FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male
Broj postova : 1693
Godine : 39
Datum registracije : 13.03.2010

Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty
PostajNaslov: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty24.10.10 20:38

Što mislite isplati li se kupnja ovog ruksaka?Imam jedan od tvrdog platna s kožnim naramenicama i kožnim remenjem,ali bih htio nešto modernije.Da li mu je zapremnina od 75 litara dovoljna za duže izlete ili je potrebna malo veća zapremnina?
Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Ferrinotransalp75
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male
Broj postova : 183
Godine : 109
Datum registracije : 20.04.2010

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty24.10.10 22:03

Pa, mislim da je s Ferrinom teško pogriješiti. Pitanje je da li ti realno treba skupi ruksak tolikog kapaciteta.

Ja sam recimo zadnji puta kad sam uzimo ruksak računao da mi treba u prosjeku za ture 2 do 3 dana, i možda dva puta godišnje za 4 ili 5 dana. Gledao sam ruksake u rasponu od 30 do 45l, našao sam raznih u cjenovnom rasponu od 150 do 300kn. Mislim, meni nema smisla na dvodnevnu turu tegliti ruksak od 55l. Smatram da je za tri dana, onome tko malo razmisli prije nego što stavi stvari u ruksak što ponjeti i kako to složiti 45l taman, pa čak i da ostane mjesta da se pokoja sitnica i naknadno ubaci. Sve iznad 65l su ekspedicijski ruksaci, i teško da to nekome stvarno treba.

Meni bi recimo u 75l stalo stvari za 7 dana, s tim da bi i šator (za 3 osobe) s kompletnim priborom bio unutar ruksaka.

Zadnja promjena: Slym; 24.10.10 22:23; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty24.10.10 22:12

Slym je napisao/la:
Pa, mislim da je s Ferrinom teško pogriješiti. Pitanje je da li ti realno treba skupi ruksak tolikog kapaciteta.

Ja sam recimo zadnji puta kad sam uzimo ruksak računao da mi treba u prosjeku za ture 2 do 3 dana, i možda dva puta godišnje za 4 ili 5 dana. Gledao sam ruksake u rasponu od 30 do 45l, našao sam raznih u cjenovnom rasponu od 150 do 300kn. Mislim, meni nema smisla na dvodnevnu turu tegliti ruksak od 55l. Smatram da je za tri dana, onome tko malo razmisli prije nego što stavi stvari u ruksak što ponjeti i kako to složiti 45l taman, pa čak i da ostane mjesta da se pokoja sitnica i naknadno ubaci. Sve iznad 65l su ekspedicijski ruksaci, i teško da to nekome stvarno treba.

Meni bi recimo u 75l stalo stvari za 7 dana, s tim da bi i šator s kompletnim priborom bio unutar ruksaka.
Kolika mu je cijena?
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty24.10.10 22:23

N bih znao, ali znam da se Ferrinovi ruksaki većeg kapaciteta kreću od 500kn na više.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty24.10.10 22:25

Slym je napisao/la:
N bih znao, ali znam da se Ferrinovi ruksaki većeg kapaciteta kreću od 500kn na više.
Kad bi ovaj koštao 500-600 kuna to nebi bilo skupo ako je kvalitetan.A više mjesta uvijek dobro dođe.
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty24.10.10 22:50

Pa, da, to ovisi o osobnim preferencijama. Mislim da toliko negdje i košta. Ja kažem, nema mi smisla tegliti veći ruksak nego što trebam, jer je i teži, i nezgrapniji, a treba ga i platiti. Kad već idem u prirodu nastojim nositi što manje svakodnevnih stvari. Dva dana - 30l, više nema smisla tegliti po meni. Tako nekako gledam svu opremu po trajanju izleta i po tome koliko puta ću ići na izlete godišnje, pa prema tome biram i opremu.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty24.10.10 22:55

Slym je napisao/la:
Pa, da, to ovisi o osobnim preferencijama. Mislim da toliko negdje i košta. Ja kažem, nema mi smisla tegliti veći ruksak nego što trebam, jer je i teži, i nezgrapniji, a treba ga i platiti. Kad već idem u prirodu nastojim nositi što manje svakodnevnih stvari. Dva dana - 30l, više nema smisla tegliti po meni. Tako nekako gledam svu opremu po trajanju izleta i po tome koliko puta ću ići na izlete godišnje, pa prema tome biram i opremu.
Zbilja sve ovisi o osobnim preferancijama.Smatram da je bolji veći ruksak u koji možeš spremiti više opreme i hrane.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6779
Godine : 33
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty25.10.10 21:58

Imam transalp od 50l jedno... 3-5 godina, ne pratim baš. Za sada nisam našao jednu manu, prezadovoljan sam.

Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 6xxcgm
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika
urbana_gorila

Male
Broj postova : 1628
Godine : 36
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty25.10.10 23:01

Ja sam svojoj dragoj kupio Transalp 50w prije nego sto smo isli na petotjednio putovanje po Južnoj Americi i kaže da joj je to najbolji ruksak koji je ikada imala i da bolji ruksak ne može niti zamislit...
Ukratko: materijal je više nego dobar (dovoljno čvrst i izdržljiv da je preživio ukupno 7 aviona, bezbroj buseva i 5 tjedana vucaranja po Južnoj Americi...), i ima dovoljno veliki glavni pretinac kao i dosta đepova da je u njega stalo sve što je bilo potrebno za već spomenutih 5 tjedana...
Uglavnom - toplo preporučam, mislim da ne možeš fulat!
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty25.10.10 23:30

Moji je isto model 50W (w kao woman jer je "ženski model"). Bio je 200tinjak kn jeftiniji od muškog a jedina razlika je bila svjetlija nijansa plave pa mi ego nije pretrpio neki udarac haha.

[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty26.10.10 1:01

Onda nema druge nego nabaviti.
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty26.10.10 2:34

Mrazomor je napisao/la:
Moji je isto model 50W (w kao woman jer je "ženski model"). Bio je 200tinjak kn jeftiniji od muškog a jedina razlika je bila svjetlija nijansa plave pa mi ego nije pretrpio neki udarac haha.

Ne bih sad htio da ispadne da pametujem ako si gledao svojim očima, no ženski modeli ranaca imaju drukčiji oblik naramenica zbog grudi i kraći okvir te drukčiji "hip belt" zbog toga što žene imaju drugačiju zdjelicu od nas muškaraca i šire bokove, pa se drugačije raspoređuje težina.

Tako sam se ja skoro zeznuo s svojim Kenai 45+10, bili su crni i sivi, prvo sam uzeo crni jer je bolje izgledao ali je imao ljubičaste trake za zatezanje, pa dok sam ga okretao da vidim kako bi to mogao pofarbati sam skužio da piše "W" sasvim slučajno, a onda i primjetio da su naramenice zaobljene.

First of all, women generally have shorter torsos than men. This means that the frame size of the pack must be smaller to begin with. The suspension must be adjustable so the distance from the hip belt to the arch of the shoulder strap allows the weight of the pack to ride properly. To find the proper frame size, measure from the vertebrae at the base of the neck to a point level with the top of the hipbones. Women have curves, while men are more straight up and down. Wider hips provide a good shelf for the hip belt to ride on, but as a woman’s body curves in to a narrower waist, a man’s hip belt will gap at the top. An angled hip belt follows those curves and provides more secure contact to better transfer pack weight to the hips. Women’s shoulders are narrower than men’s. The shoulder straps on a man’s backpack will most likely be set too wide, no matter what size frame it is. This causes the problem of the straps sliding off the shoulders or chafing on the shoulders and upper arm. A woman’s pack will have the shoulder straps set narrower to avoid such a situation. With the shoulder straps set narrower, there arises another issue: women have breasts. The shoulder straps must be curved in such a way as to ride correctly on the shoulders, but then avoid smashing the bust.
[Vrh] Go down
rtiduti
bomber
bomber
rtiduti

Male
Broj postova : 153
Godine : 49
Datum registracije : 08.05.2010

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty26.10.10 9:45

Slym

Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 747986

Nisam tome obraćao pažnju no vidis vraga ima logike, ja sam od one generacije gdje su ruksaci bili univerzalni.
I ja smatram da je, za kretanje prirodom, idealna veličina ruksaka nekih 50-55 litara. Ta veličina pokrit će i dnevne i višednevne izlete. Ako treba veliki transportni ruksak onda je to druga stvar, no u tom slučaju treba imati i jedan od 45 litara za dnevne ture.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty26.10.10 10:06

rikard70 je napisao/la:
... no u tom slučaju treba imati i jedan od 45 litara za dnevne ture.
To nije loša ideja.Potražit ću neki ruksak koji se lako slaže da bih ga mogao nositi u većem.
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male
Broj postova : 1362
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty26.10.10 11:17

imam ferino transalp 75 vec 6 godina... prije njega sam imao također ferino transalp 75 nekih 2 godine...
na prvom mi je puknuo privjesak od cifa i besplatno sam ga zamjenio za ovaj koji imam sad.. vec 6-tu godinu izgleda kao nov a prošao je čudesa sa mnom, a posuđivao sam ga i frendovima i uvjek se vratio kao nov ...mislim da je to trenutno best buy u hrvatskoj (iglu sport) posto kosta nekih 500 tinjak kuna
osim njega imam millet prolight 45l i millet rockclimb 22 l pa razmjerno duzini izleta ponesem odgovarajući ruksak
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty26.10.10 11:39

@ Slym: no worries, detaljno sam pregledao prije kupovine i barem taj model nema nikakve razlike osim u boji...(iako je na ceduljama pisalo gro modifikacija u odnosu ma muški model) nosim ga nekoliko godina i odgovara mi dobra a daleko su moja leđa od ženskih haha Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 659728

[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty26.10.10 19:30

Ja imam McKinleyev Kenai 45+10 i stane mi stvari za 4 dana unutra, skupa s šatorom. Osim njega imam jedan obični "školski" ruksak od nekih 19-20 litara koji nosim na jednodnevne i kraće dvodnevne izlete. Uskoro planiram uzeti nešto da mi pokrije zahtjevnije dvodnevne i trodnevne izlete, vjerojatno će biti McKinleyeva Kiama 38 ili isto njihov Freeway 35.
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua
mimir

Male
Broj postova : 266
Godine : 29
Datum registracije : 15.04.2009

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty11.02.11 22:06

I koji je pao nakraju?? Ja sam isto gledo u iglu-šporut tansalp,w 599kn je sad, je da nije neki popust pošto je toliko koštao i na ljeto.Ali čini se prilično solidno i best -buy za te novce??
[Vrh] Go down
amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 43
Datum registracije : 27.12.2010

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty12.02.11 0:35

Slym je napisao/la:

Hm... u načelu se slažem s tobom, ali veći ruksaci obično imaju PUNO bolji sustav suspenzije i jaču podstavu naramenica i leđnog dijela...
Osobno više volim takav ruksak za par kila manje opreme u njemu od predviđene, nego manji, lakši ruksak pretrpan do kraja...

[Vrh] Go down
Unkas
tipko
tipko
Unkas

Male
Broj postova : 55
Godine : 28
Datum registracije : 17.05.2010

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty12.02.11 1:02

Osobno mislim da ti bar za pjašačke rute i bilo koje koje uključuju više kretanja nikako ne treba veći ruksak od 75 l, jer uvijek nađeš još nešto za ponjet i rezultat je pretežak ruksak s gomilom nepotrebnih stvari.
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua
mimir

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty12.02.11 12:31

Meni bi ovo bilo za povremeno kampiranje, i backpacking putovanja po europi itd. I da imam jedno veliko pitanje, imam [url=mckinley beluga 30]Mc'Kinley beluga 30[/url], plavi, i zanima me kak se to čisti,odnosno zanima kak se čiste i peru ruksaci???
[Vrh] Go down
glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1303
Godine : 56
Datum registracije : 01.02.2011

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty12.02.11 14:52

u ves masini na 3oC.
[Vrh] Go down
Stevan Feher
tipko
tipko
Stevan Feher

Male
Broj postova : 50
Godine : 37
Datum registracije : 18.01.2011

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty12.02.11 15:13

Meni se cini ok. Hteo sam i ja da ga kupim prosle nedelje jel je bio na popustu meddjutim prodalo se, pa sam umesto transalpa 75 kupio greatfalls 70 koji mi se takodje svideo a bio je za 15 e jeftiniji

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/BACKPACKS/trekking_105/GREAT_FALLS_70_891
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua
mimir

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty03.05.11 19:52

da ne otvaram temu, ferrino transalp mi je jos uvjek zelja i spremam se sljedecih par dana u nabavku ,po taj ili neki slični ruksak pa me zanima dal je nešt novo iskočilo, dal je neko išo u kupovinu i nabavku,iskustva s terena, cjenovni rang je do 600kn.
mckinley kenai i ferrino transalp su dilema zasad mada dok sam gledao razliku između mckinley općenito imaju puuuno tanju tkaninu na ruksaku koja je u jednom sloju.
prijedlogi kritike i sve itekako dobrodošlo
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty03.05.11 21:02

Htio bih pitati da li se Ferrino Transalp 75 proizvodi u maslinastozelenoj boji?
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua
mimir

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty03.05.11 23:46

bio je plavi i zeleni(tamniji a sad jel to maslinasto neznam) u iglušportu
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty03.05.11 23:58

Ako se dobro sjećam jedan je kombinacija zelene i sivih detalja, al mislim da je zelena malo svjetlija od SMB.

[Vrh] Go down
explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 173
Godine : 47
Datum registracije : 16.04.2011

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty04.05.11 1:00

Kod ruksaka je udobnost pri nošenju ispred svih ostalih karakteristika. Renomirani proizvođači imaju skalu visine a modei se razlikuju za žene i muškarce jer je drugacija konstitucija kukova pa samim tim i naleganje na iste. Dakle ako ranac nema spcifikaciju visine i pola verovatno nece biti najudobniji za nošenje,a to se onda prema ličnom iskustvu pretvara u mučenje a ne u trekig. Ostale finese kao što su napadni ugao ramenih strapsova, ventilacija i ponašanje u kretanju su drugi krug. Nulti krug je svakako namena ranca. Svojevremeno sam uzeo perfektan Lowe Alpine Cerro Tore ranac, koji je izanredno udoban i vrh u svim performansama. Jedino na šta nisam obratio pažnju da sam ranac ima 3,5 kg i da je predvidjen za terete od 25 do 35 kg. Tako da nosim 9 Kg korisnog i 3,5 manipulativnog tereta što je katastrofa. Nakon njega sam uzeo Deuter Act light koji je težak 1,3 kg i koji je predvidjen za terete do 15 Kg. Mnogo bolje!!!

Što se tiče Ferrino kao proizvodjača on ne spada u gornju klasu. Po mom iskustvu je isto što i McKinlay, ili klasu niže ali je zato mnogo bolje ušminkan i prezentovan. Otidji u radnju napuni sa 15 tak kila Bilo koji Ferrino ranac nosaj ga pola sata po radnji, zatim to isto uradi sa Lowe Alpine ili Deuterom i videćeš zbog čega su ova dva nekoliko puta skuplja.
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male
Broj postova : 1362
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty04.05.11 8:24

Drvo je napisao/la:
Htio bih pitati da li se Ferrino Transalp 75 proizvodi u maslinastozelenoj boji?

ovaj ti je taj u zeleno sivoj varijanti iako se nevidi najbolje
Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 IMG_0151

explode je napisao/la:

Što se tiče Ferrino kao proizvodjača on ne spada u gornju klasu. Po mom iskustvu je isto što i McKinlay, ili klasu niže ali je zato mnogo bolje ušminkan i prezentovan. Otidji u radnju napuni sa 15 tak kila Bilo koji Ferrino ranac nosaj ga pola sata po radnji, zatim to isto uradi sa Lowe Alpine ili Deuterom i videćeš zbog čega su ova dva nekoliko puta skuplja

ferrino ima dve linije proizvoda, jeftiniju varijantu oznacenu kao ferrino i skuplju/kvalitetniju ciji proizvodi uz ferrino imaju dodano i high lab..high lab ruksaci i satori spadaju u visoki rang i cijena im je zbog toga visestruko veca od obicnih ferrino proizvoda i malo se teze nabavljaju kod nas, istina je da ovaj transalp spada u nizu klasu ferrino proizvoda
[Vrh] Go down
mimir
lingua
lingua
mimir

Male

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty04.05.11 10:55

znam da ne spada u top ponude ali ne vjerujem da sljedecih 5 godina budem imao para za nešt skuplje. Pa me zanima best buy za 600kn.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75   Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75 Empty

[Vrh] Go down

Vaše mišljenje o ruksaku Ferrino Transalp 75
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next