FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Khukuri iz Afganistana

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
JSQUAD
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 42
Datum registracije : 20.09.2010

PostajNaslov: Khukuri iz Afganistana   20.09.10 23:57

Pozdrav svima.
Nov sam na forumu, ali ne tako nov obožavatelj noževa, pa bih molio malu pomoć od vrsnih poznavatelja. Naime, nedavno sam od prijatelja dobio ovaj khukuri nož na poklon. On ga je pak dobio od jednog svog kolege, našeg vojnika koji je služio šihtu u Afganistanu, a taj vojnik ga je mijenjao navodno sa nekim od Ghurka koji su bili u ISAF-u. E, sad, ne znam jel ta priča 100% točna, ali svakako je zanimljiv uradak, jer se vidi da je ručni rad, a ne fensi-šmensi khukuri od Cold Steela ili sličnih razvikanih firmi (svaka čast njima, imam Master Tanta San Mai III da netko ne pomisli da ih podcjenjujem).
Ono kaj me najviše zanima su "ukucana" slova na jednoj strani; P P BN i broj 0838 kod drške (vidi se na slikama). Jel to nešto znači ili ne?
Molio bih vaša mišljenja glede noža.
E, da, ukupna je duljina 39 cm, oštrica je 26 cm, a debljina 10 mm.
Hvala svima unaprijed i sorry na rezoluciji jer je slikano mobitelom.

http://picasaweb.google.com/104115552211093714558/KHUKURI#
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1440
Godine : 43
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Khukuri iz Afganistana   21.09.10 12:45

iskreno, neznam sto bih ti rekao... khukrija ima u afganistanu za kupit po standovima koji su u blizini ili unutar vonih kampova koliko hoces. rade ih pakistanci i afganistanci. gledao sam par komada, ali mi se uvijek nesto nije svidjelo... anyway... sljedeci put cu kupit koji (nakon cijenkanja, definitivno... ) pocetne cijene su im od 30tak dolara pa navise... znaci treba skinut cijenu bar za 30% (minimalno)
[Vrh] Go down

Khukuri iz Afganistana
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Khukuri iz Afganistana
» Kukri