FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Zaliha hrane za 3 mjeseca!?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 3152
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?   14.03.13 19:36

pa konzerve bi trebale imati neogranićen rok trajanja... valjda...sječam se nekih vojnih iz cso odnosno sdo nekih no name (bez ikakvih etiketa) i bez označenog roka.
iako se po novom zakonu o zaštiti potrošaća ni jedan proizvod se nemože deklarirati sa neograničenim rokom, mislim da je 5g max!

što se tiće pečenja kruha... dovoljan je štap ili ravan kamen u žaru ili bilo kakva ploča (metalna ili kamena) ili bilo kakva rešetka iznad vatre..

[Vrh] Go down
trolshein
spikač
spikač

Male
Broj postova : 561
Godine : 37
Datum registracije : 26.11.2011

PostajNaslov: Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?   14.03.13 20:22

puls je napisao/la:
jednom sam negdje pročitao o nekoliko namirnica koje nemaju rok trajanja....
Mislim da je jedna od njih med, drugih se ne mogu sjetiti.......među njima je i šećer možda???

Zna li netko??
Malo googlanja i puf***
http://readynutrition.com/resources/11-emergency-food-items-that-can-last-a-lifetime_09032011/
[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 923
Godine : 63
Datum registracije : 18.10.2012

PostajNaslov: Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?   14.03.13 21:40

kengur32 je napisao/la:
pa konzerve bi trebale imati neogranićen rok trajanja... valjda...sječam se nekih vojnih iz cso odnosno sdo nekih no name (bez ikakvih etiketa) i bez označenog roka.
iako se po novom zakonu o zaštiti potrošaća ni jedan proizvod se nemože deklarirati sa neograničenim rokom, mislim da je 5g max!

što se tiće pečenja kruha... dovoljan je štap ili ravan kamen u žaru ili bilo kakva ploča (metalna ili kamena) ili bilo kakva rešetka iznad vatre..

štima ako su lepinje u pitanju, kao na slikama.

ja sam mislo na veliki pravi kruh, koji traje po 7 dana.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3152
Godine : 44
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?   14.03.13 22:03

napraviš više lepinja
nama su ove lepinje sa zadnje fotke trajale 3 dana, vjreujem da bi bile ok i duže za jesti da ih nismo pojeli... može se zamjesiti u tjesto i neka biljka poput m. dušice, hajdučke trave, matičnjaka koje pored arome u određenoj mjeri i konzerviraju.
primjera radi... kotlić graha sa sitno narezanim špekom, kobasicom, mrkvom (znaći relativno lako kvarljiv).. uz dodatak tih trava nam je bio ok i nakon 4 dana, u drugoj polovici kolovoza na otvorenom u poklopljenom kotliću!
a ako baš želiš pravi veliki kruh... sasvim jednostavno je sastavit krušnu peč od većih komada kamena, još ako ima gline...
napraviti kruh, bez koje kakve "opreme", je sasvim jednostavno. treba samo malo mašte

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 414
Godine : 47
Datum registracije : 28.10.2011

PostajNaslov: Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?   15.03.13 0:56

Svašta se moze improvizirati za pečenje kruha: na Svilaji smo pekli kruh ispod one istočnonjemačke kacige poznate pod nadimkom "rižina polja". Mada i ona izgleda kao peka.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Zaliha hrane za 3 mjeseca!?   

[Vrh] Go down

Zaliha hrane za 3 mjeseca!?
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Zaliha hrane za 3 mjeseca!?
» Trap za čuvanje hrane
» CSO paketi hrane
» Dugorocne zalihe hrane 5-10 godina i vise
» Konzerviranje/spremanje hrane