FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Moja Oruđa

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
GROUND ZERO
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 39
Datum registracije : 18.11.2010

PostajNaslov: Moja Oruđa   31.12.10 22:20

Prva slika Victorinox Huntsman,i Samurai Shark - brus za noževe(par puta provučem nož od Huntsman-a i brije dlake.

Druga slika,taj nož se nikad nije koristi pa služi kao prvi u kolekciji noževa koja je za sad skromna(vrlo skromna) inače futrola od noža omogućava da se nosi klasično na opasač,metalni clip na futroli omogučava da se zakači za opasač ili gače a također se može nositi kao ramena futrola kad se nož nalazi ispod ruke.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/hhjYUUiEsMpzo5nrY96E1g?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/vCn4x1AZWY9eXKNWsOb2BA?feat=directlink
[Vrh] Go down
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 26
Datum registracije : 05.01.2010

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   01.01.11 16:01

Gde si uzeo ovaj drugi nozic i ostrac?

pozdrav
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male
Broj postova : 234
Godine : 32
Datum registracije : 29.09.2010

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   01.01.11 21:15

zgodne makine !!!
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   01.01.11 22:24

vic je super, ali ni oštrač a bome ni United nisu po mojem ukusu(za taj nož nikako ne mogu nači zdravorazumsku primjenu, jedino za na zid)
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 44
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   02.01.11 13:41

33 godine?
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   02.01.11 20:23

LUKSA sad nisam skužio da li čovijeku sa zakašnjenjem čestitaš 33 rođendan ili misliš da bi sa 33 već trebao imati definiraniji ukus kaj se noževa tiče?
[Vrh] Go down
GROUND ZERO
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   03.01.11 18:19

oštrilo je iz top shopa ali ga nisam platio pa me boli briga za kvalitetu,a da oštri,oštri,victorinox kupljen u trst pretpostavljam 1999,a ovaj drugi na nautičkom sajmu 2002 u splitu kao i dva opinela.Znači prije 8 godina kupih te zadnje noževe u doba kad je izbor bio vrlo ograničen,u doba kad internet je još uvik bio luksuz a ne potreba,u doba modemskih veza,u doba kad nije bilo ovakvih kvalitetnih foruma di se možeš naučiti o noževima,u doba kad nije bilo replikarta,u doba kad nije se ni imalo love(govorim za sebe).

Tako da ovaj drugi nož i služi samo kao ukras i ništa drugo pa čak i kad bi ga tribao koristiti nebi jer ga nemožeš više kod nas kupiti tako da mu je prvenstvena uloga suvenir i ništa drugo.
[Vrh] Go down
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 384
Godine : 48
Datum registracije : 21.09.2009

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   03.01.11 19:21

GROUND ZERO je napisao/la:
oštrilo je iz top shopa ali ga nisam platio pa me boli briga za kvalitetu,a da oštri,oštri,victorinox kupljen u trst pretpostavljam 1999,a ovaj drugi na nautičkom sajmu 2002 u splitu kao i dva opinela.Znači prije 8 godina kupih te zadnje noževe u doba kad je izbor bio vrlo ograničen,u doba kad internet je još uvik bio luksuz a ne potreba,u doba modemskih veza,u doba kad nije bilo ovakvih kvalitetnih foruma di se možeš naučiti o noževima,u doba kad nije bilo replikarta,u doba kad nije se ni imalo love(govorim za sebe).

Tako da ovaj drugi nož i služi samo kao ukras i ništa drugo pa čak i kad bi ga tribao koristiti nebi jer ga nemožeš više kod nas kupiti tako da mu je prvenstvena uloga suvenir i ništa drugo.

Bez brige što sam ja imao od noževa gledajući od početka do sada,
za neke ne želim ni ćuti a kamoli se sjetiti da sam ih kupio. Puno love
je otišlo na gluposti pogotovo ako ti nema tko preporučiti ono što valja.
Istina sada je lako, postoji internet, razni forumi i uvijek možeš doći do valjane
informacije.
Pozdrav
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   03.01.11 23:43

GROUND ZERO pametno zboriš
[Vrh] Go down
Šeba
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 25
Datum registracije : 23.12.2010

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   05.01.11 18:21

Navigatore, što preporučuješ za brusit nož kao što je Huntsman? Imam tri Vica i jednog Wengera (u dlaku slučan Vicu Huntsmenu)... Wngera brusim običnim brusnim kamenom i to nije baš dobro jer ga puno "skida" i grebe ostatak oštrice pa ostaju neugledne i ružne crte po ispoliranoj oštrici. Wengera mučim jer je star, dobiven mukte i to je nož koji stvarno koristim, stoga istoga i brusim običnim brusnim kamenom, ali to ne želim primjeniti na Vicove jer mi ih je šteta...

Ovaj Samurai Shark mi se čini idelanim za takav posao...
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   05.01.11 19:20

victorinox imadosta solidan i jeftin brus kombinacija kamen , keramika u štapiću za nekih 10 eura, imaš fotku pod mojom temom

http://survival.aforumfree.com/t1570-edc-sitnice-koje-svakodnevni-zivot-eine-jednostav

osim toga od jeftinijeg bi brusnog pribora preporučio fallkov DC4, također ga posjedujem i koristim na terenu. vrlo solidan brusni alat za manje oštrice i kao terenska pomoć za veče primjerke.
[Vrh] Go down
GROUND ZERO
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   01.04.11 11:45

Prije uru vrimena stiglo.Napokon dva ozbiljna foldera.
Sa Spyderco sam oduševljen,ma toliko oduševljen da najrađe ga nebi koristio nego za suvenir.Ali ništa manje nisam oduševljen sa Cold Steel AK-47.
Inače AK-47 od kolege forumaša,a Spyderco sa oglasa(koji je apsolutno total novo,još je vruč od tvorničke trake pa se opekao).Sve skupa 870 kuna.
Znači slike prikazuju:

Spyderco Pacific Salt steel=H1
COLD STEEL AK-47 steel=AUS 8

CLICK NA SLIKU, ZA VEĆE SLIKE

[Vrh] Go down
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 20
Datum registracije : 14.03.2011

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   01.04.11 23:10

Jel taj samurai shark stvarno radi,mislim dati 200 kuna za to, neznam baš.svi govore da topshop nema veze s kvalitetom
[Vrh] Go down
GROUND ZERO
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   02.04.11 21:25

beargrylls12 je napisao/la:
Jel taj samurai shark stvarno radi,mislim dati 200 kuna za to, neznam baš.svi govore da topshop nema veze s kvalitetom

SRANJE,rađe kupi normalni oštrač,iša oštriti škare pa provukao malo jače pa se iskrivio držač tih metala,ono nije loše sa njim oštriti jeftinije oštrice,ALI ove skuplje nema šanse da ih idem oštriti.

Inače imaš u replikarta na isti princip ali i jeftinije i vjerojatno bolje
ideš na pribor za oštrenje
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   02.04.11 22:21

ovaj spyderco od H1 čelika je pravo čudo. inače ti ronilački nehrđajuči čelici ne valjaju niš za noževe ali ovaj H1 osim kaj je stvarno super otporan na hrđu po performansama nije bitno lošiji od VG10, vrlo kvalitetan i svestran nožić . kaj se tiče CSovog AK47, nije moj osobni favorit baš po neičemu. u toj klasi, veličini i težini onda radije nosim neki fiksni, a baš ni za đep nije.
[Vrh] Go down
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 400
Godine : 31
Datum registracije : 02.10.2010

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   02.04.11 22:22

kupi samurai sa dealextrem-a za par dolara pa se igraj
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   03.04.11 3:20

NAVIGATOR je napisao/la:
victorinox imadosta solidan i jeftin brus kombinacija kamen , keramika u štapiću za nekih 10 eura, imaš fotku pod mojom temom

http://survival.aforumfree.com/t1570-edc-sitnice-koje-svakodnevni-zivot-eine-jednostav

osim toga od jeftinijeg bi brusnog pribora preporučio fallkov DC4, također ga posjedujem i koristim na terenu. vrlo solidan brusni alat za manje oštrice i kao terenska pomoć za veče primjerke.

Istina je da brusim sve što imam od noževa jednim jedinim starim DC4 oštračem i mislim, da sam poslije čavla i marmorne ploče triput prepravio oštricu mom Fallknivenu A1 a i mali milion puta mojem Gerberovom Gator folderu a danas popodne i Mori 2000 ... prije sam koristio onaj manji (DC3) ali sam ga dao kolegi jer je stvarno premalen i nepraktičan za veče noževe

Več duže vreme skupljam hrabrost - da si kupim neki ozbiljni veči brusni kamen a u isti tren siguran sam - da uz malo muke DC 4 uradi sve poslove 100% perfektno osim možda finog poliranja ...
[Vrh] Go down
GROUND ZERO
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   16.09.11 0:41

od kolege badzo,kupio ovaj spyderco inače drugi spyderco ove godine.
trenutačno nemam svojih slika jer sam prodao fotoaparat(canon eos)

UK rescue

inače nož se više ne proizvodi pa osim što sam sa njim oduševljen ima i kolekcionarsku vrijednost.Inače u americi kad se prodavao najmanja cijena mu je bila 100$,a na ovom linku u engleskoj čak 100 funti.

Inače poradi skupoče spayderco je izbacio jeftiniju varijantu,koja je skoro 3 puta jeftinija i toliko lošija.
[Vrh] Go down
GROUND ZERO
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Moja Oruđa   24.09.11 0:26

kolekcija se popunjava,kupio još jedan folder CRKT Lake Sentinel
trenutno je na putu prema meni,od kolege forumaša bolle

Elegantan nož srednjih dimenzija, sječivo od 8Cr14MoV čelika, aluminijski rukohvat sa Micarta oblogom.

dužina sječiva: 8,9 cm
debljina sječiva: 3,3 mm
čelik: 8Cr14MoV, 58-59 HRC
zatvoren: 10,7 cm
otvoren: 19,7 cm
masa: 133 g
L.A.W.K.S. sistem zaključavanja
dizajn: Ron Lake (USA)
sistem nošenja: kožna futrola

uskoro video....
[Vrh] Go down
Sponsored content