FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kovačnica

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
MaTej
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 22
Datum registracije : 14.09.2010

PostajNaslov: Kovačnica   16.09.10 20:03

Dakle pošto će mi za dva dana rođendan odlučio sam se nagraditi jednom malom kovačnicom koju ću smjestit na vikendicu.

Pošto sam trenutno bolestan (te ću propustit mišu na bundeku večeras) te imam česte glavobolje ću za par dana krenut sa nekim traženjem stručnih i DIY knjiga koje mi leže okolo, ali da počnem ovak:

osnovna ideja je izlit betonski pod na 3x2 prostoru, opalit peć veličine 1x1 u produžetku koje će biti cijev te sustav upuhivanja zraka (usisavač slabiji ili ventilator jači?), na drugoj strani napravit mjesto za nakovanj, stavit pod strehu i to je to. E sad, znam da ima na forumu ljudi koji se bave kovanjem pa da pitam, kako ste vi rješil isvoje kovačnice, kakve peći imate itd itd? Hvala unaprijed!
[Vrh] Go down
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 960
Godine : 29
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Kovačnica   17.09.10 12:19

Ovdje imaš dobrih stvari http://stari-nakovanj.forumcroatian.com/forum.htm

I ja sam prije par tjedana počeo kovati i mislim da si stvarno pogodio hobi. Samo kovanje nekako djeluje terapijski na mene, valjda sve probleme i frustracije izbacim čekićanjem i nakon nekoliko sati ispadne i nekakva oštrica-kao gratis za odrađenu psiho-seansu
Za peć uzeo sam nekakvu staru pećicu kojoj je stijenka obložena šamotom pa je idealna za to, a ispod ložišta gdje inače pada pepeo tamo sam gurnuo cijev u koju mi puše ventilator za ventilaciju kupatila. Ma da se to improvizirati na puno načina.. Malo prošvrljaj po ovom forumu iznad, ima jako korisnih stvari.. Sretno ti bilo!
[Vrh] Go down
https://habilisurvival.wordpress.com

Kovačnica
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» moja mala kovačnica i prvi pokušaji..
» Kovačnica??!
» JUREK
» Kovačnica
» Sjekira iz kovačnice!