FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

+6
Aries
Storo
Slym
damjan
Mraz
vibor
10 posters

Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by vibor 13.09.10 21:34

Zanima me kad idete u planinu, šumu, na logorovanje, uglavnom outdoors activity.
Možda če te planinarit, lovit, zamkarit, brat samoniklo bilje, plivat, ronit ili možda samo prošetat.
Pa sad da postavim svoje pitanje, što nosite od opreme osim uobičajenih WC papira,
šibica i foto aparata.
Moje iskusvo je takvo da pokušam to svest na osnovne potrepštine,za izlete koji uglavnom traju jedan dan :
To je uglavnom ruksak od 40 l, u njemu dovoljno vode za sebe i psa cca.4l (mali pas od 8 kg) , nož do 30 cm , manji do 20cm, set zavoja i gazi, rezervna odječa ( majica, gačice, majica d rukava, ručnik) dvogled, E track garmini, 10-20 m konopa 0.5 cm, ploska jagermeistera, priručnik o gljivama, naravno upaljač , foto aparat, danas neophodan mobitel, jer nedaj bože da mi šta promakne na fb.
Koji put nosim i štap za ribolov ako znam da ču imat priliku lovit ribu, koji put nosim luk i strele ako znam da ču moči negdje vježbat gađanje, ili pračku sa dovoljno balina.


Nadam se da če te mi se pridružiti u ovoj temi i iznjeti svoja iskustva o opremi potrebnoj za jednodnevne izlete .
vibor
vibor
bomber
bomber

Male
Broj postova : 184
Godine : 46
Lokacija : split
Datum registracije : 30.08.2010

https://www.facebook.com/unikatnelampeVD

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by Mraz 13.09.10 21:51

Pa ovisno gdje idem, kada i s kojim ciljem, ali uglavnom opremu svedem na minimum potrebnoga. Znaci sam sobom imam hranu, vodu (3l u mjehu), folder, digitalac, mobitel, odjecu za presvuci, upaljac, lampu, prvu pomoc (manje izdanje), ruksak za sve to potrpati i to je uglavnom to.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by damjan 13.09.10 23:09

Sve isto kao mrazomor.. samo imam 2l vode u preklopnoj boci i 1l u cuturi.
od odjece koju nemam na sebi imam 2-3 majce kratkih rukava i čarape,
a prva pomoc mi je za svaki izlet ista, tj dal on trajao 2mjeseca i 1 dan, imam jednu torbicu od cca 0,75 kg koja ima sve ne daj boze potrebno.
Uglavnom na svaki izlet nosim iste stvari..o duzini izleta se mjenja količina hrane, vode, i odjeće, a veličinu ruksaka mi najčešče određuje komfor na izletu, tj. dal nosim šator i vrecu ili samo mrežu za spavanje
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by Slym 14.09.10 6:24

Za jednodnevni izlet nosim ruksak od 18l, u njemu 2L vode, (ponekad neki sok), čokoladu, slane štapiće, (ponekad kruh i paštetu ili mesni doručak), rezervnu majicu kratkih rukava, (ovisno o godišnjem dobu ponekad nešto s dugim rukavima rezervno, košulju, nepromočivi šuškavac itd.), sunčane naočale, mali set prve pomoći - (zavoj 1. tip, kaliko zavoj, 3 komprese od gaze, 10ak flastera raznih veličina i oblika, nekoliko ziherica), švicarac, papirnate maramice i to je to.
Ponekad ponesem Leatherman umjesto švicarca i šatorsko krilo.
Slym
Slym
bomber
bomber

Male
Broj postova : 183
Godine : 114
Lokacija : U šumi
Datum registracije : 20.04.2010

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by Storo 14.09.10 7:20

U kombi je uvijek ruksak od 55l (drugi nemam). Rezervnu obleku, a to je sve kaj nosim na sebi + poncho. Prva pomoč za motor, veliki nož, multitool, baterija, lightstick, 2l tekučine uvijek komba 1l vode 1l soka. Gablec u obliku konzerve (dal su ribice, pašteta ili mesni) sad po novom i lidl kobasa i sušene marelice, naravno i 3u1 nesscafe, špagica jutena 10m i nekad žena... Mobitel, fotić, to mi je glupo pisat jel bez toga više ni na wc nejdemo...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by Aries 14.09.10 9:23

mali neki biciklistički ruksak (mislim 20lit):
- naglavna lampa; 2 upaljača, prva pomoć i astrofolija (ovo mi je uvijek u ruksaku kao i toaletni papir i vlažne maramice)
- voda; špek, kapula, sir (ponekad kobasice) za pojesti (volim "po starinski" jesti u planini)
- folder (ponekad i preklopna pila ako znam da je put malo zarastao, a ja željan rada)
- digitalac
- od robe ljeti samo rez. majica, a u proljeće i jesen i windbraeker
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by Marko 14.09.10 9:52

Čizme ako je loše vrijeme, patike ako je lijepo, ili zavisi gdje idem. Odječa također zavisi od vremena i lokacije
Nekaj za jesti(opet zavisi ) voda(oko 2 l)

Osnovni med kit, sjekira ili nož, ili oboje.

Upaljač (preferiram Bic). Eventualno termosicu s kavom. Fotoaparat (mada ne uvijek) I ruksak u kojem sve to nosim.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by neon 14.09.10 10:32

Za jednodnevni izlet koristim ruksak veličine 28 litara. U njemu uvijek imam mali komplet prve pomoći, vlažne maramice, wc papir, nesto špage, naglavnu i ručnu svjetiljku, par plastičnih vrećica, namotaj duck tapea, upaljač, mali termometar s kompasom, rezervne čarape, rezervnu majicu, rezervne baterije za GPS i svjetiljke.

Nosim i 2-3 litre vode u mjehuru, malu čuturicu (0,5l) u koju obično stavim blagu cedevitu ili vodu, fotoaparat, nož (obično folder, ali od sada bi mogao biti mali fiksni), GPS, hranu (sendviči uglavnom), a od vremena zavisi da li dodajem šuškavac ili još ponešto za utopliti se.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by vandall 14.09.10 14:32

sta vi podrazumijevate pod "jednodnevni boravak u prirodi"? od jutra do mraka ili od jutra do jutra?

na jedan dan nosim 1-3 litre vode ovisno o godisnjem dobu i kamo idem.. najcesce sam na dravi pa zimi za caj prokuham dravsku vodu al ljeti radi vrucine ne palim vatru po danu, a i brze se dehidrira pa uzmem vise vode.. za jelo uzmem kobasice ili nesto slicno da mi ne treba posudje ali uvjek imam neki litreni loncic ak zatreba za caj ili nesto..
od alata.. Fallk U2 imam uvjek sa sobom bez obzira dal sam u prirodi ili u gradu.. u prirodu nosim i H1, a uzmem i GB wildlife hatchet sjekiricu i preklopnu pilu... od rezervne odjece ne nosim nista osim ljeti nesto dugih rukava za vecer zbog hladnoce, a i zbog komaraca.. zimi se obucem slojevito tako da ne nosim rezervnu odjecu... ak cu prespavati uzmem i hammock i malu ceradu, a prema potrebi i vrecu za spavanje (zimi jos nisam kampirao)... zadnje vrijeme koristim sator samo kad ide i cura samnom ili ak kampiram na motorijadi ili nekom festivalu...
rucna svjetiljka streamlight T7 je uvjek u ruksaku.. mobitel nosim uvjek sa sobom al kad sam u prirodi ostavim ga u ruksaku ili autu i to cesto ugasenog tak da ostane baterija za "nedaj boze"...
imam i 20-30m paracorda sa sobom
ak idem u planine rezlika je u hrani jer onda uzmem nesto gotovo tipa sendvici, suhe kobasice.... i uzmem kisnu sa sobom. u planinama za sad nisam kampirao tako da nisam ni nosio sator/hammock, cerade i slicno, a nisam nosio ni sjekiru i pilu nego samo U2 i mozda H1...

zimi nosim i "fire kit", to sam ja tako nazvao.. ustvari se radi o par weber kocki za potpalu rostilja (zapale se i kad plutaju na vodi i lako prima iskru firesteela), firesteel, BIC upaljac ionak imam uvjek sa sobom, par komadica suhog drva za pocetno "hranjenje" vatre jer je zimi tesko zapaliti smrznuto granje, 20-30cm one smedje postanske spage jer kad se rascufa odlicno prima iskru i gori i sve to zapakirano u najlon pa u pouch da se ne namoci
vandall
vandall
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 42
Lokacija : Nedelišće
Datum registracije : 20.09.2009

http://www.pknedelisce.hr

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by toza 20.09.10 0:13

Uglavnom kad se uputim negde,ne vracam se za manje od 4 dana...tako da nosim ranac od 60l,cebe(posto jos nemam vrecu),podlosku,sator...noz,sekiru,1l vode(sto se ovo leto ispostvilo da je mnogo malo)neki keks i konzerve,odecu za presvuci se,sibice,fajerstil,kozmetiku i skracenu prvu pomoc...mada za neke posekotine vise verijem bokvici nego onim sprejevima za dezinfikovanje rana...to je to u kratkim crtama.. Oprema za jednodnevni boravak u prirodi 611886
toza
toza
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 34
Lokacija : beograd
Datum registracije : 22.03.2010

[Vrh] Go down

Oprema za jednodnevni boravak u prirodi Empty Re: Oprema za jednodnevni boravak u prirodi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.