FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Prirodni recepti - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Prirodni recepti - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Prirodni recepti - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Prirodni recepti - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Prirodni recepti - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Prirodni recepti - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Prirodni recepti - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Prirodni recepti - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Prirodni recepti - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Prirodni recepti - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Prirodni recepti - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Prirodni recepti - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Prirodni recepti - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Prirodni recepti - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Prirodni recepti - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Prirodni recepti - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Prirodni recepti - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Prirodni recepti - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Prirodni recepti - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Prirodni recepti - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Prirodni recepti - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Prirodni recepti - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Prirodni recepti - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Prirodni recepti - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Prirodni recepti - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Prirodni recepti - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Prirodni recepti - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Prirodni recepti - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Prirodni recepti - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Prirodni recepti - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Prirodni recepti

+13
Antonio Antrić
mimir
antun
ggliga022
Stule
Damir
bushman
Domo
Đedo
D@nijel@
trkač
mariobab
gladiator
17 posters

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by mariobab 06.06.09 6:10

vatrica je napisao/la:daj nooo, vrijeme je da i ti nesto slikas Prirodni recepti - Page 4 469245

A nemoj tako, pa jel ti slikao šparoge, lonce, krajolike.Ako ne zna alge, ne zna, možda netko zna, sigurno će Stule znati, njemu ide prehrana iz prirode bolje nego svima ovdje koliko mi se čini.

mariobab
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1910
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 6:13

to je malo drvo slikalo? onda mu se ja izvinjavam

tocno da, sad se sjecam kave i sparoge koje je slikal rano ujutro nakon setnje s pesekima, pa ne mogu sve popamtiti Prirodni recepti - Page 4 166116

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 6:23

Stvar s algama je da su opasne.

Čak i ove koje se kupuju imaju točne upute oko pripreme. U algama ima arsena, a glupiranje s tim je preopasno. Nema šanse da dajem savjete koji nekoga mogu koštati života.
Makrobiotičari koji ih jedu,(ne samo oni, ali u hr su sigurno najupoznatiji s tematikom) točno znaju količine i načine pripreme. Ono što je problem što su sve te alge koje konzumiraju iz Japana i čisto sumnjam da ovdje ijedna od njih raste

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 6:37

alga je najkompletnija biljka na zemlji, sadrzi bas onak lijep postotak vitamina i minerala koji su nam potrebni
alga nije bauk, ovak kak si ti napisal zvuci zastrasujuce

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 6:49

vatrica je napisao/la:alga je najkompletnija biljka na zemlji, sadrzi bas onak lijep postotak vitamina i minerala koji su nam potrebni
alga nije bauk, ovak kak si ti napisal zvuci zastrasujuce

To je točno, ali makrobiotičari ti savjetuju da uzimaš maksimalno 1 cm dnevno u svakodnevnoj konzumaciji, a ne sjećam se koja je maksimalna količina koju smiješ uzimati ako je uzimaš sa razmakom.
Mineralni sastav algi je izvanredan i ljusko ga tjelo navodno (ovo sam napisao jer ne vjerujema da itko može tako nešto reći sa 100% sigurnošću) maksimalno iskorištava, isto je i s vitaminima.
Ipak treba imati na umu da postoji opasnost od narušavanja zdravlja i to ozbiljnijeg ako se stvari rade na svoju ruku. Prirodni recepti - Page 4 179769

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 9:01

nee neeee ne tako
zbunit ces nekoga sa tim centimetrima

tocno je da se alge jedu u malim kolicinama jer velike nisu ni potrebne, kako alge obicno sadrze (izmedu sveg ostalog)veliki postotak joda, velika kolicina bi nam mogla poremetiti rad stitnjace
obicno se kombu alga reze na centimetre
i to najbolje 2 cm na salicu zitarice, to cisto da se vidi omjer koji se jede
a kombu je ova alga
Prirodni recepti - Page 4 Kombu

iako na ovom linku na kojem je slika spominju i 10 cm

bilo bi bezveze generalno se izrazavati u cm, jer alga hijiki koju ja jedem izgleda ovako

Prirodni recepti - Page 4 Hijiki2-lg
tanka je ko deblji koncic prije namakanja i kuhanja, nje uzmem pola jusne zlice i pomijesam sa kuhanim povrcem uz dodatak maslinovog ulja
pola jusne zlice je cisto dovoljno

misljenja sam da ne treba zazirati od konzumiranja algi, tim vise sto su jako zdrave i sto se koriste stoljecima, samo im mi nismo vicni
treba se educirati oko upotrebe i uzivati u balgodatima koje nam pruzaju
nisu ni skupe, u prvi tren se i meni cinilo to skupo, ali kako se dozira u malim kolicinama ispada da je jeftinije od kelja Prirodni recepti - Page 4 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 10:13

wakame od biovege

wakame - morska alga (undaria pinnatifida)

sastojci: wakame alge 100%
neto količina 50g cijena 35 kuna (kod mene)

upute za upotrebu : Sirove alge dobro operite tekućom vodom te namočite 15 minuta u vrućoj vodi. nakon toga ocijedite i dobro isperite, a preostalu vodu od namakanja bacite. zatim narezati algu na trakice, dodati novu vodu te ju kuhati 10 min. u juhama s povrćem i sl. Dva do tri cm alge dovoljna su za jednu juhu.

VAžno upozorenje: Morske alge prirodno sadrže visoku količinu arsena koja može biti opasna za zdravlje, pa je od velike važnosti slijediti navedeni način pripreme algi za konzumiranje ili daljnju pripremu obroka.

Ovo ti je prepisano od riječi do riječi s orginalne ambalaže.
Inače ćeš naći savijete da ako uzimaš alge svaki dan, uzimati 1 cm dnevno po osobi. To je iz makrobiotičkih kuharica, trebalo bi mi malo remena da se sjetim koja je to točno, ali lik koji ju je napsao je jedan od najjačih učitelja makrobiotike na zapadu. Knjiga je prevedena kod nas, samo se sad jednostavno ne mogu sjetiti kako se zove.
ja alge jedem skoro svaki dan već nekih 5 godina. Nisam makrobiotičar, ali cijenim makrobiotičare.
Točno je da se končaste alge na uzimaju na cm, ali eto mislim da je mjera po osobi pola čajne žličice. Sve mijere su suhih algi, ne namočenih.
Jestive europske alge
http://www.makronova.com/article.aspx?PartID=1104

Poslije ovog svega nadam se da shvaćaš zašto sam oprezan po davanju savijet oko konzumiranja algi, pogotovo iz Jadrana.

članak na makronovinim stranicama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 20:31

ja sam prosurfala internetom i nasla stvarno svakojake savjete i vrlo oprecnih cak, nije potrebno jesti alge svaki dan

malo o arsenu u algama

copy:



Negativan stav o hidžiki algama je još jače utemeljen nakon sprovedenog ispitivanja sadržaja ukupnog i neorganskog arsena u algama prisutnim na tržištu Velike Britanije (vakame, kombu, arame, hidžiki i nori). Rezultati ove studije (Rose M. i saradnici: Arsenic in Seaweed- Forms, Concentration and Dietary Exposure, Food and Chemical Toxicology 45 (2007) 1263-1267) ukazuju da je koncentracija neorganskog arsena u hidžiki algama vrlo visoka, što nije slučaj sa drugim vrstama algi, i da se konzumiranjem samo jedne porcije hidžiki algi u količini od 25g može uneti količina arsena koja odgovara uobičajenom unosu u toku jednog do dva meseca.

Do 10 grama nedeljno – nema problema
U Japanu, kao i u makrobiotičkoj ishrani uopšte, upotreba hidžikija je daleko manja u odnosu na druge alge - vakame, kombu i nori - i iznosi oko 6% ukupne količine konzumiranih algi. Po mišljenju Ministarstva zdravlja Japana, tek dugotrajna upotreba više od 4,7g hidžiki algi dnevno može dovesti do povećanog unosa arsena. Svetska zdravstvena organizacija je 1988. odredila približnu nedeljnu dozu unosa neorganskog arsena koja se može tolerisati i ona iznosi 15 µg/kg telesne mase. Iz ovog razloga je firma „Clearspring” na pakovanjima hidžiki algi koje se prodaju na engleskom tržištu stavila upozorenje da je maksimalna nedeljna doza za odrasle 10g suvih algi.

Ribe sadrže više arsena od hidžikija!
Do sada je poznato da se hronična trovanja arsenom dešavaju uglavnom na terenima gde voda i zemljište sadrže visoke koncentracije ovog elementa. Hrana se ne smatra značajnim izvorom, iako je ispitivanjem različitih namirnica utvrđeno da je koncentracija arsena najveća u morskoj ribi, rakovima, školjkama i morskim algama. Za razliku od hidžiki algi, riba sadrži veće količine organskog arsena koji se ne smatra opasnim! Ipak, nauka tvrdi da povećana količina arsena uneta u organizam putem vode i hrane kroz duži vremenski period može dovesti do obolevanja od malignih oboljenja (najviše pluća, kože, bešike, jetre i krvi)

NEMA DOKAZA da hidžiki izaziva oboljenja
Uzimajući u obzir sve do sada iznete podatke, može se zaključiti da još uvek nema dovoljno dokaza da se bilo koje oboljenje kod ljudi može dovesti u vezu sa upotrebom hidžiki algi. Jedno od mogućih objašnjenja leži u činjenici da je makrobiotička ishrana puna biljnih vlakana koje imaju osobinu da vezuju toksične supstance (celuloza se čak koristi za prečišćavanje arsena iz voda za piće). U svakom slučaju, hidžiki alge treba upotrebljavati povremeno i u malim količinama.LINK


Zadnja promjena: vatrica; 06.06.09 22:36; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 20:34

i treba se drzati uputstva za upotrebu, ako pise namakati, onda namakati pa kuhati, ljudi namakanje vole preskociti, znam po sebi Prirodni recepti - Page 4 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 20:37

Poslije ovog svega nadam se da shvaćaš zašto sam oprezan po davanju savijet oko konzumiranja algi, pogotovo iz Jadrana
samo vlajd aniko sliejpo ne sljedi sve napisano, svk razuman covjek bu s eprije raspital sto uvodu u prehranu, da se mene pita ja bi pojela svu zelenjavu iz mora, ja nekak mislim da je od tamo sve zdravo Prirodni recepti - Page 4 747986

si cul ti za juhu od morskih kamena? to mi fora
kameni navodno moraju biti iz vece dubine i onako suplji...da u njima valjda nesto ima:)
to su si kak ti kuhali mornari kad su gladni bili

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 21:30

vatrica je napisao/la:si cul ti za juhu od morskih kamena? to mi fora
kameni navodno moraju biti iz vece dubine i onako suplji...da u njima valjda nesto ima:)
to su si kak ti kuhali mornari kad su gladni bili

Ok, juha od kamena iz mora je kod nas zajebancija koju restorani znaju uvesti i prodavati pod riblju juhu.
Kad dođe hrpa turista možeš prodati muda pod bubrege, tako ti je ovdje u nekoliko restorana kad bi ponestalo riblje juhe rađena ekspresna riblja juha. Naravno prvo bi se vidjelo s konobarom tko je gost. Ako je netko koga ocijeniš da nema pojma što naručuje kuhar mu prokuha kamen iz mora ( iz nikakve dubine, nego onaj do kojeg prvog dođe, poprži luka i mrkvice, doda malo nasjeckane rajčice, mrvica kruha(prezle) i koji komadić ribe koji se vrati s terase, npr. ostatci ribe oko glava. Za pet minuta imaš dvadesetak porcija riblje juhe alla idiot(ovo zamijeniš otmjenijim imenom) i naplaćuješ od 10 do 25 kuna po tanjuriću. Milina.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 21:40

vatrica je napisao/la:ja sam prosurfala internetom i nasla stvarno svakojake savjete i vrlo oprecnih cak, nije potrebno jesti alge svaki dan
Ja nisam ni rekao da je potrebno jesti alge svaki dan, a nisam niti rekao da ih je uopće potrebno jesti. Ja ih jedem jer smatram da su zdrave za moj organizam, ali jedem točno određene alge u točno određenim količinama i načinom pripreme.

Ovaj citat s neta koji si stavila, trebala si staviti izvor.

Tvrnje koje sam ja iznio nisu moje tvrdnje nego stručnjaka makrobiotike. Knjiga je
'SUVREMENA MAKROBIOTIKA - promijenite prehranu i nahranite um, tijelo i dušu'
autor simon g. brown

http://www.superknjizara.hr/index.php?content=&page=knjiga&id_knjiga=18822

O autoru
I studied macrobiotics in nineteen eighty in London and went to the USA to study with Michio Kushi, Aveline Kushi, Shizuko Yamamoto and Denny Waxman. Whilst there I ran the Macrobiotic Association of Philadelphia. Returning to London I became the director of London's Community Health Foundation, the leading macrobiotic centre in the UK, from 1986 to 1993. I co-authored ‘Against All Odds’ with Dr. Faulkner charting his macrobiotic recovery from Pancreatic cancer. I regularly hosted courses for Michio and Aveline Kushi and Shizuko Yamamoto.

http://www.chienergy.co.uk/aboutus.htm

Mislim da ovo ipak daje ozbiljnost, čovo je potkovan znanjem o temi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Stule 06.06.09 22:15

Kamen iz mora,to je onaj sa malim algicama po sebi....
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 22:37

evo stavila sam link, na kraju teksta

oprosti ali vise ne razumijem u cemu se to mi dva ne slazemo oko algi? meni se cini da deremo istu kozu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 22:38

Stule je napisao/la:Kamen iz mora,to je onaj sa malim algicama po sebi....

e to je onda valjda dobro za kamenu juhu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 22:45

Slažemo se mi oko algi, samo ja kažem da ne znam koje su jadranske alge jestive i u kojim količinama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 22:53

no pa to ne znam ni ja Prirodni recepti - Page 4 747986
a voljela bi nekako znati sto je od naseg povrca iz mora jestivo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 22:56

vatrica je napisao/la: a voljela bi nekako znati sto je od naseg povrca iz mora jestivo
volio bih i ja, ali neću vjerovati bilo kome o takvom nečemu. Uvijek se nađe neka baba koja zna da su oni to jeli kad su bili mali, a onda ako joj doneseš tri različite, ali slične biljke ona nezna koju je jela a koju nije. Prirodni recepti - Page 4 410302

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 23:00

mislila sam da se to zna, tocnije da to vi morski ljudi znate, da ima na netu nesto, ali izgleda da nema i da to nije bas jestivo, jer da jeste nesto bi nasla

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 23:10

kao što rekoh ja neznam, a baba sveznalica ima na svakom koraku, ali slušajući njihove savijete nebi doživjela zoru, tako da dok ja ne dobijem informaciju od provjerene i pouzdane osobe koja zna što govori, ne stavljam ja to u usta.

I kakvi su to morski ljudi? Neki mutanti Prirodni recepti - Page 4 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 23:47

oni koji zive na moru, tak ih ja zovem, nikog ne zelim pritom uvrijediti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 06.06.09 23:59

Valjda živimo do mora, ili pri moru. Ali ako živimo i na moru (valjda u tvom plovilu Prirodni recepti - Page 4 747986 ), pa nismo napravljeni od mora. Prirodni recepti - Page 4 747986


Nikakva uvreda, znaš da se ja volim šaliti. :bog:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 07.06.09 8:10

glec...kad mi velimo ovako
"idemo na more"
zapravo tako svi vele
ne velimo idemo DO mora ili idemo PRI more Prirodni recepti - Page 4 747986
tako i vi...zivote NA moru, iako je to krivo receno, pa onda niste domorci, ali jeste primorci, a meni ljepse reci samo ..morski ljudi Prirodni recepti - Page 4 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by mariobab 07.06.09 15:36

Oni su primorci, mi smo odmorci, Talijani su zamorci, a sada se vratite na papicu.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by mariobab 07.06.09 22:29

Kako smo se odmakli od teme(bravo Stule), a ipak se radi o hvatanju, prebacio sam ovdje
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Stule 07.06.09 22:30

Tu smo, svi zajedno da pomognemo jedni drugima =)
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 09.06.09 21:55

nasla sam jos jednu biljku od koje se moze dobiti brasno

Amaranthus retroflexus L. - Hrapavi šćir - Biološka je vrijednost u sjemenkama visoka i iznosi 87% (u pšenici je 57%, a u kukuruzu 44%). Može se koristiti za brašno.


Prirodni recepti - Page 4 Amaranthus_retroflexus

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Mladen 09.06.09 22:02

a u prirodi ju možeš prepoznati ?
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 09.06.09 22:07

Ja mislim da je ova biljka česta kod mene. To je 'korov'.
Ipak kako nisam imao pojma o ovoj info. moram to dobro proučiti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by antun 09.06.09 22:10

mislim da je i kod mene ima dosta
ona desno je Ambrozija
antun
antun
spikač
spikač

Male
Broj postova : 805
Godine : 82
Lokacija : shuma
Datum registracije : 01.05.2009

[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Gost 09.06.09 22:14

dravski vuk je napisao/la:a u prirodi ju možeš prepoznati ?

mislim da ovu cak i da
mislim da sad ovaj tren imam u glavi osjecaj koji stvara u pristima kada ju dotaknes,ali se ne mogu sjetiti odakle mi to poznato


Zadnja promjena: vatrica; 09.06.09 22:17; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prirodni recepti - Page 4 Empty Re: Prirodni recepti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.