FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

+3
Igsy
Count
Mraz
7 posters

Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Mraz 16.09.10 13:30

Na nož sam prvi put naletio (ne doslovno hvala bogu) ovdje na forumu, na temi koju je pokrenuo Zippo. Svidio mi se na prvi pogled pa sam si dao skoro 2 tjedna citanja recenzija i istraživanja prije nego sam ga odlucio kupiti. Zvao sam ReplikArt i užicao da mi rezerviraju zadnjega dok mi ne sjedne placa. I jutros je stigao...


Korice sam odmah zamaskirao sa 9m paracorda, cisto jer ga je dobro imati uz sebe. Same korice su kvalitetno napravljene ali po meni je koncept zeznut, no možda ih i zavolim s vremenom. Ili zamjenim. Odmah sam i napravio vezicu, na što sam potrošio dobrih pola sata dok sam skužio sistem vezanja paracorda.

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Wl3fo5

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 23wjzpl

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Qoyrtu

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi V5hdu9

Korice su cijele kožne osim prednje strane koja je od kordure. Kvaliteta izrade je dobra- koža debljine 2mm, kvalitetne zakovice i kopce, dobro prošiveno. Same korice i kopca za remen spojeni su metalnim d-prstenom koji omogucava jednostavno vađenje noža i slobodnije pomicanje korica kada nož nije u njima. Remencici koji osiguravaju nož mogu se okretati pa si ih svatko stavi kako mu odgovara. Na dnu korica još je jedan plasticni d-prsten kako bi se sve eventualno pricvrstilo uz nogu.

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 2r3fadg

Nož je tvornicki dovoljno oštar da brije dlake. Nakon malo igranja na stropu postao je stvarno oštar. Zaštita oštrice skinuti ce se s vremenom no to mi ni malo ne smeta.

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Xlbaf4

Drška je dobro oblikovana, djeluje kvalitetno i daje osjecaj sigurnosti pri radu. Grip je odlican, kako sa suhim tako i s mokrim rukama. Velicina je odlicno pogođena tako da odgovara i manjim i vecim šakama. Dio koji štiti prste od klizanja na oštricu postavljen je s bocnih strana. Donji dio drške je kukastog oblika i uz što osigurava da nož ne poleti iz ruke pri mahanju, omogucava vam da nož sigurno primite i samo sa tri prsta što je dobro kod npr. cjepanja jer daje jaci zamah i veci moment.

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Zlyow4

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 2zimvz5

Toliko od mene za sada, odoh se igrati u šumu KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 659728
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Count 16.09.10 15:51

ovak izgleda prekrasno,svaka cast
Count
Count
bomber
bomber

Male
Broj postova : 127
Godine : 33
Lokacija : zg
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Igsy 16.09.10 17:42

Nož super izgleda i tvoj rad s paracordom je vrlo dobar ali mi ovo "TAIWAN" malo upada u oči, ja bi to bar prepiturao (prefarbao) crnim markerom još dok se ta zaštita oštrice ne skine ali dobro to sam ipak ja KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 368870
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by NAVIGATOR 16.09.10 19:58

već sam pisao o tom nožu, po meni je to extra large mora, po omjeru cijene upotrebljivosti i kvalitete. rezervirao sam u replikartu ka-barov cuttlass machete, vrlo slična naprava malo tanja i malo dulja ali ista ručka čelik i tip futrole također po vrlo povoljnoj cijeni.
odličan rad s paracordom jedino mi se čini da če ti s habanjem jedan kraj spuznuti i odmotati se no odlično izgleda i onaj detalj na ručki. ja ču na cuttlasu malo stanjiti onaj dio ručke bliže oštrici, onaj široki graničnik. iako mislim da je ručka odlična taj mi je dio jednostavno malo pre debeli
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Mraz 17.09.10 1:26

Ja sam za sada vise nego zadovoljan, jedino su korice malo šaka u oko ali kupiti cu negdje kožu i napraviti ih kako treba.

To na futroli sam stavio tek tako da vidim kako bi izgledalo, kada opet kupim paracord (jer sam sav potrosio na narukvice i ostale gluposti za koje postoje tutoriali na netu) cu napraviti neki vez da se to drzi kako spada.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by zippo 17.09.10 20:20

nož je predivan,sad mi se još više dopada KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 704997
ništa morat cu cekat da opet dođe u Replikart KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 592423
zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 36
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Strider 17.09.10 21:08

Kakva je drška? Mislim od čega? Neka plastika ili guma? KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 150683
Obožavam Ka-Bare...onaj bowie je za mokre snove
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Mraz 18.09.10 3:09

Drška je od "Kraton G" materijala. Osjecaj u ruci je kao da drzis vrlo tvrdu gumu, ima siguran hvat i ulijeva povjerenja cak i kada su ruke mokre.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by orao 20.09.10 20:11

Kako napraviti ovo sto si na korice namoto? Imas kakav link ili nesto? Zanima me kako tako ljepo nesto omotati i kako zavrsni cvor napraviti? Hvala unaprijed!
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Count 20.09.10 23:07

evo imas tu cijeli chanel od nekog tipa koji pokazuje puno nacina vezanja,mozda nadjes sto te zanima



https://www.youtube.com/user/TyingItAllTogether
Count
Count
bomber
bomber

Male
Broj postova : 127
Godine : 33
Lokacija : zg
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Mraz 22.09.10 18:49

Malo sam se zabavljao s koricama. Prvo sam skinuo sve zakovice s godnjeg dijela korica, dio iznad D-prstena. Skinuo sam gornji remenčić koji mi je bio overkill i skratio omču za remen na 1/2 prvobitne duljine. Sada korice sjedaju taman na remen, nema više lufta pa ne bježe i ne lete po svuda dok hodam/trčim. Još jedan plus je kaj se nož sada nosi zeru više i nema remena iza gornjeg dijela drške pa ga je puno lakše izvaditi i vratiti u korice. Ovaj jedan remenčić i dalje drži nož više nego dobro.


Također sam poradio na gripu za palac tako kao sam po širini oštrice zaljepio sk8 traku (vidio na netu - Nutnfancy) i stvar je odlična. Ne primjećuje se na samom nožu da bi narušila estetiku (kao da je to i bitno ustvari) a jaaaaako dobro drži palac na mjestu kod finijih radova. Isto sam još prije ljeta stavio na lampu i bez pomicanja ili otpadanja izdržalo je i nekoliko sati pod morem. Vrlo jeftino i jednostavno a efektivno rješenje.

A usput sam i prešao sprayom preko "taiwan" jer me pocelo bosti u oči nakon što je netko tu na forumu to spomenuo KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi 350615



Zadnja promjena: Mrazomor; 13.10.10 11:27; ukupno mijenjano 1 put.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by NAVIGATOR 22.09.10 21:28

mislim da ču i ja tako skratiti remenčič na futroli od KA-bar cuttlas machete. ovo s šmirglom na leđima mislim da i nije potrebno. sama oštrica ima dosta hrapavi coating. bila je jedno vrijeme kod nas u praktičnom streljaštvu (IPSC-u) moda da svi motaju ručke na glock-ovima tim skejterskim šmirglom (godinama sam vozio skejt pa sam imao doma ostalu zalihu tog papira) pa sam probao i ja ali sam skinuo nakon prvog dana nekako mi je to pre grubo za hvatati. jednom sam zapeo odličnim ronilačkim satom promasterom, poklonom od žene, za tu ručku i cijelog ga izderao, na mislim da je to na nožu loše ali po meni i nije neko poboljšanje
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Mraz 22.09.10 22:32

Čuj, meni je poboljšanje jer ipak daje ekstra dozu gripa. Makar to poboljšanje bilo vrlo malo, daje dozu sigurnosti pri radu s novom oštricom.

Ovo sa satom je čisti baksuz, šteta tako vrijednog poklona.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by NAVIGATOR 23.09.10 8:36

ma je valjda zato i imam prema tome negativan stav, nego kako si zadovoljan materjalom i držanjem oštrice, znaš li na koliko je rocvela kaljena mislim da sam negdje vidio podatak da je 57 Rc. meni kod oštrenja smeta ovaj coating zapuni mi brus tako da ču ja to skinuti na cuttlasu
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Mraz 23.09.10 10:08

Nisam ga još pravo koristio pa ti ne mogu reći puno o materijalu i držanju oštrice. Prerezao sam 6-7 bukovih grana promjera cca. 3 cm i nakon toga je i dalje brijao, no to i nije neki test. Ako nekaj ne iskrsne vikend bi trebao provesti u prirodi pa onda napišem konkretnije dojmove.

Taj podatak sam i ja našao. Isto nailazim i na razne informacije o čeliku pa nisam 100% siguran dali je 1095 ili 1085.

Meni taj dio nije problem jer noževe oštrim na brusnom papiru pa ga ionako mjenjam sa svakim nožem, a na stropu nisam primjetio da coating ostaje.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi Empty Re: KA-BAR short heavy bowie - prvi dojmovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.