FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

+21
Bobo
hydra
Mraz
Franco G
mariobab
shpaga
Frenky
PJER
ivo
goxxon
Fratt
Guru
Marko
kengur32
palac
aldinbear
mali mačak
sumska_magla
Ito Ogami
LUKSA
Pomorac
25 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Frenky 05.07.13 10:43

gox, najbolje se ti drži kuće, posla i birtije, viš da je prirod neprijateljski raspoložena.

najvjerojatnije se radi o ugrizu pauka, ali ako se crvenilo i otok ne povlači, odi odmah doktorici..

Frenky
spikač
spikač

Broj postova : 905
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by PJER 05.07.13 10:46

nemaš šta čekati nego odmah doktoru
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Fratt 05.07.13 11:01

Meni se isto čini da te prije ugrizao pauk nego Lajmska...ali bi ja na tvome mjestu obavezno posjetio infektologa,nije se za zajebavati.Ja sam kako bauljam stalno po Lici pokupio ovo proljeće 3 komada,nije baš da se nisam špricao i pazio ali nekako đubre nađe put.
Cijepio sam se 16.06. protiv Men.,sad imam ponovnu vakcinaciju 19.07.,Borelioza je mačji kašalj prema Meningitisu,ak si stalno vani cijepi se.

https://www.google.com/search?q=lyme+disease+circle+rash&client=safari&hl=hr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-YfWUaHQHOzV4AS2t4DQDQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=568&bih=243
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by shpaga 05.07.13 11:15

Goxx bježi doktoru! Vjerovatno je krpelj, pauk ili sifilis.
shpaga
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 58
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by mariobab 05.07.13 11:43

Goxxon, imao sam i ja takvu nogu prošle godine, i to dva mjeseca nakon Vudelja i nakon što sam ga skinuo sa sebe (trbuh). Mjesto na kojem se se pojavljuju krugovi ne mora nužno imati veze sa mjestom prijanjanja. Sumamed pij (i ja sam) i u birtiji samo sokove, zaista ne želiš da ti ode u drugu, a niti treću fazu, malo pogledaj po netu, možeš sranje vući cijeli život. Pazi na sebe i jedi češnjaka.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Franco G 05.07.13 12:29

Goxxone, ako ovo nije neki tvoj duhoviti štos onda shvati stvar ozbiljno.

Borelioza (Lyme) može biti u konačnici vrlo opasna - inače, cijepljenje protiv krpeljnog meningitisa ne djeluje protiv borelioze.

Borelioza (Lyme)
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by shpaga 05.07.13 12:33

mariobab je napisao/la:Goxxon, imao sam i ja takvu nogu prošle godine, i to dva mjeseca nakon Vudelja i nakon što sam ga skinuo sa sebe (trbuh). Mjesto na kojem se se pojavljuju krugovi ne mora nužno imati veze sa mjestom prijanjanja. Sumamed pij (i ja sam) i u birtiji samo sokove, zaista ne želiš da ti ode u drugu, a niti treću fazu, malo pogledaj po netu, možeš sranje vući cijeli život. Pazi na sebe i jedi češnjaka.
ufff, ovo sa sokovima nebu išlo.
shpaga
shpaga
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 58
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Mraz 05.07.13 20:08

Goxx i sokovi? Hahahahahahahahaha Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 368870

On topic, lani sam i ja imao problema sa krpeljom tj. boreliozom koja se razvila na leđima. Brzo se to sredi ali nikad ne znaš da li će se, i kada, pojaviti tegobe...
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Frenky 05.07.13 22:49

Mraz je napisao/la:Goxx i sokovi? Hahahahahahahahaha Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 368870

On topic, lani sam i ja imao problema sa krpeljom tj. boreliozom koja se razvila na leđima. Brzo se to sredi ali nikad ne znaš da li će se, i kada, pojaviti tegobe...



kaže doktorica da kad se izlječi, više nema pojavljivanja.

kaže i da je to kod goxa borelioza i nek ide na zaraznu, ako već nije..
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 05.07.13 23:08

Sažvačite Trputac bilo koji i protrljaj po mjestu uboda uvijek kada ti se pojavi, Stolisnik isto tako.
Lime borelioza nebi trebala biti, sve je stvar imuniteta i kako organizam reagira na to.
Imao sam barem 40 krpelja na sebi ove godine i svega je bilo.
Moram priznati da sam se usrao nedavno kad mi se pojavila temperatura, osjetljivost na svjetlo, malaksalost itd.
Na kraju sam popušio od kćeri nešto.
Koliko sam informiran niti jedna bolest koju prenose Krpelji se ne može lječiti, nego se samo mogu ublažiti tegobe.


Zadnja promjena: LUKSA; 06.07.13 11:14; ukupno mijenjano 1 put.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Franco G 05.07.13 23:26

Luksa, koliko mi je poznato, virusne se bolesti (krpeljni meningitis) ne liječe već se terapijom ublažuju posljedice. Cjepivo je efikasno protiv meningitisa ali ne i protiv borelioze.

Borelioza je izlječiva (jedan kolega i supruga drugog kolege su je imali prošle godine).

Pročitaj na linku koji sam dao u postu.

Nisam liječnik ali po slici sve upućuje na boreliozu. Stoga, Gox, odmah infektologu - ne mudruj, nikakve vradžbine, trave i sl.

Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 06.07.13 0:10

Boravim u prirodi i osjećam posljedice boravka u njoj.
Moje mišljenje je samo moje mišljenje.
A trave su postojale od kad je čovijeka i biti će!
Oni koji se uzdaju u medicinu, neka se uzdaju.
Antibiotici su promijenili svijet.
prirodni imunitet je stvar i naviklost pojedinca na vanjske utjecaje.
Što više boraviš u prirodi, manje će te napadati bilo što.
Moje osobno iskustvo i moja razmišljanja.
Ne trčim kod doktora za svaku temperaturu, ne gutam neofene ako me boli nokat i ne čekam u redu da bi mi netko pomogao, pomažem sam sebi, pa ako uspije, a u većini sličajeva uspije ...
Zadovoljan sam!
Samo moje razmišljanje!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 06.07.13 9:04

LUKSA je napisao/la:Sažvači Trputac bilo koji i protrljaj po mjestu uboda uvijek kada ti se pojavi, Stolisnik isto tako.

ovo nije iznošenje mišljenja već davanje savjeta! pošto je LB zeznuta boleština nije pametno davati savjet lječenja biljkama na naćin na koji se mogu ublažiti samo kožni simptomi...
iako sam siguran da je luksa i mislio na ublažavanje kožnih simptoma moram ga upozoriti da bude oprezan kod pisanja takvih savjeta... mislim da je svima jasno zašto!
gox.. evo ti link na temu jednog drugog foruma na kojem forumaš piše svoje iskustvo sa LB pa bi ga mogao kontaktirati ali tek nakon posjete ljećniku ;
http://bushcraft-forum.findtalk.biz/t333-lajmska-borelioza?highlight=borelioza
evo i link na wiki gdje je detaljnije opisana bolest, simptomi i terapija;
http://hr.wikipedia.org/wiki/Lajmska_borelioza

i link na temu ovog foruma;
https://survival.aforumfree.com/t94-krpelji?highlight=krpelji

posebnu pažnju obratite na dio teksta sa wiki gdje se spominje 36- 48 sati... za navlačenje boleštine je uglavnom zaslužan nemar. redovito pregledavanje je najbolja prevencija!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by mali mačak 06.07.13 9:45

Goxxon, to ti je gotovo sigurno od zaraženog krpelja! Svaka čast alternativnoj medicini ali odi doktoru jer ovo nije zajebancija... imao sam prije godinu dvije takav slučaj- krpelj mi se prikvačio a kad sam ga izvadio nakon dan- dva se počelo širiti crvenilo veličine kao kovanica od 5kn... dobio sam kuru antibiotika i sve je bilo ok. Inače nisam pobornik antibiotika i bilo kakvih tableta ali stoji ovo što je Franco G napisao- borelioza i meningitis nisu za zajebanciju.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 06.07.13 11:07

Naravno da sam mislio na ublažavanje posljedica uboda ili ugriza odmah na terenu kao samopomoć. Naslov teme je ubodi insekata!
I nije liječenje biljem alternativna medicina, nego je tu od kada je čovjeka.
Velika većina ljekova je upravo od biljaka nastala ili sintetizirana. Kinin lijek protiv Malarije je od kore drveta, Pelin isto tako. Ali ne znači da se može Malarija izliječiti Pelinkovcem Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 469245
Bude nam Gox natipkao što je bilo u nastavku priče i nadam se da nije ništa ozbiljno jer sam upoznao ljudi kojima je baš meningotis promijenio život.
Mada i doktori samo propišu lijek i to je to, a da ni samo ne znaju što bi napravili.
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 06.07.13 11:19

Dobar dan svima! hvala na savjetima i posvećenoj pažnji. otišao sam jučer u ambulantu, nisam, niti trenutka pomislio da neću. ipak mi se stvar činila dosta ozbiljna. imam infekciju od ugriza (pretpostavljam) pauka, dobio sam sumamed (3 kom) i neku kremu sa stereoidima i antibioticima Diprogenta. jako me svrbi, ali ne diram. ne smijem infekciju izlagati suncu i moram je hladiti. danas ipak izgleda bolje, nego jučer. nestalo je plave boje, ostalo je samo crvenilo.

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 IMAG0014_BURST002
green shot
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by hydra 06.07.13 12:12

Uf hvala Bogu da je samo ugriz pauka, bome smo se svi zabrinuli!
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 06.07.13 12:13

E o tome sam govorio!
Mogao si sam sebi pomoći da si natrljao Trputcem mjesto ugriza i reakcija bi bila kudikamo manja.Mogao si Luk crveni zagrijati na ploči od špareta i držati na mjestu uboda.
Ispod tetovaže mi se stvorilo bolno mjesto, sažvakao sam Trputac, prislonio na mjesto nekoliko puta na dan, izvuklo je i sada nemam skoro ništa. Neki dan mi se trn od Šljive zabio u dlan i dobio sam bolnu infekciju.
Uzeo sam skalpel zarezao i u unutra stavio hipermangan. Za par sati situacija je bila sasvim drugačija.Sve se smirilo.
Međutae, stvar je takva kakva je.
Doktor nije znao šta bi , pa ti je dao Summamed, najjači antibiotik! A oni to rijetko daju jer je skup!
Bitno je da je tebi bolje i biti će bolje! Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 747986
Znam da zvučim kao Šaman, ali to je samo moje mišljenje, koje se ne slaže sa drugima!
Živ mi bio GOX i tvoja urna!Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 469245
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 06.07.13 12:44

@Hydra: hail hydra! znam ja tko se nije zabrinuo - Ivo! samo čeka da mi se useli na grunt.

@Mile Travar: baš sam u ambulanti čitao o ljekovitim svojstvima trpuca. iskreno, mislio sam da me ubo obični komarac. malo me svrbilo i mislim si, nije to ništa, klasika. kad ono svakim danom sve veće i veće. a, još sam sa sobom nosio zaštitu protiv insekata, ali nekako ne volim nanositi taj otrov na sebe. jednom sam ga nanio i onda se porezao, otrov je došao u kontakt s krvi i imao sam lijepu nabubrenu porezotinu. doktorica me nije ni pitala što me ubolo, samo je rekla: "Ubod, inficiralo se." - i evo tebi sine sumamed i idi kući pjevajući.

Luk crveni zagrijan na peći od špareta obično stavimo u juhu Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 478256
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Fratt 06.07.13 12:49

Eto vidiš,pauk.
Ti to imaš na nozi a ja sam imao na vratu,svrbi ko sam vrag a ne smeš se počesat...mene je ugrizao pauk križar,piknul me je više puta ali sam samo taj put imal gadnu reakciju kao i ti.
Hladni oblog od kamilice stavi i pij pivu u debelom hladu.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 06.07.13 13:32

kažeš pauk križar? znao sam da Crkva ima veze s ovim incidentom! išao sam pogledat u svoju doomsday ostavu i ne razumijem od kud tamo čaj od kamilice?!? valjda sam spremio to za slučaj prehlade. pive nemam, ali imam nekog podstolnog bijelog vina Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 478256 šalim se, ne bi smio piti na sumamedu.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 06.07.13 13:46

@Looksa stara Fooksa:
Doktor nije znao šta bi , pa ti je dao Summamed, najjači antibiotik! A oni to rijetko daju jer je skup!

pokupio sam sumamed u apoteci i nisam ništa platio, valjda jer imam dopunsko (mada sam siguran da mi je isteklo prije 3 mjeseca?!?).
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Bobo 06.07.13 14:01

Goxxone,vidis, ipak je sigurnije sjedit cijeli dan u Omegi Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 747986 Jesi jos na godisnjem? Daj me nazovi kad nadjes vremena!
Bobo
Bobo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 18.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 06.07.13 22:03

ili katolički izviđači?
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 06.07.13 22:03

Papa bi to sve sjebo u trenu!
Zaboravih reći da nema juhe bez  luka na starom šparetu!
I kad ga metneš, juha za bogove!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 06.07.13 22:27

Kopernik je završio kako je završio u povjesti, Galileo isto tako...
svi ste jako pametni...
Prirodnjak sam ali idem u ambulantu!
Otkada znam, to je moj primjer i nitko ga ne teba sljediti!
Dijagnozu postavim doktoru i on raspravlja što bi mogli napraviti!
X puta sam doktorima pokazao alternativu i borio sam se sa njima, neki su prihvatili, neki nisu..
Bio sam isprdan milijon puta, ali znao sam da sam u pravu, nešto mi je govorilo da znam.....
Ispostavilo se da sam u pravu!
pokazao sam im čime se može boriti na prirodan način..
A vi se sada smijte...
Znam što radim!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 06.07.13 23:31

Cek malo... Ides doktoru da mu kazes sta ti je i onda se boris s njim da je tvoj nacin bolji!
Hm... Zanimljivo Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 747986
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Igsy 06.07.13 23:42

Zbog takvih su i uveli cijenik na hitnoj pretpostavljam. Dođe tamo, pa upila doktora koji se školovao za to bar 10 godina da je on u krivu, a baba Manda travarka u pravu. Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 855911 
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 07.07.13 1:08

@Robert deLux: kumeeee! katolički izviđači ti treniraju pauke križare da napadaju nevjernike ili one koji ne plaćaju porez Crkvi! ti si isto na meti, jer umjesto da se ljudi liječe molitvom ti im savjetuješ neke besplatne trave! ok, dosta sranya. ja sam za travarstvo isto. kombiniranje oba svijeta, modernog i old skool. najbolje od oba. baš bi se volio vidit s tobom. lijep pozdrav!
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by antun 07.07.13 21:23

LUKSA je napisao/la:





Što više boraviš u prirodi, manje će te napadati bilo što.



To je istina. Lijepo se upoznaš s krpeljima, paucima, zmijama i ostalim stanovnicima, platiš im cugu i to je to. Više nemaš s njima probleme, jer te poznaju...=) =) =)
antun
antun
spikač
spikač

Male
Broj postova : 805
Godine : 82
Lokacija : shuma
Datum registracije : 01.05.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty i ja sam za travarstvo, oš ča

Postaj by Frenky 07.07.13 22:04

goxxon je napisao/la:@Robert deLux: kumeeee! katolički izviđači ti treniraju pauke križare da napadaju nevjernike ili one koji ne plaćaju porez Crkvi! ti si isto na meti, jer umjesto da se ljudi liječe molitvom ti im savjetuješ neke besplatne trave! ok, dosta sranya. ja sam za travarstvo isto. kombiniranje oba svijeta, modernog i old skool. najbolje od oba. baš bi se volio vidit s tobom. lijep pozdrav!


i ja sam za travarstvo, oš čaj, oš u rakiju, oš smotat..

trava je zakon!
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) - Page 2 Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.