FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Dječji nož

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Mad Max
spikač
spikač

Broj postova : 655
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Dječji nož   12.12.11 0:40

Mislim da greši puno ljudi koji pokušavaju u djetetov život unositi stvari koje su bile važne za njih same ... neka samo djete odluči hoče li se igrati nožičima ili če odabrati neki drugi fetiš ... moj je život bio uvjek prepun noževa - kupio sam si svoj prvi sa novcem koji sam skupljao od darova kada sam navršio 10 godina. izvidjač sam bio več od 1975 godine znači od svoje osme godine i preživio dva ljetna tabora bez noža - tek u trečem sam stigao prebiti strah kod roditelja, da su mi dopustili imati svoj nož !

Odnos koji djete uspostavi sa nožem kao predmetom je taj koji odlučuje, da li se djete igra bezbolno i smatra ga kao orudje ili trčkara ulicom s otvorenim i igra se gusare sa nevidljivim neprijateljem ...

Možemo ga ufurati u svoj život gdje nam nož znači puno i kroz naše radnje uvoditi ga ali ostaviti - da sam odluči da li da ima i on taj fetiš time da ga obučavamo koristnom i ispravnom upotrebom noževa i ispravnim odnosom do njega !

Ide mi na kurass kad gledam You-Tube i kako Američka mama ili tata pomaže sinu ili čak devojčici od nekih sedam godina držati pištolj ili pušku na straljani da može okinuti ... to mi se čini više nego neprirodno - rekao bih čak odvratno !

Stariji sin ima 21 i ima noževe koje sam mu ja poklonio - 4-5 ali mu nikada nisu ništa posebno značili ... mladji je izvidjač od ove godine - ima deset godina i naravno čekam da mi on donese odluku i zamoli me za nož - dok sam ne definira svoje potrebe po nožu u svom životu mislim da ga ni ne treba !

Djeca su djeca - njihov svjet je igralište ! ... Doči če im vreme - nekima prije nekima kasnije - da sami odluče o tome da li nož spada u njihov život !

L.p. Max

Zadnja promjena: Mad Max; 12.12.11 1:00; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 785
Godine : 50
Datum registracije : 09.03.2010

PostajNaslov: Re: Dječji nož   12.12.11 0:48

Lijepa igračka-slagalica.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Dječji nož   12.12.11 2:31

Marko hvala!

Mad Max
slažem se s tobom u potpunosti i iz tog sam razloga napomenuo da kćeri nikada nisam pokušao staviti neki nož u ruke, po bogu pa dijete ima dvije godine, ali ju nisam mogao izvući iz replikarta bez te drvene igraćke, koja je potpuno bezopasna iako ona njime danas bz problema otvara u papir zapakirane pakete(zaostale poklone od sv. nikole)

iako mislim da krv nije voda. moj je otac bio poznat ko odličan poznavaoc noževa i bacač noževa, i ja sam pobrao mnoge njegove talente u tom segmentu(volim si tepeti)

Jolender, da zgodno su se ovi u CRKT-u toga sjetili.
[Vrh] Go down
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 363
Godine : 40
Datum registracije : 18.05.2011

PostajNaslov: Re: Dječji nož   12.12.11 19:49

Sin ima 9 godina. Sa 7 godina je dobio sav ovaj alat. Čuva ga u svojoj sobi. Koristi ga uglavnom na izletima. Nema nijednu povredu do sada.

Muela dečji nož sa dodatnim mini-nožem. (pravljen za ruke deteta do 12 godina po mojoj proceni)
"No name" folder. Vrlo jaka konstrukcija i kočnica.
Mammut multi tool sa LED lampom.
Leatherman Kick.
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 672
Godine : 26
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Dječji nož   12.05.12 22:40

Cave Bear je napisao/la:
miho je napisao/la:
kako ja jesam djete sam cu reci jednom noz uvjek noz !!!
i ja se slazem miho nikad mi nisu branili i imam i od malih nogu radim sa nožem nož mi je deo duše

Dio duse...E ovo mi se mnogo svidja
[Vrh] Go down
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 940
Godine : 28
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Dječji nož   12.05.12 22:48

I ja bih svom djetetu danas-sutra uvijek kupio-napravio fiksni nožić, ovi preklopni bez obzira na kočnicu nikada neće biti sigurni kao fiksni, a kupiti djetetu folder bez kočnice je po meni totalni kiks.

btw, pogledajte ovaj video-posebno roditelji

Zadnja promjena: djomla; 12.05.12 22:55; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://habilisurvival.wordpress.com
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 672
Godine : 26
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: Dječji nož   12.05.12 22:54

djomla je napisao/la:
I ja bih svom djetetu danas-sutra uvijek kupio-napravio fiksni nožić, ovi preklopni bez obzira na kočnicu nikada neće biti sigurni kao fiksni, a kupiti djetetu folder bez kočnice je po meni totalni kiks.

Tacno....
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Dječji nož   Today at 8:03

[Vrh] Go down

Dječji nož
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» dječji logor( kao snijeg u splitu) molim pogledajte
» Americanshop u Splitu