FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

+21
Bobo
hydra
Mraz
Franco G
mariobab
shpaga
Frenky
PJER
ivo
goxxon
Fratt
Guru
Marko
kengur32
palac
aldinbear
mali mačak
sumska_magla
Ito Ogami
LUKSA
Pomorac
25 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Pomorac 28.10.10 22:33

Moj način sankcioniranja mjesta upale prilikom uboda navedenih beštija koji sam dobio od strane doktora i veterinara je. Popit tabletu claritine(dobiva se samo uz recept) da sprijeci i jako dobrim djelom smiri upalu. Zatim staviti HLADAN oblog koji se drži u prosjeku od 15 do 30 minuta. Jednom sam isprobal metodu sa toplim oblogom(mjesto uboda lopatica), ali mi je bilo u glavi ko da sam trance partiji.Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Partybanana

Ako ste od nekog ĆULI molim vas da ne pišete jer i ja sam dosta toga čuo od poglavice posranog pera pa nije pomoglo. I tipa ti sve znaš bla bla ...i vi bi dosta toga znali da otvorite google.com

Pomorac
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 333
Godine : 37
Lokacija : U primitivnom skloništu
Datum registracije : 24.11.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 28.10.10 22:38

Mali se zapalio! Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986 Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986 Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986

Ali bude se to smirilo, s godinama!

:bog:

" I mi smo nekada bili takvi, ali za Jamničku smo uvijek imali vremena! "
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Pomorac 28.10.10 22:49

Ako pratiš komentare na svoje postove onda bi trebal vidjeti odgovore(ne samo tvoje, mislim na nepotrebno spamanje).

Mali se zapalio!

Ali bude se to smirilo, s godinama!


I talk to Jesus, Jesus says I'm OK.
Pomorac
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 333
Godine : 37
Lokacija : U primitivnom skloništu
Datum registracije : 24.11.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by LUKSA 28.10.10 22:56

Pomorac je napisao/la:Ako pratiš komentare na svoje postove onda bi trebal vidjeti odgovore(ne samo tvoje, mislim na nepotrebno spamanje).

Mali se zapalio!

Ali bude se to smirilo, s godinama!


I talk to Jesus, Jesus says I'm OK.

Pa vidim da te to kopka već par dana , otkada si komentirao reportažu, i jedino ti je tu upalo u oči!

Nikada nemožeš neki slučaj suditi samo iz svoje perspektive, jer je varijanti jako puno!

Moj kolega sa sobom nosi uvijek inekciju, inače se može slikat!

A i u razgovoru sa stručnjacima znam da je anafilaktički šok, zeznuta stvar i nije se za igrati!

Imam sreće što nisam alergičan i mogu vrlo lako riješiti neugodne ugrize!

Ali da vidiš tek kad tio jaja nateknu od uboda Osa! to je pravi sex!
I tako nekoliko dana! Ha, ha!

:bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Ito Ogami 20.02.11 16:16

neki kod uboda pcela ili osa,trljaju kamenom mjesto,neki kazu led stavis.iz osobnog iskustva ne pomaze nista od toga.najlogicnije mi je sa mljekom i mljecnim proizvodima kako sam citao u literaturi,jer se otrov (ustvari radi se o mravljoj kiselini) neutralizira.otok cemo u svakom slucaju dobiti.dok nisam postao imun otok mi je znao trajati 5-6 dana.kazem za mlijeko u slucaju kad imamo vise boda.cuo sam pricu da je roj pcela bacio na zemlju magarca.spasili ga mljekom.koliko je istina ne znam.
Ito Ogami
Ito Ogami
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 45
Lokacija : Prilep
Datum registracije : 20.02.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by sumska_magla 25.03.11 21:38

ovako JA pristupam tematici kada MENE ubode neka bestia:

1. zahvalim nebesima da nisam alergican
2. sjetim se da su proteini koji su ubrzgani u mene jako veliki i termolabilni (raspadaju se na nesto preko 40 stupnjeva C)
3. sjetim se da mi koza kratkorocno (par sekunda) moze podnjeti temparaturu do 60 stupnjeva (ne farenhaita nego celsiusevih)
4. uzmem upaljac
5. uzmem noz
6. upaljacem ugrijem noz
7. nozem prenesem toplinu na mjesto uboda (treba peckat, ne smije peci)
8. kada pocne toplina boliti odmaknem noz
9. znam da je otrov zagrijan na temparaturu raspada i ostatak prepustim svom imunom sustavu
10. gledam kako problem nestaje

sumska_magla
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 45
Lokacija : na putu prema gaji
Datum registracije : 06.01.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by mali mačak 26.03.11 0:25

magla, ovo što si ti opisao, tako sam ja postupio kad me ubo pauk (riba) u trenutku nepažnje... poslije mi je netko rekao i da se, ako ti je dostupno u tom trenu, ruka (ili koje već bilo mjesto uboda) može staviti u vruću vodu (tj. što topliju, koliko možeš podnijeti) i da bi efekt bio isti. Doduše, ja nisam gledao kako problem nestaje- bolilo je ko sam vrag Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by sumska_magla 28.03.11 2:11

mali mačak je napisao/la:magla, ovo što si ti opisao, tako sam ja postupio kad me ubo pauk (riba) u trenutku nepažnje... poslije mi je netko rekao i da se, ako ti je dostupno u tom trenu, ruka (ili koje već bilo mjesto uboda) može staviti u vruću vodu (tj. što topliju, koliko možeš podnijeti) i da bi efekt bio isti. Doduše, ja nisam gledao kako problem nestaje- bolilo je ko sam vrag Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986

oj mačak!
za beštije iz vode ima malo druga tehnika. nisam siguran da li pomaže kod pauka. tu ocat čini čuda. otkad sam imao gadan okršaj na mljetu uvijek sa sobom na moru nosim oko 100ml octa za ispiranje i do sada je pomagalo.

generalno govoreći led je uvijek dobra idea da ublaži problem.

općenito govoreći Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 469245 nema nekog postupka koji vrijedi za sve što te može čvaknuti dok si u grmlju ali ima nekoliko postupaka koji često pomažu. meni je na kopnu to metoda "nož & upaljač" (imaš pravo sa loncem vruče vode ali mi on ne stane tako lako u džep Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986 ) a na moru je to famozni ocat.

da te pitam jedno glupo pitanje: uvjerio si se da ti nije komad igle/peraje ostala pod kožom?

sumska_magla
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 45
Lokacija : na putu prema gaji
Datum registracije : 06.01.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by mali mačak 28.03.11 8:22

Sorry, glupa pitanja su između 13 i 14h... Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986

Nije mi sigurno ostao komad peraje u rani, srećom sam bio blizu vikendice pa sam imao prilike vidjeti i na svjetlu... a otada sam se inače opametio i kupio jedan lijepi dugi pean pa više nema za**bancije s takvim stvarima... a i LED-icu upalim tu i tamo Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 69343

Inače je preporuka svakako otići liječniku zbog takvog uboda, barem na pregled ako čovjek sam riješi stvar, pogotovo ako nisi siguran jel ti ostao komadić ili nije... ne znam kako tebi ali je meni mjesto uboda bilo plavo valjda tjedan dana poslije...
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by sumska_magla 28.03.11 11:00

oj!
valjda me nije pauk neko neka druga beštia dohvatila (nešto sa opakim žarom u sebi). meni je nakom terapije octom to prošlo kroz dan vremena sa dosta crvenila na mjestu dodira.

slažem se sa tobom da bi trebalo ići liječniku sa takvim stvarima, on je profesionalac koji razmišlja i o rizicima koji nama lajicima niti ne paodaju na pamet te nas od njih štiti. razlog zašto ne spominjem lječnika na ovom forumu često ima dva razloga:
1. nadam se da je svako dovoljno pametan da ode lječniku kada je ozljeđen/bolestan.
2. mislim da se ovdje pokušavamo razmjeniti o metodama koje možemo primjeniti kada ljiečnika nema niti za ljek Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 69343

jednog dana ču predstaviti svoj medic-kit (mali i veliki) te moj EDC-kit; ali za sada ću reči da je LED-svjetiljka (bijele boje) obavezni dodatak posebno u medic-kitu.
pozdrav!

sumska_magla
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 45
Lokacija : na putu prema gaji
Datum registracije : 06.01.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Ujed pčele

Postaj by aldinbear 01.06.11 10:52

desavalo mi je se do da me ujede svasta pa i pcela nisam na sebi vidio naznake alergije ali to je mozda slucajnost naprimjer u divljini po vrucini bi sigurno bilo alergijske reakcije,anaflatički sok i tako

sta treba da se uradi koliko znam treba:
1.izvaditi se zaoka
2.namazati nekim ljekovitim biljem (e sada koje je to nez stvarno)
3.poslje toga tjelo mora da miruje
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by palac 01.06.11 11:12

Ubod pčele & stršljena
U nadi da neće trebat...ali dobro je znati

"ASPIRIN" čudesan lijek kod bolnih uboda insekata !!!


Pri ubodu pčele, stršljena i sl., na mjesto uboda stavite tabletu "aspirina"
koja je malo navlažena vodom ili slinom.
Tabletu lagano tiskamo na mjesto uboda, i kroz minutu, dvije, odstranimo.
Tako ne dolazi do otekline, niti svrbeža, a ubod je uskoro zaboravljen.
Ovaj savjet potječe od jednoga pčelara, i povratne informacije su uistinu odlične.
Pozdrav





palac
palac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 66
Lokacija : zagreb sesvete
Datum registracije : 08.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 01.06.11 11:48

@Palac
hvale vrijedan savjet Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 393492
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Marko 01.06.11 11:58

Hvala i s moje strane. Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 393492

Također molim forumaše da daju savjete samo ukoliko su sigurni u njih jer je ovo poprilicno osjetljiva te važna tema. Nebi želio ispasti prestrog ali s nekim stvarima bolje se ne zezati. :migg:

Hvala na razumjevanju Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 393492
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by aldinbear 02.06.11 8:59

Ako nemamo tablete i ostalo :
1.iz tjela se izvade žaoke
2.Najbolje je uzeti neki hladan kamen i staviti na to ili neku ljekovitu biljku
3.tijelo nakon toga mora da miruje da bi se nekim dijelom spriječio anaflatički šok
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 02.06.11 12:05

ne hladan kamen već topal..... otrovi pćele, ose, stršljena... su termolabilni, znaći toplina ih uništava. Luksa je u jednoj od svojih reportaža pokazao kako se to može odraditi.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Guru 02.06.11 12:16

Jedne godine smo bili na pecanju i brata mlađeg ujede pčela.
Bio je tu neki ribolovac koji ga je naučio da mjesto ubota namaže sa 3 trave, tj. da nađe 3 različite trave i utrlja to. Brat je rekao da mu je pomoglo, ja nisam imao priliku da probam.
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 38
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Fratt 02.06.11 13:45

Imao sam milijun ugriza što osa a što pčela kroz djetinjstvo...kod pčela sam vadio žaoku i stavljao nož od bešteka na mjesto uboda,zašto;stvarno neznam,baka je dala takve instrukcije a ja dijete poslušao...mjesto je prestalo peći nakon 10-ak minuta a nakon pola sata držanja više nije bilo niti otečenosti.

Možda je to placebo efekt ali je meni pomagalo svaki put i ne kanim mijenjati (barem na sebi) sistem...za klince bi htio znati zahvat traheotomije (zlu ne trebalo,nebi htio ko kreten u neznanju čekati ishod kritične situacije) ali mislim da i kod njih neću previše filozofirati oko pomadica,pripravaka na bazi lojnica čudnovatog kljunaša,X-ray zraka i sl.....
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 02.06.11 14:48

teoretski traheotomiju nije problem napraviti.... kažem teoretski, ali u praksi....
pogotovo nekome bliskom poput djeteta. prošao sam nekoliko opširnih tećajeva PP i detaljno obradio traheotomiju ali mislim da ne bi mogao napraviti.
u biti ako organizam nije alergićan na ubode, odnosno otrove, nema razloga za zabrinutost jer osim malo bola nema drugih posljedica. najbolje je napraviti alergo testove pa se zna na čemu smo.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 05.07.13 10:10

HITNO!!! ljudi, bio sam na Velebitu prije 12 dana i spavao vani. ujutro sam primjetio neki ubod (ništa strašno)...polako se taj ubod počeo širiti, prvo je bila fleka, a sad je nastao krug. malo sam zabrinut, jer sam prije 2 mjeseca pokupio krpelja. doktorica mi je rekla da, ako primjetim kakve crvene "krugove" s bijelim u sredini da joj se javim. sad me zanima da li neki kukac ostavlja takvu ranu kao na slici? ili me je možda uboo i neki kukac i nastao crveni krug s bijelim od krpelja??? uglavnom doktorica je na godišnjem pa čekam...

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Uc1k

goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 05.07.13 10:23

pa ima valjda neko ko mjenja doktoricu.. nemoj se zajebavat! mada sam i ja znao imati takve ubode ali nemam pojma od čega, znam samo da nisam imao krpelja na tom mjestu..
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 05.07.13 10:25

nije mi tu bio krpelj, bio mi je na desnom rebru
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by ivo 05.07.13 10:27

Imaš li ti s dijabetesom slučajno problema ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 05.07.13 10:28

noup
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 05.07.13 10:29

aha... pa oče to tak, ubode te na rebru a reakcija na potkoljenici! Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 478256
odi svejedno do doktora.. siguran sam da neko mjenja ovu na go!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 05.07.13 10:35

teta mi je rekla da tražim krugove po celom telu Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 478256
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by kengur32 05.07.13 10:38

šta stvarno? to nisam znao, mislio sam da je reakcija samo na mjestu uboda!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by PJER 05.07.13 10:41

čini mi se da te je poljubio Ivo ovdje...na hitnu majstore i nečekaj ni minute.... s ovim se nije zafrkavati
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by goxxon 05.07.13 10:42

@Keng-hur: ozbiljno, bez zayebantzije. rekla je da se mogu bilo gdje po tijelu pojaviti. i da se pregledavam slijedeća 3 mjeseca. opet mi je sumnjivo da je od krpelja, jer mi je dala sumamed (6 tableta), nakon što mi ga je izvadila.

@Pjer: idem, kad dođe koljega da me zamijeni

@Frenky: imaš pravo, nikad me ništa u birtiji nije ugrizlo. odoh ja na forum birtija.hr Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) 747986

EDIT


Zadnja promjena: goxxon; 05.07.13 10:46; ukupno mijenjano 2 put/a.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Frenky 05.07.13 10:43

gox, najbolje se ti drži kuće, posla i birtije, viš da je prirod neprijateljski raspoložena.

najvjerojatnije se radi o ugrizu pauka, ali ako se crvenilo i otok ne povlači, odi odmah doktorici..
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije) Empty Re: Ubodi insekata(pčele, ose i ostale beštije)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.