FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

+39
sepiroth6
puls
Hombre
Relja
mali mačak
Perkone
zoki208
gravesen
DoomsdayST
yasko
Ikarus
Zile
woodking
Koaksijalac
Pablitis
Strider
maxina
brdo
ivo
Guru
ante5555
lololorenzo
vladimir-vlay
Stribog
neko69
urbana_gorila
mahapirot
Fugitive
Šimun
zlatko1
biga
bop
Adept
Medo Gradela
NAVIGATOR
LUKSA
rinos
Fratt
Mraz
43 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by ivo 24.05.12 8:19

Evo, sad ste mi da li povoda, mislio sam otvarati novu temu, ako moderatori misle da je to nužno, neka ovu diskusiju premjeste, molim.
Oštrenje noža mi je oduvijek bila bolna točka, teško sam svim načinima i tehnikama dobivao oštrinu koja brije. Onda sam, srećom upoznao kolegu Ikarusa, zaprepastio se oštrinom njegovih noževa i po njegovu naputku, a sasvim suprotno onome što sam do tad činio, počeo gurati oštricu "u brus", kao da režem brus na tanke šnite. Isto to mi je savjetovao i kolega Navigator, a rezultalti su bili puno bolji nego dotad. Vidim, međutim, da mnoštvo ostalih forumaša, dobrih oštrača (Mraz i njegovi sljedbenici), oštri sasvim suprotno, povlačeći leđa noža prema sebi, odnosno, gurajući leđa prema naprijed. Pa, možda je ovo pravo mjesto da čujemo pro et contra jednog i drugog pristupa.

ivo
guru
guru

Broj postova : 3335
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by Mraz 24.05.12 8:57

Negdje je bila rasprava o ovome ali sad ne mogu naći da zalijepim ovdje.

Način koji sam ja opisao je lakši za svladati početniku a dovoljno dobar da se uz malo vježbe sve noževe dovede do oštrine brijanja. Način sa "rezanjem" daje bolje rezultate ali je teži za svladati nekome kome još ti pokreti nisu postali prirodni i fluidni pa zarezuje papir/ trga ga/ (pre)jako stišće.

Ja koristim oba; lakši način za velike noževe koji su namijenjeni težem radu dok ovaj drugi kod preklopnih i malih noževa.

Kaže se da nož tek počinje biti oštar kada brije i tu ima istine, no stvarne potrebe za daljnjim oštrenjem uglavnom nema jer se ta oštrina brzo izgubi kroz rad a služi više kao dokaz "umijeća" majstora.

Ikarus može reći nešto više jer je u tu tematiku zaronio puno dublje.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by ivo 24.05.12 9:21

Ajmo Duby, urbi et orbi, makar smo jučer nakratko o tom proćakulali.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by yasko 24.05.12 10:06

ove tajne kave i tajni sastanci medju forumasima su posstali cesti ....izgleda da treba bit visoko kvalificiran da bi se moglo doc na takvu kavu .... da bi se moglo malo prodiskutirat o nekim temama a da nije preko interneta....

da cujemo i to objasnjenje
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by ivo 24.05.12 10:37

yasko je napisao/la:ove tajne kave i tajni sastanci medju forumasima su posstali cesti ....izgleda da treba bit visoko kvalificiran da bi se moglo doc na takvu kavu .... da bi se moglo malo prodiskutirat o nekim temama a da nije preko interneta....

da cujemo i to objasnjenje

Javio se pravi ! Alfa i omega korupcije na forumu ! Siva eminencija namještenih Fret - tombola izvlačenja !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by yasko 24.05.12 10:53

eh da sam bar neki komad zeljeza dobio jer sam izvuk nekog...nitko nije ni pice platio...a kamoli one cevape sta su obecavali..ali neka... nisam zlopamtilo...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by DoomsdayST 24.05.12 11:13

Koliko sam uspija vidit i skontat, oštri se, pogotovo na kamenu, uz malo vježbe, ka da se kamen 'reže'... To daje bolje rezultate, može i sa papirom, ali onda triba stvarno malo pripazit...

Opet, kod stropanja, a pogotovo kod metalnih i keramičkih štrajhera, na više mista san naletija da je bolje obrnuto, vuć leđa put sebe i gurat leđa put naprid... Za strop manje bitno ali smanjuje šansu zarezivanja istog, dok kod štrajhera koji u biti ne oštri nego samo poravnava i centrira oštricu, dobiju se bolji rezultati jer se manje oštrica slučajno zatupi, jednostavnije se izravna oštrica ako nema baš vidljivih problema, i uz malo pažnje ponovo bude 'oštra' bez gubitka materijala...

Ja godinama nisan na kamen ili papir oštrija nož... Svi su mi noževi bili sa sekundarnim grindom bilo je i recurva, tako da san iz ruke dooštrava sa karbidnim nosićem na Sharku di san rukon pogađa kut grinda, a završava sa metalnim štrajherom za poravnat šta je karbit previše nazubija, sve na onaj način leđa put sebe ili leđa naprid, uzdužno uz oštricu... Istina, nisan nikad tražija da mi nož 'brije' nego samo da dobro zapinje i zarezuje nokat... Ali, kako sad imam par Mora sa skandi grindom bojim se da ću morat ponovo naučit na kamen, i strop...

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by woodking 24.05.12 14:50

Mraze ako ti tako kažeš tako je hehe, ja također oštrim noževe da briju, jer mi jednostavno nema potrebe za nekim savršenstvom, imam osjećaj da što ga više naoštrim, on se brže istupi, ali o tome se može poprilično raspravljati...svatko svoj ukus i svi sretni heheh

woodking
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Slavonska ravnica
Datum registracije : 16.05.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by gravesen 24.05.12 15:55

Ja ostrim u istom pravcu...pravcu rezanja,ali na kamenu,ne na brusnom papiru i moram reci da mi mnogo bolje ide ostrenje u tom pravcu.Dok sam se ucio isao sam kontra i nisam uspeo skoro nista da naostrim da brije.Otkako primenjujem ovaj pravac,mnogo mi je lakse da drzim ugao,a i rezultati su itekako bolji.Cak uspevam da solidno naostrim i neke manje kvalitetne nozeve(kineze),stare Nemce(FES,Solingen)....

gravesen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 44
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 09.03.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by Ikarus 25.05.12 16:55

Po meni je skoro pravilo Kamen : leđa prate odnosno kamen se "sijeće"
Brusni papir: oštrica prati odnosno leđa idu prva

Ja osobno koristim brusni papir (više-manje) samo za konvex a drugo ide na kamen ili keramiku...

Nije oštrenje nikakva filozofija, ko i sve drugo moža na početku ima par stvari koje su nekima nepoznanica ali kad ih nauće (vide) onda je to samo stvar razvijanja osiječaja (refleksa mišića) za konstantni potez (pogotovo kamen)

Nebi se složio da nije potreban strop vezano za oštrenje iz jednog razloga iako ima finih brusnih papira koža je koža bez obzira dali se radi o debeloj odnosno mekanoj ili tvrdoj koži a to je u tom (mikro) svijetu velika razlika

Osobno na keramici ili kamenu ne vućem leđa prva iz razloga jer sitne čestice kidaju i lome onu finu "žicu" na samom reznom bridu i to je razlog šta neki govore da su uspijeli dobit puno finiji rezni brid na taj naćin (rezanje)
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by woodking 29.05.12 8:29

iako ne stropam noževe, jutros isprobah na kožnom remenu, na gruboj strani, i sredstvo za stropanje mi je bilo, nećete vjerovati ARF abrazivno sredstvo za čišćenje, jako me začudilo, ali naoštri nož do savršenstva, i poslije toga na glatkoj strani bez ičega i nožić skoro pa filetira dlaku...samo prijedlog da isprobate

woodking
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Slavonska ravnica
Datum registracije : 16.05.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by lololorenzo 14.06.12 9:06

Evo dragi forumaši napokon sam napravio podlogu za oštrenje.Znaći drvo i najobićnim univezralnim uhu ljepilom zaljepio staklo.Staklo je dosta debelo ,ali nema veze nesmeta mi to TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986

Evo par slika

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03332

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03342

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03352


Usporedba s Purol pastom
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03392


Pošto sam imao dosta veliko staklo dao sam da mi odreže i manji komad za neki mini oštrač koji može poslužit u prirodi

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03362

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03372

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03382

Evo u uspordebi sa stropom koji mi je naš dragi Ivo napravia(purol se na njemu još suši)
TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 IMAG03412



Eto nadam se da ću sada moći još bolje oštrit noževe i nadam se da vam se sviđa
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by ivo 14.06.12 9:25

Lipo, lipo... Kako misliš fiksirat brusni papir na staklo ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by lololorenzo 14.06.12 9:26

ivo je napisao/la:Lipo, lipo... Kako misliš fiksirat brusni papir na staklo ?

Ljepljiva traka...malo mućenja.Ljepljenje,odljepljivanje,kidanje...ali nema veze TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by woodking 14.06.12 19:32

lijepo, al čovjek ne štedi purola heheh TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 469245

woodking
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Slavonska ravnica
Datum registracije : 16.05.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by lololorenzo 14.06.12 19:54

woodking je napisao/la:lijepo, al čovjek ne štedi purola heheh TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 469245

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986 to ja volim imati debeli sloj purol paste neznam jeli to loše ili dobro?? TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by woodking 14.06.12 20:22

nije loše, ali je bespotrebno, svakako ćeš je skruniti nožem kad se osuši, najbolje je namazati, tj. utrljati sloj purol paste, pustiti da se osuši i onda još jedan, tako će koža biti napunjena, i s vremenom kako ti pasta pocrni na koži, to je bolje jer je finija i onda si miran...

woodking
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Slavonska ravnica
Datum registracije : 16.05.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by maxina 14.06.12 21:00

woodking je napisao/la:nije loše, ali je bespotrebno, svakako ćeš je skruniti nožem kad se osuši, najbolje je namazati, tj. utrljati sloj purol paste, pustiti da se osuši i onda još jedan, tako će koža biti napunjena, i s vremenom kako ti pasta pocrni na koži, to je bolje jer je finija i onda si miran...

potpisujem
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by lololorenzo 14.06.12 21:10

woodking je napisao/la:nije loše, ali je bespotrebno, svakako ćeš je skruniti nožem kad se osuši, najbolje je namazati, tj. utrljati sloj purol paste, pustiti da se osuši i onda još jedan, tako će koža biti napunjena, i s vremenom kako ti pasta pocrni na koži, to je bolje jer je finija i onda si miran...

ne samo se sitno skine ako lagano stropaš(nakon nekog vremena postane gladak i još sitnije se skida).Nego kada ti pasta pocrni to ti je koliko ja znam znak da trebaš očistiti strop tako je bar Ikarus pisao
A i sloj ti treba biti dovoljno debel da oštrica ne ide po remenu

ikarus je napisao/la:

@strider kada strop postane crn vrijeme je za čišćenje jer to crno je fina metalna prašina koja je napunila strop...

Mraz je napisao/la:Koriste se obje, s time da ipak više hrapava strana jer zadržava komponente za poliranje/oštrenje. Debljina sloja tih komponenti je ionako uglavnom tolika da čelik niti nema doticaja sa samom kožom.

Ovo ti je iz ove teme

https://survival.aforumfree.com/t5626p20-strop


Zadnja promjena: lololorenzo; 14.06.12 21:28; ukupno mijenjano 3 put/a. (Reason for editing : Nadopuna)
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by Mraz 14.06.12 21:39

Mda, ali ja sam mislio na kompaktne komponente koje se tope na kožu.. purol nema veze s tim, njega staviš u par tankih slojeva i kada skroz pocrni skidaš ga i stavljaš novi sloj TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by lololorenzo 14.06.12 21:49

Mraz je napisao/la:Mda, ali ja sam mislio na kompaktne komponente koje se tope na kožu.. purol nema veze s tim, njega staviš u par tankih slojeva i kada skroz pocrni skidaš ga i stavljaš novi sloj TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986

aha...tako misliš ali opet nesmje doći do toga da se dira s kožom zar ne?

edit:Mislim bolje da se nedira za kožom?Ili je bolje da dira kožu
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by Mraz 14.06.12 21:51

Ma smije, koža ne smeta... baš naprotiv, određena sječiva poput britvi se poliraju samo na koži bez abrazivnih sredstava.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by lololorenzo 14.06.12 21:53

Mraz je napisao/la:Ma smije, koža ne smeta... baš naprotiv, određena sječiva poput britvi se poliraju samo na koži bez abrazivnih sredstava.

e pa oprostite na mojoj grešci(mslm nije neka greška ali nema veze),što se tiće debljine sloja.HVALA MRAZ na objašnjenju

lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by woodking 14.06.12 22:32

eto ja radim baš suprotno, tek kad pocrni meni daje najbolje rezultate, jedino ako baš više nema nimalo paste na koži, utrljam novi sloj, a kad je pasta još ružičasta koristim i glatku stranu kože i to je to, ugl samo lagano i ne možeš pogriješit...

woodking
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Slavonska ravnica
Datum registracije : 16.05.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by lololorenzo 14.06.12 22:42

Woodking znaš ono kako kažu svak radi kako njemu paše.Ako tebi tako daje bolje rezultate samo nastavi.
Možda je moguće da ti te metalne čestice pomažu pa je zato bolje
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by woodking 14.06.12 22:45

ma ja i nisam stropao do prije mjesec dana, ali koliko sam dosad shvatio, ovako mi paše, uvijek otvoren za nova znanja! TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 747986 dosta offtopičarenja heheh

woodking
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Slavonska ravnica
Datum registracije : 16.05.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by Mraz 15.06.12 7:30

Ima logike ako stropaš samo sa Purolom.

Mi "snobovi" ga koristimo uglavnom za "grubo" poliranje i oštrenje, nakon toga idu smeđa pa bijela pa plava komponenta, zatim čista koža, potom prah sa krila Lastinog repa utrljan u paukovu svilu TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 481349
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by woodking 15.06.12 8:39

hahah mraze pa da, i na kraju prah dječjeg smijeha... TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 469245

woodking
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Slavonska ravnica
Datum registracije : 16.05.2012

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by zoki208 25.09.12 13:39

Ne bih htio otvarat novu temu pa pisem ovdje, imam jedno pitanjce uvezi stropanja i poliranja filcom, do sada sam koristio dvije paste, purol i kemipol t12, obje su mi davale solidne rezultate, ali uvijek postoji ono "a sta ako je ova bolja" nedavno sam nabavio ovu http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=KNIFE+POLISHING+PASTE&_sacat=0&_odkw=POLISHING+PASTE&_osacat=0
pa me zanima ima li tko iskustva sa doticnom, koristio bi ju na polirki.

zoki208
lingua
lingua

Male
Broj postova : 313
Godine : 41
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.12.2010

http://www.zl-knives.com

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by Strider 25.09.12 18:32

Artikl je skinut s ebay-a. Koje je ime paste?
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by zoki208 25.09.12 23:23

evo link sa neke druge stranice, uglavnom to je ta pasta http://www.alanrhone-store.com/product_info.php?products_id=1825

zoki208
lingua
lingua

Male
Broj postova : 313
Godine : 41
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.12.2010

http://www.zl-knives.com

[Vrh] Go down

TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom  - Page 3 Empty Re: TUTORIAL: oštrenje noža brusnim papirom

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.