survivala. Empty Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 06.01.11 23:00

Malo od mene za sve koji su se počeli bavit survivalom.

Većinu ljudi survival privuče neki TV show ili slično.Survival je daleko drugačija stvar od popularnog Man vs. Wild.U serijalu se može nači jako korisnih savjeta i tehnika,ali SURVIVAL NIJE NOŽ,ČUTURICA I FIRESTEEL.Daleko najvažnija stavar je psihička pripremljenost.Ljudi često u prirodu odu s nožem i bocom vode,a mogu se dovesti u jako opasnu situaciju.Inače mi ljudi pričaju kako kad bi spavali da bi umirali od straha od zvukova,te meni kazu da nemam pojma što je survival jer nosim full opremu,sjekira itd;a kad im se pokaže što je zapravo survival,začude se.

Za survival treninge ili boravke u prirodi treba biti psihički pripremljen i spreman na sve.
Treba se organizirati koliko nam stvari opreme treba.Najgore što se može dogoditi je nedostatak opreme za preživljavanje.Za svaki trening se treba znati:Koliko dugo ćemo ostati,koliko nam hrane treba,koliko opreme treba,koju odjeću nositi i slično.Situacija određuje prioritete,glavni prioriteti su:
Zaštita,što se odnosi da smo osigurani od ozljeda i sl.
Lokacija-Vidljivo mjesto iz zraka i dostupno spasiocima.
Izvori-Izvori hrane,vode i sl.
Orijentacija-Važno je poznavati u kojem se smjeru krećemo i slično.

Za ostalo,imate forum i ostale teme u vezi tehnia i slično,pozdrav!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Target 06.01.11 23:56

ljudi su paničari, prvenstveno oni neiskusniji jer prirodu doživljavaju kao neprijatelja, nešto "zlo", ako nemaju načina u roku od 1h doći u "civilizaciju", ne obraćaju na pozornost na stvari oko sebe te kako ih iskoristiti. zdrav razum, logika i svjesnost okoline znači više nego sva oprema

što se tiče psihičke pripremljenosti oko toga ćemo se svi složiti da je to osnovno pravilo survivala, mentalna stabilnost i snaga karaktera. nebrojeni su primjeri ljudi koji su preživjeli gadne situacije bez ikakve opreme upravo zbog psihičke snage. to razdvaja preživjele i članke u crnoj kronici.
što se tiče spavanja u prirodi i strah od zvukova iz okoline, pa ja bez zvukova nemogu zaspat! Za Početnike Survivala. 469245
al ozbiljno, još nisam uspio zaspat ako je oko mene bila potpuna tišina. malo sam maka Za Početnike Survivala. 747986
znači, te zvukove treba prihvatit kao sastavni dio okoline, a ne se strašit ko mala djevojčica pauka ili nečeg drugog i bojat se "zločestog velikog mede koji će vas popapati jer mu fali vitamina"

mene u prirodi jedino uvijek frnja da ne ostanem bez vode jer mi tijelo traži puno tekućine pa se zato često nepotrebno preopteretim, pa umjesto 3-4kg teglim 6-7kg. al to nadoknadim jer ne nosim puno hrane, mogu cijeli dan hodat na jednom sendviču. znači, daj mi nož i vodu idem di me pošalješ Za Početnike Survivala. 747986 al to sam ja, svatko ima različite potrebe

i još jedan dodatak, BUDITE SVJESNI SVOJIH MOGUĆNOSTI!
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 07.01.11 0:25

Bravo kolega,to sa spavanjem mi je priča prijatelj..kako nemam pojma šta je survival,on inače misli da sve zna bolje od mene..i jos mi kaze,pogledaj ti malo sta je survival..zato takvi ljudi stradavaju,Bravo kolega na tekstu Za Početnike Survivala. 747986
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Knele.bl 07.01.11 0:31

Svidja mi se tema i slazem se sa vama,najvaznija je psiha covjeka....SVE JE U GLAVI...
Za Početnike Survivala. 611886
Knele.bl
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 43
Godine : 28
Lokacija : Banjaluka
Datum registracije : 10.07.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Mladen 07.01.11 8:07

Sve što se događa planirano zapravo nije survival več bushcraft ...survival je situacija koja krene neplanirano i kada čovjek ostane odsječen od civilizacije..
da ..tada treba uključiti ono što nam je u mozgu...možda nas prati sreća pa imamo kod sebe nešto od opreme ali stvar postaje gadna ako nemamo ništa a vremenski uvjeti nam nisu naklonjeni ..to je to ..i tu prestaje igra ... počinje velika borba za život

Bushcraft je dobra lekcija i uvod u survival ..zato ljudi koji se bave bushcraftom i odlaze u prirodu nek više koriste prirodne resurse, odnosno prilagođavati se situaciji u prirodi, koristiti se snalaženjem , promatranjem , pračenjem znakova i tragova , upoznavati teren i vegetaciju koja je u okolini ...najbolji učitelj je vlastito iskustvo...naučite o biljki koju ste primili u ruku, koju ste slikali ..jer tu biljku ste doživjeli, ona je tu i ako vam zatreba uvijek je dobro znati koju ulogu može za vas odraditi...
Izbjegavajte statiranja u reportažama na to gubite vrijeme a reportaže vam djeluju ko da ste u prirodi samo radi slikanja ...deset ljudi u prirodi napravi čudo ako se rasporede u manje grupe i pročešljaju teren ali ako svi sjede oko vatre i gledaju kad če se skuhati gulaš, raspravljaju ko ima skuplju opremu ..to je vikend izlet , daleko do osnova u survival..
Nažalost sve se svodi na okupljanja gdje se kuha u loncu , raspravlja se o opremi a okolna priroda ko da ne postoji...a svi u prirodu idemo radi nje same..
Kritičan sam dosta oko toga jer se zapravo događa dvojako mjerilo ...
Pljuje se po ljudima koji daju dinamiku i kretnju uz to prezentiraju stvar koja je glavna tema foruma pa makar i ponekad sa krivim savjetom, što pokrene razmišljanje ,
svako ko malo razumije tematiku uviđa pogrešku odmah i stvara svoju pravu sliku ..
malo sam zabrijao ..

pravi savjet za početnika je upoznavanje prirode i događanja u prirodi ....sopstveno iskustvo , upoznavanje sebe , svojih mogučnosti ..
nikad i nikud bez osnovnih đepnih sitnica ... :migg:


Zadnja promjena: vuk; 07.01.11 17:04; ukupno mijenjano 1 put.
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 07.01.11 12:28

Bravo vuče,ovo što sam ja napisao o planiranju,odnosilo se u slučaju da idemo negdje na neki izlet,da obavijestimo nekoga kako se uvijek i savjetuje..znači treba objasniti,koliko ćemo dana biti,bla bla bla..tako da u slučaju da ne dođemo na vrijeme da se može obavijestit policija ili drugi spasilački timovi.
U vezi reportaža te potpisujem.Ja kad radim tako rečeno trening za survival,nastojim nositi što manje opreme.Što više čovjek uči,to će mu manje opreme trebati..S vremenom se može isključiti cerada,šatorsko krilo, itd.Naravno da neće početnici ić' u prirodu k'o što sam napisao s nožem i bocom vode,jer se mogu dovesti u situaciji opasnoj po život.
Također bi po meni većina ovih tema u reportažama,više bile za bushcraft forum.
Ja se kad idem negdje i usput napraviti reportažu,trudim hraniti iz prirode,dobivati vodu iz prirode,zaklon itd..a ne nositi puste lonce..malo fali da ne nosimo express lonce.
Pozdrav! Za Početnike Survivala. 464819
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Ikarus 07.01.11 12:52

potpisujem vuka...

survival u hrv je gotovo nemoguč osim u situacijam teških ozljeda koje se mogu dogodit na nekom nepristupačnom terenu...
barem po mojim viđenjima...

ima jedna stvar koju mi je reko jedan dobr prijatelj koj se bavi svim i svačim a najviše alipinizmom...ako si bez hrane čitav dan dok se krečeš moraš mislit na nju da u hodu sakupiš čim više sitnca(biljaka bobica itd itd ovisno o terenu) koje češ kasnije konzumirat...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 07.01.11 12:55

ikarus je napisao/la:potpisujem vuka...

survival u hrv je gotovo nemoguč osim u situacijam teških ozljeda koje se mogu dogodit na nekom nepristupačnom terenu...
barem po mojim viđenjima...

ima jedna stvar koju mi je reko jedan dobr prijatelj koj se bavi svim i svačim a najviše alipinizmom...ako si bez hrane čitav dan dok se krečeš moraš mislit na nju da u hodu sakupiš čim više sitnca(biljaka bobica itd itd ovisno o terenu) koje češ kasnije konzumirat...

Naravno da ćeš sakupljati hranu ako nemaš izvora,najbolje da ćeš se ne obazirat :bog:
Kako misliš gotovo nemoguć.Hoćeš reć' da nema mjesta gdje bi se našao u situaciji preživljavanja..ili?Malo razjasni.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Ikarus 07.01.11 13:00

da...sve kod nas je udaljeno dan ili dva hoda max...pa ako nemam neku težu ozljedu mislim da to ni ne spada u kategoriju survivala ali opet svi smo vidjeli masu članaka u ljetnoj sezoni šta se događa na velebitu sa turistima...

za hranu govorim jer će mnogi krenut u "izlet" bez hrane i kao kad si naprave kamp ili nađu mijesto za prenočište odlučit da si idu nać nešto za jelo.... :bog: i shvatit da to tako neide...
pogotovo ako se radi o nekom otoku...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 07.01.11 13:07

Slažem se,ali prijatelju,Istina je da je sve udaljeno dan ili dva pješice,ali ako odeš u neke druge zemlje,neku drugu regiju,da ti neće biti svejedno.
Neznam koliko si često na terenu,a vjerovatno nisi ništa manje od mene,u šumama bez oznaka za planinarske domove 15 m i sl,lako se izgubit.Čim si se izgubio to je već situacija preživljavanja.Uvijek se može dogodit da kreneš u krivom smjeru i da zalutaš.Pogotovo u šumama gorskog kotara i like,velebit i slično. Na ovom forumu su uglavnom avanturisti.
Navi bi nam trebao biti primjer,čovjek je proputovao mnogo toga,i uvijek postoji mogućnost od izgubljenosti i slično.Kako sam kaže,''Želim živjeti snove,a ne sanjati život.''
Ne smijemo podcjenjivati prirodu,nikad.Al uglavnom se slažem s tobom,al mi dobro znamo svoj teren i prostor.
Pozdrav! =)
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Ikarus 07.01.11 13:12

potpisujem!

davno sam čito neku knjigu o preživljavanju koju su napisala 3 tipa ako se ne varam

neki iz specijalnih postrojbi,avanturist i još jedan (ako se neko točno sjeti neka me ispravi...)

uglavnom,knjiga je imala uvod...
..."možda če nokom u new yorku bit smiješno kako obuzdati podivljalu devu ili nekom u africi kako zaustaviti auto bez kočnica na autoputu"...

radi se baš o tome da treba ostat pribran bez obzira na situaciju jer adrenalin je hebena stvar ali ne i panika...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 07.01.11 13:17

Slažem se.Počele su sve češće poplave,potresi i tko zna što će se jednom dogodit,pitanje je vremena.Ja sam stvarno uvjeren da će nam ovo znanje jednom jako dobro doći,i pomoći naravno =)
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Nero Rii 07.01.11 13:57

pomori riba, ptica i rakova... zamlja nas upozorava da nesto nije u redu..
Nero Rii
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 472
Godine : 33
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by damjan 07.01.11 14:02

svaki izlet/bushcraft, pa i setnja po gradu/selu se mogu pretvoriti u survival... istina u hrvatskoj nema područja na kojem ako hodas pravocrtno neces stici do naselja u roku 24 sata ali to nista ne znači ako se uspaničiš ili hodaš satima/danima u krug...zato je potrebno nauciti sto vise o orijentaciji i prvoj pomoci, ali najbitnije je da ako vec idemo sami negdje u divljinu da barem 1 osoba zna nasu rutu i predvideno vrijeme povratka za slucaj da se ozljedimo a nismo u mogućnosti pozvati pomoć niti se maknuti s mjesta

ali nepredvidive situacije se mogu desiti svakome svugdje... evo primjer iz zagreba: na jednoj od najfrekventnijih ulica (savska) preko puta birca nec na tramvajskoj stanici nekoliko kretena pretuklo je decka, a onda su ga odnjeli 10 metara dalje iza nasipa kojim prolazi vlak.. decko je 4 ili 5 dana lezao u nesvjesti, povremeno se budio i bauljao uz nasip, opet padao u nesvjest i tako sve dok ga nije nasao slucajni prolaznik koji je isao pisati.. i to sve pored par tisuća ljudi koji ondje prođu svaki dan....prezivio je..ali nije se doveo u situaciju prezivljavanja zbog svog neznanja nit se izvukao iz nje svojim znanjem
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Mladen 07.01.11 17:27

vuk je napisao/la:Sve što se događa planirano zapravo nije survival več bushcraft ...survival je situacija koja krene neplanirano i kada čovjek ostane odsječen od civilizacije..
da ..tada treba uključiti ono što nam je u mozgu...možda nas prati sreća pa imamo kod sebe nešto od opreme ali stvar postaje gadna ako nemamo ništa a vremenski uvjeti nam nisu naklonjeni ..to je to ..i tu prestaje igra ... počinje velika borba za život

Bushcraft je dobra lekcija i uvod u survival ..zato ljudi koji se bave bushcraftom i odlaze u prirodu nek više koriste prirodne resurse, odnosno prilagođavati se situaciji u prirodi, koristiti se snalaženjem , promatranjem , pračenjem znakova i tragova , upoznavati teren i vegetaciju koja je u okolini ...najbolji učitelj je vlastito iskustvo...naučite o biljki koju ste primili u ruku, koju ste slikali ..jer tu biljku ste doživjeli, ona je tu i ako vam zatreba uvijek je dobro znati koju ulogu može za vas odraditi...
Izbjegavajte statiranja u reportažama na to gubite vrijeme a reportaže vam djeluju ko da ste u prirodi samo radi slikanja ...deset ljudi u prirodi napravi čudo ako se rasporede u manje grupe i pročešljaju teren ali ako svi sjede oko vatre i gledaju kad če se skuhati gulaš, raspravljaju ko ima skuplju opremu ..to je vikend izlet , daleko do osnova u survival..
Nažalost sve se svodi na okupljanja gdje se kuha u loncu , raspravlja se o opremi a okolna priroda ko da ne postoji...a svi u prirodu idemo radi nje same..
Kritičan sam dosta oko toga jer se zapravo događa dvojako mjerilo ...
Pljuje se po ljudima koji daju dinamiku i kretnju uz to prezentiraju stvar koja je glavna tema foruma pa makar i ponekad sa krivim savjetom, što pokrene razmišljanje ,
svako ko malo razumije tematiku uviđa pogrešku odmah i stvara svoju pravu sliku ..
malo sam zabrijao ..

pravi savjet za početnika je upoznavanje prirode i događanja u prirodi ....sopstveno iskustvo , upoznavanje sebe , svojih mogučnosti ..
nikad i nikud bez osnovnih đepnih sitnica ... :migg:



Nemam namjeru nikoga prozivati za nešto što radi ..svako je kovač svojeg života...samo ljudima koji dolaze a vole prirodu ..želim poručiti da prirodu shvate , da nauče što više o njoj kako bi se sigurnije osječali , uživili se i crpili snagu iz nje ...mi idemo u prirodu radi nje..a priroda ako ju ne razumijemo jednostavno nam može okrenuti leđa...

Ima mnogo primjera stradavanja ljudi u prirodi ..ni pitoma ravnica nije ih pošteđana ..ljudi ginu ..lično znam primjere i zato sam toliko kritičan...
Dragi forumaši i ja sam svjestan da našu regiju čovjek u dobroj kondiciji prepješaći uzduž i poprijeko ..da naselja i nisu tako daleko ..da smo ispresjecani prugama ..autocestama ..svim mogučim vezama ...čak i najviše vrhove posječuje se vozilom..ali uvijek postoji mogučnost da če nam stečeno znanje trebati...ako ništa drugo barem da ga prenesemo na mlađu generaciju kako se nebi potpuno otuđila i prirodu doživljavala kao nešto nepotrebno...
Velika je stvar za svakoga pojedinca biti za nešto duhovno vezan , "kad ti sve lađe potonu ", priroda je ta koja če te uvijek prihvatiti...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by LUKSA 09.01.11 17:52

Volim Vukove odgovore i osvrte na teme!

većina ljudi brije na katastrofe i nedajbože katastrofalne situacije!

Sposobnost i spremnost prevaladavanja za život ugrožavajuće situacije uzrokuje niz činjenica!

Prva činjenica je tjelesna sposobnost, odnosno sposobnost pojedinca da se psihički i fizički usprostavi i sagleda problem!

ako nisi fizički i psihički sposoban, te nemaš dovoljno vještina i znanja koje si stekao cjeloživotnim učenjem, nema ni preživljavanja!

Preživljavanje je cjeloživotno učenje i suživot sa prirodom i svojom okolinom!

svatko od nas posjeduje određene strahove , sa kojima se treba boriti, svakodnevno!

Sa svojim znanjem i snagom uma se možeš boriti protiv svih prepreka!
Međutim samo kada se nađeš u određenoj situaciji, možeš reći da si iskusasn i da si dorastao tom izazovu!

Veseli i zdaravi bili pi** studenac pili! :bog:


Zadnja promjena: LUKSA; 10.01.11 15:14; ukupno mijenjano 1 put.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Cave Bear 09.01.11 18:21

Ja mislim da je tu na prvo mestu psihicka snaga,znanje,pa na kraju fizicka snaga
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by LUKSA 09.01.11 18:30

Cave Bear je napisao/la:Ja mislim da je tu na prvo mestu psihicka snaga,znanje,pa na kraju fizicka snaga

za kompjuter freakove da! Za Početnike Survivala. 747986 Za Početnike Survivala. 747986 Za Početnike Survivala. 747986 Za Početnike Survivala. 747986 Za Početnike Survivala. 747986 Za Početnike Survivala. 747986
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Cave Bear 09.01.11 19:32

pojasni LUKSA molim te? Za Početnike Survivala. 747986 Za Početnike Survivala. 747986 Za Početnike Survivala. 747986
nedao bog da iko iskusi survival
ja sam više sam jednodnevne izlete i potragu sa strelama
božićna berba bagrema je bila odlična Za Početnike Survivala. 747986

no vratimo se temi
Cave Bear
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 700
Godine : 26
Lokacija : Sombor
Datum registracije : 31.05.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 09.01.11 20:48

Luksa ti dobro govori,vataj se sklekova Za Početnike Survivala. 368870,ipak moraš imat snage za cijepat drva i slično,ne da ti nakon dva udarca ruka utrne Za Početnike Survivala. 747986
@Luksa,potpisujem sve što si napisao,svaka čast,kratko jasno =)
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by beargrylls12 27.06.11 13:10

Bez znanja nema ničega
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 27.06.11 17:59

Da,al nije najvažniji faktor!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by beargrylls12 27.06.11 18:10

Nije,ali šta tinpr.vrijedi fizička i psihička sprema ako ne znaš šta treba?
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 27.06.11 18:19

Vrijedi,jer neće te nitko bacit iz helikoptera u Amazonu,Panamu i sl,već se možeš i izgubit 100 metara od kuće a da ne zna gdje je..Nije svaka survival situacija da si s nožem u šumi,80% je vjerojatnost da ljudi neće imati nikakav alat kod sebe,a ni znanje..Ima dosta istinitih priča da znanje nije baš bilo presudno,nego volja!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by beargrylls12 27.06.11 18:30

Istina,no ne razumijem ljude koji se izgube u šumi bez noža i bez vode,mislim ja nikad ne bih išao u divljinu bez osnovnih stvari:vode i noža
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 27.06.11 18:31

Jedno je to što ti ideš u šumu,to je bushcraft,ne preživljavanje..drugo je stvarna situacija..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by beargrylls12 27.06.11 18:44

:bog:
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by aldinbear 27.06.11 22:02

Ovako na stranici broj 1 nisam čitao sve jer ste puno pisali ali bacio sam oko na omanje.
Nikad,a ma baš nikad ne idem nigdje bez noža(čakije) odnosno sklopivog noža čak i vani kad sam jer neznam kad če da mi zatreba,što se tiče toga o znanju ja raspodjelim ovako :
50%-Znanje
25%-Psihička spremnost jer svatko je ima malo(i ako se mi bojali onih zvukova preživjet če mo mi noć,neče nam srce pući)
25%-Fizičke spremnosti, i nje svatko ima ali održavati je sa znanjem(tako što znamo šta je jestivo a šta je!),takodže i sa psihičkom,ako jedemo neku "Gadost"

Kada bih ovo sve koristili i KoMbInOvAli bili bi pravi čovjek.
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Šimun 28.06.11 11:10

Ajme meni..Vidim da nisi do sad nocio van..U krivu si,i to 90% tih tvrdnji...Pišite iz iskustva,a ne iz glave i iz mišljenja...
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by aldinbear 28.06.11 14:11

ma u redu je...kako ti znaš kažem svoje mišljenje
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Za Početnike Survivala. Empty Re: Za Početnike Survivala.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.