FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Moj set za preživljavanje / bug out bag

+11
Nero Rii
Guybrush
NAVIGATOR
Knele.bl
Slym
divlji grab
Igsy
Login
antun
Mraz
LUKSA
15 posters

Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by LUKSA 06.01.11 22:00

A jesi spreman , nema šta!

lijepo si sve to složio, nabrijan i spreman za svaku situaciju!
Čak si i mobilni internet uzeo! nemogu vjerovati!

PS fali ti nešto! kreditna kartica sa određenom svotom i na njoj duck tape!

Trebalo je truda i novaca za složiti sve ovo! Najviše mi se svidila ideja kopije dokumenata, jer je to najizglednije da će te desiti, a to je gubitak dokumanata ili mobitela!
:bog: =)
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Mraz 06.01.11 22:08

Dao si si truda vidim, sve je složeno po PS-u i dobro zamišljeno.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by antun 06.01.11 22:15

sve je super zamišljeno,
izvadi bateriju iz moba, jer se prazni iako je ugašen.
antun
antun
spikač
spikač

Male
Broj postova : 805
Godine : 82
Lokacija : shuma
Datum registracije : 01.05.2009

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Login 06.01.11 22:31

antun je napisao/la:sve je super zamišljeno,
izvadi bateriju iz moba, jer se prazni iako je ugašen.

Tnx za savjet, nisam to imao na umu, al svakako ću to napraviti.

@Luksa - možda malo "panično" to sve izgleda ali nakon svih onih nedavnih poplava, potresa (u srbiji) ,nereda zbog gosp krize (grčka).. nije na odmet dati si malo truda. Daj Bože da se nikad ništa nedesi i da ova torba strune pod prašinom. Ali radije biti spreman (donekle, nikad nemožeš za sve biti spreman).
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Igsy 06.01.11 23:01

Aj super rezervni mobitel i vipov USB stick za net... samo je pitanje do kad ti traju kartice na tim stvarima... Zaboravio si još blokić papira na kojem možeš napisati koju poruku s olovkom i rolu wc papira ili papirnate maramice jer ćeš ostat zasrane guzice pored tolike hrpe opreme. Moj set za preživljavanje / bug out bag 304316
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by divlji grab 06.01.11 23:14

Svaka čast, meštre!!
Spreman si i za situaciju u divljini i u urban divljini, dao si sebi truda..
Bravo za mob, kopije dokumenata i petarde..
Pojačaj hranu i vodu!! ( tipa visokoenergetskih pločica i sl.-DM)

divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 49
Lokacija : Kaštela
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Login 06.01.11 23:21

Igsy je napisao/la:Aj super rezervni mobitel i vipov USB stick za net... samo je pitanje do kad ti traju kartice na tim stvarima... Zaboravio si još blokić papira na kojem možeš napisati koju poruku s olovkom i rolu wc papira ili papirnate maramice jer ćeš ostat zasrane guzice pored tolike hrpe opreme. Moj set za preživljavanje / bug out bag 304316

Usb stick svako malo koristim na putovanju ili u pokretu, a kad sam doma u kit-u će se nalaziti.

Sad si me podsjetio još jedna važna stvar koju sam zaboravio navesti:

PROVJERA SET-a
Na blokić koji se nalazi na poklopcu torbe zapisujem kada treba zamjeniti pokvarljive stvari (kada ističe rok), dakle za svaku stvar koja nije trajna vodim evidenciju. A ti si mi sada dao dobru ideju da na listu uvrstim sim kartice.

Što se tiče guzobrisa, nepotrebno zauzimanje prostora za sad bar dok nebude ruksak u igri. Nije mi problem lišće. Za ekstremne situacije tu je i par higijenskih maramica. Moj set za preživljavanje / bug out bag 747986

@divlji grab - za hranu i vodu bih mogao napraviti poseban kit veličine cca ovih osnovnih kad uzmem veću bug out bag torbu, tu bi mogao ubaciti malo jaču hranu i možda izotonični napitak (kupovni da može odstajati bar par mjeseci).
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Slym 07.01.11 0:00

Imam par pitanja: gdje si nabavio sredstvo za suho pranje ruku? Ovo "*48" pretpostavljam da je nekakva zamjena za istoimenu mast koja je odlična za mnoge primjene, od toga da se namažu njome ruke prije raznih radova, zaštite ruku od hladnoće i vjetra, smanjenje mogućnosti nastajanja žuljeva, mazanje žuljeva i ožiljaka itd. što je to točno, kako se zove i gdje se može kupiti?
Slym
Slym
bomber
bomber

Male
Broj postova : 183
Godine : 114
Lokacija : U šumi
Datum registracije : 20.04.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Login 07.01.11 0:48

Joj nesječam se točno sad di sam to kupio ili kozmo ili dm. Odi u kozmo ili dm i pitaj prodavačice za sredstvo za suho pranje ruku ili dezinfekciju ruku.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Knele.bl 07.01.11 1:12

SVAKA CAST!
bas si na sve mislio... :bog:
Knele.bl
Knele.bl
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 43
Godine : 28
Lokacija : Banjaluka
Datum registracije : 10.07.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by NAVIGATOR 07.01.11 9:01

moja je jedina primjedba da je ona torba s početka relativno neprikladna za nošenje u situacijama za koje je kit namjenjen, ali po tvojem tekstu sam skužio da je u budučnosti planiraš zamjeniti nekim ruksakom, tako da zapravo nemam primjedbi, odličan kit! (a ja se umislio da sam ja detaljan kod svog EDC kita, a kad ono....)

e da jedino mi se oni djelovi od pipe za vodu čine nepotrebni za filtriranje. imaš toliko vate filtera za cigarete tak da mi ti željezni komadi baš i nemaju svrhu ali i ako dođe do neke katastrofe po dučanima će još neko vrijeme biti flaširane vode a u scenerijima za koje je tvoj kit namjenjen mislim da je nečeš trebati tada plačati. i da mislim da je neko manje vatreno oružje zgodan dodatak za razno razne situacije katastrofe, ja bi ga svakako nosio.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Login 07.01.11 10:29

NAVIGATOR je napisao/la: i da mislim da je neko manje vatreno oružje zgodan dodatak za razno razne situacije katastrofe, ja bi ga svakako nosio.

O tome ću morati razmišljati tek kad bih se našao u takvoj situaciji jer to nesmijem držati spremno u bug out bag-u, imam dozvolu za nošenje (lovačku) ali izvan lovišta pištolj mi mora biti u ormaru zaključan.

Što se tiče filtera, vjerovatno si u pravu, filter tog ranga bi mogao napraviti bez previše muke i od ostalih materijala u setu, tako da ću razmisliti o njegovom izbacivanju iz kit-a ako se pokaže potreba za ubacivanjem neke druge stvari radi oslobađanja prostora. Razmišljao sam i o nabavci kvalitetnog filtera preko ebay-a onog što koristi mislim ray maers ili les (neznam sad točno) u jednoj epizodi, nešto kao mala ručna pumpica.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Guybrush 07.01.11 11:34

Odličan set, nema čega nema unutra!
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Nero Rii 07.01.11 15:35

ovo je super stvarno slozeno, ali moje misljenje je da setovi za neku kriznu situaciju prezivljavanja u gradu i u sumi potpuno razliciti... npr. za urban bi definitivno u kitu ima lethermana, pajser, pilu za zeljezo, dok za sumu to nema smisla ... istko kao i udica u gradu osim ako cete pecati u fontani...
Nero Rii
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 472
Godine : 33
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Login 07.01.11 18:05

@SAS - i ja sam tvog mišljenja. Idealno bi bilo kada bih mogao imati dvije torbe jednu za urbane situacije (poplava, potres, neredi, evakuacija..) ,a drugu za situacije u prirodi. No kako to traži i određene financijske izdatke za sada će poslužiti i ova univerzalna torba. Kasnije ćemo vidjeti. Kada budem opet imao auto (slupao sam jedan Moj set za preživljavanje / bug out bag 747986 ) u gepeku bih svakako držao i jednu "za auto" isto ovakva kombinacija urbano-prirodna.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Nero Rii 07.01.11 18:19

ma znam svega sam ja toga svjestan... da ja cu sada slozit jedan univerzalni u 2 mj kad dobijem vozacku...
Nero Rii
Nero Rii
lingua
lingua

Male
Broj postova : 472
Godine : 33
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by mimir 07.01.11 19:41

jako dobro ,zanimljivo raspoređeno :-D
mimir
mimir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 259
Godine : 34
Lokacija : np-kc-zg
Datum registracije : 15.04.2009

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by hankok 07.01.11 23:16

a signalni pištolj,revolver ili nešto slično
hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by girdeaux 08.01.11 1:38

Meni su ok oni svijetleći štapići koji se prelome pa se izmješaju dvije tekućine. Ja bi to definitvno uvrstio.
Fali ti zviždaljka i neka mala Flare raketica.
Puno WC papira...to je jedna od onih stvari koje ti uvijek trebaju..
Probaj naći pakovanje klavocina...ili nekog drugog jakog antibiotika.. uvijek se nekome nešto upali ili zagnoji..
Ako možeš naći neki mali radio..na AA baterije...dobro dođe kad ne znaš što se oko tebe događa..
Pribor za jelo, plastični...
Kako bi Cody Lundin rekao - uvijek uz sebe imajte izbjeljivača, sa klorom naravno..za pročistiti vodu..
To bi bilo to od mene, nadam se da sam pomogao....
Kit ti je super, stvarno si mislio na sve...ukrast ću par tvojih ideja kad si budem novi kit slagao.. :bog:
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Igsy 08.01.11 1:43

Zviždalju ima (narančaste boje na slici), a za WC papir je rekao da mu zauzima prostor dok ne nabavi ruksak.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by girdeaux 08.01.11 1:58

Nije naveo zvizdaljku u popisu zato sam to rekao...nisam ni skužio da je ono bila zviždaljka..Moj set za preživljavanje / bug out bag 469245
E i zaboravio sam jednu stvar...repelent za komarce i kukce!! To je uvijek potrebno imati! =)
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Igsy 08.01.11 2:12

Slažem se. Ako ne repelent protiv komaraca i krpelja onda barem malu količinu masti za ublažavanje nateklina od uboda ili ugriza ili bepanthen mast u medical kitu. Nema ni bivacin praška (bivacin je nedavno povučen iz prodaje pa umjesto njega uzmeš tyrosur). I dodaj si još neke tablete protiv jakih bolova tipa voltaren rapid ili sl.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by senad123 08.01.11 9:08

svaka cast na sve si mislio ali ipak moje misljenje da je to malo previse cak i panicno!
netreba ti toliko stvari da bi mogao prezivjeti negdje u divljini za vrijeme vremenskih nepogoda ja sam sa svojim drugovima po citav dan samo sa nozem bio u sumama hranu i vodu smo trazili u sumi izgradili kucicu i vartu nalozili.
lijepo slozeno ali previse

senad123
bebač
bebač

Male
Broj postova : 10
Godine : 28
Lokacija : BiH
Datum registracije : 08.01.2011

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Login 08.01.11 9:47

girdeaux je napisao/la:Meni su ok oni svijetleći štapići koji se prelome pa se izmješaju dvije tekućine. Ja bi to definitvno uvrstio.
Fali ti zviždaljka i neka mala Flare raketica.

Lightstick imam u kompletu kao i zviždaljku.. vjerovatno sam zaboravio napisati ali je na slikama.

Imam i startni pištolj koji ispaljuje raketice. Ali mi je prevelik za staviti u ovaj kit ali ga nosim inače u ruksaku u prirodu. Inače u kit po tom pitanju planiram ovo uvrstiti samo da smislim kako i gdje nabaviti.
http://www.ammo-one.com/GyrojetFlareGun.jpg

Puno WC papira...to je jedna od onih stvari koje ti uvijek trebaju..
Probaj naći pakovanje klavocina...ili nekog drugog jakog antibiotika.. uvijek se nekome nešto upali ili zagnoji..

Dobra ideja da ubacim antibiotike. Tnx. Od tableta imam i klaritine koje su za alergiju inače (prepisao mi ih je doktor) a čuo sam da su dobre kod uboda osa-stršljena čak pomažu i kod ujeda zmija.

Ako možeš naći neki mali radio..na AA baterije...dobro dođe kad ne znaš što se oko tebe događa..

Mali tanki tranzistor definitivno mi je u planu, naručio sam sa dealextreama jedan jer mi se nedaje 100kn za slične kod nas.

Pribor za jelo, plastični...

Jna komplet za jelo ide u veći bug out bag definitivno. On mi je najbolji ima dvije plasticne posudice, jednu metalnu za kuhanje, nož-viljkušku-žlicu i čuturicu. Kada se spakira jako je kompaktan za sve to što nudi.


senad123 je napisao/la:svaka cast na sve si mislio ali ipak moje misljenje da je to malo previse cak i panicno!
netreba ti toliko stvari da bi mogao prezivjeti negdje u divljini za vrijeme vremenskih nepogoda ja sam sa svojim drugovima po citav dan samo sa nozem bio u sumama hranu i vodu smo trazili u sumi izgradili kucicu i vartu nalozili.
lijepo slozeno ali previse

Da definitivno je panično to priznajem. Ali ovo sve nenosim sa dobom u prirodu uvjek. To je namjenjeno za stajanje kod kuće blizu izlaznih vrata ili u autu. Kada idem u prirodu ovisno o planu nosim ono što mislim da mi je potrebno (+ malo više Moj set za preživljavanje / bug out bag 747986 )

Igsy je napisao/la:Slažem se. Ako ne repelent protiv komaraca i krpelja onda barem malu količinu masti za ublažavanje nateklina od uboda ili ugriza ili bepanthen mast u medical kitu. Nema ni bivacin praška (bivacin je nedavno povučen iz prodaje pa umjesto njega uzmeš tyrosur). I dodaj si još neke tablete protiv jakih bolova tipa voltaren rapid ili sl.

Repelent protiv komaraca i protiv uboda definitivno na proljeće uzimam ,nije mi palo na pamet sad kad nema te gamadi. hehe. Voltaren je u kitu.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Moj set za preživljavanje / bug out bag Empty Re: Moj set za preživljavanje / bug out bag

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.