FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Gojzerice u gradu?

+63
Milanche
da000
goxxon
Saskvoč
sgt bear
maxina
maxxp
zuzonja
vladomado10
Fratt
Marko
AlexGreat
Mladen_K
Inspektor
Kanađan
SasaP
ElPrezidente
gorky
pumpa
Aleksa
Mraz
Jaki
Guybrush
bum bum
ivo
DoomsdayST
marine317
3C2VX
Stribog
franciscus
glock
pirat
damjan
Hombre
Frenky
marinko
Ziga
Odin
Matko
urbana_gorila
puls
ivanag
ribolovac
redbeard rum
mastershooter45
Optik
Aries
LUKSA
Jolender
Igsy
sTip3
Nero Rii
Ikarus
jratko30
biga
hankok
Mladen
NAVIGATOR
Drvo
Levi
kengur32
Guru
Unkas
67 posters

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Frenky 22.10.12 19:04

NAVIGATOR je napisao/la:a čuj to ti nisu gojze to su ti malo robusnije i vrlo lagane mammutove tenisice ali za zimu u gradu odlične ali po zimi u njima jedino po gradu!



pa ok., nisu za zmske uspone na biokovo ili velebit, ali imaju wibram i gore-tex mebranu.

sigurno su bolje od bilo kojih klasičnih zimskih cipela, a to je kolegi cilj teme, ako sam dobro shvatio

inače po meni je best bay alpinina.

Frenky
spikač
spikač

Broj postova : 905
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 22.10.12 19:16

pa zapravo za po zimi nisu ni za sljeme ako ima ozbiljnog snijega. ali kako sam i u prvom postu naveo za grad i samo za grad su OK, dakle govorim o zimskim uvjetima.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Frenky 22.10.12 19:26

NAVIGATOR je napisao/la:pa zapravo za po zimi nisu ni za sljeme ako ima ozbiljnog snijega. ali kako sam i u prvom postu naveo za grad i samo za grad su OK, dakle govorim o zimskim uvjetima.




nebi se baš složio s time da nisu ni za sljeme.


mamut je brend koji garantira kvalitetu proizvoda


ove sa slike nisu za montažu dereza ili za turno skijanje i slične (extremne) stvari, ali u kombinaciji sa dobrim čarapama i gamašama sasvim sigurno možeš u njima na sljeme, i po snijegu.


iako, pravo za pravo, nije ni sljeme za podcjenjivanje, naročito sa sjeverne strane.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 22.10.12 22:55

pa nešto znam o mamutovoj opremi, nosim ju cijeli život,
za silu na sljeme može ići i samo u čarapama.
zašto ove mammut trekking lagane cipele nisu dobre za snijeg, pa zato jer recimo da se na površini snijega stvori ledena kora, što se meni dogodilo barem 20 puta u hodanju sljemenom (zbog dnevnog otapanja i nočnog hlađenja snježne podloge), e tada je ta tanka korica leda vrlo oštra i abrazivna prema svim materjalima pa i čvrstoj gumi i koži što ove cipele nemaju .
ukratko da mogle bi se nositi ali bi to ovim cipelama vrlo vjerojatno bio zadnji zimski izlet.

također za zimsku cipelu fale im ozbiljne ripne ali prije svega izraženiji plug pete, on drži cipelu od proklizavanja u dubljem snijegu recimo na nizbrdici, da ne bude zabune ljudi i umiru od zime na medvednici, dakle ne radi se o parku maksimir.

ali pošto je tema gradska zimska šetnja gradom mislim da bi se u toj ulozi ove cipelice odlično snašle.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by marinko 22.10.12 23:00

bilo kako bilo zelio sam cuti savjete, ideja je bila zimska obuca za po gradu ne za nikakve ozbiljne planinarske ture, s tim da nebi bilo bas lijepo dat ovoliko novaca i smocit noge na malo ozbiljnijoj setnji po dilj gori!
naravno ovo mi nije konacna odluka , trazim nekakav best buy za te ili manje novce
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by marinko 22.10.12 23:11

bio sam veceras u hervisu pa sam naisao na nike obucu sa gore tex membranom volio bi cut i misljenje o njima, ako neko zna!

http://www.tenisice.hr/Salomon/w-xtempo-mid-gtx-12fw-salomon-9027104/
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 22.10.12 23:18

ovdje je na slici salamon ako se ne varam a ne nike, ma to ti je sve slično.
koje got da uzmeš držat će ti membrana jednu sezonu i onda na pregibima popuca i sprhne i tu ti počne curiti voda. ako želiš pravu zimsku cipelu ona mora biti kožna, još bolje od dvoslojne kože a takvim cipelama gore tex membrana služi samo kao ispomoć ako koža nije primjereno tretirana impregnacijskim sredstvom ili kremom. no najbitnije od svega gledaj da cipela ima što manje šavova dakle ove salamonove su po tom pitanju katastrofa. najme sve cipele koje imaju puno prelaza cordura-cordura i cordura koža i mnoštvo atraktivnih ukrasnih šavova su loše za mokre uvijete pa čak i za jutarnju rosu na livadi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by marinko 22.10.12 23:40

ups da, postavio sam krivi link nigje nemogu naci te nike gojze a stranica od hervisa neso steka.
ali uglavnom nezelim obucu koja ce mi biti ispravna jednu sezonu!
marte me sluze vec 5 godina, volio bih da me nova zimska obuca sluzi jos toliko, marte nek se ovu sezonu odmaraju
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 23.10.12 9:35

marte su daleko od idealne zimske obuće. pogotovo zbog metalne hladne kapice nad prstima. no one ipak ispunjavaju uvijet da su kožne, imaju petu i malo šavova. to su tri plusa u odnosu na ove koje si do sada predstavio. time ne želim reći da su marte bolje od ovih navedenih nego samo da nad njima imaju i neke bitne prednosti.

Gojzerice u gradu? - Page 4 Cristallo_gt_6867142

ovo bi bila moja preporuka za grad za zimu ali i za izlete po prirodi a samo su 200kn skuplje od mammutovih koje si naveo, uzmeš ih na planinarski popust pa te koštaju 1100kn
"zumberlan cristallo gt"

moja ih supruga nosi! jako je njima zadovoljna. dovoljno su tople i vodonepropusne imaju vibram, petu, MALO ŠAVOVA, kožne su i imaju gore tex membranu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by urbana_gorila 23.10.12 9:51

Ja nosim ove već 3 godine...

Gojzerice u gradu? - Page 4 _mid2_la_sportiva_fc_eco_3_0_gtx_1358746_72444

Gojzerice u gradu? - Page 4 IMG_2872

http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=1113

Uglavnom cijelu zimu propedaliram u njima, ali dosta i hodam po gradu i po friškom snijegu, i po onoj odvratnoj bljuzgi koja mi je najgori dio svake zime...

Iako su dosta lagane cipele, GTX membrana drži vodu i hladnoću vani a toplinu noge unutar cipele, đonovi mi se još nisu klizali niti na zaleđenijim površinama i da mi ih pinovi od pedala nisu pojeli još bi bili skoro kao novi.

E sad, kakve bi bile na planini u snijegu ne znam, ali po laganom bregu i šumi zimi im nisam našao zamjerke.

Topla preporuka s moje strane.

Review sa portala "Daily Hiker":

"I took these boots out in the dirt, mud, snow, and on rock for a pretty thorough test. The Vibram soles gave grip everywhere I would expect. In 3 feet of melting snow, my feet were quite dry thanks to the Gore-Tex lining. The leather stood up well to more than its fair share of rock scrapes. "

http://www.dailyhiker.com/gear/la-sportiva-fc-eco-3-0-gtx/

I sa "Gearist"-a:

http://gearist.com/2011/05/04/review-la-sportiva-fc-eco-3-0-gtx-boot/

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by marinko 23.10.12 11:06

hvala vam na svjetima, sljedeci sam tjedan u zg pa cu ih fino isprobat i odlucit.
ali i dalje me kopkaju one sto sm vidio u hervisu, naravno zbog cjene, nema se bas love na bacanje a i stvarno su mi lijepe i strasno udobne, evo nasao sam iste takve na ebayu, pa samo nek neko baci oko radi usporedbe, naime kostaju 800kn, dali mi se stvarno isplati dat jos 300-400kn za mamutice ili la sportivu ...

http://www.ebay.de/itm/NIKE-RONGBUK-MID-GORE-TEX-WALKING-HIKING-SHOES-BOOTS-/271081654439?pt=UK_Men_s_Shoes&var=&hash=item3f1db9c8a7
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by urbana_gorila 23.10.12 11:12

Za Mammut ne, za Sportivu da (samo moje osobno mišljenje).

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 23.10.12 22:38

ove nike su mi blagi užas! baš su visoke tenisice "običnjače" jedino što imaju membranu.
zapravo jedva da dolaze do gležnja, to su za hodanje po jutarnjoj magli po mojim kriterijima.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Hombre 24.10.12 22:17

marinko je napisao/la:hvala vam na svjetima, sljedeci sam tjedan u zg pa cu ih fino isprobat i odlucit.
ali i dalje me kopkaju one sto sm vidio u hervisu, naravno zbog cjene, nema se bas love na bacanje a i stvarno su mi lijepe i strasno udobne, evo nasao sam iste takve na ebayu, pa samo nek neko baci oko radi usporedbe, naime kostaju 800kn, dali mi se stvarno isplati dat jos 300-400kn za mamutice ili la sportivu ...
Što se mene tie glasam za La Sportivu jer sam vidio dosta ljudi koji ih nose i nitko se nije tužio na njih.

Ja osobno nosim Meindl ili Lowa preko zime jer sam smrzljiv, mrzim biti u mokrim cipelama i mogu sebi priuštiti da svako dvije godine kupim nove. Iako je to većinom hodnja po gradu bude i težih makadama ali pošto dnevno propješačim desetak km, a o cipelama se uopće ne brinem i ako odbijemo ljeto ispada da u njima prođem svojih 1400 km godišnje što neki ne prođu toliko ni automobilom.
Kao što je Navi napisao obuću sa što manje šavova i da bude od kože pošto je onda možeš tretirati istopljenim voskom i onda možeš pet dana stajati u vodi, a da ne promoče. Istina da onda cipela ne diše ali ni diše ni u toliko hvaljenom Gore Texu, a noge nakon dana provedenog u njima smrde ko da ih nisi pet dana oprao.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Frenky 25.10.12 20:10

Hombre je napisao/la:
marinko je napisao/la:hvala vam na svjetima, sljedeci sam tjedan u zg pa cu ih fino isprobat i odlucit.
ali i dalje me kopkaju one sto sm vidio u hervisu, naravno zbog cjene, nema se bas love na bacanje a i stvarno su mi lijepe i strasno udobne, evo nasao sam iste takve na ebayu, pa samo nek neko baci oko radi usporedbe, naime kostaju 800kn, dali mi se stvarno isplati dat jos 300-400kn za mamutice ili la sportivu ...
Što se mene tie glasam za La Sportivu jer sam vidio dosta ljudi koji ih nose i nitko se nije tužio na njih.

Ja osobno nosim Meindl ili Lowa preko zime jer sam smrzljiv, mrzim biti u mokrim cipelama i mogu sebi priuštiti da svako dvije godine kupim nove. Iako je to većinom hodnja po gradu bude i težih makadama ali pošto dnevno propješačim desetak km, a o cipelama se uopće ne brinem i ako odbijemo ljeto ispada da u njima prođem svojih 1400 km godišnje što neki ne prođu toliko ni automobilom.
Kao što je Navi napisao obuću sa što manje šavova i da bude od kože pošto je onda možeš tretirati istopljenim voskom i onda možeš pet dana stajati u vodi, a da ne promoče. Istina da onda cipela ne diše ali ni diše ni u toliko hvaljenom Gore Texu, a noge nakon dana provedenog u njima smrde ko da ih nisi pet dana oprao.



gore-tex, odnosno teflonska porozna mebrana radi u načelu onda kad su niske temperature, pa znoj izlazi u obluku pare.



Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Hombre 26.10.12 7:27

Frenky je napisao/la:
Hombre je napisao/la:Kao što je Navi napisao obuću sa što manje šavova i da bude od kože pošto je onda možeš tretirati istopljenim voskom i onda možeš pet dana stajati u vodi, a da ne promoče. Istina da onda cipela ne diše ali ni diše ni u toliko hvaljenom Gore Texu, a noge nakon dana provedenog u njima smrde ko da ih nisi pet dana oprao.


gore-tex, odnosno teflonska porozna mebrana radi u načelu onda kad su niske temperature, pa znoj izlazi u obluku pare.

Kad su niske temperature meni je hladno i znojim se ko zmija Gojzerice u gradu? - Page 4 478256
Inače sa svim vrstama odjeće i obuće od GoreTexa ima poduže iskustvo tako da informacija nije bez veze, a teflon mi je prijatelj i poznanik evo već skoro 40 godina.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by damjan 26.10.12 7:50

od sve obuce jedino su mi gojze koje imam vec 10ak godina od goretexa i jedino mi se u njima ne znoje noge iako sam ih nosio i po visednevnim ljetnim izletima. dosad sam vecinu vremena po gradu nosio skaterske tenisice i u njima je bilo katastrofa, a nedavno sam kupio prve tenisice od goretexa i nevjerojatno ali ovo je prvi mjesec da nisam morao kupovati one antismrad uloske u dm-u Gojzerice u gradu? - Page 4 832331
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by pirat 27.11.12 1:02

trebam kupiti cipele za po gradu po zimi po ruznom i hladnom vremenu, a trebam i gojzerice za djir s psom po medvednici ili paklenici..
novaca imam samo za jedne, tako da ako mi mozete preporuciti neke koje mogu ispunjavati obe dvije svrhe, barem dok ne budem skupio za prave gojze..
pozeljno da imaju gore-tex i vibram djon Gojzerice u gradu? - Page 4 747986

svidjaju mi se ove izmedju kojih se i kolega misli, mammut ili la sportiva.. ili mozda ove http://www.iglusport.hr/proizvodi.asp?id=830


Zadnja promjena: pirat; 27.11.12 1:45; ukupno mijenjano 1 put.
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by glock 27.11.12 1:10

kupio haix air power od tipa za 450kn,klasika gojze s goretexom,ne prerobusne za grad,a dovoljno jake za brdo...nove...crne...

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by franciscus 27.11.12 8:40

Narode, ima li neko iskustva sa ovakvim izumom? U petak sam svoje Ratitovec gojzerice (jednoslojna koža, 30-tak godina stare) po drugi put dao na mijenjanje đona, pa sam, računajući da operacija možda i ne uspije kao što je zadnja uspjela, tražeći eventualnu zamjenu, naletio na ovu novotariju. Zna li neko od vas ima li to veze sa životom?
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Drvo 27.11.12 10:11

Koliko znam to je samo uložak za u čizmu koji se stavlja da bi nogama bilo toplije.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by franciscus 27.11.12 11:56

Drvo je napisao/la:Koliko znam to je samo uložak za u čizmu koji se stavlja da bi nogama bilo toplije.
Tjah, tu toplinu sam uvijek dosta dobro rješavao čarapama, pod uvjetom da gojzerica nije nakvašena (a to mi se dešavalo dosta često). Ovo "Gore-tex" me je zaintrigiralo, pa sam nekako računao da za malo love mogu dobiti efekat gojzerice sa Gore-tex membranom.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 27.11.12 12:08

imao sam ja takve gore tex uloške za šuze, dobio sam ih prije jedno 10 godina za rođendan od frenda. bile su kupljene u maestralpromu, današnjem maestral-centru i sjećam se da je na kutiji bio logo tuljana i u nazivu je bilo nešto kao seall skin ili tako nešto.
uglavnom takav materjal nije dovoljno rastezljiv poput čarape i dosta je krut pa se u cipeli ne može formirati prema nozi nego nastaju falde koje kod malo dužeg hodanja odma naprave krvave žuljeve. završile su u smeću. to je možda dobro za neke buce ili slično kao dodatni vodonepropusni toplinski uložak ali po mojoj ocjeni ne valja za niš drugo.

radije biraj nove gojze.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by franciscus 27.11.12 12:28

NAVIGATOR je napisao/la:...uglavnom takav materjal nije dovoljno rastezljiv poput čarape i dosta je krut pa se u cipeli ne može formirati prema nozi nego nastaju falde koje kod malo dužeg hodanja odma naprave krvave žuljeve. završile su u smeću.
Hvala, drugar, na to sam totalno zaboravio. Uštedio si mi lovu i žuljeve. Nove gojzerice kupujem ako operacija "promjena đona" ne uspije (a mogla bi ne uspjeti, jer mi je majstor koji je to zadnji put radio i kome sam opet dao da to napravi u međuvremenu totalno ostario, obnevidio i poblesavio). U protivnom, stara tehnika: natapaj uljem - maži kremom - glancaj, pa opet i opet, dok se ne raspadne cipela ili vlasnik Gojzerice u gradu? - Page 4 747986 Hvala još jednom.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 27.11.12 13:06

drago mi je ako ti je moje iskustvo pomoglo.

evo ja baš završavam test garmontica koji je trajao neprekidno 5 godina. završava krajem 12 mjeseca. kako sam ih nosio neprekidno svakodnevno 5 godina jedino su se đonovi skroz potrošili. sad sam baš ovog vikenda na izletu nakon ozbiljnijeg pada po sklizavoj podlozi zaključio da više nisu za ozbiljnije avanture. od sada ću ih imati za oko kuće i po zimi za bicikl po gradu, snijegu i bljuzgi.

Gojzerice u gradu? - Page 4 IMG_9450Medium

Gojzerice u gradu? - Page 4 IMG_9446Medium

sva sreća na vrijeme sam si nabavio još takvih dok ih je još bilo. u hrvatskoj više nitko ne uvozi garmont jer su otišli 30% gore sa cijenama. eto još jedna pozitivna strana skupljanja i hrčkanja odličnih proizvoda dok ih još ima.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by franciscus 27.11.12 19:50

NAVIGATOR je napisao/la:drago mi je ako ti je moje iskustvo pomoglo.
Pomoglo mi je, kako ne. Hvala još jednom. Uspomene na rane koje ostavi pregib na čarapi zauvijek žive, a šta bi ovo čudo moglo ostaviti, mogu si samo misliti, sa mojih 115 kg žive vage tereta na tom pregibu. Što se tiče kupovine novih gojzerica, još se uvijek nadam da će operacija promjene đona uspjeti, jer matori ljudi vole matore stvari, a nakon nekih 30-tak godina, ove su mi cipele kao dio noge - to je zasigurno najudobnija obuća koju imam i bolja mi vjerovatno i ne treba, jer survival ima dinamičnu definiciju - za svakog on znači nešto drugo. Sa mojim krivo sraslim lomovima, gihtom i silnim špekom oko struka, za mene survival počinje zaključavanjem automobila izvana, tako da bi kupovina vrhunske obuće koja tebi stvarno treba za mene stvarno bila čisto preseravanje. Usput, stari ti je živi zmaj - na onoj stubi gdje on stao da odahne, ja bih vjerojatno izdahnuo.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by NAVIGATOR 28.11.12 0:09

je stari je prije godinu dana samnom odveslao 300km niz dravu. ove je godine odvrtio 150km biciklom u jednom danu i to još natovaren. ma do prije godinu dana bio je u kondi kao i ja, sad zadnju godinu mu se kuži da tu i tamo hvata dah. i on kao i ja večinu godine i po gradu provede u čvrstoj obući. još na poneki izlet ponese svoje 40 godina stare teške kožne kastingerice.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by franciscus 28.11.12 3:02

NAVIGATOR je napisao/la:je stari je prije godinu dana samnom odveslao 300km niz dravu. ove je godine odvrtio 150km biciklom u jednom danu i to još natovaren. ma do prije godinu dana bio je u kondi kao i ja, sad zadnju godinu mu se kuži da tu i tamo hvata dah. i on kao i ja večinu godine i po gradu provede u čvrstoj obući. još na poneki izlet ponese svoje 40 godina stare teške kožne kastingerice.
¸
RESPECT!
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by pirat 29.11.12 15:39

a sto kazete na ove Timberland, cijena 690kn

Gojzerice u gradu? - Page 4 281262


Gojzerice u gradu? - Page 4 281261


Gojzerice u gradu? - Page 4 281263



pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Stribog 29.11.12 15:52

Ovakve stvari u konceptu planinarenja/trekinga itd. mozete zaboraviti, ovo je za subotnje setanje po kisi od birtije do birtije
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by 3C2VX 29.11.12 17:09

Ili za zimsko šetanje do faksa i u crkvu :)m tema i je gojze za po gradu . Baš mi tako nešto treba, a da nisu one bezobrazno skupe od 1400 kn. Ove bar imaju vibram potplate.

@pitrat
gdje si ih našao? Ne mogu ih naći na netu.
3C2VX
3C2VX
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 30
Lokacija : Dubrovnik/Zagreb/Osijek
Datum registracije : 20.07.2012

[Vrh] Go down

Gojzerice u gradu? - Page 4 Empty Re: Gojzerice u gradu?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.